İçeriğe Yönlendir

Geri Geri Çarpıp Tutanağa Arkadan Çarptı Yazmak

Saygın Can Oğuz

Recommended Posts

Saygın Can Oğuz

Merhaba,

Eşim bugün bir kazaya maruz kaldı. Neyse ki kimsede birşey yok. (arabada çocuk da vardı)

Vatandaş yolda ters şeride girdiği için aniden geri manevra yapıyor, eşim sola dönüşünü tamamlıyor, gördüğünde durmasına ve korna çalmasına rağmen durmayıp hızlıca çarpmış. Sonra tutanakta da ben durdum arkadan çarptı yazmış. Eşim de kazanın şoku ile zaten ne yazdığını fark etmemiş bile. Kendisi de yeterli açıklıkta durumu ifade etmemiş. Araçlar trafik tıkanmasın diye foto çekilmeden kenara çekilmiş. Durum evraklar üzerinde aleyhimize gibi. Bizde çok hasar yok ama suçsuzken suçlu duruma düşme söz konusu olurmu?

Diğer araç da gelin arabası, telaş içindeler, o yüzden kaza meydana gelmiş.

zbBL3zb.jpg

CGHDWlP.png

EoAD72G.jpg

4CaJ3As.jpg

yttodv3.jpg

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Durum aleyhinize görünüyor karşı taraf kabul etmezse işiniz zor, çok geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ilk gunden yalanlar uzerine donen evlilik. :p

Gecmis olsun. Yapilacak bisey yok sanirim.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Geçmiş olsun. Tamam düğün telaşları olabilir ama tutanağa bu şekilde yazmaları kalitelerini epey belli etmiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun, olan olmuş.

Leh veya aleh bir durum görmüyorum. Herkes kendine göre olanı yazmış. Durum size %100 çıkarsa itiraz eder, fotoğrafları ve krokiyi de gönderebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Deniz

Geçmiş olsun, durum tramerin insafına kalmış.. Aynı şekilde bir kaza benim de başıma gelmişti. Kavşakta geri geri gelen bir araç ben durmuş vaziyetteyken arabama çarpmıştı. Aklı evvel arkadaş takip mesafesi bırakmam gerektiğinden falan bahsetti tutanakta ama tramer kusuru %100 ona vermişti doğal olarak.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

..Tutanakta sahtekarlık yaptılar diyin.....Sigortanıza bildirin ödeme yapmasınlar gitsin dava açsın. 

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Arkadan çarpan %100 kusurludur.Keşke yengemiz paniklemeden sakin ve soğukkanlı olsaydı. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Geçmiş olsun, olan olmuş.

Leh veya aleh bir durum görmüyorum. Herkes kendine göre olanı yazmış. Durum size %100 çıkarsa itiraz eder, fotoğrafları ve krokiyi de gönderebilirsiniz.

Alehte dediğim biz tutanağa durdum o çarptı dememişiz, "çarptım" demişiz..

Geçmiş olsun. Tamam düğün telaşları olabilir ama tutanağa bu şekilde yazmaları kalitelerini epey belli etmiş. 

Düğün günü yalanla işe başlayandan hayır gelmez zaten. 

Arkadan çarpan %100 kusurludur.Keşke yengemiz paniklemeden sakin ve soğukkanlı olsaydı. Geçmiş olsun.

Keşke :)

..Tutanakta sahtekarlık yaptılar diyin.....Sigortanıza bildirin ödeme yapmasınlar gitsin dava açsın. 

Onun hasar büyük, muhtemelen çalıştıracaklar sigortayı. O vakit yapacağım ne varsa.

Teşekkürler, kaç güne belli olur acaba?

Geçmiş olsun, durum tramerin insafına kalmış.. Aynı şekilde bir kaza benim de başıma gelmişti. Kavşakta geri geri gelen bir araç ben durmuş vaziyetteyken arabama çarpmıştı. Aklı evvel arkadaş takip mesafesi bırakmam gerektiğinden falan bahsetti tutanakta ama tramer kusuru %100 ona vermişti doğal olarak.

İnşallah bize de olur. Belki araçların hasar durumundan (onda çok hasar olması) anlaşılır diyorum. Sonuçta benim bildiğim arkadan çarpan dağılıyor normalde.

Ilk gunden yalanlar uzerine donen evlilik. :p

Gecmis olsun. Yapilacak bisey yok sanirim.

Evet Mert, insanlar en mutlu gününde bile yalan söyleyebiliyor. Adam arabadan iner inmez ilk konuşmada demiş siz çarptınız bana diye.

Durum aleyhinize görünüyor karşı taraf kabul etmezse işiniz zor, çok geçmiş olsun.

Teşekkürler. Nasıl kabul etmiş oluyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yenge hanımın yapacağı bir şey yoktu...

Herkes ifadesini yazmakta özgür.. Uzlaşma sağlanmak zorunda değil...

Ha şu denebilir...

Keşke araçta kamera olsaydı....

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Alehte dediğim biz tutanağa durdum o çarptı dememişiz, "çarptım" demişiz..

Geçmiş olsun Saygın....

Hasarın azmış... Bununla geçmiş olsun... Sani'nin verdiği adresten kontro let ve itiraz et..

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Geçmiş olsun, hak yemişler, fazlası birgün onlardan çıkar. Araç kamerası böyle durumlarda en iyi çözüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Evet, kamera şart gerçekten. Alem berbat olmuş :)

Geçmiş olsun, hak yemişler, fazlası birgün onlardan çıkar. Araç kamerası böyle durumlarda en iyi çözüm.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Geçmiş olsun. Çevrede kamera olsa işiniz kolay da, kamera olacağını sanmıyorum oralarda. Mahalle arası gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Geçmiş olsun.Kaza raporu tutanağı iki tarafın olayı kendi ağzıyla anlatmasını ister.Sonra olaya bakarlar ve suçlu tarafı belirlerler.Kazanın olduğu yer ve 1. söförün verdiği rapor kazanın çözülmesi için yeterli kanıt oluşturur.Çünkü kimse durup dururken yol ayrımında öndeki araca çarpmak istemez çarpmaz da sonuçta kaçmak için önünde 2 seçenek var.Ama arkadaki araç durur pozisyonda iken kaçabileceği yer olmadığı için suçlunun 2. söförde yoğunlaşacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun

daha önce eminönünde park yapılmayan yerde duran taksici kapısını açtı.bi anda bizde seyir halindeyken parçaladık kapısını.Suçlu olan o , o kadar fotoğraf çektim park yapılmaz levhası vs herşeyi .Kim görse suçlu karşısı dedi. Sonuç  %50 - %50 çıktı.

Sebep ise karşı taraf ticari taksi itiraz etmiş adama %50 vermişler.

Ülkemizde olan kazalarda sonucu kestirmek zor.

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Evet, kamera şart gerçekten. Alem berbat olmuş :)

saygın bey kazanın olduğu yer tek yön ve yol kenarından park yapılabilecek bir alan yok yolun ortasında durmuş oluyor tutanakta yazana göre gelin arabası belki bu ihtimalle suçu yarı yarıya verebilirler. Ama tutanaktan yazanlardanda yüzde yüz size vermezler ama haksız yere suçlu duruma düşeceksiniz ne yazıkki. Genede hiç belli olmuyor. Ben üçkuyular kavşağında kaza yapmıştım. Arkadan araç çarpmasına rağmen suçu bana vermişlerdi. Not: İzmirde yaşadığım dönemde kazanın olduğu yer inciaraltına giden yol.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Yenge hanımın yapacağı bir şey yoktu...

Herkes ifadesini yazmakta özgür.. Uzlaşma sağlanmak zorunda değil...

Ha şu denebilir...

Keşke araçta kamera olsaydı....

Doğru diyorsun abi. Kamera olsa iş ifadelere kalmazdı.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Geçmiş olsun. Çevrede kamera olsa işiniz kolay da, kamera olacağını sanmıyorum oralarda. Mahalle arası gibi duruyor.

Kamera yoktur herhalde. Aslında ara sokak sayılmaz ama bahçelerarası denilen daha çok tarımsal arazilerin ve restoranların yoğunlaştığı bir yer.

Sağol Ali, çok teşekkürler.. Basit kaza ama moralleri sıfırladı evde.

Geçmiş olsun abi.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Geçmiş olsun.Kaza raporu tutanağı iki tarafın olayı kendi ağzıyla anlatmasını ister.Sonra olaya bakarlar ve suçlu tarafı belirlerler.Kazanın olduğu yer ve 1. söförün verdiği rapor kazanın çözülmesi için yeterli kanıt oluşturur.Çünkü kimse durup dururken yol ayrımında öndeki araca çarpmak istemez çarpmaz da sonuçta kaçmak için önünde 2 seçenek var.Ama arkadaki araç durur pozisyonda iken kaçabileceği yer olmadığı için suçlunun 2. söförde yoğunlaşacağını düşünüyorum.

İnşallah, zaten arka tamponu ne hale gelmiş öyle. Bizim Clio iyi dayanmış..

Ben de bu gidişle itiraz ederim.

daha önce eminönünde park yapılmayan yerde duran taksici kapısını açtı.bi anda bizde seyir halindeyken parçaladık kapısını.Suçlu olan o , o kadar fotoğraf çektim park yapılmaz levhası vs herşeyi .Kim görse suçlu karşısı dedi. Sonuç  %50 - %50 çıktı.

Sebep ise karşı taraf ticari taksi itiraz etmiş adama %50 vermişler.

Ülkemizde olan kazalarda sonucu kestirmek zor.

Kamera iyi de habire görüntü boşaltmak açısından pek girmiyorum ben.

Doğru diyorsun abi. Kamera olsa iş ifadelere kalmazdı.

Evet, İnciraltına giden yolda olmuş. Gelin arabası İnciraltına fotoğraf çektirmeye gidiyormuş.

saygın bey kazanın olduğu yer tek yön ve yol kenarından park yapılabilecek bir alan yok yolun ortasında durmuş oluyor tutanakta yazana göre gelin arabası belki bu ihtimalle suçu yarı yarıya verebilirler. Ama tutanaktan yazanlardanda yüzde yüz size vermezler ama haksız yere suçlu duruma düşeceksiniz ne yazıkki. Genede hiç belli olmuyor. Ben üçkuyular kavşağında kaza yapmıştım. Arkadan araç çarpmasına rağmen suçu bana vermişlerdi. Not: İzmirde yaşadığım dönemde kazanın olduğu yer inciaraltına giden yol.

Çok teşekkürler...

Geçmiş olsun, ne denebilir ki çok acı bunları duymak....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...