İçeriğe Yönlendir

Geri Geri Çarpıp Tutanağa Arkadan Çarptı Yazmak

Saygın Can Oğuz

Recommended Posts

Saygın Can Oğuz

Zaten araç kiralıkmıymış, şirket arabasımıymış neymiş :)

Geçmiş olsun .
hyundai den gelin arabası mı olur la (la ayrı) , olursa da gelir vurur artıkın.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bi de çarpan araç ford olsaydı Allah muhafaza. Verilmiş sadakanız varmış.

Birşey olmazdı, bizimki laylon ya esneklikten kurtarıyor :D

Şaka bir yana, laylon maylon ama bu araçtan çok memnunuz gerçekten. Allah sattırmasın ama Focusu satmak durumunda kalsak yerini dolduramasa da her türlü işi görür.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Yenge hanım geri geri gelerek bana çarptı deseydi sonuç farklı olurdu.. Gerçi bu durumda da hala haklı çıkma ihtimaliniz var.. Geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bakalım, ilk tramerlik vakamız, nasıl çıkacak rapor ben de bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

mahkemelik olur da bilirkişiye giderse hasardaki yükseklik farkından belki çözülebilir. geri geri vurunca vurma noktası arkadan vurma ile aynı olmaz. bunu karşı tarafa söyleyip mahkeme masrafına değmez bilader diye yaklaşın.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Geçmiş olsun.

"Üzerinde kul hakkı olan, ölmeden önce ödeyip helâllaşsın! Çünkü âhırette altının, malın değeri olmaz. O gün, hak ödeninceye kadar, kendi sevâblarından alınır, sevâbları olmazsa, hak sâhibinin günâhları buna yüklenir." hükümleri mucibince avantajlı durumdasiniz dert etmeyin giden para zaman değer kaybı ve temiz tramer kaydı olsun. [emoji3]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

Arkadan vuran %100 suçludur diye bir şey kesinlikle doğru değil. Tecrübe ile sabit :D Bizzat kendim hız sınırları içerisinde seyir halinde iken 50 metre ilerideki sağa döneceği için yola tam çıkmayıp aracın yarısı yolda yarısı şarampolde trafiğin akışından düşük hızda yola yani önüme çıkan bir araca maalesef çarpmıştım.Karşı taraf arkadan çarptığım için benim suçlu olduğumu düşündü ve anlaşmaya yanaşmadı. Jandarmaydı tutanaktı derken benim bütün masrafım diğer sigortadan karşılandı, hasarsızlığımı dahi kaybetmedim.

Bu sebeplerle dosyanın takipcisi olun ve hakkınızı arayın.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun..Yengemiz geri gelen araca çarptım yerine ben durduğum halde araç geldi bana çarptı deseydi çok iyi olurdu :(

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
(düzenlendi)

Sistemden baktım DEĞERLENDİRİLİYOR denmiş, daha itiraza açık değil. Adamlar oradaki tutanakta elle bazı değişiklikler yapmış, kaza tarihi filan. Ben de bizim şirkete kazayı ve durumu anlatan bir mail attım. Hayırlısı bakalım...

Edit: ekleme

tarihinde Saygın Can Oğuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Sistemden baktım DEĞERLENDİRİLİYOR denmiş, daha itiraza açık değil. Adamlar oradaki tutanakta elle bazı değişiklikler yapmış, kaza tarihi filan. Ben de bizim şirkete kazayı ve durumu anlatan bir mail attım. Hayırlısı bakalım...

Edit: ekleme

suçu size yıkmak için adamlar niyeti iyiden iyiye boşmuş desenize hocam. sonucu merakla bekliyorum valla. :shok:

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Şimdi dosya durumu 34-MUTABAKATSIZLIK olarak görünüyor. Şirketler anlaşamadı galiba.

Yorum bağlantısı

Şimdi dosya durumu 34-MUTABAKATSIZLIK olarak görünüyor. Şirketler anlaşamadı galiba.

Siz belki sigorta şirketine dilekçe yazmasaydınız, tutanağa göre direk suç size verilebilirdi. Şimdi şirketler anlaşamamış durumdalar. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Belki bizim ifadede "geri geri gelen araç gördüm" sözleri ve krokideki aracı geri gösteren ok karıştırdı işi.

50-50 kardeş payı yaparlar gibime geliyor.

Benim gönderdiğim maile bir dönüş olmadı.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

İbare KOMİSYON DEĞERLENDİRME oldu, bakalım ne çıkacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Tahmin ettiğim gibi, komisyon 50-50 onaylamış.

Bu durumda herkes kendi hasarını karşı tarafın trafik sigortasından mı karşılayacak (bizim kasko da var)? Ben tampon hasarı ne olacak dursun der ve dosya açtırmazsam (veya kaskomdan tamponu boyatırsam) onlarda hasar kaydı çıkmayacak mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Bu durumda herkes kendi hasarını karşı tarafın trafik sigortasından mı karşılayacak (bizim kasko da var)? Ben tampon hasarı ne olacak dursun der ve dosya açtırmazsam (veya kaskomdan tamponu boyatırsam) onlarda hasar kaydı çıkmayacak mı?

onlar sizin trafik sigortanızdan yarısını sizden onlarınkinden yarısını alacaksınız saygın bey.Sİz kaskodan yaptırırsanız onlardan hiçbir şekilde tahsis edilceğini düşünmüyorum ama kaza tutanağını devreye sokarsanız kaskonuz yaparken yarısını kendi öder yarsını gene karşı taraftar alabilir. tam emin değilim ama öyle olması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok Saygın öyle olmayacak...

Her iki taraf, hasarın yarısını karşıdan alacak...

Dosya açtırmazsan onlarda hasar kaydı görünmeyecek...

Hasar az ise, kaskodan dosya açtırma, Karşının trafiğinden dosya açtır.. Hasarın yarısını oradan al... Yarısını cepten karşıla kaskoyu bozdurma...

Ha ben olsam, itiraz ederdim, hazır kafaları karışık zaten :)

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

İtiraz edecektim hemen ama komisyon onayladığından itiraz hakkı olmuyor abi sanırım, direkt şu mesaj çıkıyor:

Hazine Müsteşarlığının 07.06.2012 tarih ve 2012/6 sayılı genelgesi gereğince sadece sigorta şirketlerinin onayladığı tutanaklara bu uygulamadan itiraz edilebilmektedir. Halen değerlendirme aşamasında olan ya da komisyon tarafından onaylanmış tutanaklara itiraz edilememektedir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

O zaman, trafikten hasar dosyası aç direk.

Geçmiş olsun kardeşim.

Dediğin gibi yapacağım, çok sağol abi...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Arkadaşlar işlerimin yoğunluğundan ve arabanın devamlı kullanılıyor olmasından dosya açtıramadım, bunun gerçerliliği kaç gündür?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...