İçeriğe Yönlendir

Doğa Sigorta Yaptıran Var Mı?

Sadık Aksakal

Recommended Posts

(düzenlendi)

Kasko da işler başka. Ama trafik sigortasında nasıl olsa karşı taraf uğraşıyor ve teminatlar tüm sigortalarda aynı. Ben hep en ucuzunu yaptırıyorum. Geçen sene en ucuz teklifi Sampo Japan verdi, bu sene Hür sigorta verdi onlara yaptırdım.

Bence yaptırın. Arabayı satmama şartınız evet saçma. Sözleşme falan yapmayın, işinize gelmezse de satın gitsin.

tarihinde özgür özuysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Burdan doğa sigorta yetkililerine sesleniyorum ;)

Siz bu kadar korkulacak bir şirket misiniz :seytan:

Emmi yan sanayi olayı olunca ben hepsinden soğudum .

Doğayı kötülemiyorum yanlış olmasın... 

Ancak bir tarafta bariz iyiler varken, macera aranacak bir sektör değil sigorta sektörü.. 

Sigortada poliçe sözleşme falan hikayedir.. 

Söz alırsınız, sözleşme bir yere kadardır.. Çünkü yüzlerce sebeple o poliçe geçersiz sayılabilir.. 

Kış lastiği takmamış, gerekli tedbiri almamışsın, bitti.. 

Zamanında bir sigorta şirketi demişti ki ;  Ne bileyim aracı senin kullandığını, ben red ediyorum, sen, sen kullandığını ispat edersen ödemeyi yaparım... 

Kasko da işler başka. Ama trafik sigortasında nasıl olsa karşı taraf uğraşıyor ve teminatlar tüm sigortalarda aynı. Ben hep en ucuzunu yaptırıyorum. Geçen sene en ucuz teklifi Sampo Japan verdi, bu sene Hür sigorta verdi onlara yaptırdım.

Çok tehlikeli sular :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Emmi varken niye başka yere sigorta yapılıyor ki ;)

[emoji106][emoji106][emoji106][emoji106]

Hiç araştırmadan yaptırırım. Allah Razı olsun.

Burdan doğa sigorta yetkililerine sesleniyorum ;)

Siz bu kadar korkulacak bir şirket misiniz :seytan:

Emmi yan sanayi olayı olunca ben hepsinden soğudum .

Seçtiğiniz kasko veya karşının sigorta şirketi bilindik şirket değilse yani ucuz ucuz yapıyorsa işte o zaman yan sanayi veya kendi belirlediği serviste yapmaya zorlar.

Zamanında bir sigorta şirketi demişti ki ; Ne bileyim aracı senin kullandığını, ben red ediyorum, sen, sen kullandığını ispat edersen ödemeyi yaparım...

Nasıl yani [emoji33][emoji33]

Böyle birşeyde yapacak birşey yok. Hadi ehliyetsiz biri kullanıyorsa da diyebilir [emoji35][emoji35]

Yorum bağlantısı

Böyle birşeyde yapacak birşey yok. Hadi ehliyetsiz biri kullanıyorsa da diyebilir [emoji35][emoji35]

Kardeşim Gökhan şuan böyle bir olay yüzünden hala uğraşmakta Hocam.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hiç araştırmadan yaptırırım. Allah Razı olsun.

Ben o kadar araştırıyorum, yine sonuç değişmiyor :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sonucun değişmeyeceğini bildiğim için kendimi yormuyorum.

[emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben İstanbul'dan, sen Maraş'tan Nevşehir'e sigorta / kasko yaptırıyoruz. Deli miyiz biz :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Seninki alışkanlık yaptı artık.. Tedavi olmadıkça zor :D

Ben İstanbul'dan, sen Maraş'tan Nevşehir'e sigorta / kasko yaptırıyoruz. Deli miyiz biz :crazy:

Mk artık fiyat bile sormuyor.... Düşün içinde bulunduğu hali... :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Her ne kadar şu an aracı alacağım bayi aklımı çelmeye çalışsa da bende emmiden kasko yaptıracağım. Hep araç konusu açıp kaskoyu emmiye yaptırdık diyenler dolayı kafamıza kazındı :)

Mert ne yaptın ne zaman geliyor senin dört teker. . . 

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
(düzenlendi)

Tamam bekliyorum oda kötü olmuş ya la. . .  Aracın orada binemiyon :) Akşamları gidip bakıyon mu?

tarihinde Serdal Soysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Benim aracı alabilirsin istediğin zaman ya da beraber gideriz hiç önemli değil Mert.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben güvendiğim yer olsun sorun değil :)

Akıllının ne işi var :D

Seninki alışkanlık yaptı artık.. Tedavi olmadıkça zor :D

Mk artık fiyat bile sormuyor.... Düşün içinde bulunduğu hali... :D

Abi güvendiğim adam olduktan sonra fiyat önemli değil :D Ciddi olarak söylüyorum ne kasko ne sigortayı biliyorum :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kardeşim Gökhan şuan böyle bir olay yüzünden hala uğraşmakta Hocam.

Yazacaktım. Ancak orada durum polis kaynaklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Yıldızz

Vaybe ne Sigortalar Varmış Arabayı Satmayacaksın Haaaaa Dayatmaya Bak Keyfimin Kâhyası Sanki.. :angry:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Vaybe ne Sigortalar Varmış Arabayı Satmayacaksın Haaaaa Dayatmaya Bak Keyfimin Kâhyası Sanki.. :angry:

Cemil bey merhaba,

Yazım kurallarımız gereği her kelimenin başında büyük harf kullanmıyoruz lütfen.

İyi forumlar :flowers:

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Can Osanmaz

Hocam bu yazıyı benim yaşadığım mağduriyeti kimse yaşamasın diye yazıyorum. Konunun üstünden baya geçmiş tabi de en azından yeni görüp kasko şirketi düşünenlerin okumasını tavsiye ederim. Haziran 2018'de otobanda seyir halindeyken aracım motor arızası ikazı verdi, hemen emniyet şeridinde durdum ve motor kaputunu açtığımda motor alev alarak yandı. Yangını güçlükle söndürdük fakat motor tamamen yanarak araç perte ayrıldı. Doğa sigorta exper raporunun üzerine bilir kişi raporu istedi ve bilir kişi raporu lehimize çıkınca ikinci bilir kişi istedi ve dosyanın sonucu için 4 ay bekledik ve ödeme yapmayı reddettiler. Gerekçeleri aracın bakımsız olmasıydı. Serviste düzenli olarak yapılan bakım kayıtlarını vermemize rağmen... Mahkeme yoluyla alacağımızı tahsis ettik. Mahkeme kararında pert olan aracın akıbetiyle alakalı bir karar olmamasına rağmen Doğa Sigortayı arayarak ve mail yoluyla 8 aydır garajımızı işgal eden aracın otopark parasını ödeyerek aracı almalarını biz söyledik. İş takibi diye birşey kesinlikle yok. Bu kadar sorumsuz, hakkaniyetsiz, iş ahlakından uzak bir şirket görmedim daha önce. İlgili kişiler bırakın otopark parasını, ihale yoluyla sattıkları pert aracı alan kişilere vekalet vermemizi ve tüm ücreti bizim ödeyeceğimizi söylediler. Şimdi yeniden mahkeme yolu gözüktü. Uzun lafın kısası 300-400 liradan kaçmayın. Bilindik sigorta şirketlerine kaskonuzu ve sigortanızı yaptırın derim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Kemal Kollu
(düzenlendi)

2017 model aracımin trafik sigortası bir ay sonra yenilenmesi gerekiyor,

bu nedenle,

Õnerebileceginiz Trafik sigorta acentesi ile, 

kusursuz aracımın  trafik sigorta ödemesinin ne kadar oldugu konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

İlgilerinize teşekkür ederim

tarihinde Kemal Kollu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Kemal Kollu yazdı:

bu nedenle,

kusursuz aracımın  trafik sigorta ödemesinin ne kadar oldugu konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

Sizin ilacınız @Mehmet Ozyurek de.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kemal Kollu yazdı:

bu nedenle,

Önerilmişim. Teşekkürler @Sani Gerşon

Bilgilerinizi bana gönderirseniz bilgi verebilirim Kemal Bey. (Tc, Plaka ve Ruhsat seri/no)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Önerilmişim. Teşekkürler [mention=9941]Sani Gerşon[/mention]

Bilgilerinizi bana gönderirseniz bilgi verebilirim Kemal Bey. (Tc, Plaka ve Ruhsat seri/no)
Referans olana indirim var mi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Metin Akbal yazdı:

Ne indirimi ya, her sene bi de zam yapıyor adam.

İndirim istemez, zam yapmasın bari :D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

Ne indirimi ya, her sene bi de zam yapıyor adam.

İndirim istemez, zam yapmasın bari :D

Az yapıyorum ama :)

Metin Akbal yazdı:

Yaparız bişeyler ya.. 

Sen, memnunum tavsiye ederim falan diye yaz 😛

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...