İçeriğe Yönlendir

Samsung Note4 Detaylı İnceleme(Kullanım Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Murat Dere

İnceleme konusunu acmissin artık 13 ünde görürüz resimleri [emoji33]

Hee, görürsün, rüyanda. :p

Yorum bağlantısı

Eger sensorler aciksa sag elin 90 derece avuc icin sola bakacak sekilde ekrana temas ettirerek soldan saga kaydir. Ekran goruntusu alabilirsin.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Kurulum esnasinda olur oyle seyler. Sabah 6:15'de sarjdan aldim. Su an kalan 49. Veri alisveris, gps, wifi hepsi acik:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Akan Abi hayırlı olsun. Samsung'un benim açımdan tek alınacak serisidir Note serisi. Amcama da aldırdım note 4 çok memnun. Özellikle kamerası çok iyi. Zaten şarjı ve kullanım kolaylığı efsane cihazlar. Umarım samsungun servis kalitesi ve müşterisine verdiği önem eskiye göre iyileşmiştir. Artık eskisi gibi durduk yere orası burası soyulan dandik plastik  cihazlar yapmıyorlar gerçi. 

Note 2 den Htc'ye geçince 3 adet olumsuz şey yaşamıştım. Ekran kalitesi, şarj süresi ve kalem olmayışı. Ama bunlara rağmen en uzun süre kullandığım ve en memnun kaldığım telefonum oldu htc one. Halen bir şikayetim yok halen çok stabil. Kaşıntılar başladı tutuyorum kendimi. :D

Telefon rehberin gmaile kayitli ise senkronizasyonla direk gelir. Fotograflar ise dropbox uyeligin varsa orada arsivlidir. O da oradan gelir. Ben hep samsunglar arasi gecis yaptigim icin telefonun son arananlari bile samsung account sayesindr geri geliyor:) HTC ile transfer konusunda belki Mert'in bilgisi vardir. Gerci o tam tersini yaoti, samsungdan htcye gecti.

Saygilarimla.

Abim diğer telefonlardan htc'ye geçmek çok kolay. İçinde bunun için ayrı bir menü var. İphone samsung,sony, tüm cihazlar için ayrı seçenekler var. Ama samsung tarafında bilmiyorum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Valla ben geçiş bulamadim maalesef ki.Ugrastirdi beni biraz açıkçası halen daha da tammolaral oturmuş değil telefon zaten zamanla olacak inşallah.yavas yavaş kuruyorum teli bakalım. Benim htc ye göre ilk dikkatimi çeken oldukça iyi olduğunu düşündüğüm konu kelime tanıması hızlı yazarken bile okadar hata yapmama rağmen cok iyi iş çıkarıyor htc bukadar değildi açıkçası.pil sanırım 3-4 gün sonra tammolaral bellineder kendini.Guncellme var diyor ama okuduklarimdan sonra erteledim bu durumu Evren yüklediği zaman bende yüklerim artık.Htc bana da yetiyordu aslında ama bazi ihtiyaclar oluşması daha büyük ekran belki jiraz daha iyi bir şarj süresi kalem ile yapacaklarim exel ihtiyacımın oluşu falan eh onlar edilemez olan biraz da kaşıntı tabiki ☺

Exel ayriyeten mi kurmam lazım

Kalem yuvasından çıkarınca çıkan küçük bir ekran var sonra kayboluyor bu kalem elimizde iken yeniden o ekranı nereden bulabilirim

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Buarada kötü olan hir durum yazayım önüme gelen.Ben siyah aldım telefonu alt kısımda olan iki sanal tuş var o kısımlar da siyah ama sanki şeffaf bir şeritler var gibi ışık beyaz olarak alttan geliyor ve aydınlatıyor ama oradaki ince hatlar yüzünden oradakibtuslar kesik kesik bir görüntü oluşturuyor tuşlar yanınca belki beyazla4da bu durum yoktur

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Kurcaladikca birseyler çıkıyor olaya bakın kullanılan internet sadece bugün bu allahtan bolca internet hediye geldi telefonla birlikte neden böyle oldu anlamadım google+ nasıl bu kadar internet kullandı acaba

İlginç fotoğraf ekleyemiyorum nedense öf en gıcık olduğum şey bir degisiklik yap uğraş dur sonra

f0354ea18f925cf7a76d7005e9564eb3.jpg

Yorum bağlantısı

Cok yemis. Acaba picassa ile baglanti mi kurdu. Video ve fotograflari da indirmis olabilir. Mesela ben asagidaki grafigin oldugu tarihlerde 2 kere yazilim guncelledim ancak wifi acikti. Gun icersinde veri alisverisi hep acik. Durum bu.

dffc36f1fc03e333bac7c29d5a9b64b8.jpg

Yorum bağlantısı

Akan abi bendeki beyaz, öyle kesik kesik ışık olmuyor.

Excel yükleyebilirsin,kalemin tekrar aktif olması için kalemin tuşuna bas.

Net çok çok yemiş, kesinlikle google hesabından foto Video falan indirmiş.

Benim Wifi sadece, akşam evde açıktır.

Onun dışında hep kapalı.

db975e1a5586d69d40efff498f986e96.jpg

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Evet ben telefona flaş da olan resimleri de yuklemistim onları mi yedekleri acaba diye düşündüm.Otomatik yedekleme sadece Wifi ye aldım bakalım ne olacak.Bu exel herhangi bir tane indirsek olabilir sanırım.

Hakan beyazlar da bu sorun olmayabilir renk dolayı şeffaf çizgiler var gibi onlar yüzünden oluyor bu

Yorum bağlantısı

Kiliflarla ilgili olarak dusuncem gormeden alma. Daha ince dedigim gibi metal bolumler cizilebilir.

Dokunmatik bolumde bizde cizgiler degil de sanal dugmenin ayrintilari secilebiliyor. Siyahta cizgi cizgi olma nedeni sanirim ust bolumdeki desen.

Guc tasarruf bende kapali. Gerek duymadim. 1 kere ultra tasarruf moduna aldim. O zaten telefonu %2 sarjla 2-3 saat goturuyor. Acil eylem plani yani:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Çizgi dediğim olay evet cam panelin altında ince çizgi gibi desende kaynaklı çok büyük bir sorun değil zaten aslına bakılırsa.siyahta metal çerçeve daha bariz oluyor cuzilirse daha kötü olur.Ali de zaten oldukça ucuz birkaç değişik modeli alabilirim hangisi içime sinerse artık.guc modunu deneyeceğim bakalım ne kadar ise yarayacak bende

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yazmadan edemedim şu an yürüyorum ve acayip bir güneş var tepede.Gunes altında bir ekranı bu kadar net görmek hayret verici gerçekten

Yorum bağlantısı

Güç tasarrufuna gerek yok abi.

Ama fark mutlaka olacaktır.

Ekranın gece gündüz güneş gölge vs için en iyi ayarı otomatik yapabilmesi için, ışığı otomatikte bırak.

Kılıf için çok ince olanlardan alma,düşerse tehlike :p

Ekran filmi kırılmaz olanlardan yaptır.

Batarya daha kendine gelmemiştir, biraz açılacak.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Evet okumuştum Evren ama bu kadar başarı beklemiyordum açıkçası ben.Cidden harika.Hakan burada istediğim gibi bulanilirmiyim bilmem htc de kırılmaz vardı ki geçen hafta tam ekran sütüne düştü telefon üstteki kaplama köşeden kırıldı ama telefon sağlam kaldı onlardan alacağım yine.Ali den alacağım kılıf zaten.Benim en çok meraknettigim konu şarj zaten.Benim mobil net 24 saat açıktır yoğun internet kullanıyorum htc bazen 3 kere şarj oluyordu günde bakalım bu nasıl olacak.3 saatlik kullanimdayim %80 de şu an bir hafta içinde belli oluyor benim durum

90ce4122da5976713a7aa31aa23f99dd.jpg

Benim icin alışılmadık bir durum daha htc y3 göre saat ekledim ekrana görüldüğü gibi.Ama buradan saate müdahale edemiyorum .önemli olan alarm kuramıyorum buradan.

Yorum bağlantısı

Alarm icin widget var diye biliyorum. Ben on ekranda havadurumunu kullaniyorum. Orada saat de yer aliyor zaten. Alarm icin widget kurmadim ama kurma imkani var.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ayrı bir Widget kurmak kalabalık sebebi bence

Htc de ana ekrandaki saate tıklayınca hertürlü islemi yapabiliyordum mecburen kuracağız artık yapacak birsey yok

Yorum bağlantısı

Ayrı bir Widget kurmak kalabalık sebebi bence

Htc de ana ekrandaki saate tıklayınca hertürlü islemi yapabiliyordum mecburen kuracağız artık yapacak birsey yok

Widget gerek yok.

Uygulamalara gir,ordan saate tıkla alarm vs hersey çıkıyor [emoji5]

dbde49ddee801884c5519426a31b1349.jpg

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Güç tasarruf modu açıkken ve ekran otomatik halde iken aksam oldukça kısıyor ekranı telefon. Bence fazla bile kısıyor ekranı otomatikden çıkarmadan da parlaklık artmiyor.tasarruf modundan çıkılır ise ekran biraz daha aydınlanıyor yani iki secenek var ya tasarruf modundan çıkmak yada otomatik ayarlamaya kapatıp elle müdahale etmek

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Soru 1 telefon geldiğinde sessize almak için illaki ses tuşuna mi basmak gerekiyor ekranı yüz üstü kapattigimizda sessize almayi nasıl yapacağım.

2 sensörleri nereden devreye alıyoruz bulamadım gitti

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...