İçeriğe Yönlendir

Hypermiler Nedir? Sürüş ve Özgül Yakıt Tüketimleri Üzerine

Ali Darbaz

Recommended Posts

Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Ali Gök yazdı:

bunlar anti hypermlingci mi oluyor şimdi  :nargile:

Bunları doktor yeşil reçeteye yazıyordu, bir zamanların tedavi şekliydi. Ahh ahh. Turbo çıktı mertlik bozuldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 saat önce, Ali Gök yazdı:

bunlar anti hypermlingci mi oluyor şimdi  :nargile:

En fazla ne kadar yakabilirim videosu bunlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
46 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

En fazla ne kadar yakabilirim videosu bunlar :)

Dur abi bu gunku antreman suruşümü atiyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 21.12.2018 at 22:28, Alpay Sumer yazdı:

Benzin pompasi calismiyor derken ? Arizalimi yoksa bu sekilde midir anlaminda mi yazdiniz? Bu bilginin kaynagini ogrenebilirmiyim?

LPGciler takıyor. Araç LPG geçince Benzin pompasına bir role bağladığı için benzin pompası elektiriği kesiliyor pompa duruyor. LPG bittip benzine geçtiği an direk Pompa anında devreye giriyor hiç bir sorun olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

hiç bir sorun olmuyor.

Rölenin riskli olduğu ve acil ihtiyaç anında sürüş güvenliğini etkileyeceği sonucuna varılmıştı.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Rölenin riskli olduğu ve acil ihtiyaç anında sürüş güvenliğini etkileyeceği sonucuna varılmıştı.
Ben 6 yıl kullandım. Hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Ne gibi sürüş güvenliği riski taşıyor?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
7 dakika önce, Mehmet Kaya yazdı:

Ben 6 yıl kullandım. Hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Ne gibi sürüş güvenliği riski taşıyor?

Araç sollarken lpg bitince ihtiyaç anında ya röle su koyuverir de çalışmazsa? Bunun yerine benzin deposu çeyreğin altına düşürülmezse pompa için yeterli olur. Ne kadar orijinal sisteme sonradan ekleme parça o kadar risk içerir diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
3 dakika önce, Tuncay Çataloğlu yazdı:

o anda röle yerine pompa da su koyverebilir :)

Riske neden risk ekliyoruz peki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

Bir röle bağlantısı ile o kadar risk olmaz ki. Orasına bakarsanız arabada ardışık çalışan bir sürü sistem var. Hepsinde risk var. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
11 dakika önce, Tuncay Çataloğlu yazdı:

Bir röle bağlantısı ile o kadar risk olmaz ki. Orasına bakarsanız arabada ardışık çalışan bir sürü sistem var. Hepsinde risk var. 

Bu kadar takılmayın diyorsunuz. Eyvallah 😊.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Dış çekimlerini Taşdelen Ormanlarında kendim yaptığım, Güray hocamızın testini gerçekleştirdiği Kona videomuz 

İyi seyirler dilerim.

Güray

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Amatör eğlendirir

çekşmler güzel olmuş 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Güzel bir çalışma olmuş. Kullanılan motordan da biraz bahsedilse fena olmazdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Bir saat önce, Emrah Altun yazdı:

Güzel bir çalışma olmuş. Kullanılan motordan da biraz bahsedilse fena olmazdı.

20 dakika önce, Ayhan Asil yazdı:

Güzel olmuş, emeğinize sağlık

Arabanın, 1,6 177 beygir turbo benzinli motoru vardı hocam. Sürekli 4x4 ve 50 km hıza kadar difransiyel kilidi vardı. Esp sistemine güvenerek, patinaj çeken lastiğe fren yaparak , boşta kalan lastiğe güc aktarma ilkesine sahip. Çok basit 4x4 sistemi var. Mekanik kilit yok :) .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
51 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Arabanın, 1,6 177 beygir turbo benzinli motoru vardı hocam. Sürekli 4x4 ve 50 km hıza kadar difransiyel kilidi vardı. Esp sistemine güvenerek, patinaj çeken lastiğe fren yaparak , boşta kalan lastiğe güc aktarma ilkesine sahip. Çok basit 4x4 sistemi var. Mekanik kilit yok :) .

Sanırım Tucsonlarda kulanılan turbo destekli 177 beygirlik motorun aynısı. Eğer öyle ise LPG ye çok uyumlu ve performanslı bir motor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

biliyorum bunu, 1.6 turbo olanı fena gidiyormuş insanı şaşırtacak kadar fena hemde, kötü yanı içiyormuş diye biliyorum, yinede şekil şemal değişik, görüntü hoşuma gitti açıkcası...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Malesef 7 -8 litre arası yakıyor. video dada bunun uzun yol kadran verileri var. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Tucsondaki 1.6 turbo motorun aynısı, daha küçük kasa olduğundan daha ekonomik tabi. Hyundai işi çözdü, hele ki benim aklım hala ionic’te kaldı, çok başarılı buldum.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
On ‎16‎.‎09‎.‎2018 at 14:34, Eren Gökmen yazdı:

Arkadasim Misira gitmisti. Onlar farlar kapali geziyormus. Arada bir selektor gibi acip kapatip devam ediyorlarmis. Kac kere eziklecektim diyor :)

tam bir salaklık örneği. turkmenistan da,  devlet başkanı  olurda oradan geçerse, rahatsız olmasın diye farlar kapalı geziyor insanlar. 

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...