İçeriğe Yönlendir

Bluetooth Mp3 Decoder Board Fm Radio Usb Sd Aux Montajı.

Mehmet Kaya

Recommended Posts

• 2 hafta sonra...
Serkan Danış

Mehmet Hocam ayrıca başlık atmaya gerek olmadığını düşünerek, müsadenle senin konunun altından paylaşmak istedim...

Tabiki de kendisinden feyzalarak ben de aracıma bluetoothlu Mp3 decoder takayım dedim.

http://www.aliexpress.com/item/VIRE-VTF-003BT-Bluetooth-USB-SD-Mp3-PCBA-Module/32248367578.html

Sipariş ettiğim ürün linkteki.

1-O0YHGB3.jpg2-eKZyLGI.jpg

3-7ZMSUL8.jpg4-s5M2Dxd.jpg

5-MqZp4rH.jpg

6-45fj9qN.jpg7-Dxfea1H.jpg

8-eXJOtHY.jpg

9-0TvpRIM.jpg

3.fotoğrafta ilk montajımdan sonra cihaz üzerindeki düğmelerin gece belli olmaması beni rahatsız etti(4. fotoğrafta göründüğü gibiydi)

bu yüzden oraya kendim küçük bir modifiye yaptım iyi oldu fakat gece çekim yapmamışım :) gündüz çektiklerimden(5. fotoğraf) az biraz belli oluyordur umarım.

- Cihazın tam oturması için 2. fotoda gördüğünüz gibi bir miktar kesme biçme işlemleri yapmak gerekti ne yazık ki, fakat oradaki asıl kartlık ayrıca çıkabiliyor onu yedekte tutuyorum kesme işlemlerinden sonra denedim yine eskisi gibi yerine oturuyor ilerisi için sökmek gerekirse hiç bir sıkıntı oluşturmayacak. şu güzel oldu cihazın kendi çerçevesinin kalınlığı, gövdeyle maun parça arasına sığacak genişlikte bu yüzden cuk diye yerine oturdu ;) hatta görünen 4 vida deliğinden sadece 2 tanesini tutturmam yeterli oldu.

-Mikrofon bağlantısını da yaptım, bunun için de eski nokia kulaklığıdaki mikrofonu kullandım. Sol direk üzerine monte ettim onu da kendi üzerindeki yakaya tutturma yerinden taktım güzel de oldu fakat fotosunu çekmeyi unuttuğum için sonradan ekleyeceğim. 

-Bu arada benzer cihazlardan monte edip de mikrofonla araç içinde görüşme yapan arkadaşlar varsa bu tip bir cihaz üzerinden, sesin gitmesi gelmesi hışırtı durumu nedir sizde acaba, temiz bir görüşme yapabiliyor musunuz karşınızdaki kişiyle?Bende sesin karşı tarafa iletiminde bazen bir hışırtı sesi oluyor bazen çok temiz bir iletim oluyor, karşı tarafın sesi ses sisteminden her halukarda çok net geliyor, bunun sebebi acaba kullandığım mikrofondan mı? yoksa bilen yada benzer bir tecrübesi olan arkadaşların yorumları sevinirim :)

- Aracın kendi Aux girişini kesip iptal etmedim kabloları sıyırıp öyle bağladım.

- Elektrik bağlantısını sigorta kutusundan aldım kontak açılınca otomatik çalışıyor fakat araya uygun bir anahtar atmayı düşünüyorum Cd yada radyo dinlerken boş yere çalışmasına gerek yok bence...

- Bluetooth üzerinden akıllı telefona bağlandığınızda ister akıllı telefondan dinlediğiniz şarkıyı değiştirip dinleyebiliyorsunuz istersenizde cihazın kumandasından yada üzerinden değiştirip dinleyebiliyorsunuz( Bu benim çok hoşuma gitti...)

- Üstünün jelatinini çıkarmadım hatta yazıların olduğu bölümün arkasında kendinden yapışkanı var onlarında bantları duruyor altında şimdilik böyle dursun bakalım sökmek gerekirse kaldırırken zarar görmesin 2 vida var çünkü mecbur kaldırmak zorunda kalırsam.

Yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyorum arkadaşlar... :)  :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Güle güle kullanın. Çok güzel olmuş.

5v nasıl ayarladınız?

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

5v nasıl ayarladınız?

Tesekkur ederim Mehmet hocam.

12 volt icin sipariş notu olarak söylediğinizde uygun bir regülatör 78 serisi idi, tamamını hatırlamıyorum takıp gönderiyor.siz direk bağlantı yapıyorsunuz.

Serkan çok beğendim. Eline sağlık. Aynısını yapabilirim :)

Teşekkür ederim Mehmet bey.

Su bluetooth hisirtisini umarim geçicidir:-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

5v nasıl ayarladınız?

Görüyorsun Mehmet abi bir cihaz nereden nereye geldi. İyi de oldu. [emoji106] Satın aldığımız gün bu kadar talep göreceğini tahmin etmemiştik. Kimse farkında değildi. [emoji23]
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Evet onu ilk başta bilerek sökmemiştim, sonra unutmuşum :)

Halledilir;)

Bunlarda kulaklığı monte ettiğim yer

gCoBO7n.jpgj1JfhqG.jpg

Kıskacı Oldukça sabit duruyor biraz bile kıpırdasa diyecem ki ondan hışırtı oluyor arada sırada....anlamadım gitti, 

kulaklığın kendi kablosu yetmedi haliyle ben de ek yaptım cihaza kadar o ek yaparken kullandığım kabloyla alakalı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ertunç Taşdemir

Elinize sağlık . 12v olanından bende sipariş verdim ama henüz elime ulaşmadı. Aracımdaki teyp turuncu ekranlı sony. Acaba elektrik bağlantısını teypten alma imkanı varmı teyp açıldığında cihazda açılsa ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Danış
(düzenlendi)

Teşekkür ederim :)

Focuslarda nasıl bilemiyorum fakat, Bizim mondeolarda Sony teyplerde sürekli akım var, yani siz kontağı açmadan da teybi düğmesinden açıp kapatabiliyorsunuz. Siz teybinize gelen soketin elektirik uçlarıdan paralel bağlantı aldığınızda büyük ihtimalle sürekli akım olan bir bağlantı yapmış olacaksınız böylelikle decoderin sürekli çalışmasına sebep olacak zannımca:)

Böyle olmasını isterseniz çakmaklıktan daha kolay olur elektrik bağlantını paralel çekmek teybi sökmenize gerek bile kalmaz ;) (tabi yine bunun mondeolar için böyle olduğunu belirteyim, çünkü çakmaklıkta da sürekli akım mevcut)

Siz Teybin düğmesine basınca o da açılsın isityorsanız eğer o birez daha zahmetli ve elektronik olarak teybin içinin açılmasını gerektirebilr... :terle:

tarihinde Serkan Danış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertunç Taşdemir

Teşekkür ederim :)

Focuslarda nasıl bilemiyorum fakat, Bizim mondeolarda Sony teyplerde sürekli akım var, yani siz kontağı açmadan da teybi düğmesinden açıp kapatabiliyorsunuz. Siz teybinize gelen soketin elektirik uçlarıdan paralel bağlantı aldığınızda büyük ihtimalle sürekli akım olan bir bağlantı yapmış olacaksınız böylelikle decoderin sürekli çalışmasına sebep olacak zannımca:)

Böyle olmasını isterseniz çakmaklıktan daha kolay olur elektrik bağlantını paralel çekmek teybi sökmenize gerek bile kalmaz ;) (tabi yine bunun mondeolar için böyle olduğunu belirteyim, çünkü çakmaklıkta da sürekli akım mevcut)

Siz Teybin düğmesine basınca o da açılsın isityorsanız eğer o birez daha zahmetli ve elektronik olarak teybin içinin açılmasını gerektirebilr... :terle:

Cevabınız için teşekkürler

Elektriği teyp arkasındaki soketten almakla sürekli akım olan çakmaklıktan almak cihazı sürekli çalışır durumda tutacak düşünceniz doğru

Tyep açıldığında cihaz açılması için amfi çıkışı olan teyplerde tetikleyici kablo varmış biraz araştırdım sony teyplerde tetikleyici kablo yok :(

sanırım en güzeli kontağa bağlı olan akımdan faydalanmak yada araya switch koyup çakmaklıktan faydalanmak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Teyp açılınca diye uğraşmaya gerek yok bence çünkü teybi ne zaman kapatıyoruz ki ? Olabilse aux tuşuna basınca çalışacak bir sistem daha güzel olur..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Kaya

Parazitin kaynağını 3. Cihazda buldum.

Aux'a giden kabloyu cihazdan çıkarttığım halde parazit devam ediyordu.

Aux kablosu torpidodan çıkıp sol tarafa geçerken direksiyonun teybin arkasından geçiyor. Kabloyu oradan çıkarttım torpidoya topladım. Parazit kesildi. Kabloyu bu sefer dışardan geçirdim. Direksiyona yaklaştırınca parazit artıyor. Uzaklaştırınca azalıyor. Oradan geçirmeyince parazit kayboluyor. Serkan abi ile istişare sonucunda immobilizerdan kaynaklacağı kanısına vardık. Şimdi torpidoda duruyor. Cihaz bağlı Çalışıyor Parazit ses seviyesini 10 üzerine çıkarınca bir nebze hissediliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kumandadan off tuşuna basınca cihaz kapanıyormuş.. :)

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Ben bunu torpidoya attıktan sonra kendisi udb den çalışıp duruyordu. Kumandası da yanında, aklıma gelince aux tuşuna basıyorum.. Geçen aklıma geldi kumandayı elime aldım kapatma tuşuna bastım kapandı... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Abilerim bu ürünü tr de bulabilirmiyim .

Denk getirmen lazım.. Ebay dan neden almıyorsun ?

Yorum bağlantısı
Mert Büyüközkan

Denk getirmen lazım.. Ebay dan neden almıyorsun ?

Abim daha önce hiç yurtdışı alisveris yapmadim gerçi yurtiçi de yapmadim ama çekiniyorum açikcasi [emoji4]
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Abim daha önce hiç yurtdışı alisveris yapmadim gerçi yurtiçi de yapmadim ama çekiniyorum açikcasi [emoji4]

Alırsan ve gelmezse benim arabadakini söker yollarım.. ;) Sivastasın galiba, Ertan abini bul yakasına yapış.. Gardaşın Serkan'ın selamı var bunu alacağız de.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Büyüközkan

Alırsan ve gelmezse benim arabadakini söker yollarım.. ;) Sivastasın galiba, Ertan abini bul yakasına yapış.. Gardaşın Serkan'ın selamı var bunu alacağız de.. :D

Abim teşekkür ederim düşünmen yeter, bu arada Ertan abimle bir tanışıyım yakasına yapışır selamını iletirim [emoji4] [emoji4]
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Abim teşekkür ederim düşünmen yeter, bu arada Ertan abimle bir tanışıyım yakasına yapışır selamını iletirim [emoji4] [emoji4]

Kangalları var, onlar yokken git.. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Büyüközkan

Kangalları var, onlar yokken git.. :D

Yerleri neresi abim gece bi kolaçan ediyim [emoji4]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yakasına yapışmak için 1.95 boy Lazım. Cüsseyi sen düşün. Serkan abin kendiyle karıştırdı [emoji23][emoji23]

Daha gençsin. Sen yakasına sarılma yine de [emoji23][emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Büyüközkan

Yakasına yapışmak için 1.95 boy Lazım. Cüsseyi sen düşün. Serkan abin kendiyle karıştırdı [emoji23][emoji23]

Daha gençsin. Sen yakasına sarılma yine de [emoji23][emoji23]

Abim onunda kolayi var yanimda bir tabure götürüm [emoji23] [emoji23] oda olmazsa tokalaşırız artık [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...