İçeriğe Yönlendir

2016 Model Skoda Superb Göründü

Emrah Altun

Recommended Posts

M.Fatih Yüce

abowww.. :D

kavgada söylenmez.. :D

ortalık karışacak şimdi ben kaçar :p:D

Bende kaçayım ozaman :) hadi iyi geceler...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Orta gelirli insanlar olarak şahsen alabileceğim en pahalı araç Ford Mondeo olur. İmkanım olsa alacağım araç da Ford Mondeo olur. Ford forumu dışında bir ortamda Ford Mondeo alacağım dediğinizde alacağınız ilk tepki "boşver Ford'u. Passat al!" Olacaktır.

Herkesin S-Klasse si butçesine göre oluyor.Zamanında benim için Mercedes Ford Fiesta'ydı. Şimdi de Octavia [emoji2]

Tabi ki Skoda'dan bir Mercedes konforu beklemiyoruz ama emin olun gideceğiniz yere çok konforlu bir şekilde ve yorulmadan gidebiliyorsunuz.

Passata vereceğim parayla Audi veya Mercedes alırdım. ( model düşük olsa bile. )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Premium araç sınıfında olsaydı mercedes karşılaştırılmazdı skoda ile :)

Fatih Abi, vag grubu ozellikle vw de kendini premium sanıyor ya, skoda da premium o zaman.

Passata vereceğim parayla Audi veya Mercedes alırdım. ( model düşük olsa bile. )

Aklın yolu bir Mehmet kardeşim, biz de aynen oyle yaptik ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Fatih Abi, vag grubu ozellikle vw de kendini premium sanıyor ya, skoda da premium o zaman.

Aklın yolu bir Mehmet kardeşim, biz de aynen oyle yaptik ;)

Abi mk3 Mondeo aldığım dönemde 96 e200 alacaktım. Biraz farkla hanım istemedi.

W23-24 kasayı beğeniyor 2001 den sonraki c kasa 2003 e kasayı.

Inşallah bir sonraki aracım 2001-2003 c200k olur inşallah.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Abi mk3 Mondeo aldığım dönemde 96 e200 alacaktım. Biraz farkla hanım istemedi.

W23-24 kasayı beğeniyor 2001 den sonraki c kasa 2003 e kasayı.

Inşallah bir sonraki aracım 2001-2003 c200k olur inşallah.

Amin inşallah, valla ben ara ara satiyim clk yi diyorum, biniyorum sıfır km c ve d sinifi premium olmayan modellere, gülüp iniyorum, mazoşist olma kendine acı çektirme Ali diyorum aklim basima geliyor.

Elim hep Clk nin anahtarına gidiyor, ne golf ne sportage e binerken oyle mutlu olamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Amin inşallah, valla ben ara ara satiyim clk yi diyorum, biniyorum sıfır km c ve d sinifi premium olmayan modellere, gülüp iniyorum, mazoşist olma kendine acı çektirme Ali diyorum aklim basima geliyor.

Elim hep Clk nin anahtarına gidiyor, ne golf ne sportage e binerken oyle mutlu olamıyorum.

Arkadaş golf 7 almış öve öve bitiremiyor.

Dedim sattığın 89 model 190e ?

Ahhh bir kliması olsaydı satarmıydım diyor.

Onun konforuna Lafım yok diyor. 6 -7 yıl bindi. Belki daha fazla.

Ali Eren 74 veya 76 model mercedesi İstanbul'a götürdü. Çok rahattı Focustan rahattı dedi. Tek eksik kliması yoktu dedi [emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben simdi baktim, aman allahim bir basyapit Superb nasil da anlayamadik.

S class daha pahali bi de onunde yıldız var diye aliyorlar. Yoksa ayni araba hem de 10 da 1 fiyatina.

Bende yeni C serisi alacaktim, vazcaydim Skoda Rapid Filo Edition alicam. Cok nefis araba hem C serisi ile mukayese ettim hic farki yok. Ikisisinde 4 tekeri ve 1 direksiyonu,1 motoru ve pencere camlari kapilari var. Ha unutmadan Skoda Rapid C serisinin 4 de 1 parasi. Tam bir fiyat/performans arabasi.

Allah razi olsun senden Ali Skodaoğlu, gözümü actin mal mal para kaptiracaktik pis mercedes e

Boşa debelenme kardeş, SüperB harbiden güzel araba, S klasa gücüm yetmez ama en azından bu alet ona yakın bir ferahlıkta verir, ayrıca güçlü vede sağlam, en azından senin antikayı yola gömer, konforda döver teknolojidede hacamat eder, o yüzden fazla abartmayalım şu arabaları, günümüzde nerdeyse tırt araba kalmadı, alayı aynı, baksana merso bile reno motoruna düşmüş ve eski halindende eser yok, sen clk na bin, türünün son örneği, rahat vs. motorda idare eder fazla tokat yemezsin, yalnız fazla zorlama passat yada süperb ve mondi üzmesin seni :)

Arkadaş golf 7 almış öve öve bitiremiyor.

Dedim sattığın 89 model 190e ?

Ahhh bir kliması olsaydı satarmıydım diyor.

Onun konforuna Lafım yok diyor. 6 -7 yıl bindi. Belki daha fazla.

Ali Eren 74 veya 76 model mercedesi İstanbul'a götürdü. Çok rahattı Focustan rahattı dedi. Tek eksik kliması yoktu dedi [emoji23]

Şu yumuşak süspansiyon nelere kadir Allahım, o arabaların olayı ne biliyormusun kardeş, olayda bu zaten, o zamanın mersoları bulunduğu çağa göre fazla gelişmişti, insanlar buna hasta zaten, ne yazıkki o devir biteli çok oldu....

şimdiyse olay farklı, her marka aynı durumda, ayrıca süspansiyonu yumuşat alayı rahat gelir, gel benim pikaba bin, 100 le gideyim yolda uykun gelir, şimdi alayı konforlu, 100 lira bandına çıktınmı hepsi konforlu-güçlü-rahat, extrem rahatlık daha doğrusu lüks seviyede konforsa gücümüzü aşıyor, S klas dediğimiz araçlara geliyor konu, o yüzden ben artık sadece gülüyorum, eski eskidir, mazide kalmıştır, önümüze ve çok daha gelişmişlere bakalım biz, günümüzde hemen her marka çok iyi işler çıkarıyor artık, merso olmayan zamanlarda süperdi, sözüm yok, ama şimdi öyle değil, tıpkı ponpon gibi, şimdi hepsi süper, ponponun olayı bittiği gibi eski mersonunda olayı bitti, extrem ve harbiden manyak modelleri var evet, ama alınacak gibi değil, sonuç olarak zaman hareket teknoloji zamanı, maziyle uğraşacak zaman yok kardiş  :biggrin:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bende kaçayım ozaman :) hadi iyi geceler...

Kaçma geeeel :)   pre olan sınıfını alacak gücümüz yok zaten, ya sıfır c serisine bakıyoruz yada eski ama üst sınıflara, harbiden üst ve yeni olanlara güç yetmiyor, bu durumda sıfır yarım ruhlu c sınıfı alacağımıza Skodanın mesela en üst modelini alıyoruz bakıyoruz keyfimize :) D sınıfı ama orta nın üst sınırında araçlar bunlar, yeterde artar bile, bu araçlarda eskinin mersosundan daha iyidirler, çağ ve teknoloji yüzünden bu böyle artık, şimdi sen eskiyemi yoksa daha yeni teknolijiyemi para verirsin, tercih ve olayda bu, ben yeni derim, Elöver eski der, olabilir onunkide iyi ama benim dediğimde iyi, hatta daha iyi.... neyse sonuçta eskiyle gelir gelir benden tokadı yer, kaçınılmaz son  :D  :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Boşa debelenme kardeş, SüperB harbiden güzel araba, S klasa gücüm yetmez ama en azından bu alet ona yakın bir ferahlıkta verir, ayrıca güçlü vede sağlam, en azından senin antikayı yola gömer, konforda döver teknolojidede hacamat eder, o yüzden fazla abartmayalım şu arabaları, günümüzde nerdeyse tırt araba kalmadı, alayı aynı, baksana merso bile reno motoruna düşmüş ve eski halindende eser yok, sen clk na bin, türünün son örneği, rahat vs. motorda idare eder fazla tokat yemezsin, yalnız fazla zorlama passat yada süperb ve mondi üzmesin seni :)

Şu yumuşak süspansiyon nelere kadir Allahım, o arabaların olayı ne biliyormusun kardeş, olayda bu zaten, o zamanın mersoları bulunduğu çağa göre fazla gelişmişti, insanlar buna hasta zaten, ne yazıkki o devir biteli çok oldu....

şimdiyse olay farklı, her marka aynı durumda, ayrıca süspansiyonu yumuşat alayı rahat gelir, gel benim pikaba bin, 100 le gideyim yolda uykun gelir, şimdi alayı konforlu, 100 lira bandına çıktınmı hepsi konforlu-güçlü-rahat, extrem rahatlık daha doğrusu lüks seviyede konforsa gücümüzü aşıyor, S klas dediğimiz araçlara geliyor konu, o yüzden ben artık sadece gülüyorum, eski eskidir, mazide kalmıştır, önümüze ve çok daha gelişmişlere bakalım biz, günümüzde hemen her marka çok iyi işler çıkarıyor artık, merso olmayan zamanlarda süperdi, sözüm yok, ama şimdi öyle değil, tıpkı ponpon gibi, şimdi hepsi süper, ponponun olayı bittiği gibi eski mersonunda olayı bitti, extrem ve harbiden manyak modelleri var evet, ama alınacak gibi değil, sonuç olarak zaman hareket teknoloji zamanı, maziyle uğraşacak zaman yok kardiş :biggrin:

Ne desem boş sana abi. [emoji6]

Ali eröver Abi'min yolundayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sendemi eskici olacaksın yani  :D   tercih meselesi tabi, olabilir, eskinin iyisini daha ucuza almak, yada yeninin iyisini çok daha pahalıya almak, tercih senin, her ikiside iyi her ikiside güzel, ben mümkünse yeni alayım diyorum o kadar, eski kötüdür demiyorum yanlış anlama olmasın :)

en azından Mersoya binmiş olmak için gidipte C serisi sıfır araba alacağım demiyorsunya bunada şükür  :D

Mersonun olayı şu, yukarıdada yazdım, mesela Elöverin araba, bu makinalar satıştayken bence zamanının ilerisinde arabalardı, zaten tutulma sebebide bu, adamlar harbiden yapmışlar, şimdiyse o avantaj kalmadı, hemen her marka artık ileri durumda, kimse kimseye açık ara fark atamıyor, olay bu.

Ben alabileceğimin en iyisini almak istiyorum, eski ve yeni arasındaki yukarda yazdığım olaya göre düşünürsen bir sınır var, o sınıra yakın modeller arasından bir tercih yapacağım o kadar.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Heh şunu bileydin Mehmetcim :D

Bir gün duyucaz tv veya gazete de, yeter artik illallah senden diyen Apple veya Mercedes in kiralik katili Ali Androidoglu nu kafadan tek mermi ile android cennetine tek yönlü yollayacak.

Sendemi eskici olacaksın yani :D tercih meselesi tabi, olabilir, eskinin iyisini daha ucuza almak, yada yeninin iyisini çok daha pahalıya almak, tercih senin, her ikiside iyi her ikiside güzel, ben mümkünse yeni alayım diyorum o kadar, eski kötüdür demiyorum yanlış anlama olmasın :)

en azından Mersoya binmiş olmak için gidipte C serisi sıfır araba alacağım demiyorsunya bunada şükür :D

Mersonun olayı şu, yukarıdada yazdım, mesela Elöverin araba, bu makinalar satıştayken bence zamanının ilerisinde arabalardı, zaten tutulma sebebide bu, adamlar harbiden yapmışlar, şimdiyse o avantaj kalmadı, hemen her marka artık ileri durumda, kimse kimseye açık ara fark atamıyor, olay bu.

Ben alabileceğimin en iyisini almak istiyorum, eski ve yeni arasındaki yukarda yazdığım olaya göre düşünürsen bir sınır var, o sınıra yakın modeller arasından bir tercih yapacağım o kadar.

Çok haklısın, yazacaklarım kifayetsiz kalır nutkum tutuldu yazamıyorum [emoji14]

Tum eski yani 8-10 yasina gelmis mercedes bmw leri atalım çöpe ezelim prese yollayalım. Yasasin yeni ve teknolojik oyuncaklar dolu modern Skoda Seat Citroën Peugeot Vw Ford vs vs vs...

Kaçma geeeel :) pre olan sınıfını alacak gücümüz yok zaten, ya sıfır c serisine bakıyoruz yada eski ama üst sınıflara, harbiden üst ve yeni olanlara güç yetmiyor, bu durumda sıfır yarım ruhlu c sınıfı alacağımıza Skodanın mesela en üst modelini alıyoruz bakıyoruz keyfimize :) D sınıfı ama orta nın üst sınırında araçlar bunlar, yeterde artar bile, bu araçlarda eskinin mersosundan daha iyidirler, çağ ve teknoloji yüzünden bu böyle artık, şimdi sen eskiyemi yoksa daha yeni teknolijiyemi para verirsin, tercih ve olayda bu, ben yeni derim, Elöver eski der, olabilir onunkide iyi ama benim dediğimde iyi, hatta daha iyi.... neyse sonuçta eskiyle gelir gelir benden tokadı yer, kaçınılmaz son :D [emoji14]

Çok haklisin, salak bu Bmw ile Mercedes, Skoda ile 3 asagi 5 yukari aynı arabayi, yani fazla fark yok senin dedigin gibi, ayni kalite ile daha pahaliya uretip çok daha pahaliya satabiliyorlar kendinden daha salak insanlara ;)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Heh şunu bileydin Mehmetcim :D

Bir gün duyucaz tv veya gazete de, yeter artik illallah senden diyen Apple veya Mercedes in kiralik katili Ali Androidoglu nu kafadan tek mermi ile android cennetine tek yönlü yollayacak.

Çok haklısın, yazacaklarım kifayetsiz kalır nutkum tutuldu yazamıyorum [emoji14]

Tum eski yani 8-10 yasina gelmis mercedes bmw leri atalım çöpe ezelim prese yollayalım. Yasasin yeni ve teknolojik oyuncaklar dolu modern Skoda Seat Citroën Peugeot Vw Ford vs vs vs...

Çok haklisin, salak bu Bmw ile Mercedes, Skoda ile 3 asagi 5 yukari aynı arabayi, yani fazla fark yok senin dedigin gibi, ayni kalite ile daha pahaliya uretip çok daha pahaliya satabiliyorlar kendinden daha salak insanlara ;)

Ali Eröver abi ben Ali Dandroidoğlu abime birşey anlatmak ispatlamak kanıtlamak kabul ettirmek için birşey anlatmıyorum. [emoji23][emoji23]

O nezaman alır kullanırsa o zaman o mal ürün mükkemmel kusursuz harika olacağı için [emoji6][emoji6][emoji6]

Ben 2008 dizel Mondeo yerine 2001-2002 c200k alırım binerim. Ali abi de karalar [emoji23][emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Boşa debelenme kardeş, SüperB harbiden güzel araba, S klasa gücüm yetmez ama en azından bu alet ona yakın bir ferahlıkta verir, ayrıca güçlü vede sağlam

Ordan nasıl da gördün debelendigimi helal sana kardeş, tırım tırım Skoda ariyorum bayilerde, ne de olsa S class ile nerdeyse kafa kafaya bir araba hem de 10 da 1 parasina. Gücü de yerinde aynı S500 Pullman gibi yara yara gider haklisin.

Ali Dandroidoğlu abim ne zaman alır kullanırsa o zaman o mal ürün mükkemmel kusursuz harika olacağı için

Heh iste anahtar kelime bu, Ali Skodaoğlu bir gün mercedes alana kadar yanmisiz biz, ne alirsak alalim şahin almış muamelesi görmeye devam ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ordan nasıl da gördün debelendigimi helal sana kardeş, tırım tırım Skoda ariyorum bayilerde, ne de olsa S class ile nerdeyse kafa kafaya bir araba hem de 10 da 1 parasina. Gücü de yerinde aynı S500 Pullman gibi yara yara gider haklisin.

Heh iste anahtar kelime bu, Ali Skodaoğlu bir gün mercedes alana kadar yanmisiz biz, ne alirsak alalim şahin almış muamelesi görmeye devam ;)

O Yüzden abi

[emoji40][emoji40][emoji40][emoji40]

[emoji6][emoji6][emoji6][emoji6]

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Premium sanmak ile premium sınıfta araç üreticisi olmak çok farklı. Ülkemizdeki vw kullanıcıları farklı bir dünyada yaşıyorlar maalesef. Çoğundaki mantalite onlarınki araba diğerlerininki başka bir şey sanki. Ama geçenlerde B8 passat ile ilgili bir yazı okurken kullanan biri aynen şöyle bir ifade kullanmıştı " sanki mercedes gibi mubarek" :D

Kaçma geeeel :)   pre olan sınıfını alacak gücümüz yok zaten, ya sıfır c serisine bakıyoruz yada eski ama üst sınıflara, harbiden üst ve yeni olanlara güç yetmiyor, bu durumda sıfır yarım ruhlu c sınıfı alacağımıza Skodanın mesela en üst modelini alıyoruz bakıyoruz keyfimize :) D sınıfı ama orta nın üst sınırında araçlar bunlar, yeterde artar bile, bu araçlarda eskinin mersosundan daha iyidirler, çağ ve teknoloji yüzünden bu böyle artık, şimdi sen eskiyemi yoksa daha yeni teknolijiyemi para verirsin, tercih ve olayda bu, ben yeni derim, Elöver eski der, olabilir onunkide iyi ama benim dediğimde iyi, hatta daha iyi.... neyse sonuçta eskiyle gelir gelir benden tokadı yer, kaçınılmaz son  :D  :p

Zevkler ve renkler tartışılmazmış. Kim neyi beğeniyorsa alır kullanır. Ama yukardaki diğer yazındaki ifadende haklısın şimdiki araçlar arasında öyle dağlar kadar fark kalmamaya başladı artık.Teknoloji ilerledikçe mertlik iyicene bozulmaya başladı...Ben her zaman son çıkan modelleri severim :)

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali Eröver abi ben Ali Dandroidoğlu abime birşey anlatmak ispatlamak kanıtlamak kabul ettirmek için birşey anlatmıyorum. [emoji23][emoji23]

O nezaman alır kullanırsa o zaman o mal ürün mükkemmel kusursuz harika olacağı için [emoji6][emoji6][emoji6]

Ben 2008 dizel Mondeo yerine 2001-2002 c200k alırım binerim. Ali abi de karalar [emoji23][emoji23][emoji23]

Yahu neden karalayayım, c200k da güzel, ama ben eski yerine yeni tercih ederim, yeni yenidir, nokta. :)

Bu arada ne alırsam iyidir, çünkü ben her zaman gücümün yettiğince en iyiyi alırım:) beni takip et rahat et kardeş, Elövere de bakma, Skodaya taş atar, o skoda her yönden onun arabasının tepesinden atlar, geçmişte iyi olan bugünde iyi olabilir ama eski eskidir ve çağın gerisinde kalmıştır, diyecek birşey yok, o hala işin makarasında, S class dediysek aynısı demedik, o da sende ne demek istediğimi gayet iyi anlıyorsunuz, sen verirsin 50 kaat eskiye ben veririm 150 kaat yeniye, tercih ve zevk, ama yeni asla sesin eskinden geri kalmaz hatta tependen atlar, bunuda unutma, yeni derkende gidip dacia almıyoruz dikkkat et :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yahu neden karalayayım, c200k da güzel, ama ben eski yerine yeni tercih ederim, yeni yenidir, nokta. :)

Tamam 2001 c200k yerine 2015 Clio al sen [emoji6]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Premium sanmak ile premium sınıfta araç üreticisi olmak çok farklı. Ülkemizdeki vw kullanıcıları farklı bir dünyada yaşıyorlar maalesef. Çoğundaki mantalite onlarınki araba diğerlerininki başka bir şey sanki. Ama geçenlerde B8 passat ile ilgili bir yazı okurken kullanan biri aynen şöyle bir ifade kullanmıştı " sanki mercedes gibi mubarek" :D

Zevkler ve renkler tartışılmazmış. Kim neyi beğeniyorsa alır kullanır. Ama yukardaki diğer yazındaki ifadende haklısın şimdiki araçlar arasında öyle dağlar kadar fark kalmamaya başladı artık.Teknoloji ilerledikçe mertlik iyicene bozulmaya başladı...Ben her zaman son çıkan modelleri severim :)

:good1:

Yazımın tamamını oku bakiiim, c200k yerine 2015 SüperB 2.0 dizel ve full alıyorum, bu araba seninkinden veya Elöver inkenden kötü ve geriyse diyecek birşeyim yok kardiş.

Not: hiç aklın kesiyormu, ben hiç reno alırmıyım haaaa  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Elövere de bakma, Skodaya taş atar, o skoda her yönden onun arabasının tepesinden atlar

Evet haklisin, skoda iyi araba [emoji23]

Tepemden atlamak ne kelime bi teper uzay boşluğuna düşerim :)

Nolur mercedes alma 2.el, sen git Skoda al guzel guzel bin son model imitsayon aslinin fotokopisi arabaya.

Skoda Fabia alsin, adam Skodaoğlu ;)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Evet haklisin, skoda iyi araba [emoji23]

Tepemden atlamak ne kelime bi teper uzay boşluğuna düşerim :)

Nolur mercedes alma 2.el, sen git Skoda al guzel guzel bin son model imitsayon aslinin fotokopisi arabaya.

Skoda Fabia alsin, adam Skodaoğlu ;)

Kardeş bırak mayklığıda gerçeklere dön, bak senin araba çok güzel, bindirdinde baktım ettim, harbiden güzel ve çok temiz gerçekten, ama şunda diretme.

Senin araba üretildiği yıllarda bana göre çağın ilerisinde modellerdendi, mersonun olayıda zaten bu, hem gelişmiş hem sağlam hem rahat vs.

Ama yıl 2015 artık hemen her üretici bellibir standarta ulaşmış durumda, 150 kaatlık bir araba aldığında zaten birçok şeyede kavuşuyorsun, yani mersonun esprisi yok artık, tamam hala çok iyi ama farklılık yaratan modelleri üst seriler ve acaipte pahalı, gelelim konuya, senin arabanın karşısına 2015 süperb i koyuyorum, bırak prestiji marka algısını milletin ne dediği gibi masal faktörleri, gerçek fiziksel şeylere bakalım, baktığında hangi açıdan daha iyi diyebilirsin senin arabaya.(senin arabayıda 4 kapı farzedelim bu arada)

Süperb daha geniş (S class derken olay şu, bu arabaya bindiğinde genelde S sınıfında rastlanan hacimlere bu süperb de ulaşıyorsun,nerdeyse alternatifisiz bir model bu açıdan) daha güçlü daha teknolojik daha konforlu yüksek hızda daha sessiz, şanzıman kesinlikle daha seri (DSG sağlam farzediyorum, yalnız senin şanzıman kesin daha sağlamdır) seninki gibi geçiş hissettirmiyor bekleme yok, araba çok daha güvenli ve güvenlik unsurları daha fazla, dahada ileri gideyim, senin aracı sürdüğümde keyif açısından bir özellik ve farkda hissetmedim, hatta ne yalan söyleyim yavaş hızlanıyor gibi geldi, belkide hızı hissettirmiyordur, 200 lü hızlarda kesin hissettirmez ama süperb de hissettirmez, hatta o hızlarda 2 aracında rüzgar sesi alma durumuna da bakmak lazım, şaşırtıcı sonuçlar çıkabilir, bariz teknoloji ve tasarım farklarıda var, yalanmı şimdi, ayrıca bu VW sonuçta, Mondiden de iyi bana göre.

her iki aracıda yan yana koy, ikiside 80 kaat olsun, biri 2015 dikkat et, hangisini alırsın?

Ben süperb alırım, düşünmem bile, sebeb basit, senin araba kötü değil, ama birisi son teknoloji güncel ve daha gelişmiş, diğeri 10 yaşında, benim tercihim yeniden yana olurdu,

hadi senin aracı 4 kapılı farzedelim, benim ihityaçlarım karşıladı hacim olarak, farzetki öyle, Allahasen söyle şimdi bu araba tırtmıdır? 150 kaatlık araba el insaf...

Ha şu olsa tamam, biri E220 cdi ve 2015 diğeride 2015 süperb olsun, fiyatlarıda aynı olsun, elbette mersoyu alırdım, elbette 2015 bir e serisi alet canavar, ama 10 yaşındaki model daha iyi olmaz, daha iyi demen için daha üst sınıfa çıkman lazım, aslında olay kötü iyi değil, şuan firmaların hemen hepsinin  nerdeyse aynı seviyedde olması, merso gibilerinin özel ve pahalı modelleriyse başka bir boyutta, ama almak benim için imkansız, 2. elini alayım dediğimdede 10-15 yaşında almak lazım ki gider gerçek S serisi bile alınır ama içine bindiğim an o eski hava hevesimi kaçırır.

Benim için alt sınır 2007 E220cdi bu alete bindiğimde çok büyük bir eskilik hissetmiyorum açıkcası, ama alım gücümde varsa buna 150 kaat vereceğime hiç başım ağrımadan aynı hatta bazı açılardan daha iyisini alabiliyorum, burada olay mersonun eski olması, aradaki kaybı yeni olan araç bu şekilde kapıyor, ve asla geride kalmıyor, ama son model bir mesro olsa iş değişir, merso üzerine katarak model geliştirdiğinden her iki araca bindiğinde merso bariz daha iyi çıkıyor, tabii fiyattta 2-3 kat oluyor, e şimdi ben ne yapayım kardeş.

elimde 150 kaat var farzet, sıfır araba alacağım, ne almamı tavsiye edersin, 2. el almıyorum, evet cevabını görelim o zaman, detaya girmedim hadi söyle.....

Merso da E serisinden başlar bu arada, c gibi renoları önermezsin sanırım...

Not: büyük konuşma, sonra hTC de olduğu gibi doğru yola girmen gerekebilir :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bir araç için en önemli unsur;

http://www.euroncap.com/tr/results/skoda/superb/20642

Keyfine bak kardeş, altındaki araba gayet güzel, 2. elini prestijinide salla gitsin, önemli olan arabın ne olduğunu senin bilmen ve sana verdiği zevk, zaten neden alıyoruz bu aletleri, benim için %80 zevk ve lüks gerisi ihtiyaç, sadece ihtiyaç olsa gider dacia falan alırdım mesela :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

160 b tl Superb için deli rakam.190 hp lik superb için konuşuyorum.Bu paralarda yaş makası azalıyor.Rahat 2012 e250 amg veya denk gelirse 2013 eski kasa alınır.

superb de bunun üstünden atlayamaz gibime geliyor 

Edit:Bu kasa mercedesler 1.8 kompressor 204 hp 5 ileri 2012 ye kadar..2012 den 2013 e kadar olan modelleri 7 ileri 211 hp koldan vites(silecek kolu gibi) olması lazım.

Bak bunu bilmiyordum, açıkcası çokta araştırmadım fiyat yaş olayını, durum böyle ise tartışmaya bile hatta düşünmeye bile gerek yok, elbette bunu alırdım, birde dizel olsa tamamdır ama bu parayı veren benzinede bakmaz zaten :) yalnız bu fiyat adam gibi sağlam merso lar içinmidir, biraz az geldi bana?

ama 10 yaşında mersoya kimse kusura bakmasın, ben 150 kaat vermem.

Kafa karıştırma kardeşim :) daha 4 senem var, ozaman detaylı taramaya gireriz, 3-4 yaşında merso söz konusu olursa affetmem kardeş  :good1:

Ülem hakkatende öyleymiş, eğer 150 kaat bandında bunun gibi 3-4 yaşında E220 alabiliyorsak o zaman iş değişir  :exc1:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-bayii-cikisli-ilk-sahibinden-yetkili-bakimli-e220-cdi-avantgarde-224249034/detay

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aynen abi çok haklısın.Yeni mercedesler eskilerine oranla ucuz sanki.Dünki ilandaki dizel 2007 model e adam 117b tl istiyordu.

Varsın benzinli olsun.Dizeller 2.2 cdi vergiden ćok yiyo hem.Bu 1.8 vergiside az

Şimdi Elöver ne diyecek? Eskiler daha iyi, şimdikiler hikaye de o yüzden daha ucuz, ondaki araba über ya  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...