İçeriğe Yönlendir

2016 Model Skoda Superb Göründü

Emrah Altun

Recommended Posts

M.Fatih Yüce

Aynen katılıyorum abi düşüncelerine.Benim de düşüncem 2016 haziran gibi aynı modeli almak tabi o zamana kadar fikrim değişmemiş olursa.

Yılsonu gibi buda çıkıyor. Reno son yıllarda güzel işler yapmaya başladı.Süperb'den hesaolı olursa buda düşünülür bence http://www.yenimodelarabalar.com/2016-renault-talisman-fiyatlari-ne-olur-2015-07-09-8916.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Demiyim demiyim diyorum ama dayanamıyorum. Mondeodan daha güzel lafına katılmıyorum. Skoda alana kadar gider vw alırım. Ruh yok arabada ikincisi Çakma gibi duruyor. Yapmayın arkadaşlar nasıl dersiniz mondeodan daha iyi diye. Ben passatıda mondeoyuda yeni Süperb yide gördüm test ettim. Sizinki kusura bakmayın marka fanatikliği. Vw alamazsam bari Skoda alıyım demek. Ister katılırsınız ister katılmazsınız denemeden görmeden İnternetteki fotolardan arabaları yorumluyorsunuz. Insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Meraktan son 20 yazıyı okudumda mondeo ile ilgili tek kelime göremedim. Ama mercedes Syada bmw 5 ile süperb bile olsa kıçı kırık skodayı aynı kefeye koymayın artık. Dışarıdan biri okuyunca bu forumdakilerde bir halttan anlamıyor diye yorum yapacaklar artık  :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Demiyim demiyim diyorum ama dayanamıyorum. Mondeodan daha güzel lafına katılmıyorum. Skoda alana kadar gider vw alırım. Ruh yok arabada ikincisi Çakma gibi duruyor. Yapmayın arkadaşlar nasıl dersiniz mondeodan daha iyi diye. Ben passatıda mondeoyuda yeni Süperb yide gördüm test ettim. Sizinki kusura bakmayın marka fanatikliği. Vw alamazsam bari Skoda alıyım demek. Ister katılırsınız ister katılmazsınız denemeden görmeden İnternetteki fotolardan arabaları yorumluyorsunuz. Insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.

Arda kardeş skoda 150 bin passat kaç bin, alamadıkta skoda alacağız lafına katılmıyorum, mondiye gelince, ben daha güzel demedim zaten, başa şey dedim, dahada detaylı inceledim, ne yazıkki (almam ama) passat malzemede daha bonkör, fazla detaya girmeyeyim....

Mondi benim açımdan 2. elde fiyatı fena düşeceğinden alınacak durumda şuan, sıfır almam ne yazıkki...

Bu arada SüperB i görmediğimi de söyledim, internet yorumlarına göre konuşuyorum dedim, ama passat ve mondiyi gördüm, 2 sinide almam ama alacak olsaydım passat alırıdım (sıfır tabii), gerisi zevk meselesi, o konuda tartışmaya gerek yok, mondi tip olarak bence tartışmasız daha güzel.

Meraktan son 20 yazıyı okudumda mondeo ile ilgili tek kelime göremedim. Ama mercedes Syada bmw 5 ile süperb bile olsa kıçı kırık skodayı aynı kefeye koymayın artık. Dışarıdan biri okuyunca bu forumdakilerde bir halttan anlamıyor diye yorum yapacaklar artık  :)

Fatih bey, aynı kefeye koymuyoruzki, heleki yenileriyle asla, koyduğumuz 10 yaşındaki eski mersolar(bmw yi katmadık bile, konu eski mersolardan buraya geldi) onlarla kefeye koyarım, sonuçta seninde dediğin gibi teknoloji farkı ve yeniyi tercih etme olayı, yoksa 2012-13 model bir mersoyla kıyasa bile gerek duymuyorum, tabiki Merso:

Yılsonu gibi buda çıkıyor. Reno son yıllarda güzel işler yapmaya başladı.Süperb'den hesaolı olursa buda düşünülür bence http://www.yenimodelarabalar.com/2016-renault-talisman-fiyatlari-ne-olur-2015-07-09-8916.html

Buna gelirsek, diğer konulardada yazdığım gibi, evet reno gelişiyor, dış görünüm ve motor olarak, hele şükür, ama içini görünce anında liste dışı benim için.

Renault-Talisman_2016_1600x1200_wallpape

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi bızimle değılsin [emoji12][emoji1]

146b tl ye 2.0 dizel 180 ps titanyum mondeo varken yine superb e 160 ı veemem.

Aslında bu paralari hiç birine vermem.E250 paklar ancak bu paraları.

Senınlayım :biggrin:   bende direk  E220-250 gibilerine bakarım(dün 2012 mersoyu gösterdinya anında uyandım, bu arada daha Audiye göz atmadım ondada acaip alternatifler çıkacaktır, o zaman ne vw su skodası ne fordu kalır), ha sürüş keyfi olarak bence kesin 2.0 dizel Mondi daha iyidir, bundan eminim, zaten hatırlarsan daha önceleri Mondi alacaksam sadece 2.0 dizel alırım, gerisine bakmam demiştim, o zamanda ortalık fena karışmıştı :)

Bu arada hanım faktörüde var, merso derken bir bakmışım Honda CRV deyim :D  

Neyse, benim için detaylı taramaya 4 sene var, o zamana kim öle kim kala, sağlara bakarız artık, tabi bizde kalırsak, Allah izin verir inşallah..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Peki VW, Ford, Skoda tercih etmeyen arkadaşlar Mercedes ve BMW gibi markaların işletim maliyetleri hakkında ne düşünüyor? Periyodik bakım, parça fiyatı, lastik vb...

Bu maliyetler ile başa çıkmak kolay mı?

O konu ayrı kardeş, bu arada Skoda tırt falan değil bakma sen onlara, günümüzde uçuk farklar kalmadı artık, izin verde 150 kaatlık araba biraz iyi olsun :)

Bakımı fena, heleki mersonun, ben kendim için sorun etmiyorum, çoğu şeyini kendim yaparım zaten :)  sağlam araç alırsak kolay kolay sıkıntıda çıkarmaz zaten, yıllarca kullanırız.

Ayrıca 150 kaat verdiğimi düşün, bakımıda kendim yaparsam kafaya hiç takacağımıda zannetmiyorum  ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

O kadar para veren pek bakımı falan hesap etmez.

Self Servis kardeş, tabiki hesaplamam  :D

Elinizde 150000 tl var diyelim.Passat alacağınıza gidip 2.el bir Mercedes aldınız. Tam da 90000 km bakımı gelmiş olsun. O zaman bu maliyetler çok can sıkar.

Olay bu işte, o bakımı ben kendim yaparım, sadece parça maliyeti, uygulama hakkında forumda Mersocu ve deneyimli arkadaşlarda var, şimdiden sağolsunlar diyorum  :biggrin:

150 kaat benim için sınır açıkcası, tam güç yüklenmiş oluyorum, hareket payım kalmaz, o yüzden hele bir 4 sene daha geçsin, şarj durumuna göre bakacağım artık :) bakmışsın 2. el şuanki kasa 2.0 dizel Mondi alıvermişim ( o zamana makyaj yemiş olur zati), büyük konuşmamak lazım esasında...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Haklısınız Ali Bey, ancak çevremizde görüyoruz bazı kişileri. Mercedes c180 ya da Passat alıp kış lastiği almayanları, deposunu doldurmayanları, kendi araçlarını sır gibi saklayıp heryere başkasının araçlarıyla gidenleri ta da gideceği yere 1-2 km daha kestirme nasıl gidilir diye 2 gün düşünenleri. Böyle olunca en mantıklısı Dacia alıp hesapsız kitapsız binmek

Büyük geminin dalgası da büyük olur. Sürekli gelirimize hangisi uygunsa onu almak lazım.

Ülkemizde o bilince sahip olmayan insanlarımız az değil. Mantıklı bir hesap kitap yerine gösterişine kapılıp alır, sonra bakımı dert olur, parçasını uyduruk kullanır uğraşır durur.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Haklısınız Ali Bey, ancak çevremizde görüyoruz bazı kişileri. Mercedes c180 ya da Passat alıp kış lastiği almayanları, deposunu doldurmayanları, kendi araçlarını sır gibi saklayıp heryere başkasının araçlarıyla gidenleri ta da gideceği yere 1-2 km daha kestirme nasıl gidilir diye 2 gün düşünenleri. Böyle olunca en mantıklısı Dacia alıp hesapsız kitapsız binmek

Haklısın, ayağını yorganına göre uzat demiş atalarımız, alıp kullanamayıp garaja koyduktan sonra ne anlamı var, 150 binlik araba diyorum ama benim üst sınırım bu, idare ederim fakat esas plan 4 sene sonraya göre bende, o zamanki durumu Allah bilir, bakacağım, gidipte tüm paramı verip merso alıp garaja koymayacağım, alabileceğimin en iyisini alırım derken geniş kapsamlı düşünüyorum anlayacağın, beni sıkıntıya sokacaksa almam olur biter, gider daha uygun birşey alırım, ama çokta düşmem, yoksa şuanki arabam bana 10 sene daha gider, ben neredeyse tamamen zevkim için alırım arabayı, olmadı daha az zevk alırız olur biter :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Konu kapanmıştır. Dağılın..  :seytan:

Skoda En Güvenilir Otomobil Markası Seçildi!

Skoda, tüm dünyada saygı duyulan J.D. Power’ın gerçekleştirdiği kapsamlı araştırmalara göre En Güvenilir Otomobil Markası oldu.

http://www.milliyet.com.tr/skoda-en-guvenilir-otomobil-otomobil-2109168/

Büyük hata yaptın kardeş, şimdi bittin sen, skoda da neymiş favoritmi şimdi afaroz edecekler seni hazır ol  :D

j.d power da neyin... turbo dizel power falanmı bu  :D  20 yaşında bir merso al sen, onda da esp abs falan var, şasesi titanyumdan camı safirden jantı platinden hissi de über zaten bunların...

Yorum bağlantısı

Büyük hata yaptın kardeş, şimdi bittin sen, skoda da neymiş favoritmi şimdi afaroz edecekler seni hazır ol  :D

Önce tüm dünyayı etmeleri lazım, sonra ben kendimi afaroz ederim..  ;)  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Önce tüm dünyayı etmeleri lazım, sonra ben kendimi afaroz ederim..  ;)  :D

:good1:   SüperB (2015) iyi desene, bak bakalım ne ponponcular ne eskiciler saldırıyor, ne dacia cılığın ne sitroenciliğin kalır, duman ederler adamı, dünyayıda yer bu eskiciler.  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

:good1: SüperB (2015) iyi desene, bak bakalım ne ponponcular ne eskiciler saldırıyor, ne dacia cılığın ne sitroenciliğin kalır, duman ederler adamı, dünyayıda yer bu eskiciler. :D

Onlar sana özel Ali Dandroidoğlu abim [emoji6]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Onlar sana özel Ali Dandroidoğlu abim [emoji6]

Ben ne sitroen ne dacia vs. alırım yalnız, beni yanlış tanımışın, ben sadece gücümün yettiğince en iyi ve en yenilere binerim sevgili Mehmet Tırtoscuskiandrocuveyineandrocuolacakkaya kardeşim emoji6.png 

Not: dandroid çi diye Elöverdroid de desene bakiim sen, tırtosçu...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben ne sitroen ne dacia vs. alırım yalnız, beni yanlış tanımışın, ben sadece gücümün yettiğince en iyi ve en yenilere binerim sevgili Mehmet Tırtoscuskiandrocuveyineandrocuolacakkaya kardeşim emoji6.png

Seni çok iyi tanıdım. Aldığı veya alabildiği malı öven haricindekileri beğenmeyen [emoji6][emoji6][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Seni çok iyi tanıdım. Aldığı veya alabildiği malı öven haricindekileri beğenmeyen [emoji6][emoji6][emoji23][emoji23]

herhalde yani, aldığım ve alacağım en iyi (parama göre) olunca tabikide öveceğim, haricindekileri beğenmeyen değil, eksik bulan diyeceksin (aynı seviyedekiler yada altındakiler için), eksik olanı tabikide beğenmem, ama öldürmemde, yanlış yapma kardeş...

Not: tanımamışsın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

herhalde yani, aldığım ve alacağım en iyi (parama göre) olunca tabikide öveceğim, haricindekileri beğenmeyen değil, eksik bulan diyeceksin, eksik olanı tabikide beğenmem, ama öldürmemde, yanlış yapma kardeş...

Pardon. Senin aldığının eksiği yok almadığının eksiği çok.

Öldürmen mi [emoji23][emoji23] süründürürsün yani [emoji6][emoji6][emoji6]

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Pardon. Senin aldığının eksiği yok almadığının eksiği çok.

Öldürmen mi [emoji23][emoji23] süründürürsün yani [emoji6][emoji6][emoji6]

aldığımın eksiğide var almadığımında var, mükemmel diye birşey varmı kardeş? olay optimumu yakalamakta...

Süründürürüm, hımm kısmen, bazı markalar bu durumdan hızla uzaklaşıyor yalnız, mesela reno gibileri...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

aldığımın eksiğide var almadığımında var, mükemmel diye birşey varmı kardeş? olay optimumu yakalamakta...

Süründürürüm, hımm kısmen, bazı markalar bu durumdan hızla uzaklaşıyor yalnız, mesela reno gibileri...

Hala marka karalama peşindesin be abi.

Bırak bunları.

Şunu bir türlü kabul etmiyorsun.

Insanlar ihtiyacı beklentisi ve zevki doğrultusunda eşya alır.

Sen bunu kabul etmiyorsun. M7 öve öve bitiremiyorsun ayfonu yerden yere vuruluyorsun. Gören de M7 ile uzaya çıkıyorsun sanır.

Ben ihtiyacım ve zevkime hitaben bunu aldım sen onu. M7 tasarım olarak bana hiç hitap etmiyor. En başta bundan kaybetti bende.

Ben Sıfır Passat Mondeo suberB yerine 10 YAŞ büyük Mercedes alırım. Bana göre artıları daha çok. Yıllar önce bugünün teknolojisini kullanmışlar.

Bu da zevk.

Gerçi bunları Boşa anlatıyorum. Sen yine başa sarıp bildiğini yazacaksın. [emoji6]

Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Skoda senin allah bin turlu derdini versin :) Sakinleşmiş Ali Androidoglu yine uyuduğu ininden uyandırdin çıkardın bize musallat ettin.

Skoda araba satamiyasin inşallah, Skoda tekrar Favorit uret inşallah, Skoda tsunami de kal, skoda senin vs vs.......

Hala marka karalama peşindesin be M7 öve öve bitiremiyorsun ayfonu yerden yere vuruluyorsun.

Gören de M7 ile uzaya çıkıyorsun sanır.

Aaa, M7 ile uzaya çıkmıyor mu Ali Htcoğlu, o kadar övdü ki valla ben çıkıyor sandiydim. Ahh Ali ahh, hayallerimizle oynama Mustafa Topaloğlu bir sen iki bu alem de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...