İçeriğe Yönlendir

Ben Gidiyorum Arkadaş

Okan Tekin

Recommended Posts

Okan Tekin

Şimdi gitmiyorum. Sonrası için düşünüyorum. Ama çoook sonra değil... 1-2 yıl içinde...

"Niye gidiyorsun a muhterem ?" diyecek olursanız. Çok sıkıldım arkadaş... Kafamı dinlemek istiyorum , sessizlik sakinlik istiyorum ama ne mümkün...

Şehir merkezi diye tabir edilen bir yerde evim... Eskişehir'de... Herşeyin ortasında yani... Sanırsın ki şehir benim etrafıma kurulmuş. (yok yok yüksek ego değil... Hatta bu bir serzeniş...)

10 yıldır aynı şirkette çalışıyorum , aynı işi yapıyorum... İşim gereği Karadeniz bölgesi dışında neredeyse ülkenin tamamını gezdim...

Evropaaa Evropaaa dedikleri yerlere de gittim gezdim... Benim ülkem gibisi yok... Birde İsviçre :)

Bende uzun zamandır hasıl olan bir düşünce... "Dağ evi yapmak"

İstiyorum ki tek odası olsun. Çok küçük değil ama... Bir duvar boyu kitaplık olsun... Bir kuzine (şömine de olur ama kuzine daha iyi olur) birde koltuk.Büyük ve rahat bir koltuk... Evden beklentim bu... Evin içinde başka hiçbirşey istemiyorum... (en azından şimdilik)
.
Kesinlikle ama kesinlikle olmasın dediğim şeyler de ; Elektrik , su , telefon , internet , doğalgaz , BİM , Koçtaş , AVM , insan , araba , faturalar , apartmanın önüne bırakılan zaman gazetesi ...

Yani sessizlik ve yalnızlık istiyorum...

"İnsan ırkından nefret ettim" gibi bir düşüncem yok. Yaratılanı severim yaratandan ötürü ama , insan ırkından biraz sıyrılmam gerekiyor. Haftasonu için yada tatillerde bile olsa kendimi oraya atıp kitap okuyup düşünmek istiyorum... Hiçbirşey yapmak , hiçbirşey konuşup hiçbirşey duymak...

-----------------------

Yukarıda ki kısmı niye yazdım ? Beni azcık tanıyın diye... Depresyonda falan da değilim.  :)

Şehirden ya da yerleşim bölgesinden en az 20 km uzakta , önünden yakınından berisinden araba ve insanın geçmediği... Gözlerden uzak , ormanlık biryerde , börtü böceğin içinde bir ev yapmak istiyorum... Uygun arsa arıyorum ama yok... Bulamıyorum... Benim istediğim yerler hep devlet arazisi... Devlette satmıyor... Artık çeşitli sitelerden araştırma yapıyorum... "20 yıl boyunca ev orada yıkılmadan kalırsa , arazi ev sahibinin oluyormuş" Bak buralara kadar geldim. Deli gibi araştırıyorum...

Aranızda böyle bir eve arsaya sahip olan varmı ? Varsa çok uygun fiyata satarmı ? Merak ediyorum...

Bugüne kadar ne istediysem hepsine sahip oldum... Çalıştım kazandım aldım yaptım... Allah nasip etti yani... Şimdi bunu kafama taktım... Bir dağ evi yapıcam... İnşaat masraflarını falan da bilmiyorum... Onu da araştırıyorum...

Bana tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı ? Mesela "Okan şuraya bi bak... Buranın havası temiz , ormada ki tavşanı olsun ayısı olsun gayet saygılı , efendi hayvanlar diyebileceğiniz yerler varsa oralara bakabilirim.

Eskişehir'e yakın olması gerekmiyor. Ama çok ta uzak olmasın 5-6 saat uzaklıkta olabilir ama daha fazla değil... Haftasonu gidemem , dönemem sorun olur...)

Konuyla ilgili ne kadar fikriniz varsa çekinmeden yazabilirsiniz. Beni acımasızca eleştirebilirsiniz. Eleştiriye açığım... Benim için iyidir eleştirilmek... 

Efendim... Fazla uzattım.. Hepinize en deruuun saygılarımı sunuyorum. Esen kalın... :)

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Okan Tekin

Yok Eskişehir'de ki evim duracak. Bu sadece kaçmak için....

Yorum bağlantısı
Misafir

Yok Eskişehir'de ki evim duracak. Bu sadece kaçmak için....

İnönü taraflarına bakmalısınız.

Yorum bağlantısı
Misafir

Aynen bahsettiğiniz gibi bir yerimiz var.Bolu Mudurnu'da ufak bir köyün içinden geçtikten sonra 600-700 metre sonra çam ormanlarının tam ortasında.Yazın bile akşam sıkı giyinmek gerekiyor.Kendi çabamızla yaptığımız ahşap bir ev var.

Gel gelelim satma işine :) Kesinlikle satma niyetleri yok bizimkilerin.Haftasonu kalabalıktan uzaklaşmak için birebir.Umarım istediğiniz gibi bir yer bulursunuz.Bolu taraflarını araştırmanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Okan Tekin

Yozgat'a gel :) Şehir yeterince sakin, gürültü de yok, öyle ciddi kavga olmuyor, derbi maçları da yok, bazen ara sıra şehir stadında maç oluyor o kadar, tren geçmiyor, uçak desen hep yukarıda, havası temiz, oksijeni az daha çok çalıştırıyorsun kalbi, köy pazarı sürekli kurulur, organik var yani, yazları akşam serindir, ciddi ciddi serin... (Yozgatlı değilim, 4 yıldır burada yaşıyorum, olumsuzluklarına rağmen seviyorum, Tolgahan'a selamlar sevgiler ).

İşin  şakası, neden bu kadar erken sıkıldın hayattan, evli misin bilmiyorum, eğer bekarsan evlen, kısmet olursa da bir tane çocuk, o zaman gör sen aşkı sevgiyi, hayattan zevk almayı, hakkında hayırlısı olsun ama yalnızlık şimdiki durumundan daha zor olabilir... 

Düzenleme: İmla.

Şehirden kaçmaya çalışıyorum ben hocam :) Ama davetiniz içinde teşekkür ederim...

Evliyim. Zaten bu ev eşim ve benim için olacak. Ondan kaçmaya da çalışmıyorum :) Ben nereye o oraya...

Aynen bahsettiğiniz gibi bir yerimiz var.Bolu Mudurnu'da ufak bir köyün içinden geçtikten sonra 600-700 metre sonra çam ormanlarının tam ortasında.Yazın bile akşam sıkı giyinmek gerekiyor.Kendi çabamızla yaptığımız ahşap bir ev var.

Gel gelelim satma işine :) Kesinlikle satma niyetleri yok bizimkilerin.Haftasonu kalabalıktan uzaklaşmak için birebir.Umarım istediğiniz gibi bir yer bulursunuz.Bolu taraflarını araştırmanızı tavsiye ederim.

Tamam hocam burayı not ettim , araştırıcam...

Yorum bağlantısı
Sedat Irgın

Ankara'da yaşıyorum, şehirden 55 km uzakta.sabah 1 saat erken çıkıyorum işe geliyorum .günlük 110 km yolum var ancak bahçeli bir evde yaşıyorum.evin tadilat işleri bitti , şimdi ekim dikim zamanı 10-15 meyve ağacı aldım diktim,bu sene tek ,bir tane meyve bile verse bana yeter , onları suluyorum , gül ağaçları diktim açmalarını izliyorum.arabamı evin önünde kendim yıkıyorum.açık kalan tavan arasında yıllarca birikmiş güvercin gübrelerim var 1 tondan fazla belkide, onu yayıyorum bahçeye,toprağı izliyorum kışın donmasını , baharda canlanışını izliyorum.ağaçları buduyorum.....sessiz sakin oluyor her daim.toprağa dokunuyor,onu çapalıyor , tuzlu topraktan şekerli , ekşi meyve çıkışına şahit olup hamd ediyorum....

Rabbim gönlüne göre versin.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Misafir

Şuan herkesin istediği bir yaşam tarzıdır sanırım. Ancak bunlar sadece filmlerde olur..  ;)  :flowers:

0tOIRtg.jpg?1

QQoMBzT.jpg?1

XDPUi0j.jpg?2

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bence dediğini yapacak gücün varsa hemen yap, bu zamanlar bir daha geri gelmez, nasılsa Eskişehirde düzenin duracak, bu arada kendine güzel bir motor al, eğer motor işini seviyorsan dağ evi+sen+motor= şehre zor dönersin  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

İnsanlardan uzaklaşmak istiyorsan ki ben uzaklaşmak istesem herhalde deniz kenarında bi yeri tercih ederdim. Sabahları deniz havası akşamları balık tutup denizi dinlemeler. Sonra o tuttuğun balığı ağlatmamak !

Kaçasım geldi benimde.. Açmayın şöyle konular :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
(düzenlendi)

Sizin durumunuzdayım bende lakin ben komple ülkeyi terkedicem eğer olur ise,ülkede yaşanacak bir durum pek kalmadı, Halimize çok şükür ama insanların birbirine tahammülü kalmamış. Ayrıca tam olarak istediğiniz gibi orman içinde olmasada Kocaeli Kefken de denize yakın ve sessiz sakin çok güzel yerler var hemde çok uygun tapusuz muhtar senetli yada tapulu olanlarda var, orda bizimde ufak bir yazlığımız var tam ormanın dibinde ve tam karşısında da deniz var. Sürekli püfür püfür esen rüzgar ve dalga sesleri çok güzel, sıkılınca gidip ormanda gezilebilir yada 3-4dk yürüyüp boş sahilde gezilebilir yada balık tutabilirsiniz.

tarihinde Mesut Eyibil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Kaçma isteği. Özellikle Büyük şehir de yaşayanlar da yoğun olan bir istek.İnsanların zaman zaman yalnız kalma isteği oluşur ancak bu durum biyolijimize uygun değildir. İnsanoğlu toplumsal bir canlıdır. Zorunlu haller dışın da (cast Away filmini izleyin)Yalnızlığa adapte olamıyor. Hayal etmesi güzel de, gerçekleştirmesi oldukça zordur.Her şeyden önce asla yalnız olamazsınız,zira gideceğiniz yere kafanızı da götürüyorsunuz dolaysısıyla tüm sorunlar da sizinle oraya geliyor.Zamanın da deneyimledim cennet gibi bir yer de  (Marmaris Amos koyu)2 aylığına bir yer kiraladım. Bilenler vardır,bir yanı cam gibi bir deniz,bir yanı yemyeşil orman. 3-4 gün harikaydı sonra afakanlar basmaya başladı. Telefona sarılıp ,tanıdık herkesi davet etmeye başladık.

Yine çevremden bunu yapanlar oldu. İstanbul'dan  Bodrum gibi yerlere taşındılar,en dayanıklısı 1 sene dayandı.Genel istatistiklerde bunu becerme yüzdesi çok minik.Hayal etmenin sakıncası yok, insana umut veriyor yani "yapabilme ihtimalini" seviyoruz. Çok ciddiyseniz önce kiralayıp bir deneyin derim.Köy hayatını özlüyoruz ama aslında istediğimiz modern bir çiftlik ve çalışanlar ,zira doğayla uğraşmak oldukça fiziki emek ister.

Bu konuda yaşınız genç olmasına rağmen yalnız değilsiniz. Yaş ilerledikçe   bu arzu daha da artıyor. Bende her şeyi bırakıp 2 keçinin peşinden dolaşmayı istiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Şehirden kaçmaya çalışıyorum ben hocam :) Ama davetiniz içinde teşekkür ederim...

Evliyim. Zaten bu ev eşim ve benim için olacak. Ondan kaçmaya da çalışmıyorum :) Ben nereye o oraya...

Tamam hocam burayı not ettim , araştırıcam...

Yukarıda yazdıklarınla, bu yazdığın tamamen tezat. Kafayı zor dinlersin :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tekin

Sizin durumunuzdayım bende lakin ben komple ülkeyi terkedicem eğer olur ise,ülkede yaşanacak bir durum pek kalmadı, Halimize çok şükür ama insanların birbirine tahammülü kalmamış. Ayrıca tam olarak istediğiniz gibi orman içinde olmasada Kocaeli Kefken de denize yakın ve sessiz sakin çok güzel yerler var hemde çok uygun tapusuz muhtar senetli yada tapulu olanlarda var, orda bizimde ufak bir yazlığımız var tam ormanın dibinde ve tam karşısında da deniz var. Sürekli püfür püfür esen rüzgar ve dalga sesleri çok güzel, sıkılınca gidip ormanda gezilebilir yada 3-4dk yürüyüp boş sahilde gezilebilir yada balık tutabilirsiniz.

Tamam buraya da bi bakayım. 2-3 haftadır haftasonu şehir dışına çıkıyoruz gezme amaçlı. Ben gezerken bakıyorum sürekli. Acaba nerede ev kurabilirim diye... Kocaeli çok uzak değil. Olabilir... Teşekkürler... :)

Yukarıda yazdıklarınla, bu yazdığın tamamen tezat. Kafayı zor dinlersin :D :D

kem küm :D 

Evet Hmmmmm :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

hop kardeşim karadeniz derim artvin,yusufeli derim yaylalarda ev derim tapulu değil ama kimin olduğunu tüm herkes bilir birgün tapu verilirse herkes orası bunundu der ve resmi kurumlar verir ben 3 sene önce gittim aklım çıktı.hanım tarafı oralı hanım 5 dk geç kalaydı aldıydım yayladan araziyle evi 10 bin kada  2 gün dil döktüm hanım olmaz dedi ne alacan saten yer var sen gelde kalacak yer çok dedi aldırmadı ama bir puntunu yaklarsam alacağım hahahaha kayın peder hangi araziyi isyorsan vereyim yap evini dedi parası dedim ne parası dedi olmaz dedim dedim ama evin agasını reisini şindilik ikna edemedim hihih ama kaçacağım ALLAH'ın izniyle birgün.

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tekin

Kaçma isteği. Özellikle Büyük şehir de yaşayanlar da yoğun olan bir istek.İnsanların zaman zaman yalnız kalma isteği oluşur ancak bu durum biyolijimize uygun değildir. İnsanoğlu toplumsal bir canlıdır. Zorunlu haller dışın da (cast Away filmini izleyin)Yalnızlığa adapte olamıyor. Hayal etmesi güzel de, gerçekleştirmesi oldukça zordur.Her şeyden önce asla yalnız olamazsınız,zira gideceğiniz yere kafanızı da götürüyorsunuz dolaysısıyla tüm sorunlar da sizinle oraya geliyor.Zamanın da deneyimledim cennet gibi bir yer de  (Marmaris Amos koyu)2 aylığına bir yer kiraladım. Bilenler vardır,bir yanı cam gibi bir deniz,bir yanı yemyeşil orman. 3-4 gün harikaydı sonra afakanlar basmaya başladı. Telefona sarılıp ,tanıdık herkesi davet etmeye başladık.

Yine çevremden bunu yapanlar oldu. İstanbul'dan  Bodrum gibi yerlere taşındılar,en dayanıklısı 1 sene dayandı.Genel istatistiklerde bunu becerme yüzdesi çok minik.Hayal etmenin sakıncası yok, insana umut veriyor yani "yapabilme ihtimalini" seviyoruz. Çok ciddiyseniz önce kiralayıp bir deneyin derim.Köy hayatını özlüyoruz ama aslında istediğimiz modern bir çiftlik ve çalışanlar ,zira doğayla uğraşmak oldukça fiziki emek ister.

Bu konuda yaşınız genç olmasına rağmen yalnız değilsiniz. Yaş ilerledikçe   bu arzu daha da artıyor. Bende her şeyi bırakıp 2 keçinin peşinden dolaşmayı istiyorum.

Sürekli yaşasam evet dediğiniz gibi bir durum olur. Ancak ben Ayda 2 defa belki 2 ayda 2 defa haftasonu gitmeyi düşünüyorum. Sadece 1-2 günlüğüne... Hayal kurmak kötü şey değil elbet. Ben gerçekleştirebileceğimi düşünüyorum. İnanıyorum en azından :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Forumdan gidiyorsunuz sandım konuya girdim. :D  :biggrin:

Yengem  sana gönülden destek ve iştirak ediyorsa ne ala ve sakın ha bırakma.Rabbim mesut bahtiyar etsin.Hayırlı ömürler versin. :nazar:

Eskişehir'i pek bilmem 1 defa geldim ama şehir merkezini ve yaklaşık 25 km çaplık alanını,etrafını ayaklarımla gezdim döndüm.Bu alanda şansın zaten yok.Sadece uzaktaki köyleri araştırman lazım ki bunuda kendin yapmalısın.

Bence çok çok müsait yerleri mevcut.Nüfusu aza düşmüş köyler mutlaka vardır ve geneldede mantık olarak ve defaatle gözlemlediğim köy merkezinin kıyısında uzakta kalmış bir 4 duvar illaki vardır.Hafta sonlarını ayırıp haritada seçtiğin bu köylere gidip bakman araştırman şart.

Hazırda aramamalısın bulamazsın.

20yıl önce bu aradığını elde etmen hiç zor olmazdı lakin şimdi çok zor denilebilir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

hop kardeşim karadeniz derim artvin,yusufeli derim yaylalarda ev derim tapulu değil ama kimin olduğunu tüm herkes bilir birgün tapu verilirse herkes orası bunundu der ve resmi kurumlar verir ben 3 sene önce gittim aklım çıktı.hanım tarafı oralı hanım 5 dk geç kalaydı aldıydım yayladan araziyle evi 10 bin kada  2 gün dil döktüm hanım olmaz dedi ne alacan saten yer var sen gelde kalacak yer çok dedi aldırmadı ama bir puntunu yaklarsam alacağım hahahaha kayın peder hangi araziyi isyorsan vereyim yap evini dedi parası dedim ne parası dedi olmaz dedim dedim ama evin agasını reisini şindilik ikna edemedim hihih ama kaçacağım ALLAH'ın izniyle birgün.

Artvin'i duyunca içim gitti :blush: Memleket ne de olsa.

Yorum bağlantısı
Tamer Terzi
(düzenlendi)

Cok güzel bir arayış icerisindesiniz, dilerim gönlünüze göre bir yer bulur ve gönlünüzce bir mekan yaptırır vede mutlu zamanlar gecırırsiniz,

Size tek tavsiyem,kesinlikle Eskişehiri terk etmeyin.. :)

+ 1

Bende eskişehirliyim ve buyuk şehirler içerisinde en yaşanası ve güzel sehir (lerden biri) eskişehirdir.

Mekan arayısiniza ilişkin olarak size fikir olarak eskisehirin ilcelerinden alpagut, sarıcakaya, mihalgazi tarafında sakarı deresi boyunda mulk sahibi bahceler mevcut. Sahipli olunca mulkiyet te edinilebilinir. ( tek dezavantaji sera bahceleride var ) Dilerseniz elektirk ve su temin imkani olabilir. Alpagut Çay köy mevkiinde sehirden uzak yaşamak isteynelerce kurulmuş site mevcut, ( sitede, satılık guzel mekanlr var diye biliyorum)

Bahsettigim tarafari bir dolasmanizi onerebilirim,

tarihinde Tamer Terzi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bunu bende istiyorum [emoji17] ama hayallerim yakın. 1 Dönüm arsa ve üzerine küçük bir ev. Kulübe Tarzı. Şehre 15-20 km uzaklıkta.

Proje için 20-30 bin yeter [emoji122][emoji122]

Az kaldı [emoji17]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Herkesin dileği gönlünce olur inşallah. Yaparsanız  bu yaşlı abinizi de davet edin zevkle gelmeye çalışırım .Ben beceremedim, ya zaman oldu ,para olmadı ya para oldu, zaman olmadı. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...