İçeriğe Yönlendir

Ben Gidiyorum Arkadaş

Okan Tekin

Recommended Posts

Okan Tansel

Artvin'i duyunca içim gitti :blush: Memleket ne de olsa.

hayranım oralara tabi yusufeli baraj suları altında kalacak ama bu olmadan bir daha görmek gerek be yaaa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

Kayserili olsaydiniz kesin bag eviniz olurdu ya neyse [emoji2] keklik bocek pesinde bocek yaprak pesinde yaprak kendi işinde gücünde.

Mutlaka hayalinizi gerceklestirin.doga harika birsey.huzur veriyor.hafta sonlari cok huzurlu oluyorum.

Yorum bağlantısı
Okan Tekin

Kayserili olsaydiniz kesin bag eviniz olurdu ya neyse [emoji2] keklik bocek pesinde bocek yaprak pesinde yaprak kendi işinde gücünde.

Mutlaka hayalinizi gerceklestirin.doga harika birsey.huzur veriyor.hafta sonlari cok huzurlu oluyorum.

Duydum bunu yaa. Kayseri'de çoğu kişinin bağ evi varmış. Ne güzel... Kafa dinleyebiliyolarsa :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Sana kızılcahmam Güdül tarafını kesinlikle öneririm benim Ankara'dan hep Kaçış yerimdir tık ses yok belki hayvan severler kızabilir ama tüfeğimi Alıp gittiğimde sanki sadece benm Dünyam oluyor istersem dereye istersem Dağın tepesine çıkıyorum bir kaçta av vurursam değme keyfime istersen orada tanıdıklar var ufak bir araştırma yapabilirim arsalar ucuz diye biliyorum üstünede bi tek oda bir prefabrik koydunuzmu oldu bitti bu arada ayı geyik vb benzeri hayvanların hepsini bizzat gözümle gördüm süperdi

tarihinde Yasin Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bende de var böyle hayaller ama maddi olarak istanbula yakın yerlere ulaşamam. Oturduğum mahallede ender kalan müstakil evlerden olmaya başladı bizimki. Trafik sıkışıyor bazen hayret ediyorum(doğduğumdan beri oturduğum mahalle). Emeklilik desem zaten hayal 30 yıl daha çalışmam lazım. Ben de belki bir gün 15-17mt3 lük karavan ile h.sonları ve parça izinlerde 5-6 günlük kaçamaklar yapabilirim diye düşünüyorum, tabi kxl garage yapımı olacak ;)

Yorum bağlantısı
Okan Tekin

Herkesin dileği gönlünce olur inşallah. Yaparsanız  bu yaşlı abinizi de davet edin zevkle gelmeye çalışırım .Ben beceremedim, ya zaman oldu ,para olmadı ya para oldu, zaman olmadı. :)

Tamam davet edicem sizi :) Bi evi yapalım da...

Sana kızılcahmam Güdül tarafını kesinlikle öneririm benim Ankara'dan hep Kaçış yerimdir tık ses yok belki hayvan severler kızabilir ama tüfeğimi Alıp gittiğimde sanki sadece benm Dünyam oluyor istersem dereye istersem Dağın tepesine çıkıyorum bir kaçta av vurursam değme keyfime istersen orada tanıdıklar var ufak bir araştırma yapabilirim arsalar ucuz diye biliyorum üstünede bi tek oda bir prefabrik koydunuzmu oldu bitti

Tabi sorabilirsiniz. Çok memnun olurum... Hiçbirşey olmasa bile fikir edinmiş olurum. Teşekkürler şimdiden :)

Bende de var böyle hayaller ama maddi olarak istanbula yakın yerlere ulaşamam. Oturduğum mahallede ender kalan müstakil evlerden olmaya başladı bizimki. Trafik sıkışıyor bazen hayret ediyorum(doğduğumdan beri oturduğum mahalle). Emeklilik desem zaten hayal 30 yıl daha çalışmam lazım. Ben de belki bir gün 15-17mt3 lük karavan ile h.sonları ve parça izinlerde 5-6 günlük kaçamaklar yapabilirim diye düşünüyorum, tabi kxl garage yapımı olacak ;)

Yaa aslında karavanı bende düşündüm. Ama dağa bayıra çıkamam onunla diye düşündüm. Birde karşı ki dağdan jandarma gelicek. :D Diyecek sen ne yapıyorsun burada? Hooop gitti yine kafa... Hatta uygun fiyatlı tekne bile baktım. Ama uygun fiyatlısı yokmuş gibi geldi bana. İçinde yatacak yer falan olanlar pahalı hep...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bu arada kızılcahamam karavan için ideal çünkü yolları normal bir araç için süper dağ içine giden toprak yolları bile her sene oranın belediyesi düzeltiyor kışın okdr kara ne yol dayanır nede araba ayrıca her yaz Ürgüp'e gittiğimde bizim dağ evlerinde kalıyorum oraları bilen bilir hepsi havuzlu yer altı suyu havuzlara boşalır oradan tüm tarlalara gider elektirik dışında başka hiç bişeyde yoktur oraları önericem ama tarım arazisi yerler olduğu için fiyatlar biraz yüksek olabilir

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Gelin sizi Üniversite Evleri dublex'lerine taşıyalım,kent ormanına 5 metre mesafede,evet yalnış duymadınız kent ormanı hemen kapınızın dibinde,temiz havasıyla şehrin keşmekeşliğinden uzak huzurlu ve güvenli bir yer. 

Sabahları o tertemiz havada orman içinde güzel bir yürüyüşle güne başlayabileceğiniz,balkonunuzda çayınızı yudumlarken yemyeşil ağaçları izleyebileceğiniz bir eve sahip olacaksınız.

Havaalanına bilmem kaç km uzakta  :D  Tam reklam filmi gibi oldu ama,eğer hayalinizdeki ev için arazi bulamazsanız en azından bir kısmını dediğim yerde yaşayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Tamam davet edicem sizi :) Bi evi yapalım da...

Tabi sorabilirsiniz. Çok memnun olurum... Hiçbirşey olmasa bile fikir edinmiş olurum. Teşekkürler şimdiden :)

Yaa aslında karavanı bende düşündüm. Ama dağa bayıra çıkamam onunla diye düşündüm. Birde karşı ki dağdan jandarma gelicek. :D Diyecek sen ne yapıyorsun burada? Hooop gitti yine kafa... Hatta uygun fiyatlı tekne bile baktım. Ama uygun fiyatlısı yokmuş gibi geldi bana. İçinde yatacak yer falan olanlar pahalı hep...

4 çekerlik arazilere giderim diyorsan 4 çeker karavan da olabilir ama maliyet yükselir elbet. Bu arada jandarmayla ne işin olacak ki, evlisin sonuçta, en fazla aile cüzdanını kapak yaparsın sorarlarsa. Tekne işi en maliyetli ve zor olanı, teknenin bakımı vs kış boyu kullanmak çok zor olur. Hem eskişehire deniz mi geldi :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Duydum bunu yaa. Kayseri'de çoğu kişinin bağ evi varmış. Ne güzel... Kafa dinleyebiliyolarsa :)

Maraş'ta da bağ evi meşhurdur.
Yorum bağlantısı
Misafir

hayranım oralara tabi yusufeli baraj suları altında kalacak ama bu olmadan bir daha görmek gerek be yaaa

Barajda su tutulmuş halini gördünüz mü bilmiyorum ama çok ürkütücü.2013 yazında çektiğim fotoğraflar vardı eve gidince yükleyeyim :good1:

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Aklıma gelen; Bilecik Bolu ya doğru yada Eskişehir il sınırılarında Mihalıçık civarlarından bahsediyor anlattıkların, Sakarı tabiri edilen Mihalgazi sarıcakaya çok iyi olur ama bahçe yapacaksan insandan uzak olarak Mihalıçık olur onun için de yardımcı olurum arsa ve ev yapımın da..arsa ve İnşaat konusunda il sınırlarında yardımcı olurum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Şimdi gitmiyorum. Sonrası için düşünüyorum. Ama çoook sonra değil... 1-2 yıl içinde...

"Niye gidiyorsun a muhterem ?" diyecek olursanız. Çok sıkıldım arkadaş... Kafamı dinlemek istiyorum , sessizlik sakinlik istiyorum ama ne mümkün...

Şehir merkezi diye tabir edilen bir yerde evim... Eskişehir'de... Herşeyin ortasında yani... Sanırsın ki şehir benim etrafıma kurulmuş. (yok yok yüksek ego değil... Hatta bu bir serzeniş...)

10 yıldır aynı şirkette çalışıyorum , aynı işi yapıyorum... İşim gereği Karadeniz bölgesi dışında neredeyse ülkenin tamamını gezdim...

Evropaaa Evropaaa dedikleri yerlere de gittim gezdim... Benim ülkem gibisi yok... Birde İsviçre :)

Bende uzun zamandır hasıl olan bir düşünce... "Dağ evi yapmak"

İstiyorum ki tek odası olsun. Çok küçük değil ama... Bir duvar boyu kitaplık olsun... Bir kuzine (şömine de olur ama kuzine daha iyi olur) birde koltuk.Büyük ve rahat bir koltuk... Evden beklentim bu... Evin içinde başka hiçbirşey istemiyorum... (en azından şimdilik)

.

Kesinlikle ama kesinlikle olmasın dediğim şeyler de ; Elektrik , su , telefon , internet , doğalgaz , BİM , Koçtaş , AVM , insan , araba , faturalar , apartmanın önüne bırakılan zaman gazetesi ...

Yani sessizlik ve yalnızlık istiyorum...

"İnsan ırkından nefret ettim" gibi bir düşüncem yok. Yaratılanı severim yaratandan ötürü ama , insan ırkından biraz sıyrılmam gerekiyor. Haftasonu için yada tatillerde bile olsa kendimi oraya atıp kitap okuyup düşünmek istiyorum... Hiçbirşey yapmak , hiçbirşey konuşup hiçbirşey duymak...

-----------------------

Yukarıda ki kısmı niye yazdım ? Beni azcık tanıyın diye... Depresyonda falan da değilim.  :)

Şehirden ya da yerleşim bölgesinden en az 20 km uzakta , önünden yakınından berisinden araba ve insanın geçmediği... Gözlerden uzak , ormanlık biryerde , börtü böceğin içinde bir ev yapmak istiyorum... Uygun arsa arıyorum ama yok... Bulamıyorum... Benim istediğim yerler hep devlet arazisi... Devlette satmıyor... Artık çeşitli sitelerden araştırma yapıyorum... "20 yıl boyunca ev orada yıkılmadan kalırsa , arazi ev sahibinin oluyormuş" Bak buralara kadar geldim. Deli gibi araştırıyorum...

Aranızda böyle bir eve arsaya sahip olan varmı ? Varsa çok uygun fiyata satarmı ? Merak ediyorum...

Bugüne kadar ne istediysem hepsine sahip oldum... Çalıştım kazandım aldım yaptım... Allah nasip etti yani... Şimdi bunu kafama taktım... Bir dağ evi yapıcam... İnşaat masraflarını falan da bilmiyorum... Onu da araştırıyorum...

Bana tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı ? Mesela "Okan şuraya bi bak... Buranın havası temiz , ormada ki tavşanı olsun ayısı olsun gayet saygılı , efendi hayvanlar diyebileceğiniz yerler varsa oralara bakabilirim.

Eskişehir'e yakın olması gerekmiyor. Ama çok ta uzak olmasın 5-6 saat uzaklıkta olabilir ama daha fazla değil... Haftasonu gidemem , dönemem sorun olur...)

Konuyla ilgili ne kadar fikriniz varsa çekinmeden yazabilirsiniz. Beni acımasızca eleştirebilirsiniz. Eleştiriye açığım... Benim için iyidir eleştirilmek... 

Efendim... Fazla uzattım.. Hepinize en deruuun saygılarımı sunuyorum. Esen kalın... :)

Benim tavsiye edebileceğim bir yer,mevkii var. Mihallıçık-Nallıhan yolu üzerinde Gürleyik diye bir köy var. Gittim mis gibi bir havası var. Toprağı bereketli. Araba deseniz tek tük geçiyor. Hatta araba dediğim şeyde traktörden ibaret. Köyün tepelerinde ağaçlar içinde ev yapılır mı yapılır. Bir bakın isterseniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Şuan herkesin istediği bir yaşam tarzıdır sanırım. Ancak bunlar sadece filmlerde olur..  ;)  :flowers:

0tOIRtg.jpg?1

QQoMBzT.jpg?1

XDPUi0j.jpg?2

Bende aynısı var :) Sakallarıda ondan bıraktım :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Bende aynısı var :) Sakallarıda ondan bıraktım :D

:D Hay maşallah abim. Biz burada resmen zehir soluyoruz. Bu yaşta imkanımızda yok bırakıp gitmek gibi.. Bizi gömersin sen artık.  ;) Allah uzun ömür versin abim..  :flowers:

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Barajda su tutulmuş halini gördünüz mü bilmiyorum ama çok ürkütücü.2013 yazında çektiğim fotoğraflar vardı eve gidince yükleyeyim :good1:

görmemmi gece 1 oradan geçiyoruz dibinden yol çalışmaları yeni yapılıyordu bide benim yan bacanak sürüyor şapetli dobloyla deli gibi ha uçtuk ha uçacaz baraja diye karnıma arılar girmişti. :oghk:

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Abi karadenize gel direk buraları tarif etmişsin :)

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Aynen , tam olarak bahsettiğim bu.Ne eksik ne fazla. 

İnşallah bir gün böyle bir fotoğraf gönderirim size :)

Umarım, en kısa zamanda. . . 

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

o benim ya Alim, haberin yokmuydu?  :D

:D bilmiyordum vallahi. . . Çok fena yerler insanın bazen ne işimiz var bu karmaşada diyesi geliyor buraları görünce. . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

o benim ya Alim, haberin yokmuydu?  :D

Gelecek büyük forum buluşması Sadık abinin mekanda :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tekin

İşyerinde ki bir arkadaşa anlattım... "Deli misin ? " dedi... Git 1+1 ev al diyor...

Yaşamanın sadece nefes alıp vermek olmadığını anlatabilsem insanlara :)  Eskişehirdeki neredeyse 1+1 evlerde öğrenciler kalıyor... 1+1 evde 6-7 kişi yaşıyorlar. Ordu gibiler maşallah :) Ses çok oluyor yani...

Bahsettiğiniz yerleri tek tek inceleyecem. Haftasonu bol vakit var nasılsa. Biryerlere gideriz muhakkak , gezerken de bakarım...

Ben eğer biryerlere kaçamazsam "O adam oraya niye parketti yaa !!" diye sinirlenen emekli albaylar gibi olacam. Ondan korkuyorum :)

4 çekerlik arazilere giderim diyorsan 4 çeker karavan da olabilir ama maliyet yükselir elbet. Bu arada jandarmayla ne işin olacak ki, evlisin sonuçta, en fazla aile cüzdanını kapak yaparsın sorarlarsa. Tekne işi en maliyetli ve zor olanı, teknenin bakımı vs kış boyu kullanmak çok zor olur. Hem eskişehire deniz mi geldi :biggrin:

Jandarmanın o olayla ilgisi yok :) Jandarma işi gereği kontrol altında tutmak zorunda , sürekli denetlenecem , sürekli gözetleyecekler. Etrafımda kimse olmasın istiyorum. Anlamsız şekilde taktım bu konuya ya bakalım hayırlısı. Sanki ne yaptılarsa bu insanlar bana :)

Tekne işine gelince.. Eskişehirde deniz yok evet ama Bursa 2 saatlik yol :) ama çok düşünmedim tekne işini. Ayağım toğrağa bassın elektrik atayım :)

Yorum bağlantısı
Hasen Kara

Aklıma Serdar Kılıç geldi. Hani şu Doğadaki İnsan programını oluşturan abimiz. Bolu tarafına dağ evi yapmıştı. Her izlediğimde gidecem diyorum, program bitince oturuyorum yerime. Ama gidecem  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Hiç macera arama. Telefonunu kapa, modemin fişini çek. En sonunda da gözlerini kapa. Olmak istediğin yerde olursun zaten. Kazandım ettim demişsin, o hayalindeki evi yapsanda gün gelir oradan da sıkılırsın. İsteklerimiz bitmez bizim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...