İçeriğe Yönlendir

Michelin Iyi Diyolar Hadi Ordan

Serkan Erden

Recommended Posts

Emrah Altun

Böyle farklı memnuniyet ve memnuniyetsizlikleri görünce bende hangi marka lastik alacağımı şaşırıyorum. Yaklaşık 15 gün sonra 4 tane yazlık lastik alacağım 195/55/15 yada 195/50/15 bu konuyu bile okuyunca arada kalıyorum açıkçası..

Hocam ben de bu ara lastik alacağım. Good Year Efficient Grip çok meth ediyorlar. Testleri felan da iyi. Fiyatları da 170 civarı. Aklınızda olsun.

Yorum bağlantısı
Sedat Irgın

OEM lastikler standart lastiklerin kalitesinde değildir.

Lastik basınçlarını kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Misafir

Burada yazılan değerler hep şişirme o zaman.

Kerem Beyle aynı fotoğrafı eklemişiz iyi mi :)

:biggrin: Bu tip büyük firmalar, özellikle güvenlik ekipmanı satıyorlarsa, şişirme değerler kullanıp imajlarını tehlikeye atmazlar diye düşünüyorum.  ;)

Hocam ben de bu ara lastik alacağım. Good Year Efficient Grip Performance çok meth ediyorlar. Testleri felan da iyi. Fiyatları da 170 civarı. Aklınızda olsun.

+1 (Performance serisi olmalıdır. Sadece EG eski ve iyi değildir.)  ;)

Bence Ford Focus ve C-Max ler için en ideal lastiklerden biridir...

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Hocam ben de bu ara lastik alacağım. Good Year Efficient Grip çok meth ediyorlar. Testleri felan da iyi. Fiyatları da 170 civarı. Aklınızda olsun.

Teşekkür ederim. Forumda da baya takip ediyorum bende bu lastik konularını tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

yeni kasa focuslarda yalıtım düzeltilmiş diyorlardı, düzeltilmemiş mi acaba  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

En kaliteli lastiklerden biridir bence..Uzun yıllar kullandım,sizin ki biraz şanssızlık olmuş sanırım.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Burada yazılan değerler hep şişirme o zaman.

Kerem Beyle aynı fotoğrafı eklemişiz iyi mi :)

Sadece ses ile ilgili değere fazla takılmayın.

Aldığımız bilgilere göre (test yapan firmanın bilgilendirmesi) test yapılırken farklı frekans aralığında lastiğin ürettiği ses ölçülüyor ve bu değerlerin ortalaması etikete yazılıyor.Bu durumda şöyle bir sonuç ortaya çıkıyor

A marka lastikte insan kulağının duyabildiği frekenstaki db değeri B lastiğinden çok iken diğer frekanslardaki değerlerle ortalama alındığında etiket üzerinde aynı db değerine sahip olabiliyorlar.Ancak birinde duyulan frekanstaki değer yüksek olduğu için daha çok ses hissediliyor.

tarihinde Çağlar Aymelek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

:biggrin: Bu tip büyük firmalar, özellikle güvenlik ekipmanı satıyorlarsa, şişirme değerler kullanıp imajlarını tehlikeye atmazlar diye düşünüyorum.  ;)

+1 (Performance serisi olmalıdır. Sadece EG eski ve iyi değildir.)  ;)

Bence Ford Focus ve C-Max ler için en ideal lastiklerden biridir...

Doğru Hocam performance olmalı. Az önce bayiden takma ve balans dahil 4 lastik için 720 tl fiyat aldım. Nasıl sizce?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Doğru Hocam performance olmalı. Az önce bayiden takma ve balans dahil 4 lastik için 720 tl fiyat aldım. Nasıl sizce?

Forumdaki good year lastikleri konusunu okudunuz mu? Bu lastikle ilgili bazı olumsuz yorumlar vardı diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Teşekkür ederim. Forumda da baya takip ediyorum bende bu lastik konularını tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

Yasir, hesaplı olsun istiyorsan petlas düşünebilirsin. İyi olsun diyorsan continental derim.

Michelin ülkemize pek uygun değil, balon, tel kırma gibi olaylara dayanımı az olan bir marka olduğundan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Forumdaki good year lastikleri konusunu okudunuz mu? Bu lastikle ilgili bazı olumsuz yorumlar vardı diye hatırlıyorum.

Forumu kurcaladım ama bulamadım. Link atabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Misafir

205*55*16" ise gayet uygun fiyat. :good1: Kaldı ki ben geçen sene 711,60 Tl sadece lastikleri aldım. Sök tak 800 ü buldu. 

iix4S8E.jpg?1

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

kaçarı yok lastik basınçları yüksektir.iyi bakmalı bence fiestam hancook latiklere teslim edildi. kurye continental ile ikisininde olması gereken basınçtan enaz 7 ve 10 bar arası yüksek basınç vardı aynı şikayetleri bende etim barları düzeltince cillop gibi oldu 

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Güzel fiyat..

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Showroomda bekleyen aracın lastik basınçlarının yüksek olması sizce normal değil mi :)

Parke üzerinde hiç hareketsiz bekliyor

Teslim ederken kontrol etmemeleri ya da uyarmamaları ayrı mevzu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Yanlış başlık olmuş.

Çabuk balon yapar, naziktir ve bi o kadarda yumuşak ve SESSİZDİR.

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Yasir, hesaplı olsun istiyorsan petlas düşünebilirsin. İyi olsun diyorsan continental derim.

Michelin ülkemize pek uygun değil, balon, tel kırma gibi olaylara dayanımı az olan bir marka olduğundan.

Murat conti. de hangi seri olmalı çeşitleri var mı?

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Senin lastik ebatı küçük olduğu için pek bir seçenek yoktur zaten :)

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Lastik havalarını kontrol edin aldığınız yer biz ayarladık dese bile kontrol edin. Bana biz ayrladık demişlerdi 1 ay sonra havalara baktığımda arkalar 33 olması gerekirekn 40 çıkmıştı. Bende sürekli arka süspansiyonların çok gürültülü çalıştığından şilayet ediyordum.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

benim eski aracımda kışlık olarak kumho vardı şimdiki aracımda michelin alpin var ve kumho 100 kat daha iyiydi hem konfor hem ses hemde kar ve buz üzerindeki performansta , kumho varken 20 cm karda patinajsız gidiyodum michelin ile en ufak rampada patiye düşüyor lastik yeni olmasına rağmen...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Arkadaşların fikrine katılıyorum. 2 yıl önce aldığım sıfır araçta 2 hafta çok rahatsız oldum. Araç her kasiste zıplayıp duruyordu, acayip bir gürültü ve uğultu oluyordu. Birisi dedi havaları kontrol et diye hakikaten 48- 46 civarı hava basmışlar bayide. 32 ye düşünce oh be dedim şimdi oldu. Neredeyse arabadan soğuyup satacaktım. Hava basınçlarını muhakkak kontrol edin...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim için yıllar önce bitmişti michelin ama bu sebeplerle değil... 

Yeni takıldığında gayet güzeldir. 

3. yılda atacaksın.... 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Recep Güney

Arabamin lastikleri primacy 3 ve 70 bin km kullandim. Cok memnunum aynisinindan alacagim tekrar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...