İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Aracım 2011 Focus 2,5 Titanium Tdci

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emre Şimşek

Ankara yolculuğu için kontroller yapıldı.

Hava filtresi temizlendi, polen filtresi değişti. Sağ arka tekere akıllı vida girmiş, yama yoluyla onarıldı..

Vesile ile yolculuk öncesi muhakkak araçlarınızı kontrol ettirin, ufak tefek şeyler çıkabiliyor. Ayrıca geçen yalıtım nedeniyle açtığım ön davlumbazlardan birisinin ön taraftaki vidaları yoktu, ya ben unuttum ya da sonradan düştü(beceriksizlik :) ). Usta orayı da olması gerektiği gibi kapattı.

20160512_154709_zpsogfwcgpk.jpg

20160512_155707_zpsthbbv9s8.jpg

Akgür'den aldığım somunlar. kötü değil. Çok iyi de değil. Bence tatminkar..

20160512_155732_zpsrfzfvixk.jpg

20160512_160614_zps2eoeyxco.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Yolun açık olsun, kazasız belasız gidersin inşallah. Bence Cumartesi Diyarbakır 'a gideceğim. Şimdi bi motorda ben yıkatayım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yolun açık olsun, kazasız belasız gidersin inşallah. Bence Cumartesi Diyarbakır 'a gideceğim. Şimdi bi motorda ben yıkatayım :D

motor mu yıkatmak? aman haaa :)  özenle sileceksin. komşular psikopat bu diyecek zamanla ama olsun :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

motor mu yıkatmak? aman haaa :)  özenle sileceksin. komşular psikopat bu diyecek zamanla ama olsun :D

Benimki "fıstık". Binicen üstüne vurucan kırbacı :D :D

Honda 'lara bişe olmaz. Tazyikli olmasın yeter.

Geçenlerde motoru kabloları hortumları falan sildim, sonra kavşakta arka lastiğime vurdu bi şahinci. Dedim çıktı nazarı. Çok şükür janta geldi de çizik yok arabada. Onun tampon dağıldı. Artık silme yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benimki "fıstık". Binicen üstüne vurucan kırbacı :D :D

Honda 'lara bişe olmaz. Tazyikli olmasın yeter.

Geçenlerde motoru kabloları hortumları falan sildim, sonra kavşakta arka lastiğime vurdu bi şahinci. Dedim çıktı nazarı. Çok şükür janta geldi de çizik yok arabada. Onun tampon dağıldı. Artık silme yok.

Allah'tan Şahin denk gelmiş sana.. Hoş bana da Şahin'ci denk geldi geçen ama şükür biz  değdirmeden kurtulduk.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Emre hayırlı yolculuklar. Ben gormeyeli konuyu baya biseyler yapmışsın. Bu arada bebek nasil? Sen nasil vakit buluyosun bu işleri yapmaya[emoji4]

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Emre hayırlı yolculuklar. Ben gormeyeli konuyu baya biseyler yapmışsın. Bu arada bebek nasil? Sen nasil vakit buluyosun bu işleri yapmaya [emoji4]

Teşekkürler Fırat abim :) Bebeği beklerken yapabildiğimi yaptım, bebeğimiz bugün 2 aylık oldu amcası. Aşılarını vurdurduk bugün. Ben işteyim, hanım gözetim altında tutuyor. Uykusuz geceler devam :)

Bebek geldikten sonra sadece aliexpress'ten aldığım wrc anteni taktım galiba :) 2 aydır 2 kere yıkamacı 1 kere de ben yıkayabildim :) Bizde de artık eskisi gibi vakit yok anlayacağın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Şimşek

Ankara'ya sakın gitmeyin. Adamın kapılarını söküp torpidosunda sigara söndürüyorlar. Böyle işkence görmemiştim.

20160519_190414_zpskqprzhku.jpg

20160519_200110_zpsh3lmic7y.jpg

Ayrıntılar sonra..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Karteri önce kaynak yapıp sonra sigara külü japon Yapıştırıcısı ile karıştırıp süren deli bir adam vardı. Bayburt oto sanayi sitesinde. Lakabı deli değil, adam deliydi. Şok olmuştum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
(düzenlendi)

Ne zamandır aklımda yan aynaların altlarına led yapmak vardı. Bu nedenle forumda bir iki yerde ayna nasıl sökülür sormaya başlamıştım. Şefkatli admin Serkan abim de nasıl olduğunu yazmıştı... Ankara'ya gitmeyi fırsat bilip şefkatli adminime "şu aynayı bi kıralım" diye haber verdim. O da beni kırmadı sağolsun evinin önüne davet etti. Otoparkta bir şeyler ikram etti derken bir baktım elime kapıyı verdi.

20160519_190420_zps27pkn1hb.jpg

Sonra ortalık karıştı, ledler, kablolar derken diğer kapıyı da söktü. Sonra ben ambale oldum bıraktım her şeyi çay içmeye devam ettim. Durmadı torpidoyu da söktü. Ben bir yudum daha aldım çaydan. Çay harikaydı.

20160519_202525_zpsompr1nlb.jpg

Çay bitmeye iş bitmişti. Buradan sevgili şefkatli adminime ve ismini veremediğim gizli kahramanımıza çok teşekkür ediyorum.

20160519_193313_zpsztv30azv.jpg

20160521_150054_zps8vnhyszd.jpg

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hayırlı olsun 10 numara olmuş.

Sıra sende abi, Muğla'da önümü kestiğine değsin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Sıra sende abi, Muğla'da önümü kestiğine değsin :)

Değecek değecek Murat Hocamın sayesinde  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Abi hali hazırda ışığı olan kuga aynası nasıl sökülür, içindeki ampüle nerden ulaşılır, ne tip çıkar, nasıl lede çevrilir? :D

bir iki videoda aynayı en içe ayarlayıp aynaya asılıp çıkarıyorlar, bu doğru yöntem midir?

Emre abi senin ayna bu asılma yöntemiyle mi çıktı?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Abi hali hazırda ışığı olan kuga aynası nasıl sökülür, içindeki ampüle nerden ulaşılır, ne tip çıkar, nasıl lede çevrilir? :D

bir iki videoda aynayı en içe ayarlayıp aynaya asılıp çıkarıyorlar, bu doğru yöntem midir?

Tırnaklıdır diye düşünüyorum, cmax lerde ampül lambaya birleşik kuga da nasıl bilmiyorum valla.

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Tırnaklıdır diye düşünüyorum, cmax lerde ampül lambaya birleşik kuga da nasıl bilmiyorum valla.

Dışardan çıkabilir bir şey değil, içerden ulaşmak lazım, focuslarda ayna camına asılınca çıkıyor ama benim bu bilgiyi doğrulamadan asılmaya niyetim yok [emoji3]

e2cfdb5fb618120e4bb2ed51fc85075b.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Valla servis de bu şekilde çıkarıyor başka yöntemi yok gibi. Benimki de öyle çıktı Canberk.

Değecek değecek Murat Hocamın sayesinde  :good1:

Muhakkak değer abi ;)

Bu arada Ankara-Bursa yaparken MURAT DERE'den geçtim :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Çok güzel olmuş hocam. Yalnız kapı sökülmeden yapılmıyomu :)

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Şahane olmuş abi.. Sen Serkan abiden çözmüşsündür, gelince benimkine de bir el atalım  :fiuw:  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Çok güzel olmuş hocam. Yalnız kapı sökülmeden yapılmıyomu :)

Kapı sökülmeden yapılıyor ama kabloların düzgün bir şekilde geçirilebilmesi için öyle yapıldı.. Kapıyı açınca hiç kablo görünmüyor ;)

Şahane olmuş abi.. Sen Serkan abiden çözmüşsündür, gelince benimkine de bir el atalım  :fiuw:  :D

Atarız atarız da elimde kalır Sercan :) Bir de otomatik katlanır aynalar daha narindir diye tahmin ediyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Kıskandım. Bir daha Ispartadan geçersen sen yemek yerken o arada plakaları değiştirecem :D Şaka bir yana hayırlı olsun Emrecim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kıskandım. Bir daha Ispartadan geçersen sen yemek yerken o arada plakaları değiştirecem :D Şaka bir yana hayırlı olsun Emrecim.

Teşekkür ederim abicim, bunların hiç biri bir esp etmez benim gözümde ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...