İçeriğe Yönlendir

Led Farın Halojen Farla Karşılaştırması

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Bu arada H4 farlarımın ne kadar dandik olduğunu bir kez daha anladım, kahretsin gidiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hocem pek fenasın renk sklaası felan anlatırken printer daki kartuş sayısı sorunca kimse siyah ı hesaba katmaz tabii :D

Bu arada H4 farlarımın ne kadar dandik olduğunu bir kez daha anladım, kahretsin gidiyorum.

en ucuza en güzel mod onlarda ama . tekniği ne yapacan piayasaya bak. tek ampul değişim ile dehşet kısa ve uzun un geliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

hocem pek fenasın renk sklaası felan anlatırken printer daki kartuş sayısı sorunca kimse siyah ı hesaba katmaz tabii :D

en ucuza en güzel mod onlarda ama . tekniği ne yapacan piayasaya bak. tek ampul değişim ile dehşet kısa ve uzun un geliyor

En iyi denilen ampulleri aldım ama yine de tırt, bi xenon işine girdik artık, bir çift far alarak işe başladım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bagajda bil :seytan:

otobanda amaç gözün obje görmesi değil midir? İsteyerek renk görmememiz istenir?

doğrudur. sodyumu o nedenle severim. hem de gözün iyi gördüğü frekansta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

En iyi denilen ampulleri aldım ama yine de tırt, bi xenon işine girdik artık, bir çift far alarak işe başladım.

h4 için mercek nerden buldun?

doğrudur. sodyumu o nedenle severim. hem de gözün iyi gördüğü frekansta

bu bağlamda narva contrast+ ile bu ufodan bozma farlı landin tepesinden atlarım ben dimi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

h4 için mercek nerden buldun?

bu bağlamda narva contrast+ ile bu ufodan bozma farlı landin tepesinden atlarım ben dimi?

+119

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Gelsin ama libertye bulaşmasın

yok kraliyet ailesi kendi halinde takılır. rednek köylüler uzaktan bakarız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

BM aydınlatma komisyonu ledlerle ilgili düzenlemeleri yeni oluşturmaya başladı. Zamanla renk ısısı konusunu da çeşitlendirirler sanıyorum. Bu ledlerin teknolojisinin de gelişmesine bağlı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Enis Sever

Led far kesinlikle candır gösterdiği mesafe müthiş

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
(düzenlendi)

Ozan, kullandığım Led ampülü aldığım yerin broşüründe dahi ürün görünmüyor. Aynı montaj şekline sahip başka ürünler var aliexpress'te. Biraz araştırayım, iyi ve daha uygun rakamlı bişeyler bulacağım.

İlaveten, Uzun hüzmede selektör için biçilmiş kaftan led ampüller. Tabiki yüksek lümenli olmalı. Benim diyen xenondan daha güçlü ve daha düzgün ışık yoğunluğuna sahipler.

İlk montajım üstünkörü olduğundan epey ışığı dağıtmıştı. Düzgünce montaj sonrası verimi beni şaşırttı. Şimdi ilk fırsatta farları mercekli yapacağım. Mercek ile daha derli toplu ışığı oluyor ledlerin.

Abi benim jip için olanı da mı çıkarmışlar uzun kısa aynı ampulde? bu benim arabaya olurmu ne diyorsun http://www.ebay.com/itm/New-H4-40W-3600LM-6000K-9003-CREE-LED-BULB-x1-Hi-Low-Headlight-Lamp-Kit-/271842851615?hash=item3f4b18bb1f&vxp=mtr

bu ürün sence nasıldır sıkıntı çıkarırmı yazan verilere göre çatçat sello çakarmı şimşek gibi , ve aydınlatma nasıl olur?

eğer bixenon dan daha iyi bir verim yada şimşek efekti olacak uzun ömürlü bir mal olacaksa http://www.ebay.com/itm/OPT7-H4-9003-LED-Headlight-Conversion-Kit-80w-CREE-6000K-White-Light-Bulbs-/121613180633?hash=item1c50b5ded9&vxp=mtr

bunu bile alabilirim.

tarihinde Erol Eser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Resim göremiyorum o yüzden soruyorum, motorun ampullerini daha güçlüleri ile değiştirmek istiyorum. Osram Silverstar gibi bir ampül mü yoksa bahsi geçen led ampüller mi daha uygun olur?

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

şimdi doğru anlamış mıyım ?

1-bu led ampuller halojenlerden daha iyi ,ama mevzuat gereği muayenede arıza çıkarıyor.

2- halojeni çıkartıp bu led ampulu takmak yetmiyor.balast gibi bir şey daha takılıyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ledlerin arkasında tümleşik veya bağımsız ufak bi akım kartı var. Montajı kolay çoğunlukla fakat, ampül arkasında koca soğutucu ünite var. Reflektör içi müsait olmalı. Ürün seçilip ölçüleri farda karşılaştırmalı.

Erol, ikiside olmaz mantıksal olarak. Kısa için yukarıda, uzun için az arkada altta ve üste ayrı led gerek

Yorum bağlantısı

Ledlerin arkasında tümleşik veya bağımsız ufak bi akım kartı var. Montajı kolay çoğunlukla fakat, ampül arkasında koca soğutucu ünite var. Reflektör içi müsait olmalı. Ürün seçilip ölçüleri farda karşılaştırmalı.

Erol, ikiside olmaz mantıksal olarak. Kısa için yukarıda, uzun için az arkada altta ve üste ayrı led gerek

Olaydı Eyiydi.[emoji17]
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

LED'ler muayeneden geçiyor Haluk bey

Ledlerin arkasında tümleşik veya bağımsız ufak bi akım kartı var. Montajı kolay çoğunlukla fakat, ampül arkasında koca soğutucu ünite var. Reflektör içi müsait olmalı. Ürün seçilip ölçüleri farda karşılaştırmalı.Erol, ikiside olmaz mantıksal olarak. Kısa için yukarıda, uzun için az arkada altta ve üste ayrı led gerek

teşekkürler. H7 için bir ürün tavsiyeniz var mıdır ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Elime iki model geçti. Bunlardan biri ciddi anlamda harika ancak aynı üründen bulamıyorum. Fuar ürünü. Far mercekli ise tavsiye edebileceğim ürün var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Elime iki model geçti. Bunlardan biri ciddi anlamda harika ancak aynı üründen bulamıyorum. Fuar ürünü. Far mercekli ise tavsiye edebileceğim ürün var

Benim elime bir model geçti ki, üff diyorum, oem  bi led ile benim (servet king'in elleriyle yaptığı) bi ledin karşılaştırmalı testleri yakında gelecek.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...