İçeriğe Yönlendir

Sustali Anahtar

Serhan Kaya

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Ahanda geldi, daha kodlamadim ama gayet güzel, immo cipi tamamen aynı :)eb1f6955df92d9ee1bf3d737385df93d.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Ahanda geldi, daha kodlamadim ama gayet güzel, immo cipi tamamen aynı :)eb1f6955df92d9ee1bf3d737385df93d.jpg

Gelen ürün harika gözüküyor. Benim siparişi de bugün kargolamışlar bilgisi geldi. Aynısını bekliyorum bende. Kodlama olayını da mutlaka paylaşın Ali bey. Merakla bekliyorum sonucu
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Gelen ürün harika gözüküyor. Benim siparişi de bugün kargolamışlar bilgisi geldi. Aynısını bekliyorum bende. Kodlama olayını da mutlaka paylaşın Ali bey. Merakla bekliyorum sonucu

Buradan senin arabanın kullanım kitabını indir, kilitler güvenlik bölümünde nasıl yapacağı yazar :)

http://www.ford.com.tr/ford-servis/tanitma-ve-kullanma-kilavuzlari

bizim fiesta da şöyle, 2 ana anahtarda olacak, 1.kumandasız ve 2.kumandalı olan, önce 1. anahtarı kontağa tak 2 ye getir ve kapat kontağı çıkar, sonra 2. anahtarı tak aynını yap ve çıkar, sonra yeni anahtarı takıp kontağı 2 ye getir ve biraz bekle, immoyu kodlar araba, sonra kontağı kapat ve anahtarı çıkar, olay bu kadar,  tekrar taktığında sorunsuz çalışmalı...

tabii daha önce uzaktan kumandayıda tanıtırsın, oda basit önce kumandalı orjinal anahtarı kontağa tak ve 2 ye getir sonra 0 a, bunu 4 kez yap kontağı kapat (bazı modellerde kapatmadan bırakıyorsun, tanıtma olmaz ise 4. seferde kontağı kapatma 2 de kalsın ışıklar yanık kalsın yani), uyarı sesi gelecek o zaman yeni anahtarın bir tuşuna bas (yada kilit açma tuşuna, uyarı gelmez ise), tekrar sinyal duyacaksın, kumanda tanıtma oldu demektir :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Buradan senin arabanın kullanım kitabını indir, kilitler güvenlik bölümünde nasıl yapacağı yazar :)

http://www.ford.com.tr/ford-servis/tanitma-ve-kullanma-kilavuzlari

bizim fiesta da şöyle, 2 ana anahtarda olacak, 1.kumandasız ve 2.kumandalı olan, önce 1. anahtarı kontağa tak 2 ye getir ve kapat kontağı çıkar, sonra 2. anahtarı tak aynını yap ve çıkar, sonra yeni anahtarı takıp kontağı 2 ye getir ve biraz bekle, immoyu kodlar araba, sonra kontağı kapat ve anahtarı çıkar, olay bu kadar,  tekrar taktığında sorunsuz çalışmalı...

tabii daha önce uzaktan kumandayıda tanıtırsın, oda basit önce kumandalı orjinal anahtarı kontağa tak ve 2 ye getir sonra 0 a, bunu 4 kez yap kontağı kapat (bazı modellerde kapatmadan bırakıyorsun, tanıtma olmaz ise 4. seferde kontağı kapatma 2 de kalsın ışıklar yanık kalsın yani), uyarı sesi gelecek o zaman yeni anahtarın bir tuşuna bas (yada kilit açma tuşuna, uyarı gelmez ise), tekrar sinyal duyacaksın, kumanda tanıtma oldu demektir :)

kullanım kitapçığını pc ye indirdim ve anahtar bölümünde kodlama var oradaki talimatı gelince aynen uygulayacağım. anahtarı çok beğendim gerçekten. güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

18 dolar, kodlamayi denedim ama ugrasmadim fazla, baktım ugrastiriyor orjinal cipi taktım geçtim, sıkıntı anahtara üç actirmakta, buranın esnafı bizden almadın acmayiz diye tutturmuş durumdalar, bunları nereye şikayet edebilirim acaba?

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Yapmayın Ali bey. Desenize aynı sorunlar beni de bekliyorr[emoji17]

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yapmayın Ali bey. Desenize aynı sorunlar beni de bekliyorr[emoji17]

Yok canım, uzaktan kumanda kısmı anında oldu, immo cipini yapamadım, çip zaten kolayca çıkıyor hemen değiştir olsun :)
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Yok canım, uzaktan kumanda kısmı anında oldu, immo cipini yapamadım, çip zaten kolayca çıkıyor hemen değiştir olsun :)

Dediğiniz gibi olmadı çipi değiştiririz de uç açmada anahtarcıların size yaptığını bize yapmazlar umarım :)
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

bir tanıdık bulup öyle gidin hatır gönül işi yaptırın yoksa o anahtar boşuna gelmiş olur.

Öle tanıdık da yok ama şansımızı zorlayacağız artık.
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Küçük şehirlerde anahtar yapabilen fazla kimse olmuyor onlarda bunun farkında olduklarından 200-250 tl gibi rakamlar istiyor. İnşallah insaflı birine denk gelirsiniz.

Yok artık o kadar da insafsız olamazlar. Sonuçta sıfırdan anahtar vermiyolar ya. 5-10 liraya kavga dövüş hallolur inş. :)
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Sanayilerde bu işi 5-10 liraya yapıyorlar (ben de yaptırdım 10 liraya açtırdım), hatta bazı ev anahtarı yapan dükkanlarda da araba anahtarı yapılır diyor. Bizim anahtarlar basit, normal anahtarcılardan da şansınızı deneyin.

İmmo çipinin olmaması olayını da şuna bağlıyorum, satıcılar içi boş bir immo çipi gönderiyor, dolayısıyla içi boş olanı kontaktan araca tanıtamıyoruz. Önce içini bir veri ile doldurmak gerekiyor diye düşünüyorum. Aynı anahtarı bende kullanıyorum bende şahsen önceki çipi çıkarıp yenisine taktım ama deneyenler kontaktan anahtar kodlayamadıklarını söylüyorlar hep.

Küçük şehirlerde anahtar yapabilen fazla kimse olmuyor onlarda bunun farkında olduklarından 200-250 tl gibi rakamlar istiyor. İnşallah insaflı birine denk gelirsiniz.

Böyle giderse zaten oto anahtarcılar da kepenk kapatacaklar. Dışarıdan 50 liraya temin ettiğimiz malı bize 250 ye satmak hangi vicdana sığar bilmiyorum ama aklı başında adamlar zaten gitmez oldular bu dükkanlara...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sanayilerde bu işi 5-10 liraya yapıyorlar (ben de yaptırdım 10 liraya açtırdım), hatta bazı ev anahtarı yapan dükkanlarda da araba anahtarı yapılır diyor. Bizim anahtarlar basit, normal anahtarcılardan da şansınızı deneyin.

İmmo çipinin olmaması olayını da şuna bağlıyorum, satıcılar içi boş bir immo çipi gönderiyor, dolayısıyla içi boş olanı kontaktan araca tanıtamıyoruz. Önce içini bir veri ile doldurmak gerekiyor diye düşünüyorum. Aynı anahtarı bende kullanıyorum bende şahsen önceki çipi çıkarıp yenisine taktım ama deneyenler kontaktan anahtar kodlayamadıklarını söylüyorlar hep.

Böyle giderse zaten oto anahtarcılar da kepenk kapatacaklar. Dışarıdan 50 liraya temin ettiğimiz malı bize 250 ye satmak hangi vicdana sığar bilmiyorum ama aklı başında adamlar zaten gitmez oldular bu dükkanlara...

immo çipi aynen dediğin gibi, araba kodlayamadı, bende eski çipi taktım, yine denerim belki olur, bu arada anahtarcı komple anahtara 230 tl. dedi  : :shok: dedim 17 dolar bu, benden almadın yapmam diyorsunda üç kuruşluk şeyi 230 kaada satmak ne oluyor? cevap yok, ver anahtarımı dedim dahada işim olmaz senle diyip çıktım, eve gittim aldım törpüyü eski anahtarın ucunu çıkarıp bastım törpüyü, arkasını yeni anahtara uydurdum, pimide çaktım, oldu da bitti, bunlara dahada gitmem, evin kapısında kalırsamda direk elmas uç alıp matkapla dalacağım yine bunlara gitmeyeceğim, adamlara bak yahu, benden alacaksın diyor, yahu hadi aldık, başka yere taşındık ve bir şekilde anahtarın ucu ezildi aşındı ve kontağı çevirmez oldu, sadece ucu değişemeyecekmiyiz biz, ille komple anahtarmı alcağız  :angry:

bundan sonra kendi işimi kendim göreceğim, olmadı parayı basıp servisten alacağım yine bu fırsatçılara beş kuruş vermeyeceğim.  :angry:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Caner Yavuz

Ankara'da yıldız sanayi sitesinden elvan Ford'dan hurdaya çıkmış düzgün bi anahtar aldım. Yaklaşık 50-60 TL hem orjinal hem yıpranmamış şekilde ostimde de anahtarcıya 80 TL ye yaptırdım yaklaşık da 2 Yıldır kullanıyorum hatta biraz eskimişti gecen ay aynı işlemi yaptırdım su anda Aracın 3 tane Anahtarı oldu

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ankara'da yıldız sanayi sitesinden elvan Ford'dan hurdaya çıkmış düzgün bi anahtar aldım. Yaklaşık 50-60 TL hem orjinal hem yıpranmamış şekilde ostimde de anahtarcıya 80 TL ye yaptırdım yaklaşık da 2 Yıldır kullanıyorum hatta biraz eskimişti gecen ay aynı işlemi yaptırdım su anda Aracın 3 tane Anahtarı oldu

anahtarcı iyi yapmış, uç açma 5 lira ama yapmıyor adamlar, 230 liraya komple anahtar allacakmışım, alırım beklesinler...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali abi immo çipi mi olmadı şimdi? Kumanda tanıtımı halledildi mi?

Kumanda anında oldu, sorun yok, immo çipine tepki vermedi, ters yüz ettim falan olmadı, yarın deneme yapacağım tekrardan, eski çipi taktım oldu, esas anahtara diş açtırmak dert, ucuz olsa makinasını alacağım o derece kızdım vallahi, adam diyorum hadi anahtarın ucu aşındı ne olacak, komple anahtar alacakmışım, ucu tek başına yapmazmış prensipmiş vs. fırsatçılar ne olacak, ülen bir yolunu bulup yapacağım inat değilmi ...

Yorum bağlantısı

Kumanda anında oldu, sorun yok, immo çipine tepki vermedi, ters yüz ettim falan olmadı, yarın deneme yapacağım tekrardan, eski çipi taktım oldu, esas anahtara diş açtırmak dert, ucuz olsa makinasını alacağım o derece kızdım vallahi, adam diyorum hadi anahtarın ucu aşındı ne olacak, komple anahtar alacakmışım, ucu tek başına yapmazmış prensipmiş vs. fırsatçılar ne olacak, ülen bir yolunu bulup yapacağım inat değilmi ...

Kumanda olması güzel immo çipi basit iş olmadı öyle kalır zaten ama satıcı ile iletişime geçmek lazım ya da servis belki çözer immo kodlamasını senin aran iyi abi. Diş açtırma mevzusu için burada zorlanmam büyük ihtimalle
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Ali bey yerden göğe kadar haklısınız. Allah aman vermesin kimseye, kurda sormuşlar ensen neden bu kadar kalın diye, O da demiş ki her işimi kendim görürüm. Bu misal gibi artık işler bu raddeye geldi maalesef, esnaflık, adamlık, yardım etme pek kalmadı. Bakalım ben neler yaşayacağım anahtar geldiğinde.

Sanayilerde bu işi 5-10 liraya yapıyorlar (ben de yaptırdım 10 liraya açtırdım), hatta bazı ev anahtarı yapan dükkanlarda da araba anahtarı yapılır diyor. Bizim anahtarlar basit, normal anahtarcılardan da şansınızı deneyin.

Ben konuyu ilk açarken yazmıştım. Adamlar uyumlu modelleri yazmışlar ve bu yazılan içersinde benim aracım da yoktu. Satıcıya sordum bu anahtar benim araca uyar mı diye O da bana frekans ve ÇİP kodunu sormuştu. Sanırım bu anahtar olayında da çip kodu uyumsuzluğu var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sonunda anahtarı cektirdim, 10 tl. Komşu ilçeye gittim :) şimdi cillop oldu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu arada çinli satıcıya sordum, bu immo neden olmuyor... Serviste kodlanacakmis, demekki içi boş, yazılım lazım, pazartesi bir bakarım artık...

Yorum bağlantısı
Metin Emer
(düzenlendi)

Bu arada çinli satıcıya sordum, bu immo neden olmuyor... Serviste kodlanacakmis, demekki içi boş, yazılım lazım, pazartesi bir bakarım artık...

Aynı konuyu ve aynı deneyimi bende benzer şekilde yasamış ve burada konu açmıştım çipin içi dolu Ali bey bizzat dolu olduğunu gördüm sanırım Kullanıcı kodlama işi sistemden kapalı anahtarcılarda çip kodlamıyor Fiesta için mevcut Anahtarı kopyalıyorlar anahtarcıya bu çipi kodla dediğimde dolu olduğunu gösterdi ve yeni boş bir çipe çalışan iki anahtardan birisini kopyalamam Lazım dedi bende yedeğin içindeki çipi söktüm taktım

Saygılar

tarihinde Metin Emer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aynı konuyu ve aynı deneyimi bende benzer şekilde yasamış ve burada konu açmıştım çipin içi dolu Ali bey bizzat dolu olduğunu gördüm sanırım Kullanıcı kodlama işi sistemden kapalı anahtarcılarda çip kodlamıyor Fiesta için mevcut Anahtarı kopyalıyorlar anahtarcıya bu çipi kodla dediğimde dolu olduğunu gösterdi ve yeni boş bir çipe çalışan iki anahtardan birisini kopyalamam Lazım dedi bende yedeğin içindeki çipi söktüm taktım

Saygılar

Yani boş cipi servise götürsem kodlayamazlarmi, çinli satıcı servis halleder diye yazmış...
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Merakla bekliyorum sonuçlarını bu anahtar olayının. Ali beyin attığı adımları yakinen buradan takip edeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Emer

Yani boş cipi servise götürsem kodlayamazlarmi, çinli satıcı servis halleder diye yazmış...

Sizin için önemli ise bir şekilde serviste anahtarcıda halleder maliyet 80 -100 lira civarı olurki değmez bence yedeğin çipine tak kullan anahtarın kaybolursa zaten elinde yedek anahtar ve çip olduğu için yine kodlatırsın

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...