İçeriğe Yönlendir

Sustali Anahtar

Serhan Kaya

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Sizin için önemli ise bir şekilde serviste anahtarcıda halleder maliyet 80 -100 lira civarı olurki değmez bence yedeğin çipine tak kullan anahtarın kaybolursa zaten elinde yedek anahtar ve çip olduğu için yine kodlatırsın

Doğru, suan öyle zaten, yinede sorayimda bakalım buradakiler halledebiliyormu?
Yorum bağlantısı
Murat Caner Yavuz

Boş cipi de farklı Aracın çipinide hallediyorlar. Ankara'da yaşayanlar için tel ve adres paylaşabilirim anahtar kodlama ve Çekme işi için

Yorum bağlantısı
Atilla Atıcı

İzmir de olsanız kumandasını denerdik bendeki anahtardan. En azından kumandası uyarsa eski anahtarınızın çipini kullanarak ürünü satın alabilirdiniz..

Bende sustalı bir yedek yaptırayım istiyorum..Sadece kumanda var ama anahtar yok..kaça yaptırırım eski kumanda ucuna bir anahtarla ?

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Bende sustalı bir yedek yaptırayım istiyorum..Sadece kumanda var ama anahtar yok..kaça yaptırırım eski kumanda ucuna bir anahtarla ?

Abi kumanda olması değil de çip yoksa bizim aldığımız ürün sana ek masraflar açabilir. Anahtar çok büyük bir şey değil, onu 30 liraya açması dahil veriyorlar (sustalı anahtarlıklar için olan metal ucu) ama çip olayına gelince elinde yedek anahtar çipi yoksa sıfırdan bir çip kodlattırmaya ihtiyaç olacak ve eğer araç kontak üzerinden kodlama yapmıyorsa bunun için yine 80 liradan aşağı masrafla çıkılması zor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Abi kumanda olması değil de çip yoksa bizim aldığımız ürün sana ek masraflar açabilir. Anahtar çok büyük bir şey değil, onu 30 liraya açması dahil veriyorlar (sustalı anahtarlıklar için olan metal ucu) ama çip olayına gelince elinde yedek anahtar çipi yoksa sıfırdan bir çip kodlattırmaya ihtiyaç olacak ve eğer araç kontak üzerinden kodlama yapmıyorsa bunun için yine 80 liradan aşağı masrafla çıkılması zor.

Aynen!
Yorum bağlantısı
Gökhan Ciğa

http://tr.aliexpress.com/item/FOR-Ford-Mondeo-Focus-TRANSIT-FULL-KEY-433-MHZ-3-BUTTON-WITH-FO21-BLADE-CHIP-4D60/32291012083.html?spm=0.0.0.0.zDv1ty

Herkese merhaba forumdaşlarım. Neredeyse tüm siteyi arattım hep bu şekilde mondeo 2007-2010 yazıyor. 2001-2007 yazanını bulamadım. Bu anahtar bizim mondilere olmaz mı? mk3 lere uygun anahtar bilen varsa linkini paylaşabilir mi?

bu anahtarı sipariş verip denecem...anahtarcıya sordum olacağını söyledi,uc açma ve kopyalama toplam 40 tl masraf olur dedi artı 18 dolar anahtar,olmazsa giden 18 dolar olacak

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

bu anahtarı sipariş verip denecem...anahtarcıya sordum olacağını söyledi,uc açma ve kopyalama toplam 40 tl masraf olur dedi artı 18 dolar anahtar,olmazsa giden 18 dolar olacak

Hadi hayırlısı. Sonuçlarını buradan paylaşırsınız.
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Eğer elinizde yedek anahtar varsa onun çipini gelen ürünle değiştirirsiniz, boş yere kopyalama parası da vermez sadece 5-10 lira uç açtırma parası verirsiniz...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bende öyle yaptım, orjinal kumandanın çipini sustalıya taktım, boş çipide orjinale, olay tamam :)

İlerde lazım olursa serviste çipi aktif yaparız olur biter. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Ciğa

Eğer elinizde yedek anahtar varsa onun çipini gelen ürünle değiştirirsiniz, boş yere kopyalama parası da vermez sadece 5-10 lira uç açtırma parası verirsiniz...

malesef tek anahtar var

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

malesef tek anahtar var

Kumandalı ise onun cipini takarsin, gelen anahtardaki cipide serviste aktif yapıp eski anahtara tak, yada uğraşma direk yeni geleni serviste aktif yap oda olur. tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Kumandalı ise onun cipini takarsin, gelen anahtardaki cipide serviste aktif yapıp eski anahtara tak, yada uğraşma direk yeni geleni serviste aktif yap oda olur.

Kaç günde geldi abi sustalı
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

10 günde geldiydi galiba, alırken hongkong postasiyla ışte, daha çabuk oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

15 nisanda sipariş ettim. Honghonk post seçtim ama hala yok. Sorguda yurt dışına sevkiyata çıktı diyor. Bekliyorum bakalım kaç gün sürecek.

Yorum bağlantısı
Atilla Atıcı

Kontk üzerinden kodlama nedir kardeşim ?..Buradakibir anahtarcıya sordum 200-250 cıvarı muhabbetini yaptı..ama aklım almadı rakamlar niye yüksek..yedek anahtar yok ama kumanda var..kumandayı çivili olan bir boş yuvaya yerlesştirseler ikisi de aynı vazifeyi görmüyormu?..hakkaten absürd konu bilmeyince ??..yüzlerce ECU programı ile uğraşıyoruz,yapılamayan onlarca araca yazılım yapıyoruz DPF iptalinden performansa kadar her bişey yaptık ama bu anahtar mevzuu fena komplike geldi !.. :)

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Anahtarcının işgüzarlığı olmuş bu durum! Kodlama işi aracınızın kitapçığında açıkça yazıyor. Elinizdeki anahtar çipli ise halledersiniz gerisini.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Kontk üzerinden kodlama nedir kardeşim ?..Buradakibir anahtarcıya sordum 200-250 cıvarı muhabbetini yaptı..ama aklım almadı rakamlar niye yüksek..yedek anahtar yok ama kumanda var..kumandayı çivili olan bir boş yuvaya yerlesştirseler ikisi de aynı vazifeyi görmüyormu?..hakkaten absürd konu bilmeyince ??..yüzlerce ECU programı ile uğraşıyoruz,yapılamayan onlarca araca yazılım yapıyoruz DPF iptalinden performansa kadar her bişey yaptık ama bu anahtar mevzuu fena komplike geldi !.. :)

Abi kontak üzerinden kodlama her aracın olmasa da bazı araçların özelliği. Yeni alınan anahtarın ucu açtırıldıktan sonra içerisindeki çiple beraber, elinizdeki iki orijinal anahtarla birlikte aracın kendi kontağı üzerinden kodlanması anlamına geliyor. Eğer aracınızın kitapçığında yazıyorsa bu şekilde yeni anahtar kodlanabiliyor ama forumda bunu yapmaya çalışanlardan yapabilene rastlamadım henüz.

Dİğer yandan elinizde kumanda varsa bu anahtarın çipinden ayrı olduğu için yeni bir çivili kutuya kumandayı koymanız ihtiyacınızı karşılamaz. Anahtar kutusunu ele alırsak, bir kumandası, bir immobilizer çipi, bir de çelik ucu olması gerekiyor. Kumanda olmasa da aracın anahtarla çalışabilmesi için çelik uç ve immo çipinin sağlam olması gerekiyor. Kumanda ise sadece kilitleme ve alarm devreye alınmasında kullanılıyor.

Bu arada yazılım işiyle uğraşıyorsunuz sanırım, İzmir'de yeriniz var mı?

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

bdf182aa169541693a3c9b81251f0c21.jpg29b75a88674adc78bb70c23bedd2aaad.jpge6af5f416c6a232958ab7b0751105145.jpg

Arkadaşlar 15 nisan da vermiş olduğum anahtar siparişim nihayet elime ulaştı. Akşam üzeri anahtar ucu açma ve kodlama işi ile uğraşacağım. Sonuçlarını paylaşmaya devam edeceğim.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Uğur abim sağolsun siparişi geçtik bugün 2 adet bakalım ne zaman gelir artık anahtarcılara sordum adam hiç ellemeden 130 tl dedi kodlama vs 250 diyo dedim ben kodlicam immoyu da eskiyi takıcam diyo bozulabilir kodlarken ne adamlar ya para almak için neler sallıyolar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Serhan abi bende Connect için konu açacaktım bu resimlerini alıntılayabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Uğur abim sağolsun siparişi geçtik bugün 2 adet bakalım ne zaman gelir artık anahtarcılara sordum adam hiç ellemeden 130 tl dedi kodlama vs 250 diyo dedim ben kodlicam immoyu da eskiyi takıcam diyo bozulabilir kodlarken ne adamlar ya para almak için neler sallıyolar

bana 230 demişlerdi  :D  demediğim lafı bırakmadım, 18 dolar tam anahtar, utanmıyormusun dedim, adam benden almadın açmam ucunu dedi,, yahu dedim hadi bu orjinal olsun, zamanla ucu aşındı, yeni uç açmayacakmısın yoksa 230 bayılıp anahtarmı alacağız senden dedim, vs....

Kodlamayı araba yapıyor, çip tam boşsa servis yapar, uç açma 10 kaat.

Öyle kızdımki az kaldı uç açan anahtar makinasını alacaktım, sonradan bir baktımki bu alette konturlu gibiymiş, aleti alıyorsun sana belli bir sayıda anahtar açıyor, limit dolunca aldığın yere gidip para bayılıyorsun limiti sıfırlıyorlar  :angry: (aslında dert değil, kırar atarım o sistemi)

Çinden falan alacağım yada yapısını inceledim, hassas bir tezgah yaparım ve dremelle açarım arkadaş, kodara göre ne ayarda olacağını falanda buldum, o kadar tepem attı anlatamam, adamlara bak ya, ülen size 1 kuruş vermem, servise bayılırım parayı yine vermem, fırsatçı uyanıklar.... :angry:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Serhan abi bende Connect için konu açacaktım bu resimlerini alıntılayabilir miyim?

olur. buradan devam da edebilirsin aslında

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...