İçeriğe Yönlendir

Tavsiye Edebileceğimiz Araba İlanlarını Paylaşalım

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
Gökhan Albayrak yazdı:

20d den uzak durulmalı. 30 yada 35d bakın derim. 

Hanımın kuzen almış 2008 model 114 bin tl ye, kurcalayamadım ama neden uzak durmalı?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Zincir filan mı kırıyorlardı sanki öyle bir şey duymuştum.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Okay Kaygusuz yazdı:

egealarda sanruflu varmı ben hiç görmedim

Tavan tasarımı nedeniyle hiçbirinde yok.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Köksal Yılmaz yazdı:

Hanımın kuzen almış 2008 model 114 bin tl ye, kurcalayamadım ama neden uzak durmalı?

Selim Bilgin yazdı:

Zincir filan mı kırıyorlardı sanki öyle bir şey duymuştum.

Zincir kopuyor, zincirin yeri ters yerde motorun komple inmesi gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Zincir kopuyor, zincirin yeri ters yerde motorun komple inmesi gerekiyor.
Peki zincir değişmiş ise bir sonraki değişim(3.) kaç km sonra olur?
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Sinan Akgöl yazdı:

Oo bimmer bütçe ne kadar? Aklımda dursun

Şu an için kaşıntı aşamasında, ama Alfa'dan sonra bmw almak istiyorum. 3 de istemiyorum, bakalım artık kısmet.

Gökhan Albayrak yazdı:

20d den uzak durulmalı. 30 yada 35d bakın derim. 

E60 lci olarak genelde 20d var. Oldum olası tipini de sevmem E60'ın ama bi bakayım dedim.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Selim Bilgin yazdı:

Şu an için kaşıntı aşamasında, ama Alfa'dan sonra bmw almak istiyorum. 3 de istemiyorum, bakalım artık kısmet.

E60 lci olarak genelde 20d var. Oldum olası tipini de sevmem E60'ın ama bi bakayım dedim.

Buluruz benim servise düşüyor ilk sahibinden servis bakımlılar

• Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Sinan Akgöl yazdı:

Buluruz benim servise düşüyor ilk sahibinden servis bakımlılar

sinan kardesim şu hayatta nasıl bir kapsamlı çalısıyorsun teknik bilgi, cevre, vs vs hepsi mevcut masallah sana.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Okay Kaygusuz yazdı:

sinan kardesim şu hayatta nasıl bir kapsamlı çalısıyorsun teknik bilgi, cevre, vs vs hepsi mevcut masallah sana.

Yok be Okay estağfurullah. Sebebi ofiste az duruyorum sürekli mobil haldeyim ondan oluyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:

N47 motor aşırı zamanlama zinciri aşınmasına ve erken arızaya eğilimlidir. Motorun arkasından gelen gürültü, durumun göstergesidir. Zincir dişlisi arızası motorun değiştirilmesi veya pahalı bir onarım gerektirebilir. En kapsamlı onarım gerektiren en ciddi şekilde etkilenen birimler 01.03.2007'den 05.01.2009'a kadar üretildi. Bununla birlikte, hem benzinli hem de dizel versiyonlarda 2004'ten başlayarak en az 2011'e kadar üretilen 1, 3 ve 5 serisi BMW motorlarında zamanlama zinciri arızası sık sık rapor edildi. Bazen arıza, araç sürerken motorun tehlikeli bir şekilde kesilmesine neden olmuştur nispeten yüksek hızda. Tüm araçlar için olmasa da bazı araçlar için BMW tarafından bir “Kalite Geliştirme” yayınlandı, ancak o zamandan beri durduruldu.

Köksal Yılmaz yazdı:

Peki zincir değişmiş ise bir sonraki değişim(3.) kaç km sonra olur?

Sesle alakalı bir durum. 76binde değişen de gördüm, 100bin km de. 150-200bin arası değişim. Değişim sonrası da tekrarlanma olasılığı var bu arada orası muamma.

Selim Bilgin yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-son-bakimi-yapilmis-tertemiz-775307095/detay 

N47 sıkıntı E66 bakalım illa E60 diyorsan sıkı kontrol ettirmek lazım yada geçmişi bilinen araç

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Sinan Akgöl yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-son-bakimi-yapilmis-tertemiz-775307095/detay 

N47 sıkıntı E66 bakalım illa E60 diyorsan sıkı kontrol ettirmek lazım yada geçmişi bilinen araç

E65 de göz kırpıyor aslında ama bu chris bangle tasarımı modeller sanki üvey evlat muamelesi görüyor BMW dünyasında. Yoksa linkteki ilandaki gibileri mantıklı görünüyor.

Ben bu Giulietta'ya da biraz bineyim de, sene sonuna doğru bakalım inşallah. Belki F10 alırız kısmetse. :) 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Selim Bilgin yazdı:

E65 de göz kırpıyor aslında ama bu chris bangle tasarımı modeller sanki üvey evlat muamelesi görüyor BMW dünyasında. Yoksa linkteki ilandaki gibileri mantıklı görünüyor.

Ben bu Giulietta'ya da biraz bineyim de, sene sonuna doğru bakalım inşallah. Belki F10 alırız kısmetse. :) 

E66 bakıcan makyajlı :) Chris çok dizayn etti ama e60 x serisileri f01 f02.. Bak F10 dersen iş değişir sen niyetlendiğin zaman ölmez kalırsak hallederiz Bavyera'yı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ali Darbaz yazdı:

Hypermil de zirve noktası bu araba olabilirmi. Konfor ve yakıt verimliliği bir arada. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-1997-kusursuz-7.25-tds-meraklisindan-meraklisina-719437369/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-land-rover-2000-range-rover-2.5-dizel-duz-vites-784602387/detay

Aynı motor aynı şanzıman + 4x4 :) M51 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Sinan Akgöl yazdı:

N47 motor aşırı zamanlama zinciri aşınmasına ve erken arızaya eğilimlidir. Motorun arkasından gelen gürültü, durumun göstergesidir. Zincir dişlisi arızası motorun değiştirilmesi veya pahalı bir onarım gerektirebilir. En kapsamlı onarım gerektiren en ciddi şekilde etkilenen birimler 01.03.2007'den 05.01.2009'a kadar üretildi. Bununla birlikte, hem benzinli hem de dizel versiyonlarda 2004'ten başlayarak en az 2011'e kadar üretilen 1, 3 ve 5 serisi BMW motorlarında zamanlama zinciri arızası sık sık rapor edildi. Bazen arıza, araç sürerken motorun tehlikeli bir şekilde kesilmesine neden olmuştur nispeten yüksek hızda. Tüm araçlar için olmasa da bazı araçlar için BMW tarafından bir “Kalite Geliştirme” yayınlandı, ancak o zamandan beri durduruldu.

Sesle alakalı bir durum. 76binde değişen de gördüm, 100bin km de. 150-200bin arası değişim. Değişim sonrası da tekrarlanma olasılığı var bu arada orası muamma.

Gerekli ve kesin bilgi. Elinize sağlık. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Darbaz yazdı:

Hypermil de zirve noktası bu araba olabilirmi. Konfor ve yakıt verimliliği bir arada. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-1997-kusursuz-7.25-tds-meraklisindan-meraklisina-719437369/detay

Tds verimlilik :)

BMW ciler 2006 3.20si motorun nesi var

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-tr-de-tek-dolulukta-hatasiz-boyasiz-degisensiz-783473097/detay

Bı kaç sandık motor Muhabeti duymuştum. C230 varken bı ara alacaktım şimdi onlarda yürüdü gitti fiyatlarda

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Tds verimlilik :)

BMW ciler 2006 3.20si motorun nesi var

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-tr-de-tek-dolulukta-hatasiz-boyasiz-degisensiz-783473097/detay

Bı kaç sandık motor Muhabeti duymuştum. C230 varken bı ara alacaktım şimdi onlarda yürüdü gitti fiyatlarda

Eksiği yok artısı var :) 

Bu makinenin Yol versiyonu 

Valvetronic yok Çiftvanos var n45 motor

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yakışıklı jantları vs de ya düşük km ya sandık motor atılmışi var.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yakışıklı jantları vs de ya düşük km ya sandık motor atılmışi var.

Aleti insan gibi kullanırsan sandık motor zor. Valvetronic olmadığı için yüksek devir çevirebiliyor. İnsan gibi kullanmazsan attırırsın :) 

Jantlar özel Bmw motorsports, üst kapak karbon, manuel vites otomatik gelmedi bile alcantara döşeme, e90 Bmw motorsports body kit. vsvs.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ali Darbaz yazdı:

E38 sever biri olarak manual 2.5 tds çokmu yakar. 

1710 kilo 143hp 280tork 12valve motor, Siz benden daha bilgilisiniz bu konuda ancak 8-9dan aşşağı yakmaz bence karmada. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...