İçeriğe Yönlendir

Bu Nasil Bir Is?

Ali İnce

Recommended Posts

Ali İnce

@mustafa bey;

WFQ hasar kayitli, WF0 kayitsiz. Ruhsatta ve aracin kapisinda WF0... yaziyor. Yani tramere arac wf0 degil wfq olarak girilmis.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sigortacı perti nasıl gördü o zaman. wfq diye mi baktı. wf0 olan temiz ise  kaskoyu yapıp geçerdi :)

genelde tam tersi olur şase tramerde wf0 pert çıkar, kasko yapılsın diye wfQ diye şase girerler :)

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Motor numarası ile görünen sizin araç mıydı peki ona baktırdınız mı?

Aynı motor numarası ile başka araçların da oldugu daha önce yine forumda tartışılan bir konuydu..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

valla Emmi kızabilir belki ama sigortam net vs üzerinden bi fiyat almayı deneyin :) belki yanlışlıkla kasko yapılabilir :p

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

valla Emmi kızabilir belki ama sigortam net vs üzerinden bi fiyat almayı deneyin :) belki yanlışlıkla kasko yapılabilir :p

Mesaj kutun dolu :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Caner Tiryaki

çok geçmiş olsun.. Bence yasal yollara başvurun. Belki tramer den birşey elde edemezsiniz ama 5664 ücretle sorgulama yapılan bir sistem. Bu sistemin sana doğru bilgiyi sağlamak zorunda. Siz 5664 e dava açın o da hatayı kime bulursa bulsun. ama siz ücret karşılığında 5664 ten ( işleri hasar kayıtlarını ve kilometre bilgisini doğru göstermekle yükümlü olan firma ) faydalandığınız için ve ücretini ödemenize rağmen 5664 ( kayıtlı hasarları ve kilometre bilgisini bizlere doğru bir şekilde aktaracağı güvenini vererek karşılığında ücret talep edem firma ) sizi yanıltı. Tramerden doğru bilgiyi almakla yükümlü olan bu firma bu konuyu üstlenmek zorunda.. Benzer bir olay da benim başıma geldi.. Aracı almadan önce adam araçta 2 parça boya var dedi biz namaz kılan adamlarız bilmem ne dincilik oynadı falan bende rastgele bir yere gösterdim arabayı. Kaza yok orjinal araba dediler. Sonra kendi ustama geldim baktım ki araba komple boyalı. neyse ki kasa ve motor çok düzgündü. Aradım adamı adam ben sana öyle demedim araba başbakanlık koruma aracı o yüzden komple renk değiştirmişler dedi. Sen ne diyosun dedim kapısına dayandım, kapısına dayanınca haliyle anlaşmak zorunda kaldı. Bin tl daha aldım ki aracı 18 e almıştım. 17 bin de hakkıydı arabanın. Orjinal boyası falan altında kasa motor düzgün.. yani artık ikinci el araba alınmaz.. Çünkü artık dolandırıcılık meslek dışına çıkmış. artık herkes dolandırıcı. Okumayı bile bilmeyen adamlar neler neler biliyorlar bir bilseniz. Yok plaka değişikliği, yok o, yok şu.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

plaka değşimi sorgulama da yeni moda. beheri 4 TL. plaka değişse ne olur dğeişemse ne olur 2.elde araba alcakken neye yarar bu kriter? kitlesel halüsünasyon yaygın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Arabamı satışa koyduğumda birisi ile anlaştık. Ertesi gün geldi arabanın plakası değişmiş dedi. O an kafa göz dalmayı çok istedim.. [emoji36]

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

halüsünasyonlar böyle başlıyor. boyaaya baktıran hatırlamam mesela. hep servis geçmişi bakardık

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

sigortacı perti nasıl gördü o zaman. wfq diye mi baktı. wf0 olan temiz ise kaskoyu yapıp geçerdi :)

genelde tam tersi olur şase tramerde wf0 pert çıkar, kasko yapılsın diye wfQ diye şase girerler :)

Poliçe yaparken sistem motordan yakalar ve uyarı verir.

valla Emmi kızabilir belki ama sigortam net vs üzerinden bi fiyat almayı deneyin :) belki yanlışlıkla kasko yapılabilir [emoji14]

Otomatik kontrolü olanlar yakalar, olmayanlar da genelde poliçesine not düşer..

"Aracın pert olduğu anlaşıldığı takdirde, hasar %25-30 vb, eksik ödenir" :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Tramer konusunda bircok yorum yapiliyor hakli olarak. Ancak kendinizi korumak istiyorsaniz bu sisteme guvenmeyin. Bu sistem hicbir zaman garanti vermez sonucu da garanti olmaz. Piyasasa her arac kaskolu degil. Kaskolu olsa bile hasar kayot altina alinmadan yapilabilir. Km kontrolu zaten şansa kalmiş. Bu kadar degisken varken tramerden gelen yanit sadece ipucu olur. Alacaginiz aracin km'sinden cok degistirdigi sahip sayisi verilerin dogrulugu ile ayni korelasyondadir. Sahip sayisi cogaldikca ne km'ye ne de hataya boyaya inanin. Bu yuzden sigortaciniza once kaskosuna degil trafik sigortasindan kac el degistirdigini kontrol etmesiniz isteyin. 5 sahip degistirmis 100.000km alti bir araca duygusal bag kurup guven uzerine islem yapmayin. Sadece firmada kullabilmis bir aracin tramerde kaydinin olmamasina aldanmayin. Piyasadaki hasar olgusunun sadece kaporta icin gecerli oldugu, selden dolayi perte ayrilan araclarin kasko icin kosulsuz pertken satan icin nerdeyse puri pak hale geldigi ve hasarsiz kabul edilerek satildigini unutmayin. Sonic(sonuç diyecektim) olarak tanimadiginiz ve bilmediginiz bir kullanciya cebinizdeki birikiminizi teslim ederken kosulsuz bir guven duymayin.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Mumkunse sıfır almak en guzeli sanırım, gecmis olsun, çok üzücü bir durum gerçekten.

Yorum bağlantısı

kullanıcı adı sandım valla :D

Duzelttim simdi parantez icersinde:) Tekrar okuyunca cok gizemli olmus farkettim:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Süleyman Can Şahin
(düzenlendi)

Geçmiş olsun çok üzüldüm keşke tavsiyelere uysaydınız ama işişten geçmiş.  Araba almak artık çok büyük sıkıntı. Sahtekarlık dolandırılık artık memlekette meslek oldu.

tarihinde Süleyman Can Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mumkunse sıfır almak en guzeli sanırım, gecmis olsun, çok üzücü bir durum gerçekten.

Onda bile boyalı çok araç çıktı. Sorunlu. Ne değişti.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

içinize sinmiyorsa malum siteye ilana koyun gitsin..Ama açıklamayı düzgün şekilde yazın..1-2 zarar edersiniz belki ama kafanız rahat olur..

Hukuk yoluyla sonuç alabilmek çok zor..Mahkeme bilirkişi isteyecek..tamam şase hatalı girilmiş ama motor no.su ile hasar kaydına ulaşabiliyordunuz..Bu da sizin basiretli davranmadığınız sonucuna varılabilmesini sağlar bence..

Geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...