İçeriğe Yönlendir

Bu Nasil Bir Is?

Ali İnce

Recommended Posts

Burak ilgin

Km düşürenler yalan dolan iş yapanlar pert arabayı allayıp pullayıp satanlar.. 3 kuruşa esir olup insan olduğunu unutanlar.. Hepsinin Allah belasını versin..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracin sorgulamasini hem sigortacidan hemde 5664ten yaptirdim evet. Simdi elimizdeki 0 li sasi numarasi ile sorgulama yapinca herhangi bir sikinti cikmiyor, gozukmuyor. Bu sasi numarasi kapidaki sasi numarasi ile birbirini de tutuyor. Bu son iki ay icinde ayni sigortaci arkadasa assa yukari 20 arac sordurdum. Bu aldigim arabada sordugumda da sikinti yok dedi. Artik cok sorgulama yaptirmamdan bunaldi mi ne olduysa galiba biraz sallapati bakti, veya bakmadi. Ben de bu duruma dustum. Sonucta ona da diyebilecek bir seyim yok. Ne diyeyim ki, ucret mukabilinde bir sorgulama degil, hatir gonul isi. Kim bilir isi gucu vardi belki yogundu vs.

Sigortacı olarak :D

Sıkılıyor muyuz, bazen evet, çünkü ciddi bir inceleme ciddi zaman alıyor.. 

Sigortacıyı sıkmamak için.. 

Ona sadece motor numarasını verin, sorması gereken bişey varsa o sorar zaten.. 

Israrla, (sigortacı olarak) plakadan sorgulamak bişey ifade etmez, plakayla gelmeyin.. 

Şasi uzundur, hataya müsaittir. şasiye ısrar etmeyin, görmesi gerekeni göremeyebilir..

Hasar bedelini sormayın, Hasar sebebini de sormayın, bunları görmüyoruz.. Bunun için sms atmalısın.  

Sonuç, fordlarda şasinin son 7 hanesi motor numarasıdır genelde.. Motor olarak bakabilirdi... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

34 plaka pert kayırlı aracı alıyorum, 

50 plaka takıp ilana koyuyorum.. 

Kendimi alıntıladım :D

Tescil tarihine, e-devletteki araç sorgulamadan ulaşabilirsiniz... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Geçmiş olsun hemşerim, üzüldüm. :(

Bence bu konu sabitlenmeli. Gelecekte bu tarz şeylere çok şahit olacağız, geçmişte olduğumuz gibi, kulağa küpe olmalı.

Ben olsam sel hasarının detayını öğrenmeye çalışırdım.Ne zaman olmuş, nerde tamir edilmiş, neler değişmiş..

Zararı sineye çekecek maddi durum yok anladığım kadarıyla, el mahkum binilecek.

Hakkınızda hayırlısı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ghia mı bu mondeo?

2005 ghia benzinli manuel görüyorum ben... 

Hasarı muallak  :rolleyes:

Belki de pert olmadı bu araç... 

Ürün: Kasko
Hasar Durumu: Muallak Hasar Nedeni: Far/Stop/Sinyal/Ayna Kırılması
Hasar Oranı: 0 Hasar Tutarı: 0.00 Rücu Oranı: 0.0        

Ben olsam sel hasarının detayını öğrenmeye çalışırdım.Ne zaman olmuş, nerde tamir edilmiş, neler değişmiş..

Ali alp bey sel demiş ama,, Ben sel görmüyorum... 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Çok doğru. Malum sitede araçlara bakarken dikkat ettiğim ilk şey, ilan sahibinin üyelik tarihi. İlan tarihi ile üyelik tarihi aynı ise benim için doğrudan eleme sebebidir. İkinci şey, aracı sorguladığımda tescil tarihi. Araç henüz birkaç ay önce el değişmişse o araçtan uzak durmak lazım. Tescil tarihi ne kadar eskiyse o kadar araca ısınıyorum.

En sevdiğim araçlar ise hiç el ve plaka değiştirmemiş, kaç yaşında olursa olsun sıfırından beri aynı ilk sahibinden olan araçlar.

evet bunlar hepimiz için tercih sebepleri ama bu biraz da bütçe meselesi.bütçe sebebiyle 5-10 yaşında veya daha eski araçlara bakmak zorunda olduğumuzda bu kriterleri maalesef binde bir belki bulabiliyoruz.ama bütçe yüksekse,baktığımız araçlar da 1-3 yaş aralığında olduğundan kriterlere uygun araç bulmak daha kolay oluyor.10 yaşında ilk sahibinden araç,elin parmakları kadar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

çok can sıkıcı, kendi aracımdan şüphelenir oldum, bu ne yav. geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

çok can sıkıcı, kendi aracımdan şüphelenir oldum, bu ne yav. geçmiş olsun.

Sıkıntı yok, rahat ol ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adem Tarı

Öncelikle çok geçmiş olsun...

Aslında şu tramer denen terane çok canımı sıkıyor. Çünkü, sistemsel zaaflarından dolayı zaten pek çok durumda alıcıya sağlıklı ve doğru bilgiyi sağlayamıyor. Yok plaka değişimi, yok yanlış şasi no girişi, yok eksperlerin pert olmayacak araçlara pert raporu vermesi derken güvenilirliğini yitirip faydadan çok zarar veriyor.

Forumdaki bir arkadaşın dediği gibi; zaten boya, tampon, far, çamurluk, kaput, kapı gibi değişimler bir aracın gidişine etki eden faktörler değil. Şaseye, direklere yürüre, bir de motorun kondisyonuna bakarsın; fiyatıyla içine yatarsa alır kullanırsın. Ama aracın kullanırkenki karakterinden çok satarkenki fiyatına odaklanırken huzurumuz kaçıyor...

Bakımları aksatılıp hor kullanılmış 50 bindeki bir aracı, tüm bakımları aksatılmadan yapılıp hoş kullanılmış 90 bindeki araca tercih ediyoruz. 10-15 yıllık araçta boya olmasın diyoruz ama yılın neredeyse 300 günü güneş gören bir ülkede yaşadığımız unutuyoruz. Tramerde 1-2 kaza kaydı görüp fiyatı öldürmek için bin çamur atıyoruz. Üç kuruş fazla para alabilmek için kilometreyi değiştiriyoruz.

Ben şunu diyeni duydum ya "kilometresi düşük olsun da varsın geri çekilmiş olsun, yeter ki ben bilmeyeyim"...

Bunu fark eden haramzadeler de bu durumu sonuna kadar kullanıyor işte...

Bir de sigortacılar birliğinin golü var biz kullanıcılara. Araç aradığımız dönemde 20-50 arası araca bakıyoruz, her birinin SMS ücreti ağır gelmeye başlıyor bir süre sonra. Biz de tanıdık sigortacıların başlıyoruz başını ağıitmaya. Konuyla ilgili olarak Sigortacılar Birliği'ne e-posta gönderdim ve "bu bilgilere ücretsiz, GSM şebekelerini araya koymadan ya da çok daha düşük bir ücretle webden erişim olanağı sağlasanız olmaz mı" diye; olumsuz yanıt verdiler.

Şimdi düşünüyorum "tramer kaydı diye bir şey olmasaydı ne olurdu" diye. Muhtemelen kontrol ettirdiği aracının iyi durumda olduğunu öğrenen sürücü, uzun bir süre huzur içinde kullanırdı.

Size naçizane önerim, eğer satın aldığınız aracın iyi durumda olduğunu düşünüyorsanız, üzülmeyi bırakıp keyfini çıkarmaya bakın derim...

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Estağfurullah abi... Teşekkür ederim güvenin için.. 

sen kendi aldığın arabaya baktırdın mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

güzel soru  :good1:

cevabı tahminen, aldığım kişi tramerden sağlamdı.

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

[emoji15]

Pertmi lem. Bakmadım valla

2002 ye de bakmamıştım. [emoji28]

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

güzel soru :good1:

cevabı tahminen, aldığım kişi tramerden sağlamdı.

Çağların bu arabayı al demesi yeterli abi haklısın.

Sattığım 2002,

Sattığım arkadaşım geçen gün bana soruyor, bu arabada kaç parça boya var diye.

Yeni mi aklın başına geldi dedim :D

Ne bilim ben boyasına mı baktım dedim.

O da baktırmamıştı, sorgulamamıştır da.

Yorum bağlantısı
Ali İnce

Pazartesi gunu noterden bir ihtar ceksem mi hukuki olarak bi yol tavsiye edebilecek olan var mi acaba?

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Araciniza gönül rahatlığıyla binin. 2 -3 sene sonra en fazla 3 bin eksiği ne satarsinız. Sagliginizdan onemlimi. Bakın kendiniz dediniz 10 yaş yaslandim diye. Yazık etmeyin hem kendinize hem babanıza.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Ali alp bey sel demiş ama,, Ben sel görmüyorum... 

Abi 21.05.2012 tarihinde sel hasarı çekme belgeli görünüyor.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Ali kardeşim hukuki olarak bir avukata danışmanı tavsiye ederim diğer bir konuya gelince bak iş yerinde bir abim var geçen sene opel astra turbo ful paketi 63000 TL sıfır aldı.hergün gidip geliyor işe araç  10000 km 6 aylık araç akşam paydos ettik gidiyoruz o önde bende arkasındayım trafik sıkışık araç bir dumana boğuldu göz gözü görmüyor hızımız 40 km bile değil apar topar araç yanıyor falan derken duman geçti araç orada kaldı çekiciyle servise gitti motor güm üretim hatası motoru rektefiye ettiler garanti kapsamında adam almamak için neler yaptı ama sonunda teslim oldu ve aracı aldı 5 ay bindi albertiyle takasa girdi.şimdi bu aracın ne sorgusunda nede tramerinde bu hasar çıkmıyor servis raporlarındada motor bakım yedek ekpiman değişimi diye bedelsiz bir fatura var.şimdi albertiden alan adam napsın yapacağın şu yasal haklarını kullanacaksın aracının yürürü motoru saat gibiyse hiç kafana takmayıp bineceksin keyfle derim ben 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Bana tavanı rönodan aktarma jipi kepirten nerde

Ona kepirttigim puntoyla ugrasiyor. Öcünü aldim merak etme.

Ali bey kanuni olarak bi avukata danışın bakalim ne diyecek geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/270209-volvo-s40-ford-s-maxa-arkadan-%C3%A7arparsa/

Yukarıdaki konuda volvo sahibi kesinlikle tutanak tutulmasını istemedi. Aracın geçmişi temizmiş. Şimdi tutanak tutsak 4000-5000 hasar kaydı çıkar, satmakta zorlanırım dedi. Kaç model araba, kimbilir başından ne kazalar geçmiş, kaç el değiştirmiş ama trameri temiz...

Çağlar abinin sözünü kulağa küpe yapmak lazım. 3 kuruş fazla olsun, karşılıklı çay içebildiğin ahbabından tanıdığından, bilindik olsun. 

:angry:  :angry:  vay üçkağıtçı volvocu 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

wfQ olan şase pert WF0 olan sıkıntısız mı?  ruhsatta wfQ mu yazıyor WF0 mı

Çağlar abinin sözünü kulağa küpe yapmak lazım. 3 kuruş fazla olsun, karşılıklı çay içebildiğin ahbabından tanıdığından, bilindik olsun. 

O iş öyle de olmuyor. ya dostun da sattığı arabayı başkasından almış ve geçmişini tam çözemediyse. teorı sıfırdan beri tanıdıkta olanda bi nebze geçerli (tabi fabrikaya güvenecez :p )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...