İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Araçtaki Gizli Özellikleri Aktifleştiremeyenler

Nevzat YÜKSEL
Çözüme git Nevzat YÜKSEL tarafından,

Recommended Posts

Murat Onur

Abi bir yerlerde kesin yanlış yapıyorsun zira benim araba da 10-07-2008 çıkışlı fiesta :D

ali abinin dediği gibi güvenlik gerekçesiyle kilitleme uygulaması sizin arabada kaldırılmış olabilir :D

2015 mercedes ml350de otomatik kitleme özelliği var ama ford 2008den sonra güvenlik gerekçesiyle kaldırmış demekki mercedes güvenliği önemsemiyor ford kadar  :crazy:  :exc1:

ama bip sesi geliyor demekki biyerde aksilik var

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

bir de şöyle deneyin belki olacaktır.

işlem sonunda kontağı açıp bip sesini duyunca çalıştırmayın kontağı çıkarıp arabadan inin kapıları kumandadan kitleyin, tekrar binip çalıştırın deneyin bakalım nolcak

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/226226-focus-25in-gizli-kalm%C4%B1%C5%9F-%C3%B6zelliklerini-biliyor-musunuz/

Buradaki tarifte kontağı açıp bip sesini duyunca üç kere daha kapat aç yapıyorsun ve biiipp sesi geliyor. Yani kontak açık üç kere kapa aç// kontak kapali üç kere kapa aç// bip // kontak aç üç kere kapa aç // biipp. Bende kısa bip sesinden sonra denedm olmadi kontak acikken üçüncü kere kapa aç yaptm. Simdi 9-10 km/s de kilitleme yapıyor. Ama biraz cekincelerim var kaza anında bizim Komfortt kilitleri salacak mı? Yoksa cam kırmak mı gerekecek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/226226-focus-25in-gizli-kalm%C4%B1%C5%9F-%C3%B6zelliklerini-biliyor-musunuz/

Buradaki tarifte kontağı açıp bip sesini duyunca üç kere daha kapat aç yapıyorsun ve biiipp sesi geliyor. Yani kontak açık üç kere kapa aç// kontak kapali üç kere kapa aç// bip // kontak aç üç kere kapa aç // biipp. Bende kısa bip sesinden sonra denedm olmadi kontak acikken üçüncü kere kapa aç yaptm. Simdi 9-10 km/s de kilitleme yapıyor. Ama biraz cekincelerim var kaza anında bizim Komfortt kilitleri salacak mı? Yoksa cam kırmak mı gerekecek

Kaza anında canını mı düşüncen camın kırılmasını mı ?

Ama bana sorarsan bir dene :D kilitleri salıyor mu bakalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Abi bir yerlerde kesin yanlış yapıyorsun zira benim araba da 10-07-2008 çıkışlı fiesta :D

ali abinin dediği gibi güvenlik gerekçesiyle kilitleme uygulaması sizin arabada kaldırılmış olabilir :D

2015 mercedes ml350de otomatik kitleme özelliği var ama ford 2008den sonra güvenlik gerekçesiyle kaldırmış demekki mercedes güvenliği önemsemiyor ford kadar :crazy::exc1:

Ben güvenlik nedeniyle olan mazerete inanmıyorum ya, Kapıların kilitli olması bence daha Güvenli istanbulda ışıklarda :)

Her neyse bu etis Programını Nasıl temin ettiniz acaba :)

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Ben güvenlik nedeniyle olan mazerete inanmıyorum ya, Kapıların kilitli olması bence daha Güvenli istanbulda ışıklarda :)

Eski sürümlerini torrent sitelerinden bulmak mevcut ama ben şuanda 2013 versiyonunu indirmeye çalışıyorum bir sitede buldum 1er gb 5 parti halinde yapmışlar çok uzun sürüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ali abinin dediği gibi güvenlik gerekçesiyle kilitleme uygulaması sizin arabada kaldırılmış olabilir 

2015 mercedes ml350de otomatik kitleme özelliği var ama ford 2008den sonra güvenlik gerekçesiyle kaldırmış demekki mercedes güvenliği önemsemiyor ford kadar  :crazy:

Kardeş Merso kaza anında kilidi açar, bizim arabalar açmaz, hele focus çift kilitse vay haline, al sana Merso Ford farkı, oto kilit Ford da yarım olduğundan sakat o yüzden iptaaal :)

Hem bunu ben demiyorum, Ford un kendisi diyorki servistende teyit etmiştim, sadece kitleme var, kaza anında açmayınca direk iptal :) yahu koydun bunu bari tam koy be Ford, hep yarım yamalak arabalarınız...

Bas kola kilitle kardeş, 1 sn.ni alır, ayrıca ben kumandadan ayarladım, sadece sürücü kapısını açıyor tek basışta, yani 3 kapı zaten kilitli, kısaca sorun yok :) yinede pek içime sinmiyor, şehir içinde tamam ama uzun yolda kilitlemem kapıları, mazerete de inan, kaza anında kapı açılmazsa durum sakat, hadi araç alev aldı, o esnada camı kıramadılar, yada kırdılar, yada sen içerden kapıyı açamadın, camı kırmakta derttir içeriden, seni o aradan çıkarana kadar, Ölürsün!

Ayrıca içerden cam kırmak zordur, panik olursun vs. hurda bir arabada bir dene, bakalım camı içerden ne kadar zamanda kıracaksın...

Ford da bu sistem yarım yamalak olduğundan iptal, en azından bizim arabalarda böyle, tam olamayan şey gerçekten tehlikeli, tabi Ford için bu yarım demek zor olduğundan güvenlik gerekçesinin ardına saklanmak kolay gelmiştir...

İlle yaparım güvenlik masal diyorsanız  bari arabada bundan bulundurun  :D

cu2b.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Kaza anında canını mı düşüncen camın kırılmasını mı ?

Ama bana sorarsan bir dene :D kilitleri salıyor mu bakalım

Araba kalkarken kapıların kilitlenmesi güzel bişey kaza anında camı da düşünmeyiz ama cam kırılır o anda kırılan camlar dert dışarı çıkması dert allah kaza bela vermesin kimseye. Şimdilik bu özellik hoşuma gidiyor kalsn :-D

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Nevzat YÜKSEL

FOMOCO seni çok seviyorum, benden sana bol bol kulak çınlaması geliyor bilmiş ol.

:angry:

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Kardeş Merso kaza anında kilidi açar, bizim arabalar açmaz, hele focus çift kilitse vay haline, al sana Merso Ford farkı, oto kilit Ford da yarım olduğundan sakat o yüzden iptaaal :)

Hem bunu ben demiyorum, Ford un kendisi diyorki servistende teyit etmiştim, sadece kitleme var, kaza anında açmayınca direk iptal :) yahu koydun bunu bari tam koy be Ford, hep yarım yamalak arabalarınız...

Bas kola kilitle kardeş, 1 sn.ni alır, ayrıca ben kumandadan ayarladım, sadece sürücü kapısını açıyor tek basışta, yani 3 kapı zaten kilitli, kısaca sorun yok :) yinede pek içime sinmiyor, şehir içinde tamam ama uzun yolda kilitlemem kapıları, mazerete de inan, kaza anında kapı açılmazsa durum sakat, hadi araç alev aldı, o esnada camı kıramadılar, yada kırdılar, yada sen içerden kapıyı açamadın, camı kırmakta derttir içeriden, seni o aradan çıkarana kadar, Ölürsün!

Ayrıca içerden cam kırmak zordur, panik olursun vs. hurda bir arabada bir dene, bakalım camı içerden ne kadar zamanda kıracaksın...

Ford da bu sistem yarım yamalak olduğundan iptal, en azından bizim arabalarda böyle, tam olamayan şey gerçekten tehlikeli, tabi Ford için bu yarım demek zor olduğundan güvenlik gerekçesinin ardına saklanmak kolay gelmiştir...

İlle yaparım güvenlik masal diyorsanız  bari arabada bundan bulundurun  :D

cu2b.jpg

Abi görüşlerine saygım sonsuz :) Zaten 2011 fiestada olmadığından şu an düğme ile iş görüyorum yapacak bişi yok :)

Güvenlik tabi ki önemli her zaman... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
burak can umur

anahtar dan tek tus kapı acma ıslemı oldu fakat otomatik kilitleme olmadı bip sesi gelmıyor 2013 fiestada ayrıca  kapı kılıtleme tusuda bı zaman sonra basmamaya baslıyor bende ılk 3 te sorun yok ama  0 konumuna alınca 3. kılıtlemeyı yapmıyor 

Yorum bağlantısı
Murat Onur

Nevzat otomatik kapı kilitleme oldu çok başarılı ;-) kısa bir bilgi veriym 3. Defa kontak açıkken aç kapa yapıyoruz 3 kere daha baya uzun bi bip sesi geliyo ve o iş tamam

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL
(düzenlendi)

Nevzat otomatik kapı kilitleme oldu çok başarılı ;-) kısa bir bilgi veriym 3. Defa kontak açıkken aç kapa yapıyoruz 3 kere daha baya uzun bi bip sesi geliyo ve o iş tamam

Kocaman tebrikler kardeşim :) yeni bir fikir bulursan arabaya bilgim olsun şuan arabaya yapacak birşey arıyorum

tarihinde Nevzat YÜKSEL tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Onur

Bilmediğim bişey varsa değişik bi fantazi sen söyle yapıym tek tuş sürücü tarafı açma hariç :-D

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Bilmediğim bişey varsa değişik bi fantazi sen söyle yapıym tek tuş sürücü tarafı açma hariç :-D

Hiç deme ya onu yaptım kim binse bana giydiriyor "nan kapıyı niye açmıyon" diye. Bu aralar gösterdeki ayarlarla oynuyorum yakında birşey keşfedecem hissediyorum :)

Yorum bağlantısı
Murat Onur

:-D otomatik cam kapama modülü lazm sanırsam camların otomatik kapanması için dimi bizim kasalardan yapanları gördüm modülden bahsetmediler

Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

Aynen kimisi modülle kimisi mini flaşörle yapıyor. Ben pek ihtiyaç hissetmedim şimdilik. Yaz geldi şu gacırtı gucurtularla uğraşıcam biraz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan AKAN59

Çok basit ya kapı kitleme.

Arabaya bin, kapıyı ört, el frenini çek, vitesi boşa al, kontağı aç(çalıştırma sakın) kapı kolunu 3 defa(1.kapat-aç 2.kapat-aç 3.kapat-aç), kontağı kapat(anahtarı çıkarma) yine üç defa(1.kapat-aç 2.kapat-aç 3.kapat-aç) yapıyoruz ve kontağı tekrar açtığımızda biip sesi gelir ve işlem onaylanır artık araç 10km hıza ulaşınca kapıları örter...

kapı kilit işleminin onayı biip sesini duyduktan sonra(buraya dikkat pek kimse bilmez sadece bazı üst sekment fordlarda var) kontağı kapatıp anahtarı üzerinden aldıktan sonra kapıyı açıyoruz tekrar bir bip sesi, kapıyı kapatıyoruz tekrar bip ve bu anda araçtan inip kapıyı kapattığımızda aracı ne zaman kilitlersen, artık araç sen indikten sonraki geçen sürede(mesela işlemi yaparken 30 saniye bekledin ve kumandadan kilitledin)sen kapıları kilitlemezsen kapıları 30 saniyede otomatik kilitleyecektir.

Dediğiniz Gibi Yaptım 2009 Fiestada Ne Biip Sesi Geldi Nede Dörtlü Yandı Sanırsam Farklı Bişeyi Var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Görgülü

benim araba da 2006 fiesta makyajsız kasa.sadece şöfor kapısını açma işin olduda.

Şu rezistant işi olmadı

Yorum bağlantısı

Ortalama tüketimi ayarını yapınca meğer ayarlar kısmında da otomatik kilitleme açılmış,oradan ayarları açtım, 10kmh hızda hemen kilitliyor  :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Nevzat Karataş

bende 30 saniye sonra otomatik kitlenen kapıları yapamadım diğer alarmı açma felan tamam ama ototmatik kitlenen kapı olmadı ha birde camları yapamadım :unsure2:

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Benim ışık olmasına rağmen emniyet kemeri uyarı sesi gelmiyor..

Yorum bağlantısı
Can Sırıklıoğlu

Nevzat Bey 2006 Model ghia fiestamda denediğim özelliklerden malesef sadece 2 kere bagaj kapağını çalıştırabildim sanırım 2006 model de öyle bir özellik yok sağlam denedim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...