İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Araçtaki Gizli Özellikleri Aktifleştiremeyenler

Nevzat YÜKSEL
Çözüme git Nevzat YÜKSEL tarafından,

Recommended Posts

Hüseyin çokyakar

Ortalama tüketimi ayarını yapınca meğer ayarlar kısmında da otomatik kilitleme açılmış,oradan ayarları açtım, 10kmh hızda hemen kilitliyor  :good1:

dostum ortalama yakıt tüketimi ayarını nasıl yapıyorsun

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bedirhan Tulga

Eskiden bi ara gizli özellikler vardı şimdi bulamıyorum hatta bir kaçını yapmıştım kumandadan kapı kilidi açılınca 45 saniyede şöför kapısı açılmazsa kapı kilitlenmesi gibi bunların uygulanış anlatımı varmı elinizde şuan en çok yapmak istediğim kumandadan cam açma kapama özelliği birde bizim araç açma kasa kamyonet tek kapı mk 6.5 2008 model bir değişiklik gösterirmi?

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

öyle fazla birşey yok otomatik kapı kilitleme olabiliyor follow me var başka birşey yok maalesef

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal
(düzenlendi)

Arkadaşlar şimdi bende şöyle bir problem oluştu.

Sağolsun meraklı arkadaşlarımdan biri arabanın kumandasında ki acma kapama düğmesine aynı anda basılı tutmuş. Sonrasında şöfor kapısı ve sağ arka kapı kumandadan artık ne kilitleniyor ne de açılıyor. Bir türlü düzeltemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not : Araç 2006 Model 1.6 TDCi Ford Fiesta Ghia

Sent from my iPhone using Tapatalk

tarihinde Alper Aksakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bedirhan Tulga

işte bende bu konuyu gördüm aklıma eski bi konu vardı bütün aktifleştirilebilen özellikleri sıralamışlardı uygulanışıyla fakat şuan bulamıyorum.. :(

öyle fazla birşey yok otomatik kapı kilitleme olabiliyor follow me var başka birşey yok maalesef

follow me nedir acaba ? birde bizim 1.4 van'larda kumandadan cam açma kapama varmı varsa biliyor iseniz uygulanışını yazarmısınız size zahmet 

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

siz de aynısını yapın. aktif hale gelen bir şeyler deaktif hale gelir belki.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

işte bende bu konuyu gördüm aklıma eski bi konu vardı bütün aktifleştirilebilen özellikleri sıralamışlardı uygulanışıyla fakat şuan bulamıyorum.. :(

follow me nedir acaba ? birde bizim 1.4 van'larda kumandadan cam açma kapama varmı varsa biliyor iseniz uygulanışını yazarmısınız size zahmet

İki özellikte yok sonradan ekleyebilirsiniz. Sadece sürücü kapısını açmak için açma kapama tuşlarına aynı anda basıp sinyaller yanıp sönene kadar bekleyin. İptal etmek için aynı işlemi yapmanız gerekiyor tâbi bu özellik varsa..

Yorum bağlantısı
Bedirhan Tulga

İki özellikte yok sonradan ekleyebilirsiniz. Sadece sürücü kapısını açmak için açma kapama tuşlarına aynı anda basıp sinyaller yanıp sönene kadar bekleyin. İptal etmek için aynı işlemi yapmanız gerekiyor tâbi bu özellik varsa..

follow me yi anladım teşekkürler peki kumandadan cam açma kapama nasıl aktif edilir ?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

follow me yi anladım teşekkürler peki kumandadan cam açma kapama nasıl aktif edilir ?

Aracın böyle bir özelliği yok. Modül taktırmanız lazım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sonradan takılan alarmlar da olan bir özellik veya sadece cam modülüde vardır ama camlari açık bırakmaya musade etmiyor hiçbir şekilde diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Bedirhan Tulga

Sonradan takılan alarmlar da olan bir özellik veya sadece cam modülüde vardır ama camlari açık bırakmaya musade etmiyor hiçbir şekilde diye biliyorum.

araçta herhangi bir alarm sistemi yok düz kasa van bizimkisi

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

araçta herhangi bir alarm sistemi yok düz kasa van bizimkisi

İşte sadece cam modülü yerine alarm yaptırırsanız ikisi bir arada olur..

Yorum bağlantısı
Bedirhan Tulga

İşte sadece cam modülü yerine alarm yaptırırsanız ikisi bir arada olur..

şimdi demek istediğiinzi tam anlamadım cam modulü yaptırmak derken hani şu doğan şahin vs eski kasa araçlara 4 lü cam modülü yapılıyorya sonradan o anlamdamı demek istiyorsunuz eğer öyle diyorsanız aracın zaten cam modulü var idi 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

şimdi demek istediğiinzi tam anlamadım cam modulü yaptırmak derken hani şu doğan şahin vs eski kasa araçlara 4 lü cam modülü yapılıyorya sonradan o anlamdamı demek istiyorsunuz eğer öyle diyorsanız aracın zaten cam modulü var idi

Camları kapatıyor muydu ? Ben o kasada görmedim, bilemiyorum..

Yorum bağlantısı
Bedirhan Tulga

Camları kapatıyor muydu ? Ben o kasada görmedim, bilemiyorum..

evet tabikide kapatıyor 2008 model ve baya bi orijinal duruyor zaten kapılarda cam açma kapama kolçak izi vs yok hiç sanmıyorum modül olduğunu tuşları orjina lford tuşu çünkü.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şimdi baştan alalım, siz anahtardan camları açıp kapatmak istiyorum dediniz şimdi kapatıyor dediniz. Benim kafam karıştı.. :)

Yorum bağlantısı
Bedirhan Tulga

Şimdi baştan alalım, siz anahtardan camları açıp kapatmak istiyorum dediniz şimdi kapatıyor dediniz. Benim kafam karıştı..

şimdi benimde kafam karıştır ben bizim aracı anlatayım arabanın sadece ön 2 camı var van araç 2008 model ön iki camı açılıp kapanıyor (kumandadan değil) benim istediğimde kumandadan açıp kapatmak şimdi anlatabildimmi acaba :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

şimdi benimde kafam karıştır ben bizim aracı anlatayım arabanın sadece ön 2 camı var van araç 2008 model ön iki camı açılıp kapanıyor (kumandadan değil) benim istediğimde kumandadan açıp kapatmak şimdi anlatabildimmi acaba :)

Aynı noktadayız, benim dediğim modül kumanda ile arabaları kilitleyince camları kapatan modül. Elektrikli cam olduğunu biliyorum siz kollu cam var sanıyorum sandınız.. :D Koskoca admin o kadarını bilmez mi yav ? :D

Yorum bağlantısı
Bedirhan Tulga

Aynı noktadayız, benim dediğim modül kumanda ile arabaları kilitleyince camları kapatan modül. Elektrikli cam olduğunu biliyorum siz kollu cam var sanıyorum sandınız.. :D Koskoca admin o kadarını bilmez mi yav ? :D

aynen işte bende o konuda biraz boşluğa düştüm :D şimdi sonuç olarak bizim araçlara kumandadan açma kapama özelliği aktif edemiyoruz yani fabrika çıkışında böyle bir gizli özellik yok anca modül ekleyeceğiz değilmi araca ? :D

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

follow me yi yapamiyorum... comfort 2005diyemidir acep ??

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ersen Tapan

Arkadaşlar şimdi bende şöyle bir problem oluştu.

Sağolsun meraklı arkadaşlarımdan biri arabanın kumandasında ki acma kapama düğmesine aynı anda basılı tutmuş. Sonrasında şöfor kapısı ve sağ arka kapı kumandadan artık ne kilitleniyor ne de açılıyor. Bir türlü düzeltemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not : Araç 2006 Model 1.6 TDCi Ford Fiesta Ghia

Sent from my iPhone using Tapatalk

Açma tuşuna 2 kez arka arkaya basın hepsinin açılması lazım. Çalışmıyorsa aynı anda denk gelen bir arıza sözkonusu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sefa Şenyurt
(düzenlendi)

kapıyı kilitleme olayı basit aynen uygula kesin olacak.

araca bin kontağı tak ve 2. konuma getir(arabayı çalıştırma)

kapı kapalı iken açma kapama kolunu aynen 1. kapat-aç 2. kapat-aç 3. kapat-aç şeklinde yap

hemen ardından kontağı geri sıfır durumuna getir (anahtarı çıkarma)

yine kapı kolu ile 1. kapat-aç 2. kapat-aç 3. kapat-aç şeklinde yap ve sonra kontağı aç, kontağı açınca çok kısa bir BİP sesi duyacaksın bu işlemin tamam olduğunu gösterir.

Merhabalar, kapıların otomatik kilitlenmesi mevzusunu ilk denemede olmadı, ikinci denemede oluverdi. Sırasıyla şu işlemleri yaptım:

- Kapılar kapalı iken anahtar 2. konuma getirilir, şoför tarafı kapı açma kolu ile 1- kapat-aç 2- kapat-aç 3-kapat-aç

- Anahtar sıfır konumuna getirilir, 1- kapat-aç 2- kapat-aç 3-kapat-aç

- Kısa bip sesi gelir

- Anahtar tekrar 2 konumuna getirilir, 1- kapat-aç

- Uzun biiip sesi gelir ve işlem tamam.

10 km hıza ulaşınca kapılar kilitleniyor, fakat içeriden tüm kapılar açılabiliyor. Sizce kapılar araçta çift kilitleme sistemi olmadığından mı içeriden açılabiliyor?

Mesajım yanlış anlaşılmasın çok bilmişlik değil, forumda bir arkadaş yazmıştı nerde unuttum, "anahtarı tekrar 2 konumuna getirip kapat aç yapınca oldu" diye. Bu sebepten tekrar denedim ve oldu.

Paylaşımlarınız için tekrar teşekkürler, sayenizde her gün yeni şeyler öğreniyoruz [emoji2]

tarihinde Sefa Şenyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Şafak

Rezistans ve kontak ile bip sesi geliyor ancak aktif edilebileceklerin neler olduğunu bilsek ona göre uğraşsak.benim araçta bi ara şeyde bip sesi geliyordu araçtan çıkıp kapıyı kilitledim düzelmedi sonra eskiye döndü öyle kalacak sandım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...