İçeriğe Yönlendir

Lowfrost Buzdolabı Hakkında.

Muharrem Ersin Başaran

Recommended Posts

Muharrem Ersin Başaran

Hotpoint - Ariston Quadrio 4D XT buzdolabımın bulunduğum bölgedeki voltaj yükselmesinden dolayı kompresörü yandı.Bu konuda gerekli yerlere başvuruda bulundum. Ürün garanti dışı denildi. Motor tamiri için en az 400 tl isteneceği söylendi. O halde 500 e sattım.

Ramazan ayı gelmeden buzdolabı almam gerekiyor.(Büro tipi ile idare ediyorum).

Lowfrost buzdolabı almayı düşünüyorum. Fakat bazıları bu buzdolabının sobalı evlerde çalışmayacağını söyledi. Satıcıya sordugumda eskiden öyleydi sonradan R600 gazı kullanıldığı için sıkıntı olmayacağı söyledi.

Genişlik olarak PROFİLO BD2058W2VV A+ buna yakın bir cihaz almak istiyorum.

Yüksek voltaja dayanıklı buzdolaplarınında olduğu söylendi ama ben sitelerde böyle bir ifadeyle karşılaşmadım.

1-Yüksek voltaja dayanıklı, Sobalı evde çalışacak. buzdolabı önerilerinizi alabilirmiyim.

2-Lowfrost buzdolabı soğuk bir mutfakta sıkıntısız çalışırmı?

Hotpoint - Ariston Quadrio 4D XT
Hotpoint - Ariston Quadrio 4D XT
Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Sani hocam görmemişim konuyu oraya bende ek yapayım oradan devam edeyim.

Teşekkürler.

Hocam okudum konuyu konu bitmiş artık. Cihaz alınmış burada lowfrostu konuşsak olacak.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Buzdolabı gibi eşyaların garanti süresinden sonra da çok uzun süre kullanılabilecek durumları olduğu için servis ve yedek parça durumu da göz önünde olması iyi bir seçim olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Hocam ben de Siemens'in KG58EAL30N Lowfrost buzdolabı var. Tanıdık 3-4 kişiye de aldırdım çok memnunlar. Bir eksiğini görmedim. Yeni nesil lowforstlar eskiden farklı ve şimdi daha verimli. Üst tarafta buzlanma da yapmıyor.

Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

öncelikle geçmiş olsun, geçtiğimiz pazar günü (03/05/2015) tarihinde de benim de profilo nofrost buzdolabımın elektrik kesilip gelmesi sonrası soğutmadığını fark ettik. servisi çağırdığımızda voltajdan kaynaklı olduğunu ve pistonların sıkıştığı söyledi. şoklama yöntemiyle belki çalışabileceğini, çalışmaz ise motorun değişmesi gerektiğini ve 450 TL maliyeti olduğunu belirtti. özel servislerde şoklama yönteminin bir sonuç vermeyeceğini motorun değişmesi gerektiğini ve yaklaşık 350-400 TL. rakamlar söyleyince bizde yenisini almaya karar verdik. neyse ki evimizde 1990 tarihinde evlenmeden önce çeyizlik olarak alıp balkonda kurulu ve halen kullandığım Arçelik buzdolabım vardı da çok zor durumda kalmadık.  :nazar:  :)  derin dondurucu isteyen ürünlerimizi de komşunun dolabına aktardık. 

acelem olmayınca 1-2 gün boyunca Ariston-Hotpoint, LG, Vestel, Arçelik-Beko bayilerini gezdim. Profilo-Siemens-Bosha hiç bakmadım bile. medimarktta tek tek marka ve modellerine göre dolapları inceledim, fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaptım.

fotoğraflarını çektim, internette marka ve modeller hakkında yapzılan yorumları okudum ve en nihayetinde yaygın servis ağınıda hesaba katarak Beko A+ 505 litre hacime sahip Neofrost denilen bir modelinde karar kıldık. servis bu gün de getirip kurdu ve 4 saat bekledikten sonra Bismillah deyip çalıştırdık. 

ekleme; tavsiyem bayileri tek tek gezin, liste fiyatları aynı olmasına rağmen pazarlıkla ve ya bayiye özel fiyatla aynı model ürünü çok daha ucuza alabilirsiniz. 

bunca şanssızlığın arasında eşimin şansına diyelim, tesadüfen yol üstünde son anda fark ettiğim daha yeni açılan ve ürünleri mağazaya henüz dizilmeye devam eden bir bayi denk geldi. bir de oraya sorayım dedik ve daha önce fiyat aldığım diğer iki bayinin ve Bekonun kendi sitesindeki liste fiyatının çok altında, hatta internetteki tüm sitelerin dahi en ucuz olanının 200-TL altında almak nasip oldu. 

Beyaz eşya işi maalesef şans işi, almadan önce siz de iyice araştırın ve öyle alın. Allah gönlünüze göre versin...

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Ben internetten almayı düşünüyordum ama profiloyu bir kaç yerde sorunca daha ucuz alınabileceğini farkettim. Bende araştırmadayım. Evlenmeden önceki büro tipi buzdolabıyla idare ediyorum şimdilik. Benim takıldığım nokta nofrost lowfrost işi. Aslında lowfrosta az buz olması daha iyi gibi geliyor bana. içinde ısıtıcı yok. Örneğin balıklar daha sağlıklı saklanabiliyor.

Oturduğum ev sobalı kışın mutfak soğuk lowfrostun çalışıp çalışmadığına bir karar verebilsem bayi bayi gezerim.

İnşallah bizede güzel bir ürün denk gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Buzdolabı gibi eşyaların garanti süresinden sonra da çok uzun süre kullanılabilecek durumları olduğu için servis ve yedek parça durumu da göz önünde olması iyi bir seçim olur.

Evet hocam.Zaten bulunduğum yere hotpointin servisinin geçgelmesi beni çok sıkmıştı. Ürün 7 yıl garantiliydi. Nasıl geçer bu 7 yıl derken 3. yılda öldü bizim dolap.

Hocam ben de Siemens'in KG58EAL30N Lowfrost buzdolabı var. Tanıdık 3-4 kişiye de aldırdım çok memnunlar. Bir eksiğini görmedim. Yeni nesil lowforstlar eskiden farklı ve şimdi daha verimli. Üst tarafta buzlanma da yapmıyor.

Tavsiye ederim.

Ben köyde ikamet ediyorum. Sizin ev sobalı değildir sanırım. Ürünü inelemeye aldım.

Lowfrost meselesine gelince, sanırım eski klasik Nofrostlardan farklı olarak gelişmiş teknoloji ve farklı sunumlarla markalar değişik adlarla sınıflandırıyorlar. kimi Neofrost diyor, kimi lowfrost. ama ilk iletinizde de belirttiğiniz gibi her ikiside R600 gaz kullanıyor. 

önceliğinizi tercih edeceğiniz Marka üzerinde yoğunlaştırmanızı öneririm.

Marka üzerine yoğunlaşacağım ama. Lowfrostun oturduğum evde sıkıntısız çalışacağına kanaat getirmem gerekiyor önce.

Acaba forumda sobalı evi olupta Lowfrost kullanan varmıdır.

Nofrosta göre hem az enerji harcıyor . Hem içi geniş.Azıcıkta buz var. Babamda yukarıdaki profilo var çok memnun. Daha önce nofrost kulanıyordu. Lowforst kullandıktan sonra dondurucusunda daha uzun ve bozulmadan balık sakladığını söylüyor.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Ben köyde ikamet ediyorum. Sizin ev sobalı değildir sanırım. Ürünü inelemeye aldım.

Evim sobalı değil ama mutfakta kalorifer çalıştırmıyorum. Balkon kapısındaki havalandırma da yaz kış açık. İçerisi nispeten soğuk.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Vallahi eski nesil ilk çıkan Arçelik Orbital Nofrost buzdolabım var, aynı serinin ses yalıtımlı ve neredeyse 10 yaşında olup DirectDrive motorlu çamaşır makinamda var, her ikiside defalarca düşük ve yüksek akıma maruz kaldı, banamısın demediler, sadece çamaşır makinası arıza kodu verip beklemeye geçiyor, koruma oluyor bu sayede, kapatıp açınca duruma bakıp herşey normalse kaldığı yerden devam ediyor, şimdi Orbital serisi varsa (Gri renklidirler) ondan alabilirsiniz, sağlam makinelerdir, şuan sanırım üretilmiyor ama muadili olabilir belki...

arcelik.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Siemens lowfrost biz de aldık. 58xxx30 diye bir seriydi. Dondurucu üstte ve a++ enerji sınıfı var. İki özelliği çok güzel:

1-İçi çok geniş, annem bayıldı.

2-Tüketimi çok az. Eski vestelden sonra ilk faturada babam bayılmaya başladı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

low frost buzdolabını yaklaşık 16 ay önce aldım son taksidini de gecen ay ödemiştim sanırım iyiki almışım diyorum dünya varmıs.normal lktirik faturam 40 tl den aagı düşmüyorken suan 20-25 tl geliyor.kesinlikle tavsiye ederim.garantiinide 7 yıl yaptırmıştım.

aldığım dolap buydu

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/low-frost/KGE58AW41N.html?source=browse

Faturan çok gelmiş be Galip, bizim evde şantiye elektiriği kullanılıyor, çamaşır bulaşık makinası nerdeyse her gün faal, termosifon var, klimada bu aralar çalışıyor,  fatura 75 i geçmiyor, tabii evdeki tüm lambalarda led :)

Senin dolapta fenaymış haaa :)

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Evim sobalı değil ama mutfakta kalorifer çalıştırmıyorum. Balkon kapısındaki havalandırma da yaz kış açık. İçerisi nispeten soğuk.

Bu benim için nispeten iyi bir örnek oldu. Soğuk yerde çalışması açısından.

Vallahi eski nesil ilk çıkan Arçelik Orbital Nofrost buzdolabım var, aynı serinin ses yalıtımlı ve neredeyse 10 yaşında olup DirectDrive motorlu çamaşır makinamda var, her ikiside defalarca düşük ve yüksek akıma maruz kaldı, banamısın demediler, sadece çamaşır makinası arıza kodu verip beklemeye geçiyor, koruma oluyor bu sayede, kapatıp açınca duruma bakıp herşey normalse kaldığı yerden devam ediyor, şimdi Orbital serisi varsa (Gri renklidirler) ondan alabilirsiniz, sağlam makinelerdir, şuan sanırım üretilmiyor ama muadili olabilir belki...

arcelik.jpg

Belirttiğiniz ürünleri inceleyeyim. Yüksek alçak voltaj koruması önemli benim için. Sık sık kesilen ve değişken elektrik yakıyor canımızı.

Birde Hotpoint servisi 2 ürün ismi söyledi bunlara 500 volta kadar 5 yıl motor garantsi veriliyor iddiasında bulundu.

Birde samsung 10 yıl motor garantili ürünlerde var. Bu markaları arayıp sorayım bunlarıda.

Siemens lowfrost biz de aldık. 58xxx30 diye bir seriydi. Dondurucu üstte ve a++ enerji sınıfı var. İki özelliği çok güzel:

1-İçi çok geniş, annem bayıldı.

2-Tüketimi çok az. Eski vestelden sonra ilk faturada babam bayılmaya başladı. 

Aynı fikirdeyim . Babamdaki buz dolabını gördüğümde çok saşırmıştım. İçi çok derin. Bu nedenle enleri genelde 70 olan bu dolabının hacmi çok genişlemiş oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ben tek yaşıyorum dikkatini çekerim :D

biz 4 kişiyiz dikkatini çekerim :)

bu arada bosch alman iyi olmuş, zira aynı dolap zaymınsta ultra kazık, al sana link, simens=bosch tur bu arada...

http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/lowfrost/KG58EBI44N.html?source=browse

bosch 2290

zaymıns olursa 3000 gayme   :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Babamlarda fatura 30 lira düştü, adam göbek atıyor. 

30*12=360

360*3=1080

buz dolabı 3 senede bedavaya geliyor.

(Yukarıdaki işlemde bir kelime bir işlemdeki gibi oldu :D )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

sen iyi fiyattan almışsın, şimdi kazık valla, bizim dolaba birşey olsa yandık :) demekki ben senin dolaptan alsam, üstüne çamaşır makinasınıda değişsem tedaş üste para verecek yada faturada tüketim yok yazacak artık  :p

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Faturan çok gelmiş be Galip, bizim evde şantiye elektiriği kullanılıyor, çamaşır bulaşık makinası nerdeyse her gün faal, termosifon var, klimada bu aralar çalışıyor,  fatura 75 i geçmiyor, tabii evdeki tüm lambalarda led :)

Senin dolapta fenaymış haaa :)

Galip beyin elektriği nasıl fazla ben 130  tlden aşağıya faturayı zor görüyorum. Yazında olsa olsa 90 tl. Ne yakıyor bu kadar bulamadım gitti. Wattmetre mi alsam ne.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Galip beyin elektriği nasıl fazla ben 130  tlden aşağıya faturayı zor görüyorum. Yazında olsa olsa 90 tl. Ne yakıyor bu kadar bulamadım gitti. Wattmetre mi alsam ne.

Harbi çok, bizim binada şantiye elektiriği var henüz, komşulara bakıyorum en fazla 145 lira falan geliyor, hepsi çocuklu aileler, sizde yakan birşey var sanırım, lambalar  falan floresan değilmi acaba?

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

196 kw da çok iyiymiş. Benim baktıklarım 350 den aşağı değil. A+

Harbi çok, bizim binada şantiye elektiriği var henüz, komşulara bakıyorum en fazla 145 lira falan geliyor, hepsi çocuklu aileler, sizde yakan birşey var sanırım, lambalar  falan floresan değilmi acaba?

Abi ışıklar tasarruf philips tasarruf ampullerden. 2 side led.

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

üstelik diğerlerinin çoğundan da çok sessiz.

Normal seviyede ses olsun sıkıntı değil aslında. Yanında uyuyacak değilim. Ama eskisi gibi buz kırma sesleri gelmesinde.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
(düzenlendi)

evin elektrik ana girişine 5 kva lık bir voltaj regülatörü takarsanız hiçbir elektronik aletiniz bozulmaz sanırım. 300 lira civarı.

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

196 kw da çok iyiymiş. Benim baktıklarım 350 den aşağı değil. A+

Abi ışıklar tasarruf philips tasarruf ampullerden. 2 side led.

Çamaşır,bulaşık,buzdolabı,+++ olsun,tv en fazla 82 led lcd olsun sonra faurana bir bak gözlerin bayram etsin.

Bende fatura yaz zamanı 4 ay 50tl civarı gerisinde 90 ile 130 arası değişiyor.Makinaların hepsi en az 15 yıllık.Gözümü karartırsam hepsini +++ yaparım ama sabrediyorum. :D  :p

Bütün elekt,irkli ev aletleri max olarak genelde 240 ile 260 volta kadar kullanılan parçaların tolerans degerlerinden kaynaklı korumalıdır.

Buz kırma tabiri veya plastik aksam genleşme seside  muhteşem.Gece 03. falan  işe dalmışım hayattan kopmuşum denilebilir belki offf bir gürültü sanki duvara balyoz vuruldu yok böyle bişi.Yerimden fırlamam bir oluyor.Çok nadirende olsa bu ses oluyor.Aynı ses gündüzde oluyor ama hali ile etkisi yok.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Elektrik dengesizliğine karşı hiçbir marka garanti vermez. En dayanıklı olduğunu inandığınız cihaz bile ile dalgalanmada arızalanabilir Elektrik ile ilgil içıkan sorunlar ise bildiğiniz üzere garanti dışıdır. Bunun yerine siz gönlünüzdeki dolap ile akım koruyuculu priz alsanız bence sorununuz ortadan kalkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Çok spesifik bir konu olduğundan bir fikrim yok. Ama uzun vadede sizi bu tip arayışlara sokmaması için birkaç önemli tavsiyem var.

1- Evinize voltaj regülatörü alın. 300-500 tl fiyatındalar ama sizi bu sıkıntılardan ve hatta olası bir yangından dahi koruyabilir.

2- Pek çok firma artı garanti sunuyor. Bunları alın. Ben 3 sene önce aldığım ürünler için +3 yıllık garanti uzatma aldım. Bu süre içinde 1 sefer buz dolabım, 1 sefer de çamaşır makinem arızalandı. 5 kuruş vermedim. Zaten ürünler ilk 2 sene bozulmuyor. Sonradan arıza veriyor. 

3- Evinizi sigortalattırın. Elektronik eşyaların arızasını hatta devrilip kırılmasını, cam-çerçeve-mobilya hasarlarını dahi karşılayan sigortalar 150-200 tl civarında. Pek çok asistans hizmetleri de cabası.

Bu söylediklerimin tamamı 1.000 TL civarı. Önce buzdolabınıza artı garanti, sonrasında regülatör ve birkaç ay sonra da sigorta yaptırırsanız bütçenizi de zorlamaz. Şiddetle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...