İçeriğe Yönlendir

Windows 10 Ücretsiz Yükseltmesi

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Semih İzgi

Yaklaşık 3-4 aydır win 10 technical preview kullanıyordum evdeki diğer pc'de. Bu gün de kişisel laptopuma resmi olarak kurdum. 

Bende şu an win 10'dan yazıyorum. Arayüz çok sade ve estetik olmuş. Photoshop  ve illustrator kullanıyorum şu an eskisi gibi güzel çalışıyor. 

z5ejj2Y.png

Win 8.1 i aratan bir yanı varmı paşam?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

8.1'i kim arar la :D

Windows 10 hatası :hahahoho:

hqdefault.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Abi o salak baslat menusu ve sagdan gelen serit artik gelmiyor. Gereksiz butun seylerden arindirmislar bence. :D

Birde :

71df74fbc02ddda2ac11eaccea90b025.jpg

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

8.1'i kim arar la :D

Windows 10 hatası :hahahoho:

Bu damı gol değil!!! 

Abi o salak baslat menusu ve sagdan gelen serit artik gelmiyor. Gereksiz butun seylerden arindirmislar bence. :D

Birde :

İyi iyi. Geçeyim ozaman bu gece. Belgeler Appdata vs gitmiyor değil mi?  sonra dosya kurtarıcılarıyla katman katman save dosyası aramayalım :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bu damı gol değil!!! 

İyi iyi. Geçeyim ozaman bu gece. Belgeler Appdata vs gitmiyor değil mi?  sonra dosya kurtarıcılarıyla katman katman save dosyası aramayalım :D< :D>

Yok abi hiçbirşey gitmiyor. Gitse zaten bu döenm kalmıştım herhalde bütün projeler onun içinde. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu damı gol değil!!! 

İyi iyi. Geçeyim ozaman bu gece. Belgeler Appdata vs gitmiyor değil mi?  sonra dosya kurtarıcılarıyla katman katman save dosyası aramayalım :D

Temiz kurulum candır :)

Arkadaşlar hemen kobay olmayın derim. Bırakın biraz başkaları denesin. Mert ne güzel kendini feda etmiş bizim için :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Denemek icin temiz bir ssd diske kurdum.biraz kullandim soktum diski 8.1 geri dondum:-)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Akşam yükseltme yaptım, her hangi bir sorunla karşılaşmadım. 8.1'deki her şeyim olduğu gibi duruyor, sorun yok. Tüm yüklü programlarım, aygıtlarım çalışıyor, sorun yok.

Gönül rahatlığıyla yükseltebilirsiniz.

Önyükleme dosyaları gizli klasör halinde C:\$Windows.~BT dizininde. Buradan DVD'ye veya USB diske kopyalayıp saklayabilirsiniz. Daha sonra bir yolu bulunup temiz kurulumda kullanılabilir.

Windows Update üzerinden halen Windows 10'a yükseltme uyarısı alamayanlar için;

- C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download klasöründeki her şeyi silip,

- Komut istemini (CMD) yönetici olarak başlattıktan sonra "wuauclt.exe /downloadnow" komutu ile Windows Update'e yükseltmeyi düşürebilirler.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Dün akşam bende geçiş yaptım. Şuan için 8.1 den daha çok sevdim. Kullandıkça artı ve eksilerini görcez artık.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Xp candır, tamamen herşeyini biliyorum artık. Desteği bitti ama bende hala bitmedi.. Gelmiş geçmiş en güzel işletim siatemi bence.. :D

Yorum bağlantısı
Ali Fatih Dursun

Telefona wp 10 kuruldu. Biraz değişmiş, biraz yavaş, tam kararlı çalışmıyor ama.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Temiz kurulum candır :)

Arkadaşlar hemen kobay olmayın derim. Bırakın biraz başkaları denesin. Mert ne güzel kendini feda etmiş bizim için :D

Aahahaaa evet, evet... Sağ ol Mert janim. :p Ben ISO'yu indirdim, bekliyorum. Gerek burası (Mert) gerek internette biraz aman geçsin de bakacaz. :seytan:

Halen gayet memnunum. Xp ve Win7'den sonra en iyi işletim sistemi olmuş bence. 

Kurdun ya, memnun olacan tabii... :spiteful:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Akşam yükseltme yaptım, her hangi bir sorunla karşılaşmadım. 8.1'deki her şeyim olduğu gibi duruyor, sorun yok. Tüm yüklü programlarım, aygıtlarım çalışıyor, sorun yok.

Gönül rahatlığıyla yükseltebilirsiniz.

Önyükleme dosyaları gizli klasör halinde C:\$Windows.~BT dizininde. Buradan DVD'ye veya USB diske kopyalayıp saklayabilirsiniz. Daha sonra bir yolu bulunup temiz kurulumda kullanılabilir.

Windows Update üzerinden halen Windows 10'a yükseltme uyarısı alamayanlar için;

- C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download klasöründeki her şeyi silip,

- Komut istemini (CMD) yönetici olarak başlattıktan sonra "wuauclt.exe /downloadnow" komutu ile Windows Update'e yükseltmeyi düşürebilirler.

Abi ben bunu denedim hiç bir değişim olmadı. Acaba yalnışı nerede yaptım? komutu yanlış yere mi yazıyorum?

11012117_10153568258154297_1205769982668

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Abi ben bunu denedim hiç bir değişim olmadı. Acaba yalnışı nerede yaptım? komutu yanlış yere mi yazıyorum?

wuauclt.exe 'den sonra bir boşluk bırakıp /downloadnow yazmalisin, galiba sende boşluk yok.

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

açıkçası ben win10 u da win8 gibi sevmedim. geri win7 ye dönmek istedim izin vermedi. bende e_recovery yaptım fabrika ayaklarına dönderiyorum. bakalım dönecek mi?

2c702711cbfc17d392e3dd3e4a766b50.jpg

Sadik abi ben de grafik yogun uygulamalarda yavaşlama hissettim ve win 7 ye geri döndüm. (Bilgisayarim i7 2. Nesil islemcili ve nvidia gt540 ekran karti var.) Geri dönme işlemine başladığımda öncelikle bir kullanici hesabini silmemi istedi updatususer adinda, onu sildim sonra islemler basladi fakat birkaç defa yeniden baslayip tekrar win 10 ile açıldı. Ben de antivirüs izin vermiyor olabilir diye düşündüm ve antivirusu kaldirip + updatususer hesabinin dosyalarini elle silip tekrar denedim ve bu sefer oldu sorunsuzca döndü win 7'ye. Şimdilik win7 candır diyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Benim işim grafik tasarım 12 gb ram,  i7 2.40 ghz , gt850m ekran kartı var.  adobe premier, illustrator ve photoshop bunlarda hiçbir yavaşlama yaşamadım. Sanki laptopun pil ömrü de uzadı gibi geldi bana. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Gördüğüm 2 eksisi var. Açılış ve kapanış süreleri uzadı. Birde windows sesleri biraz uzun ve sinir bozucu. Ardarda ötünce yeter dedirttiriyor. :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Gördüğüm 2 eksisi var. Açılış ve kapanış süreleri uzadı. Birde windows sesleri biraz uzun ve sinir bozucu. Ardarda ötünce yeter dedirttiriyor. :D

Oo sesler öyle mi? Kurmam o zaman ben. :p:crazy:

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Bende bu sabah uyarı geldi yükseltme başlıycak dedi eyi buyrun şöle geçin dedik 1 saat sonra azına tükürdümün gedaş'ı elektrigi hacamat etti. Arkafaşlar 2015 de halen bu kedintiler devam ediyo... Yazıklar ossun...

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Kurduğumdan beri Harddiskim sıcak.  Normalde hiç ısınmazdı. Başka bir olumsuzluk görmedim. Oyunlarda FPS farkı var ilginçtir. 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

8.1 den daha iyi daha kullanışlı. Hiç bir sorunda çıkarmadı. Mert'inde yazdığı gibi açılış 1 saniye kapanış 5 saniye uzadı.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Zaferin bahsettiği metod la 5 bilgisayara denedim olmadı. Yanlış anlatmış.

Daha sonra nette wondows10 yükleme aracı buldum tüm bilgisayarlara (rezerve olsun olmasın) kurdum. Kendim kullanmıyorum ama kullanıcılar açılış süresinin hızlandığını söylediler bende de. Edge ye alışmaları biraz sıkıntı olmuş [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Kurdum kullanıyorum. Fena değil. Ama 7'deki özgünlük hissi bunda yok.Alışınca daha da güzel gelecek detaylar var, 8 gibi değil.

Hala eskiden kalma şeyler karşına çıkıyor sanki "unutulmuş" gibi.

Hem "ayarlar" hem de "denetim masası" var, bu çelişkinin nedenini anlayamadım.

Edge browserı daha bebeklik safhasında çok geliştirilmesi lazım, IE11'e devam.

Start menüsü güzel olmuş, ben masaüstünde hiç bir kısayol/ikon/folder bulundurmayan biriyim, ilaç gibi geldi.

Tablet versiyonu iyiymiş, önceden bulunmayan basit özellikler bile artık varmış diyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...