İçeriğe Yönlendir

Windows 10 Ücretsiz Yükseltmesi

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Abdussamed Acar

Kişisel bilgisayarım dahil şirketteki tüm pc leri 10 a yükselttik, 7, 8 ve 8.1 ler vardı. 1 haftalık izlenim;

Hiç kötü sürpriz yok,

Makinalarda bir miktar hızlanma ve kullanışlılık artışı gözlemliyorum,

tüm cihazların aynı sürüm OS'ye sahip olması çalışanlar ve kullandığımız ticari yazılımlar açısından bir avantaj...

Önceden 7 starter yüklü atom işlemcili client all in one makinelerde performans avantajı daha bariz hissediliyor

Daha çok erken ama şimdilik kanaatim; ms işletim sistemi konusunda hızlı gözüken bir sürümle kullanıcılar arasındaki farklılıkları en aza indirerek doğru yolda... amerikada olsam ms hissesi alırdım :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kişisel bilgisayarım dahil şirketteki tüm pc leri 10 a yükselttik, 7, 8 ve 8.1 ler vardı. 1 haftalık izlenim;

Hiç kötü sürpriz yok,

Makinalarda bir miktar hızlanma ve kullanışlılık artışı gözlemliyorum,

tüm cihazların aynı sürüm OS'ye sahip olması çalışanlar ve kullandığımız ticari yazılımlar açısından bir avantaj...

Önceden 7 starter yüklü atom işlemcili client all in one makinelerde performans avantajı daha bariz hissediliyor

Daha çok erken ama şimdilik kanaatim; ms işletim sistemi konusunda hızlı gözüken bir sürümle kullanıcılar arasındaki farklılıkları en aza indirerek doğru yolda... amerikada olsam ms hissesi alırdım :)

Ticari yazılımından memnun musun Samed abi?
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

PC'mi tekrar 7'ye döndürdüm. Mağaza ve uygulamalar hata verip açılmamaya başlayınca artık yeter dedim. Service pack ile çıkarsa yüklemeyi düşünebilirim. Şu haliyle içime sinmedi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

PC'mi tekrar 7'ye döndürdüm. Mağaza ve uygulamalar hata verip açılmamaya başlayınca artık yeter dedim. Service pack ile çıkarsa yüklemeyi düşünebilirim. Şu haliyle içime sinmedi.

Bir IT'ci olarak sana hiç yakıştıramadım. Hele bi bekle, ne bu heyecan hemen yükseltme?

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

İlginç bir şekilde bilgisayarın kapağı kapalı olmasına rağmen yani uyku modundayken bilgisayar birkaç saat sonra kendiliğinden açılıyor. Win 10 güncellemesinden sonra oldu. Sanki mouse'a biri dokununca uyanır ya pc onun gibi. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bir IT'ci olarak sana hiç yakıştıramadım. Hele bi bekle, ne bu heyecan hemen yükseltme?

Merak ettim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

yükseltmeyi Yaptım,win 8 sen sonra çok iyi geldi bana,internet çok hızlı,kullanımı daha kolay......Ben beğendim açıkçası...

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
(düzenlendi)

Windows 8.1 kullansam geçmek isterdim. Fakat 7'den o kadar memnunum ki işime gelmiyor.

Haşmet ağabeyin söylediği gibi: çalışıyorsa kurcalama :)

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

arkadaşlar bu windows 10 a yükselttikten sonra bilgisayara format atmak icab ederse tekrar win 10 edinilebilecek mi?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer Ayvacı

Zaferin bahsettiği metod la 5 bilgisayara denedim olmadı. Yanlış anlatmış.

Daha sonra nette wondows10 yükleme aracı buldum tüm bilgisayarlara (rezerve olsun olmasın) kurdum. Kendim kullanmıyorum ama kullanıcılar açılış süresinin hızlandığını söylediler bende de. Edge ye alışmaları biraz sıkıntı olmuş [emoji4]

Yanlış anlatmış falan ayıp oluyo :p Yanlışlıkla olmuştur. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Ticari yazılımından memnun musun Samed abi?

Memnunum, Akınsoft ile çalışıyoruz, ciddi problem yaşatmadı şükür...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Bakış

Memnunum, Akınsoft ile çalışıyoruz, ciddi problem yaşatmadı şükür...

Biliyorum Abi o yüzden sordum, misafirin olmuştuk kurulum yaparken [emoji2]
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

Ben 8.1 de beklemedeyim, uyarıyıda kapattım, böyle iyi, 10 un oturmasına daha aylaar var, hemen geçmemek lazım, buda Ford gibi, yeni modeli hemen yüklenmez, makyaj beklenir  :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben memnunum fakat askıya alma neden yok ? Win7 de çok kullanırdım bunu. 

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

10 yukselınce   oncekı bılgıler saklı kalır mı?

10 yukselınce   oncekı bılgıler saklı kalır mı?

yukselteyıım mı?

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

10 a gecmemı tavsıye edermısınız?begenmessem 7 e donus nasıl olur?

10 a gecmemı tavsıye edermısınız?begenmessem 7 e donus nasıl olur?wındows 7 home da kalayım mı?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Dönemezsiniz. 

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Dönemezsiniz. 

1 yıl ucretsızmıs.donemessem ucretmı odeyecegım

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Benim bildiğim tümüyle ücretsiz. Format atılmadan geri dönüş yapılamaz. 

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Yukseltme yapan arkadaslar bir ay icinde geri donus yapabiliyor. Win10 gayet hizli kullanisli.ancak yukseltme yapinca win 10 hizli olmuyor.temiz kurulum format ile direkt windows 10 yuklemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

1 yıl ucretsızmıs.donemessem ucretmı odeyecegım

sanmam  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...