İçeriğe Yönlendir

Mercedes w203 C320 Yaptıklarım Bakım/onarım/modifiye

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

325.000 km bakımı yapıldı.

8 litre Castrol Edge 5w-30 koyduk bu sefer. Yağ-yağ filtresi, polen filtresi ve gergi kütüğü değişti.

Sanırım arabayı değiştirme fikrimde yattı, Kazasız belasız kaç km görürüz bakalım merso ile :)

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

8 litre Castrol Edge 5w-30 koyduk bu sefer. Yağ-yağ filtresi, polen filtresi ve gergi kütüğü değişti.

Sanırım arabayı değiştirme fikrimde yattı, Kazasız belasız kaç km görürüz bakalım merso ile :)

Maşallah nice yollar yapsın kazasız belasız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

5 30 a niye geçtin abi?  0 40 koyuyordun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

5 30 a niye geçtin abi?  0 40 koyuyordun

Belirli bir sebebi yok, yağı dışardan alıyordum, bizim ustada 5w-30 vardı, ben 5w-30 koyuyorum dedi deneyeyim dedim.

0w-40 15.000 kmde 2 litre kadar eksiltiyordu (kitapçıkta 10.000 kmde 1 litre normaldir yazıyor), bakalım bu nasıl gidecek?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

pahalı ve  bulması sıkıntı benim için :p bende 5w30 a mı geçsem dedim

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Mobil 0w-40 ile Castrol Edge 5w-30 un fiyatı aynıydı.

Bizim usta senin arabayada aynı yağı koyuyor ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hımm mobilciyim ben bakayım specleri varsa 5w30 ara bakarım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

8lt yağ 200tl olm neyi pahalı la 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

100 km de kaç lt tüketio yağda :D

100 km de 13ml abi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Furkan Avcı

Geçenlerde araçta özeliike 1300-2000 devir arasında duyduğum bir ses peydah oldu, gaz verip çekince gayet net bir şekilde duyuluyordu.

Tırrrrrrrr diye kulak tırmalayan bir ses usta ile kanala girip baktığımızda sesin son katalizörün içinden geldiğini farkettik.

Benim araçta sağlı sollu olmak üzere 4 katalizör var.

iki tane direk sağlı sollu egsoz manifoldlarına yakın, giriş ve çıkışında Oksijen sensörleri bulunan ayrıca 2 tanede egsozların birleşiminden hemen önce konumlanmış sensörsüz olanlardan var.

Bu sensörsüz olan içinden direk geldiğini farkettik, baktık diğerinde zaten işlem yapılmış. 

Araç LPG li olunca çevreciyiz dedik yenisi dünya para, ee zaten bunlarda sensörde yok hemen işe giriştik.

C320_kat1.jpg

C320_kat2.jpg

C320_kat3.jpg

C320_kat4.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu kat orcinalmiymiş içi temiz

Etrafındaki ses önleyici izolasyon malzemesi özelliğini kaybetmiş, kat içinde sallanıyordu. Sanırım orjinaldir abi.
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Düz boru yapılsaydı onlar yerine şöyle güzel bi ciğer sesi v6 gürül gürül :)

Bu kısımın sese pek bir etkisi yok, asıl katalizörler kocaman öndeler.

Ses için son susturucu şart, ondada çevreyi rahatsız etmek istemem açılıp kapananlardan olsun isterim, şehirler arası yolda güzel olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bu kısımın sese pek bir etkisi yok, asıl katalizörler kocaman öndeler.

Ses için son susturucu şart, ondada çevreyi rahatsız etmek istemem açılıp kapananlardan olsun isterim, şehirler arası yolda güzel olur :)

Abi aslında ayarında spor susturucu yapılırsa güzel tok bi homurdanma olur, çevreyi rahatsız etmez :) ya da dediğin gibi varex sistem yapılması lazım :)
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

O kaynak izi muayene zamanı sıkıntı olmaz mı

Bencede sıkıntı olcak gibi.

En azından sökülüp üst kısımdan işlem yapılsa alttan bakınca anlaşılmasaydı iyiydi.

Yorum bağlantısı

Bi tanesi zaten kaynaklı gibi duruyor onuda geçirmezlerdi sıkıntı okacak olsa yanlışmıyım?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2017 de egzos muayene şekli değişecek. belki obd den kontrol de başlayabilir. geçen sene başlayacaktı aslında

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

05 Eylül 2016 da diğer taraf kaynaklıydı problem olmadı, Egzos muayenesi muayeneden 6 ay önce TUVTURK de değil dışarda yapıyorum.

Benim düşüncem tek taraf boşken Emisyonda problem çıkmadı, ikisi birden olunca ne olacak etki edecek mi?

olur

O kaynak izi muayene zamanı sıkıntı olmaz mı

Bencede sıkıntı olcak gibi.
En azından sökülüp üst kısımdan işlem yapılsa alttan bakınca anlaşılmasaydı iyiydi.

Bi tanesi zaten kaynaklı gibi duruyor onuda geçirmezlerdi sıkıntı okacak olsa yanlışmıyım?

Aynen öyle ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...