İçeriğe Yönlendir

Mercedes w203 C320 Yaptıklarım Bakım/onarım/modifiye

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

Gidecek bişey yok aslında zaten koruma tabakası gitmiş ki sararmış kalkmış tabaka. Görüşü bayaa etkiliyor temiz far ;) yakın olsak el atardim ben

Burada bir tane daha benim gibi arkadaş var onda malzemeler var bir hafta sonu girişeceğiz. Ondan önce ben size yakın gelirsem zaten başınızın etini yerim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Burada bir tane daha benim gibi arkadaş var onda malzemeler var bir hafta sonu girişeceğiz. Ondan önce ben size yakın gelirsem zaten başınızın etini yerim :)

"Senin gibi" mi? İmkansız... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

"Senin gibi" mi? İmkansız... ;)

Meraklı ve hevesli diyelim :)

maşallah kendi imakanlarınızla bir çok sorunu gidererek aracı daha sağlıklı hale gitirmişsiniz. :bravo:

insan arabasını sevince yaptığı işten keyf alıyor ve kendine başka nereleri de sökebilirim gibi şeytanlıklarda doğmuyor değil hani en azından bende bu şekil. :D

rabbim kazasız belasız güzel günlerde ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. :nazar:

Amin cümlemize inşallah.

Kendim yapınca gerçekten mutluluk veriyor. Bu şekilde ufak tefek şeyleri yapmaya devam edeceğim.

Lakin yakın zamanda Eskişehir de bulduğum tek usta ile bayağı bir işlem yapacağız, konusunu bilahare açacağım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı olsun Furkan,bence yeni yaptırdığın anahtarı kullan.Daha şekilli duruyor  :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hayırlı olsun Furkan,bence yeni yaptırdığın anahtarı kullan.Daha şekilli duruyor  :)

Öyle yapacağım abi :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Rahmetli değil, gazi bence :)

Seviye gözükmüyor ama zaten gerekte yok bizim yerimize kontrol edip söylüyor kerata :)

Göz görecek. Güvenmem teknolociye. :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Göz görecek. Güvenmem teknolociye. :)

El mahkım hocam, yağ çubuğu da yok meselam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dün aldığımdan beri eksik olan, aracın çalınması durumunda Kasko'nun ciddi problem çıkaracağı yedek anahtarımızı yetkili serviste yaptırdık.

Ana anahtarın da dış kılıfı yenilesek?

Hayırlı olsun yeni anahtar.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ana anahtarın da dış kılıfı yenilesek?

Hayırlı olsun yeni anahtar.

Bugün yeniledim :)

Teşekkür ederim. Ana anahtar artık yenisi olacak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ohoo öyleyse Mercedes almam. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ohoo öyleyse Mercedes almam. :)

Mındar+Tırt demi hocam  :D  malum, ustayız anlarız bu işlerden  :p

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Çok da iyi oldu çok da güzel oldu, maşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Çok da iyi oldu çok da güzel oldu, maşallah.

Teşekkürler abim benim..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Furkan Avcı

Bugün uzun zamandan beri aklımda olan sol far sararmasına bir el atayım dedim.

Muhtemelen bir sebepten sağ far değişmiş ama sol far orjinal olarak kaldığından bariz sararmıştı.

Yaptığım araştırmalar sonucu kısa süre sonra tekrarlar demelerine rağmen bugün uygulamaya karar verdim.

Öncelikle çok önceden aldığım Meguiar's PlastX im vardı, 600-1000-1500-2000 kum zımparalardan aldım, bugün çoğu yer kapalı olduğu için 2500 ve 3000 olanları bulamadım.

Dyo tüp şeklindeki pastasınıda elimin altına aldım.

Fotoğrafta çok belli olmuyor ama yinede çektim.

c320_far1.jpg

Buda yakın çekim

c320_far2.jpg

600 kum zımparayı uyguladıktan sonra kafamda uçuşan aha farın içine ettik düşüncelerine karşı koyarak devam ettim. İlk başta suya karışan tanelerin hepsi nerdeyse sapsarıydı.

600'ün işi bittiğinde far bu şekildeydi

c320_far3.jpg

Devamında 1000,1500 ve 2000 ile güzelce temizledikten sonra Dyo Pasta ile bir kat geçtim far kendine geldi. Peşine iki kat plastX ile geçtim.

Öyle sıfır gibi olmadı ama artık en azından sarımtırak görüntü gitti. 2-3 ay sonra yine yaparsa far elimde kalana kadar bu uygulamayı yaparım. Sonundada yeni far almak farz olur. 

Eee son halinin fotoğrafı nerde dediğinizi duyar gibiyim : :D ben bu işlemi yaparken garaj komşum geldi, onun arabası yeni ama farın üstünde zımpara gerektirmeyecek bir toz tabakası oluşmuştu onuda pasta yapıp PlastX ile cilaladım.

Eee, eeesi benim farın son halini çekmeyi unutmuşum yarın eklerim :)

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

3 ay sonra gibi yine bir foto alalım bakalım sonuca. zımpara iyi bir seçim değil. sade plastix uyere genelde sıfırı kaç para bunun ?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

3 ay sonra gibi yine bir foto alalım bakalım sonuca. zımpara iyi bir seçim değil. sade plastix uyere genelde sıfırı kaç para bunun ?

3 ay sonra çekerim abi fotoğraf. Sadece plastX ile 4-5 kere uygulama yaptım sonuç vermedi daha öncelerde.

Sıfır far orjinali 2.000 TL, piyasada 800-1600 arası değişiyor markasına göre.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

bol bol pasta yap :D

2000 tamponla beraber mi

:D Yok abi o illa ben yıldızlı alacağım dersen, ben alırsam 800 TL olan DEPO marka olanı alırım ;)

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Fara yapılan işlem hakkında korkmaya gerek yok. aynı işlemi daha önce w210 da yaptım. ve sonrasında araba bende bir iki sene daha durdu ve bu süre zarfında kesinlikle geri sararma vs. yapmadı. hatta geçen birkaç ay öncesinde bir hastanenin önünde gördüm arabayı farları halen ışıl ışıldı. tahminen benim o arabanın farlarını zımparalamam ile en son görmem arasında 4 yıl geçmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Fara yapılan işlem hakkında korkmaya gerek yok. aynı işlemi daha önce w210 da yaptım. ve sonrasında araba bende bir iki sene daha durdu ve bu süre zarfında kesinlikle geri sararma vs. yapmadı. hatta geçen birkaç ay öncesinde bir hastanenin önünde gördüm arabayı farları halen ışıl ışıldı. tahminen benim o arabanın farlarını zımparalamam ile en son göremem arasında 4 yıl geçmiştir.

Zaten senden feyz aldım abi :)
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

210 farı cam 203 plexi gibi plastik. Plastix üzerine koruyucu film kaplansa daha uzun süre matlaşmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

210 farı cam 203 plexi gibi plastik. Plastix üzerine koruyucu film kaplansa daha uzun süre matlaşmaz

Koruyucu film dediğin nedir? Nerden alınır nasıl kaplanır?
Yorum bağlantısı

Şeffaf folyo sanırım mustafa abinin dediği ancak onların ışık geçirgenliği önemli diye okudum farı kötü etkileyebilir
Yorum bağlantısı

Bildiğin şeffaf film ilede kaplasan olur.Matlaşma gecikir.Taş çarpmalarındanda farı bir nevi korur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...