İçeriğe Yönlendir

Mercedes w203 C320 Yaptıklarım Bakım/onarım/modifiye

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

Mercedes Motoru indermede olacakmı konunun içinde  :unsure2:

Allah göstermesin hocam :)

Furkan hocam açtığın konunun görüntüleme sayısının silmişler  :unsure2:

Yok bu yeni konu olduğu için sayı düşük, mesajları taşıdığım için konu tarihi eski görünüyor olabilir ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu kış peyda olan problem, zincir takmışlar sanırım 16 jant varken, içeriden zedelemiş, bu kıştan sonrada pas yaptı.

Autoking'de sağolsunlar mini onarım kapsamında yapılmak üzere bıraktım bunun yanında özellikle kapı altındaki kronik pas yerleri de elden geçecek, ön tamponu da sürtmüştüm onlar da mini onarımdan yapılacak.

c320_curuk.jpg

Bunları mini onarıma sokmazlar diyordum, Autoking'deki beyfendi jest yapınca ayrıdığım bütçeyi 3M boya koruma için kullandım.

Hepsi beraber cuma günü teslim alacağım inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

hımm mini onarımdan pasları temizliyolarsa ben de mi yaptırsam :p

Aslında girmiyordu, yetkili kişi ile aramızda küçük bir jestleşme oldu ;)
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

hımm :p  bi ay değişellim abi :p benimki için de jestleşt.

Tamam buda diğer arabam derim, lakin bu paslar ben arabayı aldığımda yoktu, ben aldıktan sonra ortaya çıktı.

Aldığımdan beride allianz dan kaskolu, dolayısıyla buradaki hak-hukuk meselesini düşünmek lazım ;)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Cuma günü Autoking'den aldım sonuç:

c320_pastamir.jpg

Ayrıca 3M boya korumada yapıldı :nazar:

c320_boyakoruma.jpg

Boyacıdan aldığım rötuş boyası ile ufak tefek yerleride ben rötuşladım, boya ile ilgili bir işlem şimdilik kalmadı.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Masallah :nazar:

Cok yakisikli cok kalite, ne de olsa Mercedes ;) kazasiz belasiz ciziksiz Furkan kardesim, benim diyen sifir km 2015 model c ve d sinifi arabalari kalite keyif ve saglamlik olarak gule oynaya cebinden cikarir bu C.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

jantlarına hastayım.

:) Çok aramıştım abi, 2012 SLK jantı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Şimdi yanında olsam tarif ederdim de, yazı ile nasıl anlatayım. 

Yaklaşık olarak 500-600 devir/dakika ile kalorifer motoru dönerken, frekansı 3-4 Hz arasında değişen Viç viç viç viç tonlamasında bir ses çıkıyordu işte :sandalye:

Benim araçta da aynı problem olmuştu. Klorifer motorunun rotorunda rulman yok, yatak var. Bu yatak zamanla aşınıyor, boşluk yapıyor. Ortası delik bilye gibi bişi bu yatak dediğim. Yatağın yenisi yok. Sanayiden amcaoğlu sağ olsun rotorun mil çapına göre prinç malzemden tornada yaptı. Prinç (sarı) malzeme yumuşak olduğu için uygun değil ama işlemesi kolaydı. 1 senedir problem yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Benim araçta da aynı problem olmuştu. Klorifer motorunun rotorunda rulman yok, yatak var. Bu yatak zamanla aşınıyor, boşluk yapıyor. Ortası delik bilye gibi bişi bu yatak dediğim. Yatağın yenisi yok. Sanayiden amcaoğlu sağ olsun rotorun mil çapına göre prinç malzemden tornada yaptı. Prinç (sarı) malzeme yumuşak olduğu için uygun değil ama işlemesi kolaydı. 1 senedir problem yok.

Ben yağladım, şimdilik ses kesildi devam ederse artık bir çaresine bakacağız.
Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Uzun suredir forumda yoktum ama maşallah abi hiç durmamissin , yapılan herşey çok kalite çok şık . Piyasadaki arabaciyim diye gecinenlere kaç basarsin bilemiyorum [emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Uzun suredir forumda yoktum ama maşallah abi hiç durmamissin , yapılan herşey çok kalite çok şık . Piyasadaki arabaciyim diye gecinenlere kaç basarsin bilemiyorum [emoji23]

Eyvallah kardeşim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Abim yine on numara seyler yapmissin eline saglik. Kac tane cakma d sinifi arac eskitir bu yildiz bu bakimla. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Avcı

Eski ve görünümünü sevmediğim şu kornaları

675092e117f3f1f4c31245bd768258d5.jpg

orjinal bosch ile değiştim

9efce0203650f56e384e9908864ce263.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...