İçeriğe Yönlendir

Arabam Yağmur Suyu Alıyor, Sorun Büyüyor

Fatih Belen

Recommended Posts

Önder Özcan

sadece üst tarafından kapağa yapıştırın,sağ yan-sol yan ve alt uç açık kalacak.bagajı kapattığınızda kanat gibi açılır o

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Hocam gittim ve deri aldım. Deriyi komple mi yapıştıracagım. Yoksa üstü yapıştırıp alt mı açık kalacak. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hocam gittim ve deri aldım. Deriyi komple mi yapıştıracagım. Yoksa üstü yapıştırıp alt mı açık kalacak. 

Alt açık kalacak ki hava alsın. Üstten akan suları içeri almasın.

Bir tarafı düzeltme imkanı yoksa şimdilik en azından birini yapın ikinciyi tamamen kapatın...

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Deri ile kapattım ve geri topladım. Bagaj sorununu çözdük. Inşallah bagajdan me doğru gidiyprdurda su kesilir.

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Dünkü Yağmurda bagaja su girmediğini tespit ettim. Çok şiddetli değildi ama girmemişti.

Paspas altları hala Islak olduğundan onlar için bir şey söyleyemiyorum.

Inşallah arkadan Öne ilerlemiş olsun su ve bu su sorununu böyle çözmüş olayım. Çok canımı sıkıyor. Şuan paspas altlarını kurutmaya çalışıyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Arkadaşlar bagajım çok şükür su almıyor. Ancak paspas altları hala ıslanıyor. Kafayı yiyeceğim.

Bu öndeki cama giren plastik kısımda Boşluk var. En başından beri bana oradan girmez dediler. Bu baş belası su oradan giriyor Olmasın ? Öndeki cama giren plastiği tekrar söküp kontrol edeceğim. Tek tek nereleri kontrol etmeliyim bilgi verebilecek olan var mı.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

O parçayı slikonlayıp cama iyice yapıştıracagım.

Muhtemelen o parça değil de o parçanın altındaki boşlukta bir yerlerde kaçak.

Onu sökünce içeriyi iyi bir kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Arkadaşlar koltukları sökmek için anahtar alacağım. Bu vida torx kaç ? T50 mi ? Hiçbir yapı market dükkânında T50 anahtar bulamadım. Hepsi 40-30 var diyor. Bu nedenle netten alacağım. Tam olarak ne diye geçiyor bu anahtar. Nette bakıyorum t-10 50mm diye ürünler var. T50 kaç mm ?

Vida bu. Üstünde 10 falan bir Şeyler yazıyor.

0WTnqbj.jpg

Bana link verirseniz sevinirim. Mesela şu doğru ürün mü

http://www.n11.com/altas-43-tx-t50-l-tipi-torx-anahtar-P31665415

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Arkadaşlar sorunu buldum. Koltukları söktüm. Tabanı söktüm. Arabanın içerisine girdim. Dışarıdan abime su tutturdum. Ilginç bir şekilde su bu tıpalardan yukarı doğru vuruyor ve su arkaya doğru yayılıyor. Slikonla bir güzel kapattım. Ama hala bu deliklerden nasıl su geliyordu anlamış Değilim. Tıpanın Altın'da da delik var resimde göründüğü üzere. Neyse sorun bu deliklerdeymiş :)

LqZHzuLl.jpg

teZiGIUl.jpg

RWE7cHJl.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Alttaki tıpalardan şu an su akıyor mu? Suyu nereden döktünüz?

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Tıpaların altı delik. Gelen su akar gider oradan. Orası 2 Parça resimde görüldüğü üzere. Suyu ön cama tutturdum.

Daha önce bir konu vardı bir arkadaş focusunda sağ Tarafın su almasını da bu tıpaları slikonlayarak çözmüştü. Forumda görmüştüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Haydi geçmiş olsun.

O kadar sökmüşken insan bir Bitüself + firex sünger uygular,

Ses yalıtımı yapardı :)

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Malesef aklıma geldi ama yapamadım. Gece 3e kadar tekrar toplamaya uğraştım. Sabaha araba Lazım olduğu için. Vakit kısıtlıydı :)

Ancak oradan nasıl su geliyordu hala anlamadım. Oranın altı delik. Su nasıl yukarı vuruyordu :) üstteki saçtan kanal yaparak tıpanın kenarlarından attırıyordu diye tahmin ediyorum. Neyse şuan arabaya tekrar bağlanabilirim çok soğumuştum :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Belen

Arkadaşlar merhaba. Dün klima ile 3-4 saat yolculuk Yaptım. Hiç kapanmadı. Bugun farkettim ki sürücü paspas altı ıslanmış. Daha Öncesinde kuru idi eminim. Halının orta göğsüne doğru çıkan yerleri kuru. Yolcu tarafı paspas altıda yüzeysel nemli. Araç yıkanmadı. Yağmur yağmadı.Klima tahliyesi falan mı tıkandı ne oldu bilgisi olan var mı ?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Arkadaşlar merhaba. Dün klima ile 3-4 saat yolculuk Yaptım. Hiç kapanmadı. Bugun farkettim ki sürücü paspas altı ıslanmış. Daha Öncesinde kuru idi eminim. Halının orta göğsüne doğru çıkan yerleri kuru. Yolcu tarafı paspas altıda yüzeysel nemli. Araç yıkanmadı. Yağmur yağmadı.Klima tahliyesi falan mı tıkandı ne oldu bilgisi olan var mı ?

Benzer bir problem Pejo'da soğutma suyunun arabanın içine dolması şeklinde vardı. Şu linkten inceleyip bakabilirsiniz. Umarım böyle kolay bir şeydir...

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Malesef klima açınca su gelmeye Başlıyor. Klima problemleri ana konusuna da yazdım.sanırsam gider tıkandı Aracın altından su akmıyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

Arkadaşlar şuan klimacıdan geliyorum. Araç lifte kaldırıldı. Adamın klima tahliye deliğine tel sokması ile birlikte adamın üstü başı sırılsıklam oldu. Abartmıyorum yaklaşık 10 dakika musluktan akarcasına su boşaldı. Sorun çözülmüş oldu. Maliyet 5 TL.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Arkadaşlar şuan klimacıdan geliyorum. Araç lifte kaldırıldı. Adamın klima tahliye deliğine tel sokması ile birlikte adamın üstü başı sırılsıklam oldu. Abartmıyorum yaklaşık 10 dakika musluktan akarcasına su boşaldı. Sorun çözülmüş oldu. Maliyet 5 TL.

Gözünüz aydın.. Su olayı çok karışık.. Özellikle sunroof olan araçlarda 10 farklı bölgeden su alma oluyor ve çoğu tek seferde bulunamıyor. Masrafsız olması sevindirici.. Aracınızı iyice kurutun. Yoksa küf ve koku oluşumu yapar..  ;)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Gözünüz aydın.. Su olayı çok karışık.. Özellikle sunroof olan araçlarda 10 farklı bölgeden su alma oluyor ve çoğu tek seferde bulunamıyor. Masrafsız olması sevindirici.. Aracınızı iyice kurutun. Yoksa küf ve koku oluşumu yapar..  ;)

yapsın,sanane :crazy:   :p 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...