İçeriğe Yönlendir

Araç Satışı-Sattığım Araç Hasarlı Çıktı

Gürkan Gürel

Recommended Posts

Gürkan Gürel

Bencede yapacak bisey yok. Kaldi ki arkadaslarin dedigi gibi kendisinin kaza yapmadigi ne malum... Ve o kadar para verip aliyorsun. Arabayi gosterip incelemek onun sorumlulugunda. Cocuk oyuncagi mi bu is?

abi arabada kaza veya hasar kaydı çıksa tamam eywallah diyeceğim ama böyle bir kayıt söz konusu bile değil. Kendisi biliyor kayıtlarında flan hasar olmadığını.

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Kaldi ki suclayacagi biri varsa; dusunmus oldugu o zarari, cok guvenmis oldugu Bmw servis personeli 4 arkadasindan talep etmeli...

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Telefondan ses kaydı yapmak yasal suç.Bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı

Kimseye zorla mal satmamışsınız,kimsede zorla mal almamış.bu işten hiç birşey çıkmaz,gönlünüzü ferah tutun.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Karşı taraf ben göstermedim yazdığına itimat ettim diye yalan söylerse?

Aracın geçmişi ile ilgili resmi belge de oyun yok ise pert gibi veya km düşürülmesi gibi bir durum yoksa alıcı alacağı malı kontrol ettirmek ile yükümlüdür. Noterden beğenerek aldım ibaresi buna karşılıktır.  Ancak aracın güven altına alınmasını engelleyen yasal hasar durumu var ve bu bir şekilde gizlenir ise yani pert durumu var da o saklanır ise suç doğar. 

Mevcut durumda karşı tarafın pek bir şey ispat edeceğini ben sanmıyorum. Kaldı mi hasara kullandığı süreçte kendisinin neden olmadığını da ıspatlaması gerekir bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aracı alıp sağlam elektronik parçaları tamirlisi ile değiştirip .. bunu kaputu değişmiş deiyp geri vermeyeceği ne malum? Her türlü kontrolü siz de yaptırın

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

Allah hayırlısını versin iyi insanlarla karşılaştırsın demiyorlar boşuna...

Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Kimseye zorla mal satmamışsınız,kimsede zorla mal almamış.bu işten hiç birşey çıkmaz,gönlünüzü ferah tutun.

eyvallah çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tam oalrak detyada belirtilen fark nedir ilandaki ile sonrafdan fark edilen parçalar?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Yahu millet neler yapıyor da sonra ortalıkta geziyor, neyse, adam arabayı geri itelemeye çalışıyor sadece fikrini değiştirmiş ama iş işten geçmiş tabi ki, 5 bin lira altına geri alırım deyin iş kapansın. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Tam oalrak detyada belirtilen fark nedir ilandaki ile sonrafdan fark edilen parçalar?

geçen yıl arabayı ben alırken plaka ve Şase den sorgulattim hiç bir kayıt yok temiz araba, sonra sanayiye götürdük hatay dörtyol ilçesinde baktirdik ve adamlar dedi işte arabada yüzeysel boyalar var, sağ kapı işlem görmüş carpma veya surtmeden dolayi macunlu ve boyalı dediler. Bende tmm madem dedim aldım aracı.

Geçen hafta borclarimdan dolayi arabayı satılığa cikattim ve ilana şöyle yazdım

1.Arabamin hasar veya pert kaydı kesinlikle yoktur.

2.arabamin sağ ön kapısı çarpma veya surtunmeden dolayı macunlu ve boyalı ayrica bazi bilmediğim yerlerde boyalar var yazdım.

3.çalışmayan hicbir aksamı yok herşey faal yazdım.

Şimdi adam buna dayandı geldi, 4 arkadaş getirdi bmw servisinde çalışan ve baktılar iuice sürdüler test ettiler araba iyi güzel dediler alıcı da sürdü baktı beğendi. Plakasini sasesini sorgulattilar temiz çıkıyor zaten.

eee dün beni arıyor aldiktan 5 gun sonra expertize soktum arabayi ve sağ sol ön camurluk değişik, sağ on arka iki kapi değişik,araba komple boyalı, araba devrilmis birde dedi. Ben şok üstüne şok yaşadım. Paramı geriye iade edeceksin ben bu malı almaktan vazgeçtim diye beni arıyor. Ben paramı yatirdim borclarimi bitirdim, tm eahtladim derken bu olay çıktı. Avukata verip seni mahkemeye vereceğim dedi. Bende ver mahkemeye madem dedim. Ben kimseyi kandirmadim her türlü ispat yaparım dedim kapattık tlefonları

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Siz dürüst nir satıcı olarak her şeyi söylemişsiniz, alıcı olarak ustaları ile beraber baktırıp aldı ise bence bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Yahu millet neler yapıyor da sonra ortalıkta geziyor, neyse, adam arabayı geri itelemeye çalışıyor sadece fikrini değiştirmiş ama iş işten geçmiş tabi ki, 5 bin lira altına geri alırım deyin iş kapansın. :)

ah be abicim param kalmış olsada alsam. Malesef bu durumumda yok
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

geçen yıl arabayı ben alırken plaka ve Şase den sorgulattim hiç bir kayıt yok temiz araba, sonra sanayiye götürdük hatay dörtyol ilçesinde baktirdik ve adamlar dedi işte arabada yüzeysel boyalar var, sağ kapı işlem görmüş carpma veya surtmeden dolayi macunlu ve boyalı dediler. Bende tmm madem dedim aldım aracı.

Geçen hafta borclarimdan dolayi arabayı satılığa cikattim ve ilana şöyle yazdım

1.Arabamin hasar veya pert kaydı kesinlikle yoktur.

2.arabamin sağ ön kapısı çarpma veya surtunmeden dolayı macunlu ve boyalı ayrica bazi bilmediğim yerlerde boyalar var yazdım.

3.çalışmayan hicbir aksamı yok herşey faal yazdım.

Şimdi adam buna dayandı geldi, 4 arkadaş getirdi bmw servisinde çalışan ve baktılar iuice sürdüler test ettiler araba iyi güzel dediler alıcı da sürdü baktı beğendi. Plakasini sasesini sorgulattilar temiz çıkıyor zaten.

eee dün beni arıyor aldiktan 5 gun sonra expertize soktum arabayi ve sağ sol ön camurluk değişik, sağ on arka iki kapi değişik,araba komple boyalı, araba devrilmis birde dedi. Ben şok üstüne şok yaşadım. Paramı geriye iade edeceksin ben bu malı almaktan vazgeçtim diye beni arıyor. Ben paramı yatirdim borclarimi bitirdim, tm eahtladim derken bu olay çıktı. Avukata verip seni mahkemeye vereceğim dedi. Bende ver mahkemeye madem dedim. Ben kimseyi kandirmadim her türlü ispat yaparım dedim kapattık tlefonları

Gürkan bey,

Mesajlarda ve feysbuk vs diğer yerlerde engelleyin gitsin, kim aldığı arabayı beş gün sonra ekspertize sokar, adam belli ki fikrini değiştirmiş geri itelemeye çalışıyor.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Gürkan bey,

Mesajlarda ve feysbuk vs diğer yerlerde engelleyin gitsin, kim aldığı arabayı beş gün sonra ekspertize sokar, adam belli ki fikrini değiştirmiş geri itelemeye çalışıyor.

abi aynen dediğinizi yaptım zaten. Engelledim heryerden. Beni rahatsiz etme artik arama dedim. İlla birşey istiyorsan ver mahkemeye dedim bende
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Haklı gözüküyorsunuz.Muhatap olup sinirlerinizi bozmayın. "İstediğin yola başvur" deyip ilişkiyi kesin.Uğraştıkça yıpranırsınız.

Arkadaşlar da yazmış, ne malum, orijinal parçalarını söküp, değişmediğini.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Kardeşim arabayı geri almak zorunda değilsin , araba alındıktan sonra değil , alınmadan önce baktırılır.Noterden devir almışsa , imza attıktan sonra her şey biter.Banada bilmez zamanlarımda (daha 20li yaşlardayım) galericinin biri bir araba sattı itimat ettim baktırmadım , daha sonraları aracın taklalı olduğunu öğrendim , galericiye söylediğimde '' ciklet satmıyoruz alırken baktırsaydın dedi'' bana göre doğru dedi. O arabanın sayesinde şimdi profosyonel oldum :) aldığım arabayı kendim bakıyorum artık. Sana kalmış bir şey , sen bu işin ticaretini yapsan tamam ama , binici olduğundan dolayı hiç bir şey tutturamaz . Ben epeyce bir araba aldım sattım , her sattığım adamada '' bak kardeşim arabayı gördün , baktın , baktırdın, sevdin aldın , bu 2. el araba sonra bir arızası , kusuru çıkarsa beni arama '' derim. Sonuçta alan kişide serviste çalışan arkadaşlarına baktırmış , ondan sonra almış.

Kolay gelsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Haklı gözüküyorsunuz.Muhatap olup sinirlerinizi bozmayın. "İstediğin yola başvur" deyip ilişkiyi kesin.Uğraştıkça yıpranırsınız.

Arkadaşlar da yazmış, ne malum, orijinal parçalarını söküp, değişmediğini.

aynen güzel abicim şu son günlerde ymin ederim o kadar sinirlerim bozulduki, ailem bile bana üzülüyor. Yemeden içmeden kesildim uyuyamadim sinirden. Engelledim attım zaten. Gidip gosterseme madem adam akıllı baktirsana arabaya, benim ne suçum Günahım var. Demekki adamin dedikleri dogruysa bile bana bu arabayı datan kişide beni kaziklamis. Ben kendimi biliyorum eminim. Arabayla ne bir kazam oldu nede en ufak biryerini bozdum. Aldığım gibi duruyor araba. İstedikleri yerden sigortadan ordan burda arastirabilirler

Kardeşim arabayı geri almak zorunda değilsin , araba alındıktan sonra değil , alınmadan önce baktırılır.Noterden devir almışsa , imza attıktan sonra her şey biter.Banada bilmez zamanlarımda (daha 20li yaşlardayım) galericinin biri bir araba sattı itimat ettim baktırmadım , daha sonraları aracın taklalı olduğunu öğrendim , galericiye söylediğimde '' ciklet satmıyoruz alırken baktırsaydın dedi'' bana göre doğru dedi. O arabanın sayesinde şimdi profosyonel oldum :) aldığım arabayı kendim bakıyorum artık. Sana kalmış bir şey , sen bu işin ticaretini yapsan tamam ama , binici olduğundan dolayı hiç bir şey tutturamaz . Ben epeyce bir araba aldım sattım , her sattığım adamada '' bak kardeşim arabayı gördün , baktın , baktırdın, sevdin aldın , bu 2. el araba sonra bir arızası , kusuru çıkarsa beni arama '' derim. Sonuçta alan kişide serviste çalışan arkadaşlarına baktırmış , ondan sonra almış.

Kolay gelsin.

çok teşekkürler. İlla herkesin başına gelebilecek bir durum bunlar. Herkese ibret olunacak bir durum bu. Vallahi araba gorecek yanim kalmadi. Arabalardan nefret ettim resmen. Alah herkesi hayırlısına cattirsin
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Bir dip not olarakta , bundan sonra paranın tamamını almadan , ne arabayı nede satışını verme .

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Bir dip not olarakta , bundan sonra paranın tamamını almadan , ne arabayı nede satışını verme .

tamam abicim Allah razı olsun. Senin verdiğin cevap içimdeki sıkıntıyı iyice giderdi. Allah ta senin bir sıkıntın varsa veya olursa gidersin. İyiki cuma günü 5bin tl mi aldım. Yoksa cumartesiye falan kalsaydı alamayacak olduğumu anladım. Hep karsimdakini kendim gibi görüp inanmak güvenmek isterim ben. Kötü düşünemiyorum. Insanlarda benim saf oluşumdan yararlanmak istiyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Benzer bor olay basimiza geldi. 2013 polo vardi abimde. Alirken 13 tl normal hasar kayitli olarak baktik aldik piyasasindan ucuza. Kucuk gelmeye başlayınca satalim dedi ve ilani benim adimdan verdi bankada telefonlara bakamiyorum diye. Elemanin biri aradi. Yalvariyor esim cok begendi almak istiyoruz 5000 senet ya da her neyse yapalim 1 ay sonra verelim falan. O sirada singapurdan bir kaptan da aradi babasini gonderip alacakmis nakit. Abim dedi verelim senetle kaptandan ses cikmadi. Iyi dedim. Eleman gelmis arabaya hyundai yetkili servis muduru arkadasiymis, baktirmis almis gitmis.3 gün sonra ariyor. Vay efendim vw turkuaz diye bir sistemi varmis arac burada agir hasar kayitli gozukuyormus arabayı geri alin. Kim araba alirken turkuaz diye sisteme bakiyor ki biz bakip alalim. Kaldi ki turkuazi da o gun duydum. Sizi mahkemeye verecegim falan. Iyi dedik ver. Servis muduru arkadasini da bir suru rahatsiz etmis adam canindan bezmis. Her neyse parayi odemedi haliyle avukata verdik bu sefer o aradi nolur hemen odeyecegim icraya vermeyin diye :) para geldi sonunda.

Bu surec esnasinda elemanin kocasi olmadigini, bizden aldigi arabayi 2bin lira karla sattigini da ogrendik o da ayri :)

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Herifler tokatçı olabilir , gidin yetkili bir ford servisine eğer haksız olursanız aracı geri almanız doğru olur çünkü bilmedende olsa adamları kazıklamış oluyorsunuz bilmeden bu şekilde satmış olmanız haklılığınızı ortaya çıkarmaz ve mahkemeye gidilirse haksız olmanız bence kuvvetle muhtemel

Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Benzer bor olay basimiza geldi. 2013 polo vardi abimde. Alirken 13 tl normal hasar kayitli olarak baktik aldik piyasasindan ucuza. Kucuk gelmeye başlayınca satalim dedi ve ilani benim adimdan verdi bankada telefonlara bakamiyorum diye. Elemanin biri aradi. Yalvariyor esim cok begendi almak istiyoruz 5000 senet ya da her neyse yapalim 1 ay sonra verelim falan. O sirada singapurdan bir kaptan da aradi babasini gonderip alacakmis nakit. Abim dedi verelim senetle kaptandan ses cikmadi. Iyi dedim. Eleman gelmis arabaya hyundai yetkili servis muduru arkadasiymis, baktirmis almis gitmis.3 gün sonra ariyor. Vay efendim vw turkuaz diye bir sistemi varmis arac burada agir hasar kayitli gozukuyormus arabayı geri alin. Kim araba alirken turkuaz diye sisteme bakiyor ki biz bakip alalim. Kaldi ki turkuazi da o gun duydum. Sizi mahkemeye verecegim falan. Iyi dedik ver. Servis muduru arkadasini da bir suru rahatsiz etmis adam canindan bezmis. Her neyse parayi odemedi haliyle avukata verdik bu sefer o aradi nolur hemen odeyecegim icraya vermeyin diye :) para geldi sonunda.

Bu surec esnasinda elemanin kocasi olmadigini, bizden aldigi arabayi 2bin lira karla sattigini da ogrendik o da ayri :)

abi sizede geçmiş olsun. Bu olayları inşallah kimse yaşamaz. Başına gelmeyen bilemez malesef
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Dolandırıcılık mağduru olabilirsin, bir kaç ay önce focusumu sattım. Ankara'dan bir galerici aldı. Kendini lastikçi olarak tanıttı ve kullanmak için alıyorum dedi.  2 kişiydiler aracı incelediler test sürüşü yaptılar, dediklerimin haricinde bir şey çıkmadı. Aynı gün aracın devrini yaptık paramı aldım, hemen yola çıkıp Ankara'ya dönmek üzere yola çıktılar. Fazla değil 2 saat sonra sattığım adam aradı motor arıza lambası yandı dedi, biz arabayı geri getireceğiz dedi. Bende mazot yerine benzin almış olabilirsiniz araba çalışmıyor mu diye sordum, çalışıyor yürüyor ama 120 yi geçmiyor dedi. Benim yapacak bir şeyim yok arabayı sağlam verdim dedim kapattım. Akşam üzeri HGS kayıtlarından istanbul çamlıca gişelerden Ankara gişelerine 5-6 saat gibi bir sürede vardıklarını gördüm. Akşam adam tekrar arardı enjektörlerin bozuk çıktığını ve 2.000tl masraf yaptığını söyledi. Benden 2.000tl istedi :) ben oralı olmayınca yarı yarıya bölüşelim 1.000tl gönder dedi, bu sırada dava açacağım hakem heyetine başvuracağım, ilanda yazdıkların (arabanın bakımlı olduğu turbo ve enjektörlerin geçen sene yenilendiği gibi) elimde duruyor vs. saydırıyor tabiki :) Ben de arabanın parasıyla ev almak için emlakçıya vermiştim, dedim ki mahkemeyi aç mehkeme beni suçlu bulsa dahi bende para yok hakkın varsa mahkeme kararıyla alırsın dedim kapattım daha da arayan olmadı. bir kaç gün sonra arabamı malum sitede ilanda gördüm :)  

noterde imzayı attıktan sonra dolandırıcılık yapılmadığı sürece bir dönüş olmaz. (çok araştırdım) Geri dönüş ancak KM ile oynayarak ayıplı mal satışı yapmak yada hasarlı aracı hasarsız diyerek (kandırarak) satmak şeklinde bir olay varsa olabilir. Yani olur bile değil olabilir. Ki sizin durumda asla olmaz içiniz rahat olsun. 

Belki arabayı senden aldı ertesi gün kaza yaptı, sonra tamir ettirdi ve şimdi seni arıyor da olabilir. Takma kafanı boş yere. Çok istiyorsa tüketici hakem heyetine başvurarak işe başlar 3-4 sene mahkeme sürer bu süre boyunca o da sende  bu işten bıkmış olursunuz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Herifler tokatçı olabilir , gidin yetkili bir ford servisine eğer haksız olursanız aracı geri almanız doğru olur çünkü bilmedende olsa adamları kazıklamış oluyorsunuz bilmeden bu şekilde satmış olmanız haklılığınızı ortaya çıkarmaz ve mahkemeye gidilirse haksız olmanız bence kuvvetle muhtemel

Hocam mahkemede haksız falan olmaz. Anlatılanlara göre arkadaş iyi niyetle bildiği şeyleri yazmış. Alınacak arabayı araştırmak satanın değil alanın yükümlülüğüdür. Eleman baktırmış arkadaşlarına, bir şey çıkmamış sonra günler sonra komple boyalı taklalı falan, kesin uyduruyor. Siz rahat olun, arabanızda belki de hiç bir şey yoktu, olsa siz muhakkak kullanırken bir şeyleri fark ederdiniz. Sadece alan eleman 1 hafta sonra arabayı değiştirmek istedi en kolay yol olarak da seni gördü. İçin rahat olsun. Hiç bir şey koparamazlar. Yeter ki siz iyi niyetinizi elden bırakmayın. Ve kimseye bir daha o kadar güvenmeyin. Ha ben de yapmadım mı yaptım. Focus'un 3 bin lirasını 2 hafta sonra aldım ama o benim askerden yakın arkadaşımdı. Benim de yapmamam lazımdı. Geri dönmeyeceğini göze alarak kabul ettim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...