İçeriğe Yönlendir

Araç Satışı-Sattığım Araç Hasarlı Çıktı

Gürkan Gürel

Recommended Posts

Engin Ünal

:D

https://www.youtube.com/watch?v=yj6TchBn5CQ

Dolandırıcılık mağduru olabilirsin, bir kaç ay önce focusumu sattım. Ankara'dan bir galerici aldı. Kendini lastikçi olarak tanıttı ve kullanmak için alıyorum dedi.  2 kişiydiler aracı incelediler test sürüşü yaptılar, dediklerimin haricinde bir şey çıkmadı. Aynı gün aracın devrini yaptık paramı aldım, hemen yola çıkıp Ankara'ya dönmek üzere yola çıktılar. Fazla değil 2 saat sonra sattığım adam aradı motor arıza lambası yandı dedi, biz arabayı geri getireceğiz dedi. Bende mazot yerine benzin almış olabilirsiniz araba çalışmıyor mu diye sordum, çalışıyor yürüyor ama 120 yi geçmiyor dedi. Benim yapacak bir şeyim yok arabayı sağlam verdim dedim kapattım. Akşam üzeri HGS kayıtlarından istanbul çamlıca gişelerden Ankara gişelerine 5-6 saat gibi bir sürede vardıklarını gördüm. Akşam adam tekrar arardı enjektörlerin bozuk çıktığını ve 2.000tl masraf yaptığını söyledi. Benden 2.000tl istedi :) ben oralı olmayınca yarı yarıya bölüşelim 1.000tl gönder dedi, bu sırada dava açacağım hakem heyetine başvuracağım, ilanda yazdıkların (arabanın bakımlı olduğu turbo ve enjektörlerin geçen sene yenilendiği gibi) elimde duruyor vs. saydırıyor tabiki :) Ben de arabanın parasıyla ev almak için emlakçıya vermiştim, dedim ki mahkemeyi aç mehkeme beni suçlu bulsa dahi bende para yok hakkın varsa mahkeme kararıyla alırsın dedim kapattım daha da arayan olmadı. bir kaç gün sonra arabamı malum sitede ilanda gördüm :)

noterde imzayı attıktan sonra dolandırıcılık yapılmadığı sürece bir dönüş olmaz. (çok araştırdım) Geri dönüş ancak KM ile oynayarak ayıplı mal satışı yapmak yada hasarlı aracı hasarsız diyerek (kandırarak) satmak şeklinde bir olay varsa olabilir. Yani olur bile değil olabilir. Ki sizin durumda asla olmaz içiniz rahat olsun. 

Belki arabayı senden aldı ertesi gün kaza yaptı, sonra tamir ettirdi ve şimdi seni arıyor da olabilir. Takma kafanı boş yere. Çok istiyorsa tüketici hakem heyetine başvurarak işe başlar 3-4 sene mahkeme sürer bu süre boyunca o da sende  bu işten bıkmış olursunuz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

kiralik arabaları bile sanayiye götürüp şanzıman değiştiren bir milletiz senin aracı aldıktan sonra 5 güne neler yapmış olabilir. Öyle geri getirme olur mu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Efe Kahraman

geçmiş olsun. kötü niyetiniz olmadığı kesin.  :bravo:

Yorum bağlantısı
Guest Aykut Can
(düzenlendi)

Noter satis sozlesmesimde "araci gordum, begenerek aldim" yaziyor. Gerisi hikaye. Istedigi kadar versin mahmemeye. Satis yaptiktan sonra her haliyle onundur arac.

Ne bilelim aldiktan sonra onun kaza yapmadigini? Ne bilelim araclari alip alip, orijinal parcalarini calip, bu bahaneyle geri iade etmek isteyeb dolandiricilar olmadigini?

Siz gercekten bilerek yanlis beyanda bulunmadiginizi bildikten sonra, gonlunuz ferah olsun. Hukuken bir sey yapabilecegini sanmiyorum.

tarihinde Aykut Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Noter satis sozlesmesimde "araci gordum, begenerek aldim" yaziyor. Gerisi hikaye. Istedigi kadar versin mahmemeye. Satis yaptiktan sonra her haliyle onundur arac.

Ne bilelim aldiktan sonra onun kaza yapmadigini? Ne bilelim araclari alip alip, orijinal parcalarini calip, bu bahaneyle geri iade etmek isteyeb dolandiricilar olmadigini?

Siz gercekten bilerek yanlis beyanda bulunmadiginizi bildikten sonra, gonlunuz ferah olsun. Hukuken bir sey yapabilecegini sanmiyorum.

teşekkür ederim. Araba bildiğim herşeyi yazdım ben, sonuçta getirdi arkadaşlarını ve baktirdi, beğendi aldı satışı gitti. Sonradan ben almaktan vazgeçtim deyip gelmesi bence çok saçma zaten. Herkesin ona göre planlı düzeni var. Borçlarımı kapattım diye sevincimi yaşayamadım bu olay yüzünden.evde sinir stres olduk hanım çocuk flan
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

bu işler sıkıntılı stresli işler..adamın dediğinden bişey çıkmaz ama 2 gün sonra gelip kapınıza dayansa olay çıkar..

Sizde bankacıymışsınız..Araba satarken ben müşteri seçerim..adamın konuşmasından hitap tarzından azçok belli olur zaten..bankada ne müşterilerle karşılaşıyorsunuz azıcık sezmeniz gerekir..Golf'ümü satarken bir adam aradı nasılda satmak istiyorum başka araba bulmuşum ama baktım konuşma falan kayık..yok dedim abicim sattık arabayı :) Cruze'um var satarken birisi aradı nasıl arababayı çıkarmak istiyorum elimden konuşma falan galerici ağızı numarasını kaydettim whatsapp'dan bir baktım tam hükümlü tipi :) (cezaevi çavuşluğu yaptım) yok dedim abicim şöyledir böyledir satmadım.

sonra para işleri sakat..ben 5.000 TL değil 5 TL kalsa satmam arabayı..iyi cesaret valla sizdekide bravo..adam yollamasa parayı uğraşır durursunuz..tahsilat falan çok zor bilirsiniz..

hayırlısı olsun..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Bence sizin arabayı alan kişinin arkadaş çevresi adamla dalga geçmek adına bu araba taklalı vs gibi yorumlarda bulunup adamı arabadan soğutmuş, kişi de arabayı iade etmek istemiş. Bana göre olay bundan ibaret :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben bir kez pert araç alma golü yedim, iade al dedim pert olduğunu öğrenince,almam dedi.

Mahkemelik olduk, 4.000,TL gibi bir tazminat almıştım, ama benim durumum farklı, aldığım araç araç pertti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Ben bir kez pert araç alma golü yedim, iade al dedim pert olduğunu öğrenince,almam dedi.

Mahkemelik olduk, 4.000,TL gibi bir tazminat almıştım, ama benim durumum farklı, aldığım araç araç pertti.

ama benim sattığım aracın pert veya kaza kaydı falan yok. Trameri çok temiz. Birşey çıkacağını sanmıyorum. Beni suçlayamaz herhalde.
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Sen gönlünü ferah tut ve asla taviz verme, eleman mahkeme, savcılık sayarsa ben de gidiyorum beni rahatsız ediyorsunuz de. :) Millet bir acayip olmuş araba alıyorsun kardeşim satış anına kadar iyice düşünüp taşınacak öyle karar vereceksin satış olduktan sonra olay biter.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

ama benim sattığım aracın pert veya kaza kaydı falan yok. Trameri çok temiz. Birşey çıkacağını sanmıyorum. Beni suçlayamaz herhalde.

Aynen bende öyle düşünüyorum, dert etmeyin kendinize.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bir haftalığına arabaya ihtiyacım var, satın alıyorum sonra beğenmedim deyip işim bitince iade istiyorum.. Var mı böyle bir dünya ?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

5bin tl için senet almış miydinız? Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile almamışsınız, ve şahıs sonra gelip parayı ödemiş. Bu durum şebeke olma ihtimalini azaltıyor, ama sıfırlamıyor . Peki şahsın iddiaları gerçek olabilir mi? Neticede aracınızı tanırsınız ve bir şekilde bir yerlerde darbe hasar durumunu öğrenme ortamınız olmuştur. Sizin beyanınız ile şahsın iddiaları arasında uçurum var ve bu farki anlayamayacak kaportacı ustası tanımıyorum , bunu o bmw servisi çalışanı olan ustalar için söylüyorum. Eğer arabanızdan emin iseniz vicdanınız rahat olsun, arabanızdan eminseniz diğer tüm parametreler karşı tarafın kötü niyetliligini gösteriyor. Bu durumda hukuken sizden alacağı olması imkansiza yakın görünüyor. Ama bunun yani sıra vicdanen rahat olmanız da önemli. Adam arabayi birseylerden kıllanıp sonradan ekpertize sokmuş olabilir, olmaz diye birşey yok. Ama kötü niyetli onlarca şey yapmış da olabilir. Araca sahip olmuş birisi olarak bunu siz bilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

5bin tl için senet almış miydinız? Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile almamışsınız, ve şahıs sonra gelip parayı ödemiş. Bu durum şebeke olma ihtimalini azaltıyor, ama sıfırlamıyor . Peki şahsın iddiaları gerçek olabilir mi? Neticede aracınızı tanırsınız ve bir şekilde bir yerlerde darbe hasar durumunu öğrenme ortamınız olmuştur. Sizin beyanınız ile şahsın iddiaları arasında uçurum var ve bu farki anlayamayacak kaportacı ustası tanımıyorum , bunu o bmw servisi çalışanı olan ustalar için söylüyorum. Eğer arabanızdan emin iseniz vicdanınız rahat olsun, arabanızdan eminseniz diğer tüm parametreler karşı tarafın kötü niyetliligini gösteriyor. Bu durumda hukuken sizden alacağı olması imkansiza yakın görünüyor. Ama bunun yani sıra vicdanen rahat olmanız da önemli. Adam arabayi birseylerden kıllanıp sonradan ekpertize sokmuş olabilir, olmaz diye birşey yok. Ama kötü niyetli onlarca şey yapmış da olabilir. Araca sahip olmuş birisi olarak bunu siz bilirsiniz.

Arabamı geçen sene alırken hatay a gittim taaa denizli den almaya, arabayı beğendim hoşuma gitti. Plaka ve Şase den sorgulattim ve aracın hiç kazaya karismadigi yaziyordu sevindim. Sonra iyice içim rahat etsin diye yine orada aldığım satıcı ile sanayiye götürdük büyük ihtimal tanıdığı bir yerdi, adamlar ooo araba iyi, sağ ön kapısı daebe aldığı için macunlu ve boyalı dediler ayrıca yüzeysel boyalar var ama araba duzgun alabilirsin dediler güvendim aldım ben. Sonuçta arabanın degiseni varmı kazasi varmi ben bunları anlamam. Sadece surmesini iyi anlarım ben. Neyse ben 1 yıl kullandim hiç masraf çıkmadı. Sanayiye gidipte bir dah buralarda gostermedim arabayı. Bendeyken en ufak birakin kazayi çizik dahi olmadı. Şimdi borclarimdan dolayı satılığa çıkardım ilanda, aynen hataydaki sanayicinin dediği sözleri yazdım. Doğal olarak ben anlamiyorum bana denileni yazdim. On kapinin macunlu boyali oldugunu ve bazi bolgelerinde yuzeysel boyalar varmis bana böyle dediler dedim. Hsar kaydi falan yok dedim. Zayen baktirmakta serbest herkes. Ben arabadan anlamadigimi söyledim. Gelip 4 arkadaş baktilar begendiler aldilar gittiler 5 gun sonra beni ara sen böyle böyle olmuş de. Ben bunu niye geriye alayimki artık. Olan olmuş. Bu arada 5 bin tl için guvendim adama senet atarim dedi yinede tmm ben guveniyorum şüphem yok dedim almadim. 3 gün sonra paramı yolladı. Cumartesi günüde sanayide arabayı heryere baktirmis usatadan ustaya götürmüş. Kimi kapilar değişik, kimi camurluk degisik. Kimi tavan macunlu. Kimi takla atmis devrilmis demis. Bana dedi, ilanın çıktısını aldım, expertiz raporumuda aldım, benim paramı hazırla ben bu arabayı almak istemiyorum dedi. Ben dedim borclarimi kapattim. Senin dediklerine ben çok şaşırdım dedim. Sonra illa beni arayip arayip nerdesin ben geliyorum gibisinden sert tavırla konuşuyor. Bende sert oldum ondan sonra. Bak kardesim sen geldin arabanı ustalarinla geldin baktin, test ettiniz begendin aldın gittin. Expertize niye sokmadin dedim. Almadan önce iyice baktirip öyle alsaydin dedim. Ben aracı geriye almiyorum zaten paramda yok dedim. Ben seni avukatima iletip mahkemeye vereceğim dedi. Bende dedim istediğini yap, benide rahatsız edipdurma artık yapacağını yap dedim kapattim engelledim numaralarini falan.
Yorum bağlantısı
Salih Seyman

İyi etmişsin kafaya takacak bişey yok. Sen satışı verdikten sonra ilersi seni ilgilendirmez. Satıştan öceki ilanda yazan beyanlardan dolayı avkat tutsa dahi sen bu işin vergi boyutlu ticaretini devamlı surette yapmadığın için en fazla iki duruşma görürsün başkada bişey olmaz.

Yorum bağlantısı
Guest Aykut Can

İyi etmişsin kafaya takacak bişey yok. Sen satışı verdikten sonra ilersi seni ilgilendirmez. Satıştan öceki ilanda yazan beyanlardan dolayı avkat tutsa dahi sen bu işin vergi boyutlu ticaretini devamlı surette yapmadığın için en fazla iki duruşma görürsün başkada bişey olmaz.

Verin numarasini soyle ses tonu kalin olan, agir abi tadinda konusabilen bir tanidiginiza, arasin, "hayirdie birader. Gel istersen ben alayim arabayi senden, sikitini cozeyim" desin. Bakin bakalim bir daha sesi cikiyor mu?

Memlekette sesini cok cikaran isini gorur saniyor ya. Bu dilden konusmak lazim.

Herifin aklina girmisler belli ki. O da evhamli biriyse sanayi sanayi dolasmis. Sanayiden ne bekliyor ki.

Gitsin BMW ustasi arkadaslarindan alsin parasini.

Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Allah razı alsun, teşekkür ederim

Bakalım artık bugün iş yerine falan gelirmi, yoksa mahkemeye verecekmi, ben sizlere haber ederim durumu. İster ustemez yinede canım çok sıkılıyor bu işlere.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bence işyerine gelemez. Siz param yok dedikten sonra gelse de birşey çıkaramayacağını bilir. Ortada iki iddia var. Birincisi siz alırken göstermişsiniz, en azından taklalı, ağır hasarlı bir durum yokmuş. Alıcı alırken baktırmış yine sorun yok. Sonrasında gösterdiği bir yer taklalı dedi diye tanımadığınız ve sizin şahit olmadığınız bir ortamdaki denilene gore mi hareket edeceksiniz? Tabi ki böyle birşey olmaz.

Sizin aracın geçmişi ile ilgili 3. şahısların ağzından yazdığınız ve belki de konuşma esnasındaki ifadeler alıcının sizin üzerinize gelmesine olanak sağlamış. Araç alıp satarken, bana söylenen bu gerisini bilmiyorum, ustanız ile gelin görün gibi ifadeler daha sonrasında problem yaşanmaması için güçlü bir metod olmuyor. Sonrasında biri flu kalmış alandan yararlanmaya çalışabiliyor.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Sizin durumunuz bir arkadaşımın başına gelmişti. Alan kişi çok tehdit etti. İşyeri çıkışına geldi. Mahkemeye vereceğim dedi. Herşeyi söyledi. O kadar olaydan sonra dedik bizim arkadaş baya sıkıntı çekecek. Sonra hiçbirşey olmadı. Oda sattı arabayı. Muhtemelen mahkemeden birşey çıkmayacağını anladı yoksa çok emindi kendinden. Bizim arkadaş ta uykularının kaçtığı ile kaldı.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun. Bir şey tutturamaz. Sizin de anlattığınız gibiyse durum vicdan azabı duyacağınız bir durumda yok.

Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

Biraz önce bir 32 li numara aradı açmadım. Google dan arattim numara bir avukatin numarasi. Belliki avukata vermiş beni. Tamam da avukat niye beni arıyor? Acaba gözümü mü korkutacak yoksa benim konuşma tarzima göre hareket edip benim beyanlarimi bertaraf etmek icinmi arıyor? Valla acmiycam ben tlf falan, versin mahkemede görüşürüz demi

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Arayan numarayı 'sakın açma' diye kaydedin. :) Muhatap olmayın hak aramanın yolları belli.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Gurkan bey gözünüzü korkutmak için yapıyor. Siz böyle herseyi sorun yaparsanız işin içinden cikamazsiniz. Sizi aradiginda avukatın adını alın sizde beni rahatsız ettiğiniz için kendi avukati ma yetki veriyorum deyin. Korkmayın korkutun. En iyi savunma saldiridir. Unutmayın. Sizin yanlisiniz yok. Takmayın bukadar takarsaniz haya edersiniz. Iyi aksamlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

açın konuşun kartları açıkoynayın ben rahatım deyin..

ilnadan farklı olarak neyi iddia a,ediyor hanf,gi parçalarda ne varmış? detayda

Yorum bağlantısı
Gürkan Gürel

2 adet avukatla görüştüm bir arkadaşın vasıtası ile, birisi diyor hiç birşey yapamaz rahat ol.

diğeri ise kazanma ihtimali var çünkü ayıplı mal diye birşey var. Aracın değişen parçası çok olursa ve gözle görünmeyecek kadar gizliyse bu ayıplar, hakim iade kararı verebilir dedi.

2.avukatın dediğini hiç beğenmedim. Nerden bileyim ben arkadaş adamın kendisi parçaları degistirmedigini? Ulan varya illa canım sıkılacak benim. Bu davayıda ben kaybedersem eğer bu hak bu hukuk bu ülkede yok diyorum. Yazıklar olsun yaaaa

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...