İçeriğe Yönlendir

Yeni Renault Talisman

Emre Öğüt

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Renault fena geliyor. Diğer markalar esas duruşa geçsin :)

Muahahha, 160 hp gelecek diye aylarca bekledik, geç kaldı geeeec, Honda sağolsun :)

Ama reno iyi gidiyor hakkını yemeyelim, yalnız sunu da unutmayın, reno çok iyi de merso kullanıyor, hayır, motoru iyi, Mersoyoda ucuz yollu idare edecek seviyede ve alt sınıf araba satarak satışlarını arttıracak modelinde kullanmak üzre motor lazımdı, adamlar bunu kullandı o kadar :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Volvo

820e644e162bde49ec45da6987b8b40b.jpg

Reno

a18f9771b7b836cea6a68563de957706.jpg

Şekil neredeyse aynı fakat talisman ın arayüzü çok kötü...

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Benim merak ettiğim;

1.6 dCi 160ps ile

2.0TDCI 163ps'i yarıştırsak hangisi daha iyi performans sergiler?

Küçük motor hacimleri aşırı beslemeyle yüksek güç üretirken büyük hacimli olup da aynı güç üreten motorların uzun vadede nasıl bir avantajı olur ya da olmaz?

Bugünkü 1.6 dizeller 10 sene öncesinin 2.0 dizellerin performansını yakalamış durumda.

Biz halen 115ps ile devam edelim bir de düz vites. Ford bilerek mondeo'ya otomatik şanzıman koymuyor (1.6 lar için)

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Çok güzel olmuş, yalnız ismi ofsayt. Bu aracı yeni Laguna diye Türkiyede lanse etseler şansı daha fazla olur bence.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Benim merak ettiğim;

1.6 dCi 160ps ile

Küçük motor hacimleri aşırı beslemeyle yüksek güç üretirken büyük hacimli olup da aynı güç üreten motorların uzun vadede nasıl bir avantajı olur ya da olmaz?

Bugünkü 1.6 dizeller 10 sene öncesinin 2.0 dizellerin performansını yakalamış durumda.

Biz halen 115ps ile devam edelim bir de düz vites. Ford bilerek mondeo'ya otomatik şanzıman koymuyor (1.6 lar için)

Ford koymaz cunki sanzimanlar tırt, klasik şanzıman dışında adam gibi calisanida yok ne yazıkki, dsg de edc de yetersiz, adam neden riske girsin, biliyorsun Ford garanticidir, riske bile bile girmez, bence ford da honda gibi farklı marka şanzıman kullansın, ZF kullansa nasıl olurdu acaba? tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Benim merak ettiğim;

1.6 dCi 160ps ile

MK3 olacakmış özür kasaları karıştırdım.

Bu da detaylı bir inceleme..

Arabanın reklamını yapmaktan başka bir şey yapmamışlar. Bence süspansiyon konforundan bahsedilmeyen test test değildir. Bana göre araba hem çukurarı kasisleri hissettirmeyecek hem de yol tutuşu güzel olacak.

Ford koymaz cunki sanzimanlar tırt, klasik şanzıman dışında adam gibi calisanida yok ne yazıkki, dağ de edc de yetersiz, adam neden riske girsin, biliyorsun Ford garanticidir, riske bile bile girmez, bence ford da honda gibi farklı marka şanzıman kullansın, ZF kullansa nasıl olurdu acaba?

Volvo'lara koyduğu 1.6 powershift yeni mondeo'da olsa benim mondeoyu takasa vermiştim çoktan.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bu araç kendine aşık etmeyecek gibi değil gerçekten. Tasarımı, etli-kaslı ama ciddi de olan duruşu çok hoş olmuş. Bu sınıfta olması gereken sportif ciddiyet bu araçta var. Sürüş zevki de varsa, sportiflik sadece görünüşte kalmazsa, fiyatı da rekabetçi belirlerlerse güzel seçenek olur. Zaten DCI motor ve EDC şanzımanla 1-0 önde başlıyor.

Aslında çocukluğumuzun Safrane adı o kadar sempatiyi toplamış dururken neden adına Talisman dediler merak ediyorum.

Yorum bağlantısı

Wuu.. 1.6 dci

Bi turbo

380 tork

160 bg

608 lt bagaj

6 ileri EDC

Yok mu arttıran?

Dışını çok beğendim içide bi okadar rezalet çıkmadan makyaj yemeli [emoji1]

Ama çok can yakacağa benziyor..

Semih Bey,

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Enis Sever

Araba çok güzel olmuş iyi bir fiyatla piyasaya girerse Passat ve Mondeo nun başını çok ağrıtır. 4C özelliğini de düşünürsek hiç yabana atılacak araba değil

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Wuu.. 1.6 dci

Bi turbo

380 tork

160 bg

608 lt bagaj

6 ileri EDC

Yok mu arttıran?

Bu özellikler sınıfında rakipsiz yapıyor yapmasına da asıl;

+ direksiyonu çevirince arka tekerlekleri de ön tekerlekler ile ters açıda dönüyor...

şaka değil gerçek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Misafir

On tarafi cirkin.

Tabii ki.Arabayı teslim ettiğindeki fiyat neyse o.İşine gelmezse alma kardeşim der adam.Çünki bilir ki dışarda bekleyen 1 ton adam var almak ićin.Bu iphone ile VW kuyruğunu anlamış değilim.

Biner ve kullanirsaniz anlarsiniz [emoji6]

Önündeki amblem renault değilde vw olsaydı emin olun 10 kişiden 9 u beğenirdi zaten bence :)

Yine begenmezdim cunku bizden boyle tasarim cikmaz [emoji6]

Yorum bağlantısı
Guest Misafir
(düzenlendi)

Geçen pazar plazaları geziyoruz.Ford a gittik bekçi var.Adam bize arabaları tanıtmaya çalışıyor.Bekçi bu adam satış elemanı falan değil.Ciddi söylüyorum Allah şahit.VW plaza ya gittik.Arabaların olduğu bölümde geziyoruz 3-4 kişi var camla bölünmüş yerde.Adamlar geldiğimizi gördü biri de kalkıp hayırdır neye geldiniz diyen yok.Benim abim Vw taraftarıdır.Babamla biz sinli kaflı halde cıkarken o garibim hala bir umut gelip bakacaklar diye bekliyor[emoji23] .

Abiniz benden [emoji23][emoji56]

Kullanmadığımı nereden anladınız Özlem hanım?

Uzun sure kullanmadiginizi anladim Hamza Bey [emoji5] tarihinde E. Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Wv ve skoda marka araçları uzun süre kullandım .Hani siz döner seversiniz de arkadaşınız köfte sever ya o misal diyelim.[emoji4]

Su an arabam yok sattim.Tarafsızım forda da vururum [emoji1]

Hayirlisi olsun diyelim yeni arac icin.[emoji56]

Maalesef anlayamadigim bir duygu, mantik olarak kavriyor fakat idrak edemiyorum[emoji5]

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Renault Talisman ‘Yılın En Güzel Otomobili’ ödülüne layık görüldü!

Renault Tasarım Direktörü Laurens van den Acker ise Tasarım Büyük Ödülü’nün sahibi oldu.

http://www.milliyet.com.tr/renault-talisman-yilin-en-guzel-otomobil-2189422/?ref=milliyet_anasayfa

o tasarımcının yerinde olsan sen de başka firmada calisman  :crazy:

ıyyy,çok mu zorlama oldu :D

Yorum bağlantısı

o tasarımcının yerinde olsan sen de başka firmada calisman  :crazy:

ıyyy,çok mu zorlama oldu :D

Abi bu espirini Sn. Laurens van den Acker e ileteceğim. Bakalım ne düşünecek..  ;)  :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...