İçeriğe Yönlendir

Yeni Renault Talisman

Emre Öğüt

Recommended Posts

Emre Öğüt

100 kapıdı verip talismana binecek babayiğitler varmı ülkemizde :)

Bu gavurlar bizi çok zenginmi sanıyor talismana 100 isterler smaxa 200 isterler [emoji39]

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

aslında suçlu bu firmalar değil.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Fiyat çok fazla ve Türkiye'ye cam tavan opsiyonu gelmiyormuş.146 bin tl full+fullu.O paraya SuperB in 10 15 tane ekstra opsiyonunu alınıyor.Yazık olmuş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bunu okudukça "hey mr police man i dont want no traaabıl" diye güncel şarkı aklıma geliyor number one fm.

policeman ı talisman gibi okuyor.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Taağlisman diye telaffuz edilmeye başlandı insanlar arasında :)

02a355c69baf40d3949f84ff44aff21e.jpg

Bunu da Akfırat'da çektim.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

2 gun once Kördüğüm adlı dizide vardı iyi reklam yaptılar. Adam mercedes g ve s serisinden sonra ona bindi. Ondan sonra da fiyat listesi aciklanmis. :D

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Görüntüsü güzel bir araç.

Ekonomik olacağı kesin. D segment müşterisi için bence fiyat olarak uygun bir otomobil. Latitude'den daha başarılı olacağını düşünüyorum. Özellikle 2. Eli epey kıymetli olabilir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

renonun büyük araçları hiçbir zaman ekonomik olmamıştır. yakıt açısından değil idame açısından. ve modellerin de genelde arkası gelmez.

safran laguna latitude velsatis  bunlar hep sıkıntı bence.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Araç güzel olmasına güzel ancak bu rakamlar ile d sınıfı hakimiyeti olan almanlar ile baş edecek bir fiyat avantajı yok. 160 lık icon full almayı düşündüğüm bir araçtı, kafamdaki rakam max.130 bin olarak geçiyordu.146 bin biraz fazla olmuş hemen elenen araçlar arasına katıldı.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Hocam 130-146 arasında pek bir fark yok. 3-5 ay sonra 146'ya da bulamazsın.

Araç fiyatları her zaman yükselmeye devam edecek ve hiçbir zaman kaybettirmeyecek. Çoğu aracın birkaç sene içindeki sıfır fiyatları ezberimde ve şimdi o rakamlar hayal. Fakat şu var, renonun D sınıfı araç isimlerinin çoğu tarih oluyor. Laguna gibi, safran gibi talisman da bir bakmışsın yok. Bence o para mondeoya yatırılmalı. 

130 ile 146 arasında bana göre 16,000 tl var ve bu fark bu araç için değmez. Hatta 130 bile etmez marka ve 2,ci el olarak. Aynı düşüncem mondeo içinde geçerli özellikle sıfır alıpta 2.ci elde bedavaya vermek.Bugün 200,000 tl para verip 2,0 dizel mondeo yada talisman alsam 3 sene sonra 100,000 ne düşer passat alsam 130-140 tan aşağı düşmez. 146,000 talismana vermektense otomatiği üretilse 1,5 S max yada 10,000-20,000 km.arasında 2014 520i bmw premium çok daha mantıklı bir tercih olur. Araç fiyatları enflasyon ve kur artşına paralel olarak her zaman artacaktır bunu öngörmemek için insanın kör cahil olması gerekir. İnsan hesap kitap yapıp kenardaki parasını ona göre değerlendirmez ise elbetteki zaman içinde zarara uğrayacaktır. Sen bana boşver şimdiki imkanlarım 20 sene önce olsaydı bu araçlara bile bakmazdım. 525 xd alırdım keyfime bakardım :) Şimdi canım keyif için araç bile kullanmak istemiyor sadece  ihtiyaç olunca işimi görmesi için biniyorum.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Benim öngörüm, markası ne olursa olsun, hiçbir araç sıfır fiyatının altına düşmeyecek abi. Bugün 200'e alacağın bir araç 3 sene sonra yine 200 edecek. Allah ömür verirse bu konuyu o zaman hortlatır fiyatlara bakarız  :flowers:

Nisan 2006 yılında 47,500 tl'ye c max'ı almıştım hala o fiyata gelemedi. Demekki bu işte bir terslik var :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Benim öngörüm, markası ne olursa olsun, hiçbir araç sıfır fiyatının altına düşmeyecek abi. Bugün 200'e alacağın bir araç 3 sene sonra yine 200 edecek. Allah ömür verirse bu konuyu o zaman hortlatır fiyatlara bakarız  :flowers:

benim %9 değer kaybı formülüm var ya. kabaca %10 enflasyon olan bir ülkede bu dediğiniz bu nedenle doğru oluyor.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Böyle bir test var.

Testte de Alman rakipleri ile boy ölçüşemeyen denmiş Renault için.  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

100 kapıdı verip talismana binecek babayiğitler varmı ülkemizde :)

Bu gavurlar bizi çok zenginmi sanıyor talismana 100 isterler smaxa 200 isterler [emoji39]

Emre, günümüzde maalesef yüksek sınıf ve kaliteli (!) bir araç almak için en az (!) 100.000 Tl yi gözden çıkartmak gerekiyor. Cumartesi günü Renault bayiine gittim birkaç şey danışmak adına. Vİtrindeki full Rs makyajlı dizel otomatik Clio nun fiyatı 80.000 Tl idi. Sadece Renault olarak düşünme, bugün bi ful Polo, Fiesta, İ20 gibi B sınıf birçok araç 70.000 Tl lerin üzerinde iken, D sınıf bir araca 100.000 Tl bence artık normal gibi. Hatta az bile.  ;) Ha bende olsam bende almam. Alnır alınmaz tartışması için yazmadım ama maalesef bu devirde bu paralar telaffuz ediliyor artık.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

72 bin liraya Bsınıfi clio, 105 binliraya C sınifı focus veya jetta satılan ülkemizde bu araca 100 bin istenmesi normal hatta fiyatlari uygun.Önünde vw yazsa sudan ucuzmus harika gibi yorumlar gelirdi buna eminim.

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

1.6 dizel DSG superB 111.900

talisman ise 115.000

donanım olarak karşılaştırmalı, dizel - düz - boşline 90 civarı olsaydı iyi olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Dün Çorlu da davullu zurnalı konvoy yapmışlar.. 4-5 Talisman yerde, biri tanıtım amaçlı çekici üzerinde.

0cf39e4d0f23de7adb87cce37a875d4a.jpg

e8f1f3812466b701a1acc993ec695929.jpg

5fef5dad592e88186b558d31ca0817bd.jpg

4f8c76d1407545161dadfd18967816df.jpg

Yorum bağlantısı
Yasir Baş
(düzenlendi)

Bu fiyatlari gördükçe diyorum fiesta forever..Bir memur icin hep denirdi 40yil çalışıyor emekli maaşı bir ev etmiyor diye artik bir arabada etmiyor maalesef..

tarihinde Yasir Baş tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersin Yazar

şo arkadaş şo arabayı beğenir,şo arkadaş şo arabayı beğenir.herkesin arabasına kimse karışamaz,beğenileri bidir. :crazy::p

herkesin hayatına kimse karışamaz.

araba güzel de fiyatlar olmamış.OL-MA-MIŞ ben "reno yeaa,plastik yeaa buna para vereceme gider bilmem kaç model bmw alırım"diyenlerden değilim marka takıntım yok. fiyatları uygun olsa D segmentinde rekabeti artırırdı. renault-mais siz napıyosunuz? param olsa superbi tercih ederdim.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

I just wanna drop my jiggelin dediğinde de aklıma eskilerin şarkıcısı ciguli geliyor :) Her dinleyişimde...

Ciguli deyince benim de aklima, en iyi Ciguli taklidi yarismasina kendisinin de katilip, 3. oldugu geliyor :)

Allah rahmet eylesin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...