İçeriğe Yönlendir

Yeni Renault Talisman

Emre Öğüt

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Haklısın abi görüşlerimiz benziyor ancak polodaki konfor fiestada yok. Focustaki trim sesleri golfte yok :) konfor vw de daha fazla. Ancak ford daha sağlam vw serte gelmiyor. Forda vuracan kırbacı :D

fiestadaki hacim poloda yok, son kasa poloda fiestada eskilere göre çok net, daha nazik, fiesta mesela şu açıdan daha kötü (poloya göre değil bir önceki kasaya göre), yok tutuş ve frenajda açık kayıp var, yinede Ford Ford dur.

Bu arada geçen bir arkadaşın boşline dizel polsuna bindim, motor sesisyse sesi fiesta gibi tortor, belki donanım farkı vardır bilmem ama sessiz değildi, malzeme farkıda yok ve araba bariz dar, hemde baya baya dar, bu sınıf araç alsam anında elerdim ben...

Focus sesli o zaten gerçek, Golf ise vw un ana arabası, bu modele özel ihtmam gösterirler, şuan bu sınıf araç alsam Golf en başta gelirdi, özelliklede VAG olayı tam benlik :)

Sağlamlıkta evet, Ford kesin işkenceye dayanıklı makinadır, zaten en önemli şeyde bu, dayanıklımı derler Ford dayanır.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Senden nasıl bir ileti bekliyorsam artık 3 kere 2 tro nun fotolarını atarım diye okudum ya la : :DÖzelden çok görüşmeyelim bari  :crazy:

:D :d 

tarihinde İlkay Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bagaj yok mu :) Akşam bagajdaki 2 traversin resimlerini atarım Ali abi :) Bagaj halısını kaldırmanı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim gel artık şu beton santralimize yav :)

Kardeş sen beni dinle, o arabada arka kısımda sağlamlık yok, sakın güvenme, benden söylemesi, bak Muzaffer abinin tırt cliosu varya, onunla arkadan senin arabaya kafadan gir, 70 le falan, arka koltuk öne koltuğa dayanır (clio kesin pert bu arada), demedi deme, yanlış anlama beni, kötülemek değil maksadım, arabanın o kısmı biraz zayıf, başıma gelmese tamam diyeceğimde durum bu, tabii ha diyince katlanmıyor ama bir zayıflık var bu net.

Halının altımı  : :D sence bu kadar yüzeysel bakıp yorum yazmışmıyımdır, unutmaki Bravonun motoru yere düşürüp üstüne çıkmış adamım ben, testte fenayımdır  :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kardeş sen beni dinle, o arabada arka kısımda sağlamlık yok, sakın güvenme, benden söylemesi, bak Muzaffer abinin tırt cliosu varya, onunla arkadan senin arabaya kafadan gir, 70 le falan, arka koltuk öne koltuğa dayanır (clio kesin pert bu arada), demedi deme, yanlış anlama beni, kötülemek değil maksadım, arabanın o kısmı biraz zayıf, başıma gelmese tamam diyeceğimde durum bu, tabii ha diyince katlanmıyor ama bir zayıflık var bu net.

Halının altımı  : :D sence bu kadar yüzeysel bakıp yorum yazmışmıyımdır, unutmaki Bravonun motoru yere düşürüp üstüne çıkmış adamım ben, testte fenayımdır  :D

Kısaca satsın mı abi aracı ? Hayırlı olsun mu dedin , arabayı viyadükten at mı dedin anlamadım ben :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kısaca satsın mı abi aracı ? Hayırlı olsun mu dedin , arabayı viyadükten at mı dedin anlamadım ben :D

:D  sadece arka biraz zayıf dedim, ona dikkat etsin, bagaja pahalı şey koymasın baabında  :tongue:

Bu kasasını severim, geniş araba, ayrıca kaslı görünümde güzel, bakımlı vs. gördüğüm kadarıyla, uzun yıllar keyifle biner, atmasın viyadükten, zaten birşey olmaz malum naylon seker, güneşte bırakmasın yeter  :p  :D

Yorum bağlantısı

Travers resmi lazım mı? :D :d :D 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Travers resmi lazım mı? :D :d :D 

Ali abiye gönder.Bagajdaysa dikkat yamulabilir ama :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

:D  sadece arka biraz zayıf dedim, ona dikkat etsin, bagaja pahalı şey koymasın baabında  :tongue:

Bu kasasını severim, geniş araba, ayrıca kaslı görünümde güzel, bakımlı vs. gördüğüm kadarıyla, uzun yıllar keyifle biner, atmasın viyadükten, zaten birşey olmaz malum naylon seker, güneşte bırakmasın yeter  :p  :D

Sen yine temkinli ol Ali abi malum megane lar 5 yıldız n capta. Önüne atlama naylon nasılsa diye üzülürsün  :friends:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Dur söker falan şimdi, bagaj düşmesin  :D  ben şükrettim Tempra falan almamış, ozaman duam olduydu  :D

hazır yakalamışsız vuralım darbeyi Tahir  :D

Hakikaten bagajda ne işi var, yoksa çürümüş kopmuş bagaja koymuşlarda İlkay opsiyonel parçamı sanmış, yedeği stepnenin yanında sanırım  :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ali abiye gönder.Bagajdaysa dikkat yamulabilir ama :p

Bir de bagajda ne işleri var ya? senin nasıl çürümüş için anlamadım ki ben :D :d 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sen yine temkinli ol Ali abi malum megane lar 5 yıldız n capta. Önüne atlama naylon nasılsa diye üzülürsün  :friends:

ncap= money talk onada güvenme  :D   testleri 90 la yapasınlarda görelim, bakalım kaç marka kalıyor...

bilmem ne tasarım ödülleri= money talk

Yorum bağlantısı

ncap= money talk onada güvenme  :D   testleri 90 la yapasınlarda görelim, bakalım kaç marka kalıyor...

bilmem ne tasarım ödülleri= money talk

Tabi canım bu da money talk mesela. Para vermişler focusa geleni içine al diye :D :d 

Bu bölümde de parayı volvo almış.

https://www.youtube.com/watch?v=qBDyeWofcLY

İçerik yok diyor :blink:

Yorum bağlantısı

Konu nerden nereye gelmiş yine :)

Talisman kendine baktıracak bir model, evet şık, her yerinde oyuncak dolu gibi, farlar, ledler şekiller güzel, uğraşılmış.

Ama bakalım filo donanım nasıl olacak, yani bizim sokakta göreceklerimiz :)

Renault D sınıfında bir türlü başarı elde edemedi.

Laguna, safrane, latitude vs. Şimdi de bu.

Motor güzel, sessiz de olur kısmen, sağından solundan naylon gıcırtısı gelmezse eğer.

Ama sonuç olarak ben sırf o amblem yüzünden bile almam :) bi de çok güzel gibi kocaman yaptılar ortada :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tabi canım bu da money talk mesela. Para vermişler focusa geleni içine al diye : :D:d 

volvo hep iyi değildi, o kasa volvo eski teknoloji, tıpkı eski abd arabaları gibi, eski amerikana yenisiyle tosla içinden geçersin, bu arada modüs sağlam evet, tıpkı smart arabalar gibi...  ayrıca hız 119 biliyorsun NCAP te böyle test yok :)

twingo en zayıf yer yani yandan girmiş, her ikiside pert ...

dediğim gibi bu testlerde hız  90-100 falan olmalı, nacap te money talk bence ayrıca her markanın bazı modelleri böyle dayanıklı çıkabilir, ama her modeli değil..

Talismana dönersek, orta ekran çirkin, dokunma tepkilerine yavaş diyorlar, dış tip fena değil, özellikler güzel, Reno doğru yolda gidiyor, yakında listeye girecek gibi, fiatı ise ufukta bile göremiyoruz henüz :)

test vidolarına bakılırsa Talismanda malzeme kaliteside baya artmış gibi, orta konsolu sevmesemde genel olarak güzel, rakiplerden pekte farkı yok gibi...

alayı aynı seviyeye geldi gibi sanki, sanırım yakında sadece tipe bakıp öyle araba seçeçeğiz galiba...

Yorum bağlantısı

Talismana dönersek, orta ekran çirkin, dokunma tepkilerine yavaş diyorlar, dış tip fena değil, özellikler güzel, Reno doğru yolda gidiyor, yakında listeye girecek gibi, fiatı ise ufukta bile göremiyoruz henüz :)

Ali abi fiat orta sınıfa hitap ediyor. Fiat grubunda sana uygun model olarak f550 maranello var. Ferrari :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi fiat orta sınıfa hitap ediyor. Fiat grubunda sana uygun model olarak f550 maranello var. Ferrari :) 

fiata bak grubuna değil :D orta sınıfa bile verecek adam gibi arabası yok, bir egemidir ne çıkardılar eh işte...

f550 yaa tam bana göre, olmaz kardeş, 5 kişi 2 si kilolu sığmayız, pazara gidemezsin sokağa parkedemezsin, bunu bırak komşu cla 180d almış, arabanın etrafında 4 dönüyor, açıyla parketme aman dikkat.... beni düşünsene sen  :D

arabadan önce bana müstakil ve garajlı ev lazım, sonra 2. arabayı alırım, fiesta ise genel kullanım aracı olur artık  :) yav arsa fiyatlarıda uçtu burada, bu kadar paraya arsa alsak, ev kolayda, 100 kaadı araba yerine ev yapmaya ayırsak, ohhoooo cillop gibi dublesk garajlı ve donanımlı evimiz olur yav, şu araba işini sallasakmı acep  :D

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Katılma, sertmi-seslimi-sürüş dinamiği olarak dahamı iyi vw :) uzun ömür.... evet sayılır, opele göre dağlar kadar fark var, tamam hadi olsun bakalım :)

sağlamlıkta Ford, vw az daha naziktir bu arada.

Katildim bi kere, sen katilma :)

Yorum bağlantısı

Arka cama "Satılık Değil!" yazdırdım.

Geçen ışıklardayım. Adamın biri atladı önüme yandaki Mersodan. 50 verdiler.. Vermedim. Satılık değil dedim. Suratını görecektin. Sırf "satılık mı" diye soranların, "hayır" cevabı sonrası suratını görmeniz için araç kamerası aldım.  ;)

Bu arada Allah başımızdan Fiesta ları eksik etmesin. Amin.  :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...