İçeriğe Yönlendir

Courierden Soğudum

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar yıllık izinde aracımla 2000 km uzun yol yaptım ve sonuç hiç parlak değil aracın heryeri gevşedi tel tel dökülüyor gibi ses gelmeyen gıcırdamayan yeri kalmadı uzun yolda araç resmen kendini saldı, ön konsol, 4 kapı, camlar vs. heryerinden çok rahatsız edici gevşemeden kaynaklı sesler geliyor, tatile çıkmadan önce başıma gelen patlak amortisör rezaletinden sonra üstüne birde böyle bir durumla karşılaşmam çok canımı sıktı araçtan resmen soğudum bu hafta hem amortisör hemde bu rezilliklerin düzeltilmesi için aracı otokoça götüreceğim bakalım ne kadar düzeltebilecekler, araç şuan 17.000 kmde ama sanki 170.000 km de gibi bir hissiyat veriyor.

Aldığım günden beri araç ile ilgili edindiğim olumlu izlenimlerden şuan eser kalmadı.

Eski aracım olan 2010 focusun canını seveyim diyorum ondan gelen sesler courierden gelen seslerin 100 de biri değildi ne varsa orjinal araçta var bunu anladım, biz yerli oto falan yapmayı beceremiyoruz kalite olarak hala çok gerideyiz.

Yorum bağlantısı
Berkcan Ergen

Söylediklerinize katılıyorum heryerinden ses geliyor, ön konsolu da hiç yapamamışlar konsolun camla birleştiği yerde tel gibi bişey çıktı meydana şöför mahalininin orda

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Ben çok sevmiştim aslında. Hani Doblo ve fiorinolara göre inanılmaz güzel bir araba bence ama bizim arkadaşınki tıkırdamıyordu. 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

doğuşum Geçmiş olsun tirimlerden gelen o sesler yüzünden izmir otokoçu otosana iki kere şikayet ettim lakin tirim ustası benim dediğimin tam tersini yaptı için sesler kesilmedi ve ve servise verdiğinde bu konuları temmihle birde benim pantizoltu değiştirmişler eski yıpranmış bir ürün koymuşlar hala videoları izleyip dönecekler aracı çok seviyordum lakin sesin yerini söğlememe rağmen becerememeleri beni delirtti.

Yorum bağlantısı

doğuşum Geçmiş olsun tirimlerden gelen o sesler yüzünden izmir otokoçu otosana iki kere şikayet ettim lakin tirim ustası benim dediğimin tam tersini yaptı için sesler kesilmedi ve ve servise verdiğinde bu konuları temmihle birde benim pantizoltu değiştirmişler eski yıpranmış bir ürün koymuşlar hala videoları izleyip dönecekler aracı çok seviyordum lakin sesin yerini söğlememe rağmen becerememeleri beni delirtti.

Sağol abi sadece sorun ses olsa yine iyi ama araç sanki kendini bırakmış salmış gibi otokoça bırakıcam ama bende pek birşey ümit etmiyorum bugün olsa yarın uzun yolda demekki yine gevşeyecek heryeri.Bir daha yerli üretim araç alırsam iki olsun  :angry:

Ben çok sevmiştim aslında. Hani Doblo ve fiorinolara göre inanılmaz güzel bir araba bence ama bizim arkadaşınki tıkırdamıyordu. 

Benim gibi uzun yol mıcırlı asfatta 2000km yaparsa onda da aynı sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Bizde almayı dusunuorduk.Burda yenımahalle beledıyesı 50 tane fılo arac almıs.Mudurlerı ıle konustuk.10 tanesınde motorda cıddı sorunlar cıktıgını soyledı.Hatta 3 une servıste garantıden yenı motor yapılmıs.Bırde bu gırev olayı sırasında uretılen araclarda camlarında kulp cıkma sorunu oldugunu duyunca ıyıce soguduk.Gecen sene alınan aracların motorunda sorun cıkıyorsa hatta garantıden yenı motor yapılıyorsa bu ıste cıddı bır sorun vardır.Beledıye aracları 1.5 tdcı ama 1.6 almak ısteyenlerde bır kere daha dusunmeden almasın derım.Trım seslerıne gelırsek eskı kasa a3 u bılen bılır her yerı sert plastık ama daha hıc takırtı tukurtu duymadım 3 senedır.Bence bu courıerlar montaj sorunu var.

Yorum bağlantısı

Motor konusunda bir korkum yok çünkü motorları burada yapılmıyor dışarıdan geliyor diye biliyorum ancak dediğiniz gibi 50 araçtan 10 tanesinde böyle bir sıkıntı varsa ciddi bir durum 1.6 lar için böyle birşey duymadım açıkcası.Benim aracım ilk üretilenlerden o nedenle grev sırasına denk gelmedi.

Yorum bağlantısı
Guest Aykut Can

Turkiyeye yeni geldiginde hemen gormeye gitmistim. Tasarim, motor hersey cok guzel gelmisti. Ama arka koltuktaki potlar, sofor koltugundqn cikan iplik, tavandaki sarkmalar isciligin cok kotu oldugunu, Ford kalitesiyle uzaktan yakindan alakasi olmadigini gosternisti bana. Test araci hor kullanilmistir diye showroomdaki diger araclara da baktim benzer hatalari gordum. Hatta foruma da yazmistim bunu o zamanlar galiba.

Malesef verilen paraya gore dusuk iscilik var.

Nerede o kaya gibi eski Fordlar? 2005 195 bindeki Connectimde gram trim sesi yoktu. Koltuk dosemelerinden her yere kadar zimba gibiydi. Diger modelleri bilmiyorum ama Ford'un ticarilerinde o eski kalite hissinin olmadigini dusunuyorum.

Su an hafif ticari bir araca ihtiyacim olsa gozumu kirpmadan 2010-2012 arasi Connect alir keyfime bakarim.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Arkadaşlar bizde 12-24 kullanıyoruz ama sizin söylediğiniz sorunlarla hiç karşılaşmadık.....Hatta bizimkiler 60 000 km yi buldu... ne bir tıkırtı ne de bir sıkıntı. :unsure2:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Filo araçlarında çıkan motor sorunlarını pek dikkate alman. Çünkü kullanıcılar eşşeğe biner gibi biniyorlar.

Evet ama bu araclar daha 1 yıllık.Ayrıca kullanıma baglı bır sorun olsaydı servıs ucretsız garatıden yapmazdı dıye dusunuyorum.

Yorum bağlantısı

Araba işi biraz şans işi gibidir,sıfır olsa bile..Durumuna üzüldüm Doğuş.

Sağol abi haklısın normalde şans işi ama bu durum pek öyle değil resmen üretimdeki kalite eksikliği.Focusumu mumla arıyorum şuan  :(  :(

Yorum bağlantısı

Sağol abi haklısın normalde şans işi ama bu durum pek öyle değil resmen üretimdeki kalite eksikliği.Focusumu mumla arıyorum şuan  :(  :(

Focusta ne varsa satan bin pişman oluyor ya,bu durum beni ilerisi için endişelendiriyor  :)

Aslında yeni çıkan bir aracı 2-3 yıl almayacaksın,bu zaman diliminde müşteri destekli hataları onarıyorlar.

Yorum bağlantısı

Focusta ne varsa satan bin pişman oluyor ya,bu durum beni ilerisi için endişelendiriyor  :)

Aslında yeni çıkan bir aracı 2-3 yıl almayacaksın,bu zaman diliminde müşteri destekli hataları onarıyorlar.

Aaaman abi sakın satma vallaha billaha ben çok pişmanım gittim şu güzelliği sattım.. nasıl bir hataysa artık  :(

ly9b9g.jpg

ng2J2B.jpg

Yorum bağlantısı

Aaaman abi sakın satma vallaha billaha ben çok pişmanım gittim şu güzelliği sattım.. nasıl bir hataysa artık  :(

Yok yok şuan da niyetim de yok zaten.

Hakkında hayırlısı olsun ne diyelim,insanın sevmediği bir araca binmesi işkence gibi ya  :(

Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

Duruma üzüldüm Doğuş Bey.

Ben de bu tatilde 3000 km kadar yol yaptım.

Araç da 33.500 km'de şu anda.

Evet, aracın sağından solunda trim sesleri geliyor. Lakin çok da rahatsız edici değil. Yani sizin tabirinizle salmışlık yok.

Siz servisi zorlayın. Trim seslerinin çoğu giderilebilir sesler. Servise bağlı. Çözmek ister, vakit ayırırlarsa hallederler.

İnşallah düzelir. Ama bir kez soğuduktan sonra araca tekrar ısınmak pek mümkün değil. Allah yardımcınız olsun.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

İnsanın canı sıkılıyor, umarım servis çözüm bulur. O kadar para verip karşılığında bununla karşılaşınca insan arabadan soğuyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

bu konuyu görünce hemen gittim bende forda. hem aracım geldi mi diye sorayım. hem de bu konuyu dile getireyim diye. dedim ki aracın içinden trim sesleri geliyormuş. gelirse ne olacak dedim. eski üretimlerde olduğunu söyledi. ancak yine de olursa arkasındayız dedi. tabi bunlar hep satış politikası :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

bu konuyu görünce hemen gittim bende forda. hem aracım geldi mi diye sorayım. hem de bu konuyu dile getireyim diye. dedim ki aracın içinden trim sesleri geliyormuş. gelirse ne olacak dedim. eski üretimlerde olduğunu söyledi. ancak yine de olursa arkasındayız dedi. tabi bunlar hep satış politikası :)

Külliyen yalan öyle dediklerine bakmayın eski üretimlerde oluyormuşmuşta falan filan yalana bak.. :)  Birşey olursa arkasındayız dediklerinde arkadaşımın gözü gibi kullandığı birtek çukura bile girmediği courierinin 14.000 km de amortisörü patlamış garantiye sokmamışsınız deseydiniz keşke bakalım ona ne diyecekti  :angry:  :angry:

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serdar Güngör

Külliyen yalan öyle dediklerine bakmayın eski üretimlerde oluyormuşmuşta falan filan yalana bak.. :)  Birşey olursa arkasındayız dediklerinde arkadaşımın gözü gibi kullandığı birtek çukura bile girmediği courierinin 14.000 km de amortisörü patlamış garantiye sokmamışsınız deseydiniz keşke bakalım ona ne diyecekti  :angry:  :angry:

Anlamadığım şu garantiye hangi arızalar giriyor ? Amortisör patlar kullanıcı hatası, baskı balata biter kullanıcı hatası, akü biter kullanıcı hatası, benzin/mazot pompası biter yakıt kötü vsvs

Yorum bağlantısı

Anlamadığım şu garantiye hangi arızalar giriyor ? Amortisör patlar kullanıcı hatası, baskı balata biter kullanıcı hatası, akü biter kullanıcı hatası, benzin/mazot pompası biter yakıt kötü vsvs

Garanti denilen şey kağıtta yazan ama hiç uygulanmayan şeydir zaten :angry:  

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

geçmiş olsun bir arabadan soğumak gerçekten çok kötü bişey..

inşallah sorunlarınız çözülür..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...