İçeriğe Yönlendir

Courierden Soğudum

Misafir

Recommended Posts

Koray Demir

Filo araçlarında çıkan motor sorunlarını pek dikkate alman. Çünkü kullanıcılar eşşeğe biner gibi biniyorlar.

Önemli olan bu şartlarda kullanıldığında hayatta kalması. Asıl sınav budur. Böylece sorunsuzluk sağlamlık ve dayanıklılık irdelemesi tam hakkıyla anlaşılmış olur. Yoksa bakımlı olan her araç yüzbinlerce km yi istisnai durumlar dışında rutin problemlerle görebiliyor. Kişi arabasına gözü gibi bakıyor bakım tam sürekli yeni hava filtresi zamanından önce yağ değişimi en ufak seste ilgi alaka üst düzeyde temizlik ve muhafaza şartları on numara sonra diyor ki arabam çok iyi yıpranma yok gayet normal bir durum ne bekleniyordu ki [emoji4]
Yorum bağlantısı

Burada yazan bir servis müdürü bey vardı. Onunla irtibata geçene Doğuş

Kaan beyi diyorsun sanırım abi onunla irtibata geçtik zaten ilgilendi sağolsun bu konuyu onunla irtabata geçmeden önce açmıştım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
AYTEKİN CAN

ben de 2004 focus hb var satıp bundan almak istiyordum ama yorumlar  kafa karıştırdı biraz. dizel ve geniş bagaj olması ayriyeten bu donanımda bir otomobilden en az 15bin ucz olması beni cezbetmişti.

Yorum bağlantısı
Guest Aykut Can

ben de 2004 focus hb var satıp bundan almak istiyordum ama yorumlar kafa karıştırdı biraz. dizel ve geniş bagaj olması ayriyeten bu donanımda bir otomobilden en az 15bin ucz olması beni cezbetmişti.

Arabadan vazgeçirecek şeyler değil yine de. O paralara alınacak her araçta karşılaşmak mümkün bu gibi hatalara.

Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN

Arabadan vazgeçirecek şeyler değil yine de. O paralara alınacak her araçta karşılaşmak mümkün bu gibi hatalara.

doğuş bey arabadan baya bi olumsuz söz etmiş. test sürüşü de yaptım fena gelmemişti bana. şuan hala aklımdaki fiyat-donanım olarak alınabilecek en iyi araç... bira z daha bekleyelim bakalım sonrası ya nasip diyecez artık

Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN

teşekkürler aykut bey... yeni alan ya da tanıdıklarından alan varsa yorumları bekliyoruz

Yorum bağlantısı

doğuş bey arabadan baya bi olumsuz söz etmiş. test sürüşü de yaptım fena gelmemişti bana. şuan hala aklımdaki fiyat-donanım olarak alınabilecek en iyi araç... bira z daha bekleyelim bakalım sonrası ya nasip diyecez artık

Araba donanım olarak fazlasıyla memnun eder aynı zamanda yakıt tüketimi olarakta çok ama çok ekonomik benim sıkıntım aracın üretim ve malzeme kalitesinin düşük olması, şimdi ne de olsa yerli üretim bir araç diyeceğim laf olacak ama öyle malesef, dediğim gibi sağından solundan kısa zamanda sesler gelmeye başlayacak eğer sizin için bu sorun değilse o fiyata alınabilecek makul bir araç ama benim gibi trim sesi takıntınız varsa 6 ayda bir servise gidip sağını solunu ayar yaptırmanız gerekecek.

Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

teşekkürler aykut bey... yeni alan ya da tanıdıklarından alan varsa yorumları bekliyoruz

Doğuş Bey'in söylediklerine katılıyorum.

Birçok forumda ve konuda araç ile ilgili inceleme yazdım.

2014 Temmuz'da aldım aracımı. Şu an 36 bin km'ye gelmek üzere.

Kısaca özetlemek gerekirse;

Artıları:

* Donanımları. Tit. plus ihtiyacınız olabilecek tüm donanımları içeriyor. Ön cam ısıtma, koltuk ısıtma, start-stop, dijital klima, vb. Ve donanımlar iyi çalışıyor.

* Araç çok ferah. Ön cam yüksek olduğu için içerisi oldukça geniş ve ferah hissettiriyor.

* Temas edilen yerler kaliteli. Direksiyon derisi kaliteli. Vites topuzu, klima düğmeleri, vb. çoğu parça binek ford'lar ile ortak.

* Motora yük bindiği sırada motor sesi içeri geliyor. Onun haricinde motor sesi yalıtımı iyi.

* Önceki aracım Fiesta idi. Fiesta'ya göre oldukça konforlu. Araç kesinlikle bildiğiniz ticariler gibi değil. Süspansiyonları binek. B-max platformu üzerine yükselen bir araç.

* Yakıtı iyi. Uzun yolda 100-110 arası hızlarla giderseniz 5 litre yakıyor. İzmir şehiriçinde 7 litre. Şu an Muğla'dayım. 5.5 - 6 litre. Trafik yok Muğla'da :)

* Yüksek yapısına rağmen yol tutuşu yeterli. Kesinlikle bir Ford olduğunu size gösteriyor araç.

Eksileri:

* Rüzgar sesi. Yüksek yapısı nedeni ile rüzgar sesi çok maalesef.

* İç mekanda kullanılan sert plastik. Tüm ticarilerde böyle aslında. Kalite algısını düşürüyor.

* Trim sesleri. Bozuk yollarda araç sesli.

* Yıllık muayene (Egzos dahil 220 lira verdim.)

* Hız limiti (Bölünmüş yollarda 100 + %10 yani 110)

Ben alacağım zaman ESP'siz full donanım dizel Fiesta 52 bin lira idi.

Courier 49 bin lira idi. Donanım olarak full fiesta'dan çok daha fazla donanıma sahip. Peşin fiyatına %0 faizle aldım. Dosya masrafı ödemedim. Hala taksitlerini ödüyorum.

O zamanki şartlarda çok mantıklıydı. Ve pişman değilim.

İç mekandaki sert plastiğe alıştım. İlk zamanlardaki gibi kötü gözükmüyor gözüme. Ama sağından solundan gelen sesler rahatsız etmeye devam ediyor. Çoğu insan takmaz bunu kafaya. Hatta duymuyorlar bile. Ama sese kafayı takan bir insan rahat edemez. Gerçi hangi arabadan ses gelmiyor.

Bu arada eğer servisi rahatsız ederseniz çoğu sesi çözüyorlar.

Full dizel Focus'un, C-max'ın kaç lira olduğunu hepimiz biliyoruz. Elbette o araçlar çok daha kaliteli araçlar. Fiyat/performans açısından mantıklı. Param olsa C-max alırdım.

Sonuç olarak;

Trim seslerine kafayı takmam derseniz şu anki piyasada oldukça mantıklı bir araç.

Bu arada aracı kesinlikle otomobil ruhsatlı olmayın. Aşırı değer kaybediyor.

Hayırlısı olsun ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bugün yetkili servise bıraktım custom ve oradaki arkadaşla bir dialomuz geçti abi dedi kurye çok iyi lakin sana hayatta gelmez dedi. neden yahu dedim abi donanım verimlilik on numara lakin ses olayları yanlış anlama senin gibi bir yapıya sahip biri için çok zor sen ya servisi , ya aracı yakarsın dedi adamlar iyi tanımış beni bu arada customun garantiden parçaları gelmiş değişiyor   :sandalye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bugün yetkili servise bıraktım custom ve oradaki arkadaşla bir dialomuz geçti abi dedi kurye çok iyi lakin sana hayatta gelmez dedi. neden yahu dedim abi donanım verimlilik on numara lakin ses olayları yanlış anlama senin gibi bir yapıya sahip biri için çok zor sen ya servisi , ya aracı yakarsın dedi adamlar iyi tanımış beni bu arada customun garantiden parçaları gelmiş değişiyor   :sandalye:

Satış elemanı bile kabul etmiş işte abi arabanın heryerinden ses geldiğini, adam başına gelecekleri biliyor sonra  :D  :D

Hayret nası oldu da kullanıcı hatası dememiş Otosan??  :unsure2:  :unsure2:

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

bende şaşırdımki hemde arka tarafım döşemeleri sağ sol komple değişmiş vayyyy  :shok:  :D

Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN

bekir bey ve doğuş bey değerli görüşleriniz teşekkürler. ses konusuna takılırım gibi geliyor.:) 2004 model aracımdan bile ses gelmesin diye uğrasıyorum sıfır aldığım bi araçtan ses gelirse olmaz :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Akif unvar

Merhaba arkadaşlar 2015 model ford tourneo courier titanium aracımın sorunlarını anlatmak istiyorum. 16.06.2015 tarihinde aldığım bu araçta 2 gün sonrasında arka kelebek camı yerinden çıktı akabinde servise götürdüm yapıştırılması gerektiğini söylediler bunu kabul etmedim 1 ay beklettiler ondada kendi çabamla değişim yapıldı sonrasında iç tavan döşemesinde pas kusmasına benzer lekeler oluştu bununla ilgili seri numarasına bakıcaz ona göre değişim yapıp yapılmayacağı kararı verilecek denildi yalnız aracı servisten teslim aldığımda plastik yerleri tam yerine oturtulmamış tekrar geri döndüm hatayı düzelttiler ama bidaha otokoç'a geri dönmedim ford otosanı aradım tanotoya yönlendirdiler ve iç tavan döşemesi değişti çok geçmeden ön kaputta boya kalkması oluştu servis ölçüm yaptı fabrika hatası olduğu ve kaputun yeniden boyanması yada değişimi yapılacak denerek değişimine karar verildi sorunum bununlada sınırlı değil ön konsoldan sürekli tıkırtı geliyor ve 1.vitesde kalkışlarda uğultu geliyor bunca sorun karşısında aracın yenisini talep ettim karşılığında öncelikle 500tl sonrasında ekstra 3000tl ve ön kaput değişimini teklif ettiler. Israrla kabul etmiyorum bu kabul edilebilecek bişey değil sıfır aldığım araçta onlarca sorun var. Bunca yaşadığım soruna rağmen ford otosan hiçbir şekilde ilgilenmiyor.

Yorum bağlantısı

Merhaba arkadaşlar 2015 model ford tourneo courier titanium aracımın sorunlarını anlatmak istiyorum. 16.06.2015 tarihinde aldığım bu araçta 2 gün sonrasında arka kelebek camı yerinden çıktı akabinde servise götürdüm yapıştırılması gerektiğini söylediler bunu kabul etmedim 1 ay beklettiler ondada kendi çabamla değişim yapıldı sonrasında iç tavan döşemesinde pas kusmasına benzer lekeler oluştu bununla ilgili seri numarasına bakıcaz ona göre değişim yapıp yapılmayacağı kararı verilecek denildi yalnız aracı servisten teslim aldığımda plastik yerleri tam yerine oturtulmamış tekrar geri döndüm hatayı düzelttiler ama bidaha otokoç'a geri dönmedim ford otosanı aradım tanotoya yönlendirdiler ve iç tavan döşemesi değişti çok geçmeden ön kaputta boya kalkması oluştu servis ölçüm yaptı fabrika hatası olduğu ve kaputun yeniden boyanması yada değişimi yapılacak denerek değişimine karar verildi sorunum bununlada sınırlı değil ön konsoldan sürekli tıkırtı geliyor ve 1.vitesde kalkışlarda uğultu geliyor bunca sorun karşısında aracın yenisini talep ettim karşılığında öncelikle 500tl sonrasında ekstra 3000tl ve ön kaput değişimini teklif ettiler. Israrla kabul etmiyorum bu kabul edilebilecek bişey değil sıfır aldığım araçta onlarca sorun var. Bunca yaşadığım soruna rağmen ford otosan hiçbir şekilde ilgilenmiyor.

Merhaba Mehmet Bey,

Öncelikle geçmiş olsun. Sorunlarınız oldukça fazla ve gerçekten sinir bozucu. Yılmamak ve sürekli peşinden koşturmak gereken uzun bir süreç değişim/ iade süreci. Tavsiyem yine bu bölümde yeni bir başlıkla konu açarsanız daha çok yorum olacaktır.

Yeni konu açabileceğiniz bölüm: http://www.otoclubturkiye.com/forum/forum/287-transit-courier-sorunlar-ve-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCmleri/

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Gökhan Öz

Bende transit courier aldım, şu an inanılmaz memnunum. Ancak ilerleyen zamanlarda ne gösterir bilemiyorum. Umarım şikayetleriniz bende de hasıl olmaz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bende transit courier aldım, şu an inanılmaz memnunum. Ancak ilerleyen zamanlarda ne gösterir bilemiyorum. Umarım şikayetleriniz bende de hasıl olmaz.

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tamer Aslan

Merhaba,

Ben Köln'de yaşıyorum ve Courier Titanium sipariş verdim. Bize %23 (Ford işçilerine) indirim yapılıyor. Buranın koşullarına göre alabileceğim en uygun ve yüksek donanımlı araç olduğu için Courier tercih ettim. Mart ayının sonlarına doğru gelir dediler inşallah. Umarım bu sıkıntılar ile karşılaşmam. Nasip işi bazı şeyler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Merhaba,

Ben Köln'de yaşıyorum ve Courier Titanium sipariş verdim. Bize %23 (Ford işçilerine) indirim yapılıyor. Buranın koşullarına göre alabileceğim en uygun ve yüksek donanımlı araç olduğu için Courier tercih ettim. Mart ayının sonlarına doğru gelir dediler inşallah. Umarım bu sıkıntılar ile karşılaşmam. Nasip işi bazı şeyler..

Donanım seçenekleri bizdekiyle aynı mı.. 

Mesela bizim titanium ile sizin titanium aynı mı ?

Hayırlı olsun.. 

Yorum bağlantısı
Misafir

...

Merhaba Tamer Bey,

Avatar (profil resmi) olarak, yüzümüzün görülebileceği bir fotoğrafımızı kullanılıyoruz.  ;)

Keyifli forumlar. 

Yorum bağlantısı
Tamer Aslan

Merhaba Tamer Bey,

Avatar (profil resmi) olarak, yüzümüzün görülebileceği bir fotoğrafımızı kullanılıyoruz. ;)

Keyifli forumlar.

Bir ara ayarlarım teşekkürler hatırlattığınız için

Bizde mesela titanium plus seçeneği yok. Bilemiyorum karşılaştırmadım her ikisini. Tahmin ederim aynıdır. Bir ara vakit bulunca ikisini karşılaştırırım Mehmet ağbi. Teşekkür ederim bu arada..

Yorum bağlantısı
Berk Üzen

2015 haziranda courier titanium x aldım. Aldığım dk dan itibaren trim sesleri illet etti beni, baya uğraştım otokoçla değim yerindeyse bezdirdim. 2 ay aracımı aldılar focus gönderdiler onu kullandım, sonra aracım geldi ses daha berbat. Gelelim sonuca araç değişimi verildi, bende hazır olmuşken nabigasyon ve geri görüşüde eklettim bugün aracımı teslim aldım. Yani olay şuki bence koç sattığı aracın arkasında duruyor siz sadece hakkınızı arayın sonuçta parayı kolay kazanmıyoruz, verdiğimiz paranın tam karşılığı olan bir otomobile binmek isteriz. Hakkınızı sonuna kadar arayın gerekirse mahkeme ile ama zaten iş oraya kalmıyor. Bu arada 2015 son üretim bantından çıkan araçta ufak farklılıklar olmuş trim sesleri çok az araçta en arka küçük cama ısıtma eklenmiş kapı sesleri çok tok ve arkaya paçalık takılmış (titanium x için bahsediyorum).

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Merhaba,

%23 mü, o nasıl indirim öyle. :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Aslan
(düzenlendi)

%23 mü, o nasıl indirim öyle. :shok:

Evet Ford işçilerine ve emeklilerine alacagi arabaya göre yüzde 23/25 gibi indirim uyguluyor. 2011 Focus kombi burada 50000 km.ye kadar aşağı yukarı 10.000 euro civarinda. Bende dedim ki 5000 daha vereyim sıfır alayım. Bana Full donanımlı Navi/Park sensor/ geri görüş kamera koltuk ve ön cam ısıtma sistemi falan 15.500 euroya geldi.

Courier ile test sürüşü falan yaptık çok hoşumuza gitti.

tarihinde Tamer Aslan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Öz

Evet Ford işçilerine ve emeklilerine alacagi arabaya göre yüzde 23/25 gibi indirim uyguluyor. 2011 Focus kombi burada 50000 km.ye kadar aşağı yukarı 10.000 euro civarinda. Bende dedim ki 5000 daha vereyim sıfır alayım. Bana Full donanımlı Navi/Park sensor/ geri görüş kamera koltuk ve ön cam ısıtma sistemi falan 15.500 euroya geldi.

Courier ile test sürüşü falan yaptık çok hoşumuza gitti.

İndirimli fiyatı bu ise bizdeki ile aynı fiyat o zaman normal fiyatı.. 2011 focus ise burdaki fiyasaya göre ucuz ama Almanya'daki tahmin ettiğimiz fiyatlara göre yüksek geldi nedense.. Yanlışım varsa düzeltin lütfen..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...