İçeriğe Yönlendir

Zorunlu Trafik Sigortası Çilesi.

engin yardaş

Recommended Posts

engin yardaş

arkadaşlar herkese meraba bugün aracımın trafik sigortasını yenilettim .ok acayip rakamlar verdiler inanın 800 tl aşağısı yok gibi hele bitanesi 1.130 tl verdi şaka gibi nasıl bişey anlamadım Allah yardımcımız olsun neyseki yine eski acentem en iyisini verdi 527 tl ye yaptırdım aracım 2004 model :)))))

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

arkadaşlar herkese meraba bugün aracımın trafik sigortasını yenilettim .ok acayip rakamlar verdiler inanın 800 tl aşağısı yok gibi hele bitanesi 1.130 tl verdi şaka gibi nasıl bişey anlamadım Allah yardımcımız olsun neyseki yine eski acentem en iyisini verdi 527 tl ye yaptırdım aracım 2004 model :)))))

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ben de 10 gün önce yaptırdım. En uygun 650 tl, en pahalı 1250 tl fiyat aldım  :angry: Daha 6 ay önce 97 model aracın sigortasını 430 tl'ye yaptırmıştım  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Bu ne arkadas ben o paraya neredeyse kaskomu oduyorum. Sigortam 195 tl cikti en ucuz... Allah kolaylik versin sizlere...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kayserili adamın hali başka :)

Şaka bir yana bu esnekliğin artması iyi mi oldu? Geçmişinde kaza olanlara mı yüksek çıkıyor? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Bende anlamadim.sigorta fiyatim 195 liradan 550 liraya kadar cikiyor. Cok ciddi farklar var.

Yorum bağlantısı
engin yardaş

Kayserili adamın hali başka :)

Şaka bir yana bu esnekliğin artması iyi mi oldu? Geçmişinde kaza olanlara mı yüksek çıkıyor? :unsure2:

valla kardeşim fiyatlar uçmuş, indirimli fiyatı 527 tl oda kazasızlık indirimi :)

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

hasar kaydı şişirilmiş,sigortadan para almak için şu kadar hasar kaydı çıkıyor denen ilanlar var ya..

iş'te o şişirilen hasarların hepsi sigortalının cebinden çıkacak bir şekilde..hele ki büyük şehirde yaşıyorsanız..sonuç kaçınılmaz..:)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yeni zamlar geldi maalesef. En çok zarar eden sektörlerden biri zorunlu trafik poliçesi. Ben 150TL'ye başladığım macerama en son 450TL gibi bi rakam ödedim. Seneye ne olacak, bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Trafik sigortasına bu kadar ödeyen araç sahibi, kasko yaptırır mı bilemiyorum  :(  :(

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Araç bedeli 84.000 + LPG 6.000 olan aracıma kasko 587 TL

Zorunlu trafik sigortası 408 TL.

Her 2 poliçede de %60 hasarsızlık göz önüne alınıyor.

Kaza yapanın hasarları bizim cebimizden çıkıyor. :( 

Trafikte deli gibi sorumsuzca dolaşan kiralık şirket araçlarına daha da kötü gözle bakmaya başladım :angry: 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Acaba bu artışlar tutanakları vatandaş kendisi tutmaya başladıktan sonra mı oldu.. Polis geliyor olsa böyle olmaz mıydı ? yada başka bir kurumdan bilirkişi gelse olay yerine nasıl olur.. polis de meşgul olmamış olur.

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Bende bu sene 350 TL civarı ödedim. karşı tarafın değer kaybının tahsiliyle ilgili farklar da işin içine girmiş. bazı sigortalar o toplara girmeyip daha düşük tutarlar veriyorlarmış. bana 200 TLden 550 TLye kadar fiyatlar sıraladı sigortacım. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Acaba bu artışlar tutanakları vatandaş kendisi tutmaya başladıktan sonra mı oldu.. Polis geliyor olsa böyle olmaz mıydı ? yada başka bir kurumdan bilirkişi gelse olay yerine nasıl olur.. polis de meşgul olmamış olur.

Sektörün zararı senelerdir var. Vatandaşın tutması tabi bir miktar daha arttırmış olabilir ama karar veren zaten TRAMER. Bu sebeple vatandaş tek başına "sigortam ödesin" diyemiyor.

Yorum bağlantısı
Ali Fatih Dursun

Geçen hafta sıfır araç aldım, trafik sigortasını hediye ettiler 750 TL imiş, hayatımda ilk defa kendi adıma genişletilmiş mavi kasko yaptırdım 796 TL tuttu, neredeyse ikisi aynı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç bedeli 84.000 + LPG 6.000 olan aracıma kasko 587 TL

Zorunlu trafik sigortası 408 TL.

Her 2 poliçede de %60 hasarsızlık göz önüne alınıyor.

Trafik maksimum % 20 indirime ulaşır Cemal Bey.. 

Geçen hafta sıfır araç aldım, trafik sigortasını hediye ettiler 750 TL imiş, hayatımda ilk defa kendi adıma genişletilmiş mavi kasko yaptırdım 796 TL tuttu, neredeyse ikisi aynı.

O şirket seneye 1300 lira isteyecek sizden kasko için :)

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Trafik maksimum % 20 indirime ulaşır Cemal Bey.. 

O indirim de olmasa kasko fiyatına gelecekmiş :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracınız kamyonet sınıfında olduğu için sorun yaşıyorsunuz. 

Otomobiller için, % 20 indirimle 34 plaka olarak, yaş vb diğer şartlar da uygunsa 250 liralara trafik poliçesi yapabiliyorum Allianz'dan.

% 10 indirimle de kötü fiyatlar görmüyorum.. 

Ama indirim yoksa fiyatlar çok yüksek.. katılıyorum sizlere ancak, sebebi sigorta şirketleri değil, bizleriz. Kazalar azalmadıkça fiyatlar düşmeyecek..

Trafik sigortası için ödenen hasarlar kasko için ödenenden yüksek malesef.

Bir ölümlü kazada 300 bin liraya yakın tazminat ödeniyor. Her tek ölümlü kaza için 1000 poliçe'nin priminin tamamı demektir bu ki, hedeflenen kar zaten % 20 lerde ancadır.. böyle bakıldığında 5000 poliçenin karı bir ölümlü kazayı ancak karşılamaktadır..

Yani, 5000 kazada bir ölüm oluyorsa ancak fiyatlar korunur... Tabi bu çok kaba bir hesap, rakamlar ve oranlar tartışılabilir..   

Sonuç, kural tanımıyoruz, dikkatsiziz.. Emniyet tedbirlerini almıyoruz, aracımıza bakım yapmıyoruz, dışarısı 40 derece iken kışlık lastiklerle yollardayız.. Işıklarda geçiyoruz, Gereğinden fazla ve güvensiz hız yapıyoruz. 

Çevre yolunda 80 ile giden araca arkadan çarpan bir araç bu hale gelmemeli... http://www.fibhaber.com/nevsehir/nevsehirde-trafik-kazasi-1-olu-2-yarali-h38335.html

Suçlu biziz.. 

O indirim de olmasa kasko fiyatına gelecekmiş :)

Ford transitlerde yaşıyorum ben bunu... 

Kasko 400 lira trafik 700-800 çıkıyor... :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Kabaca bir hesap yapacak olursak yıllık;

Kasko+trafik = 2000 lira,

Vergi ortalama 1000 lira,

Bakım masrafı en az 500 lira,

Yakıtı saymıyorum bu halde bile arabayı yerinden 1 sene boyunca hiç kıpırdatmasam 3500 lira masrafım var, bunu bile bile vazgeçemiyorum aslında hiçbirimiz vazgeçemiyoruz insanoğlu işte üç günlük dünya diyoruz ve bile bile lades  :)

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sektörün zararı senelerdir var. Vatandaşın tutması tabi bir miktar daha arttırmış olabilir ama karar veren zaten TRAMER. Bu sebeple vatandaş tek başına "sigortam ödesin" diyemiyor.

Tamam bunu biliyorum ama millet olarak maalesef kurgu çok fazla oluyor. Bunların da birçoğunu sigorta ödüyor. Ha biz bunları ödüyoruz madem primleri de yüksek alalım diyor. Yani vatandaş kendi ayağına sıkmış oluyor. Hiç kazaya karışmazsan yada kurguya diyeyim :) o zaman primin düşük çıkıyor..

Yorum bağlantısı
Güven Kaya

sanırım bunda yaş ve plakanın bağlı olduğu il önemli

benim araç 2010 model annemin üzerine 55 yaşında annem plaka da 09 aydın çıkan trafik sigortası bedeli 165 TL  :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Aracınız kamyonet sınıfında olduğu için sorun yaşıyorsunuz.

Ford transitlerde yaşıyorum ben bunu... 

Kasko 400 lira trafik 700-800 çıkıyor... :)

Geçen yıl 385 tl sigorta- 900 civarına kasko yaptırmıştık. 3-4 ay sonra yenilememiz gerekecek bakalım ne fiyatlar göreceğiz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...