İçeriğe Yönlendir

Yolların Yıldızı W203

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş

:nazar: Süha hayırlı uğurlu olsun. Rabbim gönlüne göre binmek nasip etsin inşallah kazasız belasız.  :nazar:

benim arabayı geçebilir mi? :fiuw:(yakıt konusunda)  :fiuw: ne zaman kapışıcaz haram beygirleri koymadan olsun ama.

Mehmet abicim teşekkür ederim, benim yakıt konusunda pek bir iddiam yok malum :) kapışma konusunda ise eh işte :D

Hayırlı uğurlu olsun kardeşim :)

Sağolasın kardeşim ;)

41 kere Maşallah :nazar: :nazar: :nazar: Hayırlı uğurlu olsun Süha kardeşim Allah nazarlardan korusun. :bravo:  Bu yakışıklının İsmi ne olacak merakla bekliyorumm :biggrin:

Çok Teşekkür ederim, abi ismi kaputta ;) 

Hayırlı olsun Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. Maşallah araç çok diri duruyor. :nazar:

Amin çok teşekkür ederim ;)

Hayırlı uğurlu olsun, yıldız olsunda gerisi teferruattır zaten maşallah  :nazar:

Aynen katılıyorum ölüsü dahi iş yapar ;) teşekkürler

HAyırlı olsun Süha, Allah kaza bela göstermesin. Ama arabada bir anormallik var gibi tekerleri eğri duruyor, acil düzeltmek gerek..

Cem abicim teşekkür ederim, bir rot a sokalım o halde :D

Sühacım hayırlı olsun,yıldızına kavuşmuş olman beni çok mutlu etti.

Darısı bizlere inşallah.

:nazar:

Hakan abi teşekkür ederim, Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah uzayan kol bizden olsun ;)

Hayirli olsun,  :nazar:  :nazar:  :nazar: 

Teşekkürler

:nazar:

Maşallah güle güle kullan Süha.

Teşekkür ederim ;)

der besten Stern

schön schön

yeah :D

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Alicim eziklik olayini Süha marka imaji icin soyledi saniyorum. Skoda ve Seat tamamen Vw araclarin alt markalari ve imajlari bu yuzden düşük.

Düne kadar Seat ve Skoda bildiğimiz uzere tabiri caizse Sürünüyordu. Vag bu markalari satin aldi ve kendi teknolojisi ustune ilgili marka kimliklerine uygun olarak farkli kabuklar ile sportif seat ve konforlu skoda alt markalarini yeniden yaratip psa opel hyundai kia vs gibi vw nin kalite olarak ustun olduğu sinif dengi araclardan ucuzluguyla piyasa kapmak icin ucuz polo, golf ve passat turevleri yaratti.

Ama bu markalar ne kadar 1 e 1 Vw mimarili ve teknolojili araclar olsa da imaj, kalite ve ikinci elde asıl sahip olan Vw kadar basarali olamazlar. Zaten olmamalari da lazım yoksa Vw kendi ayagina sikmis olur.

Seat ve Skoda Vw in yan urunleridir. Ayni Continental in Barum u Michelin in Kleber i Pirellinin Ceat i gibi algilasi var maalesef. Zaten vw kalitesinde yapsalar ayni paralar olur kimse almaz seat skoda.

Polo yu pahali bulan Fabia veya Ibiza alıyor, golf u jettayi yi pahali bulan leon veya octavia aliyor, suberpb de passat in yan modeli algisi var. Tum avrupada imaj boyle maalesef

Aynen doğru diyorsun ama piyasa olarak yanlışın var abicim , 2014 sonu 60 bin e aldığımız araca 60 bin beşin veriyor aldığımız bayii .  

Kafamı kurcalıyan yönler var mesela sıfır süperb veya mondeo mu alsam yoksa o paraya dizel e serisi merc. veya bmw 5 serisimi alsam diyorum ancak sanki zamanında binemediğim arabaya ucuzlayınca binecekmişim gibi bir fikir oluşuyor.  o yüzden sıfır almak daha mantıklı geliyor . Ancak mantığımla hiç hareket etmedim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Mehmet abicim teşekkür ederim, benim yakıt konusunda pek bir iddiam yok malum :) kapışma konusunda ise eh işte :D

yakıt konusunda anca kapışırım ben senle,

mavi fokusu geçmişliğim var ama olsun bunu da geçmek için elimden geleni yaparım. (ışıklarda durmuşken senden önce kalkmam lazım) :fiuw: anca o ilk saniye önde olabiliyorum. :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Aynen doğru diyorsun ama piyasa olarak yanlışın var abicim , 2014 sonu 60 bin e aldığımız araca 60 bin beşin veriyor aldığımız bayii .

Kafamı kurcalıyan yönler var mesela sıfır süperb veya mondeo mu alsam yoksa o paraya dizel e serisi merc. veya bmw 5 serisimi alsam diyorum ancak sanki zamanında binemediğim arabaya ucuzlayınca binecekmişim gibi bir fikir oluşuyor. o yüzden sıfır almak daha mantıklı geliyor . Ancak mantığımla hiç hareket etmedim :)

Ali bari sen yapma tuccar adamsin :) 2014 yil sonu kuru ile simdiki euro kuruna bak.

2014 yil sonu 60.000 e alinan Vw bak bakalim simdi ne ediyor ;) Mesela jetta golf passat...

Valla Mercedes ve Bmw yi kisa bjr donemde olsa kullanmis test etmis insanlar bu ikileme dusmez, hatta aklina bile getirmez. Fanatikleri Mercedes ve digerleri olarak bakar olaya ve maddi imkanini korudugu surece baska araba almaz. Bmw den mercedes e gecen coktur ama tersi azdir. Benim icin yasi modeli kac olursa olsun Mercedes ve Bmw nin yeri bambaskadir. Bu iki firma ozellikle Mercedes otomotiv sektorunun yönünü gelecegini ve standartini yüksel ten firmalardir. Sen Skoda alip da mutlu binebiliyorsan ne guzel ama benim aklimin ucundan bile geçmez oyle markalar. Param yoksa o km i20 alacağıma gider 6 yasinda temiz Focus alirim, 0 km Focus alacagima gider 5 yasinda temiz mercedes veya bmw alirim. Sifir arabaya karsiyim cunki cok paraya iyi araba almiyorsun, devlete otv kdv vergi oduyorsun. O yüzden 2.el mantikli. 2014 aralikda Kia Sportage aldim sifir km, 2008 sattim aldim ama sene sonu stok bitirme kampanyasi olmasa ve 12 bin lira indirim olmasa hayatta sifir almazdim.

Zamaninda alamadigin arabayi ozenip simdi ucuzlayinca binme olayi degil 5 - 6 yasinda mercedes bmw almak, kaliteli arabaya nispeten uygun fiyata binmektir, ozenip de alamama durumu degildir. Skoda seat gibi aslinin 0 km yan urunlerini alacagima gider pasalar gibi 2 yasinda golf veya passat alirim illa vagciysam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Ali bari sen yapma tuccar adamsin :) 2014 yil sonu kuru ile simdiki euro kuruna bak.

2014 yil sonu 60.000 e alinan Vw bak bakalim simdi ne ediyor ;) Mesela jetta golf passat...

Valla Mercedes ve Bmw yi kisa bjr donemde olsa kullanmis test etmis insanlar bu ikileme dusmez, hatta aklina bile getirmez. Fanatikleri Mercedes ve digerleri olarak bakar olaya ve maddi imkanini korudugu surece baska araba almaz. Bmw den mercedes e gecen coktur ama tersi azdir. Benim icin yasi modeli kac olursa olsun Mercedes ve Bmw nin yeri bambaskadir. Bu iki firma ozellikle Mercedes otomotiv sektorunun yönünü gelecegini ve standartini yüksel ten firmalardir. Sen Skoda alip da mutlu binebiliyorsan ne guzel ama benim aklimin ucundan bile geçmez oyle markalar. Param yoksa o km i20 alacağıma gider 6 yasinda temiz Focus alirim, 0 km Focus alacagima gider 5 yasinda temiz mercedes veya bmw alirim. Sifir arabaya karsiyim cunki cok paraya iyi araba almiyorsun, devlete otv kdv vergi oduyorsun. O yüzden 2.el mantikli. 2014 aralikda Kia Sportage aldim sifir km, 2008 sattim aldim ama sene sonu stok bitirme kampanyasi olmasa ve 12 bin lira indirim olmasa hayatta sifir almazdim.

Zamaninda alamadigin arabayi ozenip simdi ucuzlayinca binme olayi degil 5 - 6 yasinda mercedes bmw almak, kaliteli arabaya nispeten uygun fiyata binmektir, ozenip de alamama durumu degildir. Skoda seat gibi aslinin 0 km yan urunlerini alacagima gider pasalar gibi 2 yasinda golf veya passat alirim illa vagciysam.

Aynen senelerin esnafıyım , intenette baktığımızda sıfırı 110 bin'e satılan mondeo 90 binlere ikinci elde satılıyorken Skoda vw çatısı altında kendini koruyor bunu demek istemiştim ben .

Genel olarak katılıyorum dediklerine hatta ilk yazımda da katıldım . Ben o Ali değilim biliyorsun :) Neyse kardeşimizin konusunu kirletmeye gerek yok bence. 

E270 CDI MI E220 CDI MI alıyım abi arasında ne fark var :) 

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Aynen senelerin esnafıyım , intenette baktığımızda sıfırı 110 bin'e satılan mondeo 90 binlere ikinci elde satılıyorken Skoda vw çatısı altında kendini koruyor bunu demek istemiştim ben .

Genel olarak katılıyorum dediklerine hatta ilk yazımda da katıldım . Ben o Ali değilim biliyorsun :) Neyse kardeşimizin konusunu kirletmeye gerek yok bence.

Alicim güzel kardesim seni farkli severim biliyorsun, skodayi neden aldığını tahmin edebiliyorum, ben esime neden golf aldiysan 3 asagi 5 yukari ayni neden. Ama sundan eminim ki ne sen kendine skoda ne de ben kendime sahsi keyif kullanimi icin golf aliriz.

Tabiki E270 cdi alinir, o kasanin hakki 270 kod, her ikisi de aslinda ayni motor 2.2oocc ama 270 guclu

Sen bin e270 e 1 ay, sonra skoda diyene gülüp gecersin he gülüm he diye, garantisi ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Alicim güzel kardesim seni farkli severim biliyorsun, skodayi neden aldığını tahmin edebiliyorum, ben esime neden golf aldiysan 3 asagi 5 yukari ayni neden. Ama sundan eminim ki ne sen kendine skoda ne de ben kendime sahsi keyif kullanimi icin golf aliriz.

Tabiki E270 cdi alinir, o kasanin hakki 270 kod, her ikisi de aslinda ayni motor 2.2oocc ama 270 guclu

Aynen abi sebep tam olarak bu benim içinde ,güzel ama benim tarzım değil . Şuan indirimimiz var oktavia'nın en full olanı + cam tavan ve 17 jant ile 85 bin civarına alabiliyorum . Ancak gönlüm o paraya mercedes veya bmw al diyor :) Yıl başı gibi yapacağım bir delilik bakalım :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

bi abimiz (tur rehberi) bmw & mercedes'de çalışmış bir üst düzey yöneticiye sormuş,

bmw mi ? mercedes mi ?

cevap : bir alman mercedes'i över ama bmw'ye biner demiş...

benim pek inanasım gelmedi ama, güya bmw'yi övmüş...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sen bin e270 e 1 ay, sonra skoda diyene gülüp gecersin he gülüm he diye, garantisi ben.

Abi yanlışın var E270 2.685 cc 177 HP (2005 e kadar var)

E 220 CDI 2.148 cc 150 HP (2006 ve  sonrası 170 HP)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Abi yanlışın var E270 2.685 cc 177 HP

E 220 CDI 2.148 cc 150 HP

Aynen ya saolasin, benim aklim 250 cdi da kalmış ;) o ikisi 2.200 cc 270cdi 2690cc

C250 ye kafam takik, c220 ile ayni motor ama gidis cok farkli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Aynen ya saolasin, benim aklim 250 cdi da kalmış ;) o ikisi 2.200 cc 270cdi 2690cc

C250 ye kafam takik, c220 ile ayni motor ama gidis cok farkli

Evet abi

C250 CDI 2.143 cc 204 HP

C220 CDI 2.148 cc 170 HP

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Şuan indirimimiz var oktavia'nın en full olanı + cam tavan ve 17 jant ile 85 bin civarına alabiliyorum . Ancak gönlüm o paraya mercedes veya bmw al diyor :) Yıl başı gibi yapacağım bir delilik bakalım :)

Ali butcen 85 90 ise hic bulasma mercedes e220 e270 e. O paraya anca leşleri var. Artik e200 kompressor bile yok temiz 90 a, km yüksek veya araclar hasarli.

2008 temiz bir e220 eski kasa bile 130.000 ustunde, yuksek km mercedes dizel problem cikarirsa cebini cok yorar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-72.000-km-de-hatasiz-220-cdi-tam-fuull-215143686/detay

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Ali butcen 85 90 ise hic bulasma mercedes e220 e270 e. O paraya anca leşleri var. Artik e200 kompressor bile yok temiz 90 a, km yüksek veya araclar hasarli.

2008 temiz bir e220 eski kasa bile 130.000 ustunde, yuksek km mercedes dizel problem cikarirsa cebini cok yorar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-72.000-km-de-hatasiz-220-cdi-tam-fuull-215143686/detay

Ancak 2003 - 2004 model alınabiliyor bende diyorum ki böyle bir şey yerine 2007 - 2008 arası dizel 5 serisi mi alsam diyorum mesela İlandaki araç abi .

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ss-motors-2007-bmw-5.20d-borusan-cikisli-187722534/detay/

Birde baktığım araçlar arasında bu var abi 2004 e270 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mass-car-dan-bakimli-orjinal-168bin-km-de-bayii-cikisli-222223269/detay/

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

dizel değil bence lpgli kompresör daha iyi. hem vergiden hem yakıttan daha avantajlı. benzinli kompresör alınır prins takılır  dizelden daha tatlı olur :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Arabanın resmini görünce AS (Aleykümselam) diyesim geldi. (Plakadan dolayı SA)  :D  :D  :D

Şaka bir yana, Rabbim ağız tadıyla binmeyi nasip eylesin. Herkesin gönlüne göre versin. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ancak 2003 - 2004 model alınabiliyor bende diyorum ki böyle bir şey yerine 2007 - 2008 arası dizel 5 serisi mi alsam diyorum mesela İlandaki araç abi .

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ss-motors-2007-bmw-5.20d-borusan-cikisli-187722534/detay/

Birde baktığım araçlar arasında bu var abi 2004 e270

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mass-car-dan-bakimli-orjinal-168bin-km-de-bayii-cikisli-222223269/detay/

Bmw guzel ama km dusuklere bak derim, 10-15 bin fazla olsun 70.000 km olsun 3 4 sene keyifle bin. O kasa bmw de 2 cesit motor var dizel, 184 almak lazim 177 lik performans ve sanziman olarak biraz geride. 2009 lar iyi.

Mustafa iyi yazmis, e200 komp + prins ile cok daha sorunsuz ve yeni model arac alirsin. 100-110 bin e cok guzel e200 komp var daha genç w211 kasa al temiz ve dusuk km li 5 sene arkana bakma arabanin sahi w211 kasa mercedes.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Hayırlı olsun kardeşim , Cumartesi yakından'da gördük maşallah  :nazar:  :nazar:  :nazar:

Sağolasın kardeşim ;)

Maşallah bulunmaz türden, çok güzel... :nazar:

Teşekkürler 

Maşallah güzel günlerde kullan... 

En beğendiğim mercedes kasası.. 

Teşekkürler eski ama güncel ;) tıpkı mk2 gibi

emekli olunca ilk bunlara bakacağım :nazar:

gençlik bir kere geliyor faydalanmak lazım ;)

Hayırli olsun Reisim.Allah zeval vermesin.Zaman 2.0 ecoboost alıp yıldız avına çıkma zamanıdır[emoji12]

teşekkürler o araca saygımız sonsuz ;)

Süha hocam yeni yıldızın hayırlı olsun. forumda Mercedes sayısının artmasından çok memnunum. merkez üssümüz ford forumu olsa bile mbclubtr de olmana da sevindim. arabanın ise maşallahı var gerçekten. ederinde de alındı ise (ki inşallah öyle alınmıştır) 10 numara bir w203 yakalamışsın. depon dolu, yıldızın parlak olsun her daim. Allah kazalardan belalardan ve nazarlardan cümlemizi uzak eylesin. gülerek kullan. bilgi edinmek istediğin konular vs. olursa zaten Furkan ustamız, Ali abimiz her daim yanımızda ve başımızdalar zaten. endişe yok, yıldıza devam.

Teşekkürler bakalım girdik bir alamete ;)

Hayırlı, uğurlu olsun.Allah kaza bela göstermesin. Yıldızına taş değmesin :):nazar:

Ayhan abi teşekkürler ;)

Hayırlı olsun. Kazasız belasız.

Amin çok sağolun ;)

Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle bin Süha abi..

Teşekkürler çok teşekkür ederim ;)

Hayırlı, güzel günlerde kullan. Allah kaza bela göstermesin Süha.

Şu mersedes cilerin biri s320 alsa da azcık incelesek. mondi den sonra aklımda ki tek araba s320 (2000-2001 model)

Ertan abi teşekkür ederim amin ;) ;) klasse a saygımız sonsuz 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Sühacım,ne zaman açsam teşekkür ediyorsun artık bitir şu işleri  :D

abicim ne yapalım ayıp olur yazanlara teşekkür etmez isek ;)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben bu arabayı geçerim yolda.. :D

Hayırlı olsun kardeşim, iyi günlerde kullan.. Daha iyileri nasip olur inşallah..

Sen bir daha jant falan bulursun Ankara' da nasıl olsa.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bencede hata yapmis, keske fabia ibiza 208 c3 veya i20 falan alaymis. Dedigin gibi teknoloji gelisti fark kalmadi mercedes ile skoda Seat citroen dacia Hyundai arasinda. Iste mercedes deri yi fazla kullanip biraz daha janjanli boyuyor kaportayi bi de koca koca jantlar koyuyor diye 5 misli para istiyor ahlaksiz herifler :)

Yeniler bambaska ;) Bitti o eski efsaneler mercedes de neymis ehüühü.

Le konuyu saptırma, teknoloji gelişti, evet, 10 yaşında seninde dediğin gibi hışırı çıkmış (sağlamını bulmak dert, bulsamda zaten almam) merso alacağıma tabikide yep yeni Skodayı alabilirsin, ne var bunda, konuyu çamura sokupta nasıl gıvırıyorsun gardaş, ben ne diyorum sen ne diyorsun, SüperB güzel araba ama kalkıpta 2012 bir e220 den iyimi dedim ben, demediğim gibi anında e220 yi alırım dedim (ama 2007 den aşşağısını hayatta almam ve bakmam, onlarım devri geçti benim için), tabikide bu doğrusu, şu komiklikleride yapma artık mayk gardaş, hunday ne yahu, citroen ne, Ha Seat desen hadi birazda... 

S dedik onunda suyunu çıkardınız, birebir aynımı dedik ,  süperb e binince sclass ferahlığını görüyorsun, genelde bu sınıf D ve orta sınıflarda bu hacim olmaz, mağara gibi bagaj hangar gibi iç hacim var, dediğim bu...

Yanına birde ponponcu eski androcu Mehmet i almışsın bana atak yapıyorsun, etkilenmem bu saldırılardan gardaş....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Haydaaa, o Ali değilim derken, ayıp oluyor ama, hangi Aliymiş bakiim o :)  sonuçta benim geldiğim yere ve dediklerime tekrar bak bakiiim, sen bakma Tırtövere, o sıfır almaz, vergi ötv onlara bakar, ben bakmam ve takmam bunları, keyfime bakarım, hoşuma gideni alırım, o parayı verip aylarca uğraşıp 10 yaşında eski alacağıma gider Süperb alabilirim dedim, sonra bir baktımki o paralara bırak 10 yaşında antika almayı 3-4 yaşında canavar gibi E220 ler var, elbetteki gidip bunu alırım, süperb almam, daha Audi defterini açmadım, tonla alternetif var, bu arada Mersoyada aypon muamelesi yapmayın, devir değişti artık, alt serileri tırt, harbi iyileride var evet, hemde muhteşemler ama almak benim için imkansız, E220 gibileri ise 3-5 yaşına kadar olabilir, hem yeni hemde çok iyiler, güçte almaya-bakmaya yeter gibi, böyle olduktan sonra gidip tırt araba alırmıyım hiç, hele tırtövere bak, git dacia al diyor  :D   önce kendine bak tırtöver, ben hanımda istese acaip ucuzda olsa senin gibi gidip kia almam, heleki kaputu açınca senle beraber motorun yanına sığabiliyorsam  :D  :p (ihtiyaç ve mecburiyet hariç)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Süha ,tekerler hala eğri, rotla falan olmayacak bu,şöyle bi mangal mı desem,baklava mı desem jantın arasına sıkışmış belli ki. Gel çıkartalım :fiuw:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Süha alacağın olsun, yahu hayırlı olsun dedik, bize ne teşekkür ne birşey.... iyiki bir süperb dedik yahu....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hayatımda ilk defa s klasse Mercedes ile skoda nın karşılaştırıldığını gördüm büyük hayretler içerisindeyim. Yani bu araçla 2015 s350d 4matic resimler kendi çekimim bizim binada araç. Yanlış anlaşılma olmasında bu tarz araçlar adamın aklını alır şeklini koyar [emoji6]

Araç 400metre gece görüşe sahip, maşallah zma gibi

Yuhahaaaaa, kardeş birkere fiesta nerden çıktı, her sıkıştığında buna sarılma, fiesta bunların yanında araba olmadığı gibi 1.6 larıda spor araba değil zaten  :D

İkincisi konuyu saptırma, S class hacmi vs. dedik, birebir aynımı dedik, ayrıca 2015 S lerde nerden çıktı, bununla Süperbi karşılaştırmak gibi birşeyi demem için hasta olmak lazım, dediğim çok eski serileri ve sadece hacimsel konfor açısından ve doğal olan Teknoloji farkından dolayı, suyunu çıkarmasana kardeşim  :angry:

2015 S500 ü getirmiş koymusun ve ben sanki SüperB bundan iyi demişim gibi kıyaslamış birde resim koymuşsun, e pess be kardeş, pess... hem S klası daha bugün görmedik, 1-2 saat önce içinde yolculuk yapmışlığım var, bana resim falan boşa gösterme kısaca malı bana anlatma kardeş, 400m gece görüş haa, e günaydın, sen daha yenimi gördün bunları....

Gerçi yazdım ama yine yazayım; Araban hayırlı olsun, Allah daha  iylerini hatta 2016 S500 leri nasip etsin....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...