İçeriğe Yönlendir

Sifir Motor Mu? Rektefiye Mi?

Cemal Demirezen

Recommended Posts

Cemal Demirezen

Size nasıl ulaştıracaklar malzemeyi. Nakliye ücreti ne kadar tutuyor ?

sandık halinde kargolayacaklar kargo ücreti onlara ait.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

sandık halinde kargolayacaklar kargo ücreti onlara ait.

Oldukça yüksek tutar kargo ücreti böyle olması iyi olmuş.İnşallah kargo düzgün gelir. Ambara verirlerse Allah'a emanet gelir. 

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Oldukça yüksek tutar kargo ücreti böyle olması iyi olmuş.İnşallah kargo düzgün gelir. Ambara verirlerse Allah'a emanet gelir. 

İnşallah problem olmaz, devamlı gönderdiklerini bir problem olmadığı söylediler.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Zekeriya bey bilmediğimiz sizin bildiğiniz birşey varsa paylaşabilirmisiniz.

5 bin tl ye yakın para gidecek en azından ustanı alıp gidip baksaydın 200 tl cıkardı 

Baktın denilen gibi değil istanbulda balık ekmek yer dönerdiniz 

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

5 bin tl ye yakın para gidecek en azından ustanı alıp gidip baksaydın 200 tl cıkardı 

Baktın denilen gibi değil istanbulda balık ekmek yer dönerdiniz 

Haklısınız Zekeriya bey ama vaktim yok, birde hangi usta benimle kalkıp İstanbul' a motor bakmaya gelir.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

En azından acele etmeseydin konuyu actığında arkadaşlar ben araca sıfır motor alacağım firma istanbul,da benim ustam yok veya hangi usta oraya bakmaya gelir istanbul,da olan fordclup üyelerinden yardım istiyorum alacağım motor için ustası olan arkadaş varsa o gün için bana yardımcı olurmu desen hayır diyecek forum üyesi yok tur heralde 

Sadece kendi yol paran ve ustanın iskender parası olurdu baktın işler tamam motor sıfır kargo içinde güzelce paketlerdi ver ambara senden önce gelir motor 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Arkadaşler sipariş verilmiş iş bitmiş. Cemal kardeşimize hayırlısı olsun diyelim artık. İnşaallah sorun çıkmadan takılır güzelce kullanır.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Bu kadarda komplo teorisi üretmeye gerek yok. Piyasa da çokca bu versiyon sandık motor mevcut. Her yerden bulunabiliyor. Hayırlısı olsun. Bende olsam aynı şeyi yapardım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Hayırlı olsun.Allah utandırmasın en mantıklısını yapmışsınız.Bende düşünüyorum aslında 4 bin tl yi veriyorsun en az 150 bin km kafan rahat benim gibi biri için zaten 8 sene kafan rahat yılda en fazla 15 bin km yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Arkadaşler sipariş verilmiş iş bitmiş. Cemal kardeşimize hayırlısı olsun diyelim artık. İnşaallah sorun çıkmadan takılır güzelce kullanır.

İyi temenniniz için teşekkür ederim, Allah razı olsun.

Bu kadarda komplo teorisi üretmeye gerek yok. Piyasa da çokca bu versiyon sandık motor mevcut. Her yerden bulunabiliyor. Hayırlısı olsun. Bende olsam aynı şeyi yapardım.

Teşekkür ederim olumlu şeyler duymak gerçekten güzel kargo geldi şaşmazda fakat vakit bulup gidemiyorum.

Hayırlı olsun.Allah utandırmasın en mantıklısını yapmışsınız.Bende düşünüyorum aslında 4 bin tl yi veriyorsun en az 150 bin km kafan rahat benim gibi biri için zaten 8 sene kafan rahat yılda en fazla 15 bin km yapıyorum.

Teşşekkür ederim Allah azı olsun, İnşallah hayırlı olur. Mantıklı geldi, rektefiye yaptırmaktan daha güvenilir geldi iyi olur inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Düzenli bakımları yapılan bir motor en az 400.000 km gitmelidir. 400,000+ yapılmıyorsa şöforde iş yok demektir :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Düzenli bakımları yapılan bir motor en az 400.000 km gitmelidir. 400,000+ yapılmıyorsa şöforde iş yok demektir :D

Ben yıllardır söylüyorum zaten Cemal 'in şöförlükle ilgisi yok diye... Bide utanmadan ders veriyo millete düşünün  :D

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Vallaha 400 bin km gidecek ömrüm olsunda kullanırım sorun değil :) yılda yaptığım 15 bin km :)

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Ben yıllardır söylüyorum zaten Cemal 'in şöförlükle ilgisi yok diye... Bide utanmadan ders veriyo millete düşünün  :D

Hanıma ne zaman araba sürmeyi öğrettim, sürmeye başladı sorunlar başladı :)  :)  :)  ben sadece yağ filtreler değiştirip kullanıyordum. Bazen şer gibi görünen durumlar aslında  hayırlı durumlar olabiliyor, Seydişehir-Akseki yolunda virajlı rampalarda mercedesleri sollaya sollaya gidiyordum (görmen lazımdı) . Ne kadar motor gitse de yol tutuşu gerçekten çok güzel  :)  :)

Yorum bağlantısı
önder deli

Vallaha 400 bin km gidecek ömrüm olsunda kullanırım sorun değil :) yılda yaptığım 15 bin km :)

Allah uzun ömür versin.

inşallah motoru yersin.

ömrümüz görmeye yetsin

.........................................

8'lik kafiye şiirim sizlere hediye...

Yorum bağlantısı
Gökhan Çelik2

sıfır motor ...bir iki sitede var gordüm bende olsam yeni moturu alır takardım daha once rektifiye yaptırdım yenisi gibi olmaz

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Motorumuz perşembe günü geldi yarın İnşallah montajı yapılacak.

Eski motorla yeni motor arasında 2 fark var birincisi manifold dağılım şekli diğeri yağ filtresinin olduğu yer yeni motorda yağ soğutma giriş çıkışı var eski motorda yok ustam burada olmadığı için telefonla görüştük bunlar problem değil dedi manifold için eskisini takarız yağ filtresinin orası için giriş çıkışları iptal ederiz problem olmaz dedi görüşlerinizi alabilirmiyim ayrıca triger kayışını değiştirmeye gerek var mı çatlar deforma vs yok kayışta.

Manifold farklılıkları

J4MBkj.jpg

4k3OqJ.jpg

Yağ filtresi bölgesi

OZ5O9P.jpg

zV1ql9.jpg

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Allah uzun ömür versin.

inşallah motoru yersin.

ömrümüz görmeye yetsin

.........................................

8'lik kafiye şiirim sizlere hediye...

Önder bey dua mı ettin bedduamı anlamadım :) Ama güzel sonuçta bir emek var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Yag sogutma giris cikisi iptal degilde,bypass yapilmali bence.

Ayrica bu tur ufak farkliliklar ecuda da uyumsuzluk olabilecegi izlenimi uyandirdi.Umarim haksiz cikarim...

Manifoltta olan değişiklik önemliye benzemiyor üzerindekini söktüğümüzde eskisi tam olacak gibi. Yağ aparatı problem yaratır mı bunu cevabını nereden öğrenebiliriz acaba.

Yorum bağlantısı
önder deli

Önder bey dua mı ettin bedduamı anlamadım :) Ama güzel sonuçta bir emek var :)

Beddua olur mu? 

bir dokuzluk ile devam edelim o vakit. :D

Başka fikir geçmez zikrimden

Duadır dökülen dilimden

Motorun ömrü uzun ola

Umarım gider onca sene

Ederim size güzel dua

Hoş söz etmek yakışır bana

Darısı tüm iyi dostlara

Görmek nasip olur onlara

.....

Önder Deli 07/09/2015 :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Motorumuz perşembe günü geldi yarın İnşallah montajı yapılacak.

Eski motorla yeni motor arasında 2 fark var birincisi manifold dağılım şekli diğeri yağ filtresinin olduğu yer yeni motorda yağ soğutma giriş çıkışı var eski motorda yok ustam burada olmadığı için telefonla görüştük bunlar problem değil dedi manifold için eskisini takarız yağ filtresinin orası için giriş çıkışları iptal ederiz problem olmaz dedi görüşlerinizi alabilirmiyim ayrıca triger kayışını değiştirmeye gerek var mı çatlar deforma vs yok kayışta.

Manifold farklılıkları

J4MBkj.jpg

Yağ filtresi bölgesi

bu manfiold sanki turbo  montajı ıcın yapılan sekle benziyor

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

hayırlı olsun. manifoldun dizaynı güzel. rahat bir şekilde egzoztu dışarı atmak için dizayn edilmişe benziyor. motor sanki biraz daha yeni versiyon umarım soketler vs uyar. ekstra bir yağ soğutma aparatı veya radyatörü bulabilirsen taktırmanı tavsiye ederim. yoksa çok önemli degil.

Yorum bağlantısı
Gökhan Çelik2

takipteyiz .... örnek konu alarak arşive almak gerek bu paylaşımı...tabii inşallah problemsiz uyum saglar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Maşallah bu motorada bakılır .Artık uzun zamanda binilir. Takan ustada işini dikkatli yapıyorsa. Ömürlük.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2001 model araanıuın motoru hala üretiliyor . Dünya Türkiye den büyük. Zetec motor hala kapış kapış satılıyor yurt dışında özelikle pist araçları için. grankta sorun var ise zaten sıfırı takılır iyi yapmışsınız.

yeni blok ruhsata işlenecek. detayları bir trafik müşaviri ile kolayca halledersiniz. motorun faturası yeterli belgedir.

aslında 94 model yılı doğru kavramdır dacee bunda sğyah üst kapağın makyajı var teknik anlamda model yılı 94 tür

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...