İçeriğe Yönlendir

Sifir Motor Mu? Rektefiye Mi?

Cemal Demirezen

Recommended Posts

Cemal Demirezen

Pardon yanlış okumuşum 2001 miş  :)

2001 Model bir aracın sıfır motoru üretilmez eğer böyle bir durum olsa idi kimse rektefiye ile uğraşmazdı 

08.30.2015 tarihli actığım bir konum var aracınızı ceyrek depo altına düşürmeyin http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/274472-arac%C4%B1n%C4%B1z%C4%B1-ceyrek-depo-alt%C4%B1na-d%C3%BC%C5%9F%C3%BCrmeyin/

Servet aydın abi neden 12.000 tl harcadı yani servet abi bilmiyormuydu sıfır motor takmayı yok böyle bir motor hurdaya ayrılan motoru temizleyip yeni parçalar takıp sıfır motor diye satıyorlar sanırım ben inanmıyorum o motorun sıfır olduğuna yanlışım varsa düzeltin

Bu arada senin motorun içi açıldımı  ? krank değişimini neye göre karar verildi ?

Satıcı sıfır diyor faturası gümrük belgeleri vs hepsini gönderecek çünkü yasal olarak bunları göndermek zorunda. Krank kolunda bazı yerlerin kalınlıklarını kumpas veya benzeri bir ölçü ile ölçtüler. Zekeriya bey ve diğer tüm arkadaşlara soruyorum gerçekten temizlenip yeni parça takıp satabilirler mi?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Satıcı sıfır diyor faturası gümrük belgeleri vs hepsini gönderecek çünkü yasal olarak bunları göndermek zorunda. Krank kolunda bazı yerlerin kalınlıklarını kumpas veya benzeri bir ölçü ile ölçtüler. Zekeriya bey ve diğer tüm arkadaşlara soruyorum gerçekten temizlenip yeni parça takıp satabilirler mi?

Temizleyip gönderseler de iyi. Sıfır gibi olmuş demektir :)

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Bir uyarıda bulunmak isterim. Sıfır motor takılan araçların bu durum siciline de işleniyor. Sonra aracı almak isteyen kişilerin karşısına çıkıyor. Yanlış biliyor da olabilirim. Bu durumu da göz önünde bulundurursanız iyi olacaktır.

İbrahim bey  şimdiye kadar tüm araçlarımda benden sonraki alıcıyı  düşünmedim, düşünmem ben içime sinecek, bana sıkıntı çıkartmayacak, kafamı rahat ettirecek işlemlere yönelirim, şahsen araç alacak olsam sıfır motor takılmış faturası vb dökümanları bana sunabilen bir satıcıdan gönül rahatlığıyla aracı alırım. Uyarınız için gerçekten teşekkür ederim  

Temizleyip gönderseler de iyi. Sıfır gibi olmuş demektir :)

Onuda mı yapmazlar.  :)  :)  :)

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Bana gönderecekleri motorun resmini istedim.qoo7Sbp.jpg

Fotoğrafı yükleyemedim sanırım.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Fotoğraf yükleme sitesinde problem var galiba.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Problem yok resim görünüyor hiç rektefiyesiz sıfırsa taktır tek işin emniyet ve makina mühendisleri odası

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Cemal motorun sıfır olma ihtimali var..Elde kalan motorları çöpe atacak değiller ya. Bu motorlar bu şekilde piyasaya sürülüyor. Araç 2001 model olabilir ancak atıyorum 2005 model başka bir araçta bu motoru kullanıyor olabilir. Demek istediğim şu sıfır bulunmaz diye bir durum yok. Bulunabilir..

Gelelim senin sıfır mı yoksa tamir yoluna mı gitme işine..Bana sorarsan eğer araca en az 3-4 yıl binerim diyorsan sıfır motor al ve güle güle kullan. Ama 1-2 yıl binerim diyorsan bence sıfır motor falan uğraşma. Ya aracı bu haliyle sat yada seni idare edecek şekilde tamir yoluna git.Yani 4-5 bin harcayıpta 1-2 sene sonra satacaksan bence bir anlamı yok. Ayrıca yukarıda bazı arkadaşların dediği gibi sıfır motor takılmış araca insanlar şüphe ile yaklaşırlar. Çoğunlukla önden ciddi kazalar sonrası sandık motor takılır. Satarkende sıkıntı olabilir bu durum. Tercih edenlerde olacaktır ancak etmeyenler çoğunlukta olacaktır. Şimdiden kararın her ne olursa olsun senin için hayırlı olmasını diliyorum..

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

DR5Rkv.jpg

mzNz80.jpg

EqAqEZ.jpg

j2N2Ym.jpg

2kokQA.jpg

B0b09p.jpg

Bu fotoğraflar üzerine görüşlerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Cemal motorun sıfır olma ihtimali var..Elde kalan motorları çöpe atacak değiller ya. Bu motorlar bu şekilde piyasaya sürülüyor. Araç 2001 model olabilir ancak atıyorum 2005 model başka bir araçta bu motoru kullanıyor olabilir. Demek istediğim şu sıfır bulunmaz diye bir durum yok. Bulunabilir..

Gelelim senin sıfır mı yoksa tamir yoluna mı gitme işine..Bana sorarsan eğer araca en az 3-4 yıl binerim diyorsan sıfır motor al ve güle güle kullan. Ama 1-2 yıl binerim diyorsan bence sıfır motor falan uğraşma. Ya aracı bu haliyle sat yada seni idare edecek şekilde tamir yoluna git.Yani 4-5 bin harcayıpta 1-2 sene sonra satacaksan bence bir anlamı yok. Ayrıca yukarıda bazı arkadaşların dediği gibi sıfır motor takılmış araca insanlar şüphe ile yaklaşırlar. Çoğunlukla önden ciddi kazalar sonrası sandık motor takılır. Satarkende sıkıntı olabilir bu durum. Tercih edenlerde olacaktır ancak etmeyenler çoğunlukta olacaktır. Şimdiden kararın her ne olursa olsun senin için hayırlı olmasını diliyorum..

Ayhan abi bu araca 3 sene daha binerim gözüyle bakıyorum ciddi ciddi arabamı seviyorum, hemde ev kredim var 3 yıla bitecek inşallah. Tamir ettirdiğimde sanki yolda kalacakmış gibi birşey olacakmış gibi geliyor, benden sonraki alacak adamı inan düşünmüyorum abi 2001 model aracımda daha boya yok görüşün ve iyi temennin için teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fuat GÜVEN

Eğer sandık motoru gerçekten rektefiye parasına alabiliyorsanız hiç düşünmeyin derim. Sıfır motor her zaman daha avantajlıdır. Yorulmamış ve yıpranmamış olur. Bence konu açmaya gerek bile yok al tak. Faturasıyla trafiğe gidip işlenecek. Yoksa araç çenç olur ve başınız çok ağrır. Araba kaçakçısı durumuna düşebilirsiniz.

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=117383. bu ve bunun gibi çok konu internette mevcut.

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Motor bu haliyle 0 görünüyor en azindan disindaki parçalar. Eger kullanılmış olsa civata yerlerinde izler olurdu bence hic dusunmeyin eger isinizin ehli bir usta yoksa ise yakinizda rektefiye yerine sandik motor derim ayrıca kayitlarda kolay kolay cikmiyor motor isletme olayı kasko yoksa eger

Ayrıca zetec motor zekeriya abi , alttaki boş bi sandik :)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Cemal sanırım siparişi verecek, bundan sonra nasıl bir mal geleceği satan Merkez Oto 'nun göndereceği motora bağlı.

Alışverişi yaptıktan sonra Merkez Oto ile ilgili tecrübelerini buradan da paylaşırsan sevinirim Cemal...

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Cemal sanırım siparişi verecek, bundan sonra nasıl bir mal geleceği satan Merkez Oto 'nun göndereceği motora bağlı.

Alışverişi yaptıktan sonra Merkez Oto ile ilgili tecrübelerini buradan da paylaşırsan sevinirim Cemal...

Tamam abi alışveriş ve sonraki deneyimlerimi buradan sizlerle paylaşacağım ilgin ve araştırmaların için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Eğer sandık motoru gerçekten rektefiye parasına alabiliyorsanız hiç düşünmeyin derim. Sıfır motor her zaman daha avantajlıdır. Yorulmamış ve yıpranmamış olur. Bence konu açmaya gerek bile yok al tak. Faturasıyla trafiğe gidip işlenecek. Yoksa araç çenç olur ve başınız çok ağrır. Araba kaçakçısı durumuna düşebilirsiniz.

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=117383. bu ve bunun gibi çok konu internette mevcut.

Fuat bey mühendislik firmasından proje çizilmesi gerekiyor değil mi?

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Merkez Oto ile alakalı şu mesajdan sonrasını bi okuyun. Geçen hafta sorsanız sorunsuz derdim ama bu mesajla forumda ikinci sorun yaşayan üyemiz.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/232167-hararet-ve-devir-g%C3%B6stergesi/page-5#entry2754707

Sani bey siparişi verdim inşallah problem yaşamam ilginize teşekkürler aşamaları alışverişi memnuniyeti buradan sizlerle paylaşacağım. Hakkımızda hayırlısı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fuat GÜVEN

Fuat bey mühendislik firmasından proje çizilmesi gerekiyor değil mi?

Eğer siz aynı motoru alıp takacaksanız gerek yok. Sadece faturasıyla trafiğe gidin ve motor numarasını işletin. 

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Eğer siz aynı motoru alıp takacaksanız gerek yok. Sadece faturasıyla trafiğe gidin ve motor numarasını işletin. 

Bahsettiğim aynı motoru alacağım hacim beygir vs farklı değil. Bir kaç yerle görüştüm proje gerekiyor deniliyor birisi gerekmez dedi

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bahsettiğim aynı motoru alacağım hacim beygir vs farklı değil. Bir kaç yerle görüştüm proje gerekiyor deniliyor birisi gerekmez dedi

Yakınınzda muayene istasyonu varsa oraya sorun. Motor değişikliği yapılınca onay için ilk önce oraya gidiliyor diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Bolu,nun pazarı gecmeden Arabayı niğde,ye sürmeyin  :moto:

Zekeriya bey bilmediğimiz sizin bildiğiniz birşey varsa paylaşabilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Size nasıl ulaştıracaklar malzemeyi. Nakliye ücreti ne kadar tutuyor ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...