İçeriğe Yönlendir

Sifir Motor Mu? Rektefiye Mi?

Cemal Demirezen

Recommended Posts

Cemal Demirezen

Merhaba, mondeomun motoru arızalandı (giderken tak tak sesler geldi), yataklar, piston, segman, krank, takım contaların değişmesi gerekli şuan için 3.000 TL  sadece parça masrafı var artabilir de deniliyor. 4.000 TL civarında sıfır montaj moturu satılıyor sizce tamir mi sıfır motor mu? Şayet sıfır motora karar verirsem ne kadar ruhsat vb şeylere para harcamam gerekir. Aracımı seviyorum en az 2 sene kullanma planım var bana sıfır motor mantıklı geliyor değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Motor yaptırmanı öneririm ayrıca sıfır motor dediğin motor nasıl oluyor cıkma motoru kastediyorsan kapalı kutu hiç yanaşma işletmesi sunu bunu basını ağrıtır karar senin 

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Motor yaptırmanı öneririm ayrıca sıfır motor dediğin motor nasıl oluyor cıkma motoru kastediyorsan kapalı kutu hiç yanaşma işletmesi sunu bunu basını ağrıtır karar senin 

Sıfır montaj motoru (fabrikanın üzerine koyduğu motor). Neden yaptırmamı tavsiye ediyorsunuz Zekeriya bey.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Sıfır montaj motoru (fabrikanın üzerine koyduğu motor). Neden yaptırmamı tavsiye ediyorsunuz Zekeriya bey.

Arac kac model ? avatardaki 93 model mi ? eğer öyle ise sıfır motoru kim takıyor servismi ? 

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Arac kac model ? avatardaki 93 model mi ? eğer öyle ise sıfır motoru kim takıyor servismi ? 

Araç 2001 model mk2 mondeo, 93 diye birşey yok avatarda Zekeriya bey 1983 doğum yılım var.

İstanbulda yedek parçacıdan alacağım ve burada özel servis monte edecek.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
(düzenlendi)

https://www.araba.com/280195299/Mondeo-Focus-Motor-Komple-20-16V

şu ilandaki gibi bir paraya mal olacaksa toplamda rektefiye ile uğraşmazdım.

Birde şu varmış: https://www.araba.com/289076644/Komple-Yeni-Motor-Ford-Mondeo-96-01-_-20-16V

Etrafı boş motor ile dolu motor ne oluyor anlamadım ama yukarıda ki iki ilanda sizin işinize yarar gibi ;) 

tarihinde Necat Ertan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

https://www.araba.com/280195299/Mondeo-Focus-Motor-Komple-20-16V

şu ilandaki gibi bir paraya mal olacaksa toplamda rektefiye ile uğraşmazdım.

Birde şu varmış: https://www.araba.com/289076644/Komple-Yeni-Motor-Ford-Mondeo-96-01-_-20-16V

Etrafı boş motor ile dolu motor ne oluyor anlamadım ama yukarıda ki iki ilanda sizin işinize yarar gibi ;)

4.100 TL fakat bunda gaz kelebeği bobin enjektör yok benim baktığımda var + otomatik volan dişliside üzerinde.

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

sıfır motor herzaman iyidir. aklında soru işareti kalmaz en az 100bin rahat kullanırsın sorunsuz. biz kangoo ya rektifiye yaptırdık 50binden sonra enjrktörler alttan yağ kaçırmalar vs bir sürü dert çıkmıştı. yurtdışında rektifiye diye birşey yokmuş direk sıfır motor takılıyormuş almanyadaki bir arkadaş söyledi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Banada sıfır motor mantıklı geliyor, etrafı boş olan motorlar var 1000 TL daha ucuza kafam iyice karışmaya başladı.

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

1000liradan bence kaçma geçen orjinal bobine parçacı 500lira istedi yan sanayi 50liraya alıp taktım. enjektörün tanesi kim bilir ne kadar hesabını yaparsan bence karlı..

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

eğer gerçekten SIFIRSA (kazalı arabadan sökülüp onarılıp sıfırdan satılanlardan değilse) sıfır motoru tercih ederim çünkü rektefiyede ufak bi hata dahada büyük dertler açabilir ama dolu ve gerçekten sıfırsa tercihim sıfır motordan yana varsın ruhsata işletme masrafı çıksın daha sonradan rektefiyeden sebep olan masraftan başağrısından sıkıntıdan yolda çıkan rezillikten iyidir kanımca. bende bunu görmüştüm ama sizin bulduğunuz motorlar daha da uygunmuş

http://www.yedekparcaford.com/?urun-13235-mondeo-komple-motor-2-0-benzinli-16v-zetec-1998-2000--ford

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Kazalı arabanın motorunu satamazlar diye biliyorum, kanun gereği

2008 yılında focus tdci motoru sıfır alıp taktık aracımıza. (Orjinal sandık motor)

1000 tl civarı maliyete işlettik ruhsata.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Bir uyarıda bulunmak isterim. Sıfır motor takılan araçların bu durum siciline de işleniyor. Sonra aracı almak isteyen kişilerin karşısına çıkıyor. Yanlış biliyor da olabilirim. Bu durumu da göz önünde bulundurursanız iyi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Bir uyarıda bulunmak isterim. Sıfır motor takılan araçların bu durum siciline de işleniyor. Sonra aracı almak isteyen kişilerin karşısına çıkıyor. Yanlış biliyor da olabilirim. Bu durumu da göz önünde bulundurursanız iyi olacaktır.

2001 model araba. Sıfır motor takılıp 3 sene daha binilse 17 yaşında olacak. Ben böyle bir araç almak istesem komple boyalı olmasını yadırgamam. Motorunun sıfır takılmış olmasıda alma sebebim olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Motor yapılmıs yada yenılenmıs aracı orjınal dıye satmak ahlaken dogru bısey olmadıgı ıcın aracın kayıtlarında motor yenılendı dıye yazmasının bır sakıncası oldugunu dusunmuyorum.Sonucta satarkende alacak kısıye soylenecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

2001 model araba. Sıfır motor takılıp 3 sene daha binilse 17 yaşında olacak. Ben böyle bir araç almak istesem komple boyalı olmasını yadırgamam. Motorunun sıfır takılmış olmasıda alma sebebim olur.

Böylece şöyle bir durum ortaya çıktı. Bu sıfır motor bazı alıcıları iştahlandırırken bazılarını da uzaklaştıracak. Hal bu hal; arkadaşın hesaplaması gereken, hangi grubun Türkiye de çoğunlukta olduğudur.

NOT: Arkadaş işin içinden çıkmak için yardım istiyor. Benim yaptığıma bak.

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Sıfır motor en mantıklısı 2-3 sene binrceksenizde kafanız rahat sıfır araç gibi tıkır tıkır çalışır

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Herkes bir Zekeriya Kahraman değil tabi. Bence de sıfır motor alın uğraşmayın. Düzen tutmazsa hiç garantisi yok bu işlerin. Bari daha sağlamına yönelin.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

daha uzun yıllar aracıma binerim diyorsanız sıfır motor takın bence. yoksa satın arabayı. rektefiye ile hiç uğraşmayın.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Araç 2001 model mk2 mondeo, 93 diye birşey yok avatarda Zekeriya bey 1983 doğum yılım var.

İstanbulda yedek parçacıdan alacağım ve burada özel servis monte edecek.

Pardon yanlış okumuşum 2001 miş  :)

2001 Model bir aracın sıfır motoru üretilmez eğer böyle bir durum olsa idi kimse rektefiye ile uğraşmazdı 

08.30.2015 tarihli actığım bir konum var aracınızı ceyrek depo altına düşürmeyin http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/274472-arac%C4%B1n%C4%B1z%C4%B1-ceyrek-depo-alt%C4%B1na-d%C3%BC%C5%9F%C3%BCrmeyin/

Servet aydın abi neden 12.000 tl harcadı yani servet abi bilmiyormuydu sıfır motor takmayı yok böyle bir motor hurdaya ayrılan motoru temizleyip yeni parçalar takıp sıfır motor diye satıyorlar sanırım ben inanmıyorum o motorun sıfır olduğuna yanlışım varsa düzeltin

Bu arada senin motorun içi açıldımı  ? krank değişimini neye göre karar verildi ?

Yorum bağlantısı
Mükremin Aktuğ

Pardon yanlış okumuşum 2001 miş  :)

2001 Model bir aracın sıfır motoru üretilmez eğer böyle bir durum olsa idi kimse rektefiye ile uğraşmazdı 

08.30.2015 tarihli actığım bir konum var aracınızı ceyrek depo altına düşürmeyin http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/274472-arac%C4%B1n%C4%B1z%C4%B1-ceyrek-depo-alt%C4%B1na-d%C3%BC%C5%9F%C3%BCrmeyin/

Servet aydın abi neden 12.000 tl harcadı yani servet abi bilmiyormuydu sıfır motor takmayı yok böyle bir motor hurdaya ayrılan motoru temizleyip yeni parçalar takıp sıfır motor diye satıyorlar sanırım ben inanmıyorum o motorun sıfır olduğuna yanlışım varsa düzeltin

Bu arada senin motorun içi açıldımı  ? krank değişimini neye göre karar verildi ?

Bencede...Çıkma motorları boyayıp cilalayıp yansanayi 3-5 parçayla değiştirip satma ihtimalleri yüksek.Acaba yetkili servis ne diyor bu konuda.İhtiyatlı olmak lazım.Burası Türkiye...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...