İçeriğe Yönlendir

Ne Yaptın Volkswagen Emisyon Skandalı

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Ahmet Nalbantoğlu
(düzenlendi)

Beni şaşırtan şey mühendislikleri ve dürüstlükleriyle övünenen Almanlar oldu..hani sözde güveni kaybedeceklerine para kaybetmeyi tercih ediyorlardı..hepsi sözdeymiş demek..burada sorun bence arabanın çevreyi ne kadar kirlettiği değil bu kadar sene insanları tabiri caizse enayi yerine koymaları..

Alman her zaman Alman demekki..seneler geçsede bişey değişmiyor..

Güven kaybedeceğine para kaybetmeyi tercih edenleri ve stabil mühendislik örneğini Japonlarda daha iyi görüyoruz. Bu konuda bence en başarılı üretici japon üreticiler.

tarihinde Ahmet Nalbantoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Avrupa Toplumu "Değerlerinin" ve Avrupa Sanayisinin ticari ve insani ahlâk ile ne kadar ilişkili olduğunu öğrenmek için sanayi devrimi sonrası Avrupaya ufak bir göz atmamız yeterlidir. Bu hareketler sadece kendi refahını düşünen bir toplum için çok normal değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Piech ve Porsche ailelerinin Volkswagen’de yüzde 50-50 hak sahibi olduğu Porsche Automobil Holding SE, cumartesi günü yaptığı açıklamada, Winterkorn ile karşılıklı anlaşma yaptıklarını ve holdingdeki görevinden 31 Ekim 2015 itibariyle ayrılmasına karar verildi.

Winterkorn’un holdingdeki görevine holdingin şu andaki CEO’su Hans Dieter Poetsch’in 1 Kasım itibariyle getirileceği belirtildi.

Winterkorn, Alman otomobil üreticisindeki görevinden 23 Eylül’de ayrıldı ve ayrılma konuşmasında “Kendi adıma yanlış yapıldığının farkında olmasam da” diyerek, emisyon skandalından haberinin olmadığını ifade etti.

Winterkorn’un görevine Volkswagen’de Porsche CEO’su Matthian Müller getirildi.

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Avrupa Toplumu "Değerlerinin" ve Avrupa Sanayisinin ticari ve insani ahlâk ile ne kadar ilişkili olduğunu öğrenmek için sanayi devrimi sonrası Avrupaya ufak bir göz atmamız yeterlidir. Bu hareketler sadece kendi refahını düşünen bir toplum için çok normal değil mi?

Budur... 

Yorum bağlantısı
Misafir

Az önce Hürriyet'tepaylaşılan haber.

Saygılarımla.

Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık, Volkswagen'in bu akşam itibariyle Jetta ve Caddy'de 1.6 dizel motorlu araçlarının satışını gönüllü olarak durduracağını açıkladı ve yerli otomobil ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Işık, İsveçli SAAB ile çalışmanın Türkiye'ye maliyetinin 40 milyon Euro olduğunu belirtti.

NTV canlı yayınında konuşan Bakan Işık şunları söyledi:

"Belki ilk defa bir bilgiyi de sizin aracılığınızla paylaşalım. Şu anda Volkwagen’in EA189- EU5  tipinde iki araçları var Türkiye’de. Bunların satışını da bu akşam itibariyle durduracak. Bu gönüllü bir durdurma. Askıya alacak satışı ve bu teknik güncellemeler yapıldıktan sonra tekrar satışa sunacak. Bu noktada ben firmamızın duyarlılığına teşekkür ediyorum. Bu noktayı yakınen takip ediyoruz. Bir taraftan emisyon noktasındaki hassasiyetimizi sürdürüyoruz. Bu noktada firmanın hassasiyeti önemli. Bu akşam itibariyle dediğim gibi Jetta ve Caddy’de 1.6 dizel motor satışı firmanın askıya aldığını belki sizlerin aracılığıyla kamu oyuyla da paylaşmış oldum."

Yorum bağlantısı
Levent Eksen
(düzenlendi)

Hile yap, dünyaya rezil ol, CEO'na kadar görevden al, ondan sonra ikinci dünya ülkelerinde satışları gönüllü olarak durdur, ve buna en yetkili ağızdan teşekkür al..

Sonra biz şöyle büyüdük, böyle atılım yaptık.. Bırak arkadaş...

tarihinde Levent Eksen tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Haberi görür görmez ilk aklıma gelen şey bu olmuştu. Bence çok yazık...

Yeryüzünde önce hile yapıp, rezil olup, ondan sonra satışları gönüllü olarak durduran, ve buna teşekkür eden başka ülke var mıdır acaba...

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Teşekkür olayına takıldım, benim devletim niye teşekkür ediyor yahu.. Eli mahkum yapacak zaten.. 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

euro6 adı ile çıkartılan yeni motorlarda sorun yok denilmişti ancak vw bunlarında emisyonu istenilen seviyeyi karşılamıyor deyince abd dizellerin ülkeye girişini tamemen durdurmuş...Sene sonu vw global satışalrını merakla bekliyorum.İlk 6 ay 5 milyon 50,000 adet idi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Türkiye'de Jetta ile Caddy satışı durdurulmuş.

tamam karaborsa oldu....

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Hile yap, dünyaya rezil ol, CEO'na kadar görevden al, ondan sonra ikinci dünya ülkelerinde satışları gönüllü olarak durdur, ve buna en yetkili ağızdan teşekkür al..

Sonra biz şöyle büyüdük, böyle atılım yaptık.. Bırak arkadaş...

Bu mesaj için "çok çok beğendim " butonu istiyorum. Yönetim göreve  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Hakikatende Bakanın ne yapmak istediğini anlamadım. Yani Vw ben bir ülkeden daha değerliyim deyip size istersem hiç araba vermem mi diyor. Yani haddinizi mi bilin demek istiyor.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bizim yasalarımıza göre araçların Türkiyede satışını yapmamaları için bir sebeb yok. Ya emisyon yasalarını adam gibi yapacaksın ama karşılığında milyonlarca eski araç sahibi mağdur edilecek yada mevcut yasa ile devam edip karşı taraftan rica edeceksin bu araçları yollama diye. Görüşmeler neticesinde gönüllü olarak durdurduklarından teşekkür edilmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Türkiye'de bugün itibari ile 1.6 Tdi Jetta ve caddy satışı durduruldu

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Passatlar?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Modellerin sadece 1.6 TDI motorlu olanları satıştan çekilmiş.

Seat, Skoda, Audi ne olacak?

Aynı motorlu Skoda ve Audi'nin stokları bitsin, onların da satışı duracak :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

tamam karaborsa oldu....

Şimdi artık bu araç artık satılmiyor piyasada bulamazsiniz diye jetta 2.eller 10 ar binlira artar kesin.
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

:D  :D  bizim millette sanki tarihi esermiş gibi eşi benzeri yok diye alır iki katına 

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
(düzenlendi)

Arkadaşlar az önce okuduğum habere göre doğuş oto türkiyede caddy ve jetta modellerindeki 1.6 tdi satışlarını durdurmuş. Sitesine girip baktigimdada jettada 1.6 dizel aracin fiyatı listeden kalkmış. Elinde dizel jettasi olan varsa 10bin tlye alabilirim :)

http://otomobil.mynet.com/diger/jetta-ve-caddy-16-tdi-satislari-durduruldu-613

tarihinde Tuna İşgören tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

:D  :D  oo tuna geç kaldın kardeşim senin haber alma yavaş  :D  :D ne yaptın vosvegen konusunda devam ediyor bu konu 

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Aaa okan abi bende haberi gorunce heyecan yaptim konuyu actim. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aaa okan abi bende haberi gorunce heyecan yaptim konuyu actim. :)

Olur öyle şeyler :)

Birleştirdim bile ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...