İçeriğe Yönlendir

Ne Yaptın Volkswagen Emisyon Skandalı

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Eren Gökmen
(düzenlendi)

‘Emisyon’ skandalı büyüyor: Renault, Nissan, Hyundai, Citroen, Fiat ve Volvo da topun ağzında..

http://www.diken.com.tr/otomobil-emisyonu-krizi-buyuyor-renault-nissan-hyundai-citroen-fiat-ve-volvo-da-topun-agzinda/

Tüh aldık artık..  :fiuw:  :biggrin:

ADAC yapmis testi... Yine Alman araclarin emisyon degerleri digerlerine göre iyi cikmis. Ah bu Alamanlar :i-ih:

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Alman otomobil firması Volkswagen, Avrupa piyasalarında 8. 5 milyon dizel araçtan Almanya’da bulunan 2,5 milyon aracı geri çağırıyor.

Volkswagen Genel Müdürü Matthias Müller, emisyon skandalının şirkete hem itibar kaybettirdiğini hem de milyarlarca dolara mal olduğunu açıkladı.

Müller, Almanya’da piyasada bulunan 2.5 milyon dizel aracın tamirhanelere çağrılması için mektup gönderileceğini ve bugün itibariyle Almanya’daki Volkswagen yetkili tamirhanelerine çağrılarak emisyon sorunlarının giderileceğini açıkladı. 

Kaynak

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

‘Emisyon’ skandalı büyüyor: Renault, Nissan, Hyundai, Citroen, Fiat ve Volvo da topun ağzında..

http://www.diken.com.tr/otomobil-emisyonu-krizi-buyuyor-renault-nissan-hyundai-citroen-fiat-ve-volvo-da-topun-agzinda/

Adac Almam merkezli bir firma. Yazıdaki cümlelerin tamamı palavra zaten. En kötü nissan demiş reno motoru kullanıyorken reno kötü değil yani. Ford+Psa motorlu Volvo ve citroen  motorları demiş ama pejo ve ford yok.

Ama vw yaptı ise avrupalı her üretici yapmış olabilrmi ? olabilir. "Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar" demiş 100 sene önce rahmetli M.Akif . Allah'ından bulsunlar başkada diyebileceğimiz başka bir şey yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Cifter
(düzenlendi)

Plastik süzgeç+yazılım güncellemesi ile sorunu çözerler :)

Gerçekten sorunu çözüyor ise plastik süzgeç'i bulan kişiye Nobel kimya ve fizik ödülleri verilmeli. 

tarihinde Atilla Cifter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Bakın vw mucizesi neymiş...

Fırat boru mu bu boru[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mantık basit, hava önüne engel koy akışmetre gerekeni yapar

Ford+Psa motorlu Volvo ve citroen motorları demiş ama pejo ve ford yok.

Freelander2, Ford ile pejonun 2.2 hdi motoru aynı hemen hemen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Gökhan Albayrak

Türkiye piyasasındaki kaybı da önemsenecek düzeye geldiği kanısındayım zira Tv izlerken reklam kuşaklarında 4 defa vw reklamının döndüğünü gördüm. Bu da benim gözümde firmanın düştüğü sıkıntıyı tasdikler nitelikte. Dünya genelindeki sıkıntılarını bilmeyen kalmadı neredeyse. 

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Türkiye piyasasındaki kaybı da önemsenecek düzeye geldiği kanısındayım zira Tv izlerken reklam kuşaklarında 4 defa vw reklamının döndüğünü gördüm. Bu da benim gözümde firmanın düştüğü sıkıntıyı tasdikler nitelikte. Dünya genelindeki sıkıntılarını bilmeyen kalmadı neredeyse. 

Türkiye pazarında durum pek sandığınız gibi değil maalesef...

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin
(düzenlendi)

Okadar dumani yutsam Ben adimi bile unuturum.

Saka bir yana, bizim millet neleri unuttu da bunu mu unutmayacak. Seneye hatirlayan olmaz.

tarihinde Gürçay Hüseyin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Su an vw yetkili servisteyim showroomda ne passat ne jetta ne de golf var sadece caddy ve baska bir ticari arac var. Satis sefi tanidik konustuk arac yokki direk musteriye teslim ediyoruz dedi en fazla satisi bu sene yaptik. Dedigimiz gibi biz Turk milletiyiz her seyi unuturuz

Yanılmış olabilirim. Tv reklamına düşen markalar genelde son çırpınışlarını yaparlar. Türk milletiyiz, unuturuz ama ben unutmam. Nitelikli dolandırıcılık yapmış bir firma neticede. Alana hayırlı uğurlu olsun. Şu da var, emisyon değeri için dava açılabiliyorsa eğer, bende kendi adıma dava ederim. Soluduğum havayı kirletmeye hakkı yok.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Avrupada da Turkiyede de vw satislarinda herhangi bir dusukluk yok. Amerikayi bilmiyorum. Olay vw almayanlarin sadece daha cok nefret etmesine yaradi. Vw ciler hala vw almaya devam ediyor. Nasil ki iphone 4 ciktiginda sag elle tutunca cekimiyordu da Steve Jobs o zaman sol elle tutun dedi de satislarda bir degisiklik olmadi (ki aciklama yapmasaydi da satislar etkilenmezdi) bu da ayni hesap. İnsanlar dogustan fanatik.

Bakalim su davalardan bir sonuc cikarsa vw batar. Ama vw, araba satamiyor diye batmayacak

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

ne oldu geri çağrı parçası?  1.2 motor?

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Makyajlı kasa pololarda 2 adet sorun var.

1.2 tsi araçlarda 2014 modellerde 15E7 adında servis geri çağırması var. Eksantrik mili ucundaki dişli değişiyor trigerde buna bağlı benim araç dahil değilmiş. Aynı motoru kullanan golf 7 ler içinde geçerli.

Birde 1.4 dizel düz vites pololarda ilk kalkışlarda ve 2 ye atarken aracın stop etmesi ayrıca geç çalışması gibi sorun var. Bu nedenle bu araçların baskı balata ve volanları değişiyor.

Bunlar şu an devam eden sorunlar ama geri çağırma şekilinde değil bakıma giden araçlarınkini yapıyorlar...

Bu 15E7 olayını benim aracada uygulamadılar, unutmuş olmazlar heralde ne dersiniz.

Yorum bağlantısı
Guest Yunus Gökhan Ay

Ben ve iş yerinden arkadaşım ocak başı 2 adet polo aldık agustos ayında diğer iş arkadaşım kendisi ve eşine 2 adet golf aldı ekim gibi de diğer iş arkadaşım golf aldı. Arkadaşa çok dedim aynı araçtan 2 adet alma diye ama dinletemedim :)

Golf mu o da ne :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...