İçeriğe Yönlendir

Lastik Tavsiyesi (Petlas?)

önder deli

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Mehmet KAYA abim nerede. Birazdan gelir konuya el atar [emoji41] [emoji48]

Murat gerek yok. Herkes ne alacağını biliyor :) Takip ediyorum :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Mehmet KAYA abim nerede. Birazdan gelir konuya el atar [emoji41] [emoji48]

:biggrin: Petlaş Maraş bölge bayii

Yorum bağlantısı
önder deli

Lastik başı 5 lira fark var. Goodyear efficient grip performance. Takımı 560 lira.Ben olsam bunu alırdım çok çok kaliteli bir lastik. Petlas ile mukayese dahi edilmez.

http://m.kliksa.com/Urun/goodyear-195-65-r15-91v-efficientgrip-performance-oto-lastik/902040516

öncelikle teşekkür ederim. gerçekten de 

preformans testleri, etiket değerleri, kliksa indirimli fiyatı ve bütün olumlu yorumları ile kafama yattı..

Hocam öncelikle geçmiş olsun.

Bende Petlas diyorum, Linea da 205/55/16 PT-741 bir takımı 20 bin km kullandım.

Ses ve yol tutuştan memnun kaldım diyebilirim. Sertleşecek kadar kalmadı aracımda 1 sene kadar sonra aracı sattım.

teşekkür ederim. sizden uzak olsun. petlas güzel olmaya güzel de internetteki fiyatları lastikçide bulamıyorum. burdaki bayii starmaxx petlas üretimi farkı yok diyor. bende bir firmanın faklı isimleri oldu mu huylanırım.

Koray beyin önerisi de kafama yattı zira test değerleri onay belgeleri ve etiketteki yakıt© ve ıslak zemin fren (A) değerleri gözümü doldurdu... bakalım forumdaşlarımızın değerli yorumları yarına belirler tercihimi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

:biggrin: Petlaş Maraş bölge bayii

En azından Türkiyede tek değilim kullanan :D

Maraştaki bayi yıllık 25 bin satıyor :D

Yorum bağlantısı
Serkan Erden

petlas iyidir. savaş uçaklarına lastik üreten firma nasıl kötü olabilir. hemde tamamen yerli. petlas alıpta pişman olan sayısı oldukça az.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Istanbul da olsan aldığım yeri tavsiye ederdim hocam. Çok Uygun almıştım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Murat gerek yok. Herkes ne alacağını biliyor :) Takip ediyorum :D

Adamsın adam... [emoji8]

[emoji3] Petlaş Maraş bölge bayii

[emoji23] Çok iyiydi...
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Yazlık pt515 kışlık ta yine petlas kullanıyorum toplam 22-23 bin oldu şimdiye kadar sıkıntı olmadı ki geçen sene kış baya Çetin geçti zincire hiç ihtiyaç duymadım.yazlıklarda normal limitler içinde hiç tedirginlik vermedi bu süreçte.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

öncelikle teşekkür ederim. gerçekten de

preformans testleri, etiket değerleri, kliksa indirimli fiyatı ve bütün olumlu yorumları ile kafama yattı..

teşekkür ederim. sizden uzak olsun. petlas güzel olmaya güzel de internetteki fiyatları lastikçide bulamıyorum. burdaki bayii starmaxx petlas üretimi farkı yok diyor. bende bir firmanın faklı isimleri oldu mu huylanırım.

Koray beyin önerisi de kafama yattı zira test değerleri onay belgeleri ve etiketteki yakıt© ve ıslak zemin fren (A) değerleri gözümü doldurdu... bakalım forumdaşlarımızın değerli yorumları yarına belirler tercihimi...

Rica ederim. Bu lastik 195 65 15 alacağınız ebatta 2014 adac yaz lastigi testinde lider konumunda idi.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre-Tests/#summer

2015 te keza ace avrupa otomobil klübü testinde 1 inci,

http://www.lastikgelsin.com/ace-2015-yaz-lastikleri-test-sonuclari,S141_1.html

2015 auto bild testlerinde yine 1 inci

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2015-Auto-Bild-215-55-R16-Technical-Tyre-Test.htm konumda.

Bence hiç düşünmeyin pişman olmazsınız aracın gidişi yol sesi bile değişecektir.

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

Ben geçen sene kliksadan Afyon peylas bayiine göre 80 TL ucuza almıştım. Hemde aldigom tarihe gore 4 hafta önce üretimdi lastikler

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ben geçen sene kliksadan Afyon peylas bayiine göre 80 TL ucuza almıştım. Hemde aldigom tarihe gore 4 hafta önce üretimdi lastikler

Petlasın fiyat avantajı eskidendi ayağı biraz yer tutunca iyice yaptı zamları şu anda hiç cazip değil.
Yorum bağlantısı
ilhan yalçın

Lastikler 6 yillik ozelligini kaybetmis dis derinligi onemli degil. 4 yil kullanimda zaten hangi lastik olursa ozelligini kaybediyor.

Goodyear effectgrip iyi fakat yanaklari cok ince konfor acisindan iyi ama herhangi bi darbede balon yapabilir bende goodyear alacaktim etiket degerleri cok iyi ama sirf bu yuzden lassa im. revo 2 aldim.

Yorum bağlantısı
ilhan yalçın
(düzenlendi)

Eski toyota yarisime yine lassa almistim mersinin gulnar ilcesini bilen bilir yollari cok kotu bir gun mersine giderken yagmur yagmisti birde yol calismasindan dolayi asfalti bozup kum dokmusler yol vicik vicik camurdu. Hyundai accent duramamis karsiya gecmisti neyse arabayi cikardik araba yurur haldeydi. Icinden bi arkadasi arabaya aldim digerleri hyundai ile devam ettiler arac beni solladi biraz zaman gectikten sonra bi baktim ayni arac yine kaza yapmis saka gibi yine arac duramamis karsiya gecmis. lastikleri yeni degistirmistim o zaman dedim ki lassa almakla iyi yapmisim simdi c max de lassa aldim. Cmax in uzerinde continental vardi.

tarihinde ilhan yalçın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
ilhan yalçın

Fiyatindan dolayi c max pt515 petlas alacaktim.Forumlarda bi kac yerde petlasin balans tutmadigini aracta belli hizlarda titreme yaptinigi okudum. Hatta baya ugrasmis titreme gecmemis yeni aldigi petlas lastigi degistirerek cozum bulmus. Tabi bu bi kac kiside olmus hepsinde olacak diye birsey yok ama yine aklinizda bulunsun:)

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Fiyatindan dolayi c max pt515 petlas alacaktim.Forumlarda bi kac yerde petlasin balans tutmadigini aracta belli hizlarda titreme yaptinigi okudum. Hatta baya ugrasmis titreme gecmemis yeni aldigi petlas lastigi degistirerek cozum bulmus. Tabi bu bi kac kiside olmus hepsinde olacak diye birsey yok ama yine aklinizda bulunsun:)

Ben de bir türlü balans tuttutaradim üretim hatası çok fazla oluyor petlasta sonunda çöpe attım, tek seferde tutturan çıkar mı çıkar şans işi.
Yorum bağlantısı
Koray Demir

petlas iyidir. savaş uçaklarına lastik üreten firma nasıl kötü olabilir. hemde tamamen yerli. petlas alıpta pişman olan sayısı oldukça az.

Kriter uçaksa;

Dünyanın en fazla yolcu ve yük taşıma kapasiteli uçağını üreten Airbus, Boeing yolcu uçakları, Dünyanın en güçlü hava ordusuna sahip olan Amerikan hava kuvvetleri (USAF), Fransız hava kuvvetleri (Armée de l'Air) savaş uçakları ve hatta Nasa uzay mekikleri Michelin kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

En azından Türkiyede tek değilim kullanan :D

Maraştaki bayi yıllık 25 bin satıyor :D

Gayet normal veriler. Maraş ta kayıtlı araç sayısının yaklaşık %25 ini traktör ve kamyonetler oluşturuyor. Kentte 33 bin küsür adet kamyonet, 18 bin küsür adet traktör var. Bunlar gidip de michelin alacak değil [emoji4]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Gayet normal veriler. Maraş ta kayıtlı araç sayısının yaklaşık %25 ini traktör ve kamyonetler oluşturuyor. Kentte 33 bin küsür adet kamyonet, 18 bin küsür adet traktör var. Bunlar gidip de michelin alacak değil [emoji4]

Hemen ön yargı.

Bilmeden yazıyorsunuz. Nasıl karalarımın peşindesiniz.

Dediğim bayide her marka lastik var ve adam sadece bineklere petlas takıyordu. Çünkü ticarilerde geçen seneye kadar sıkıntı olduğunu söyledi. Hatta petlasın bölge sorumlusunun yanında bunu müşterisine söyledi.

İyi ki sorun yaşadınız ondan kötüsü yok. Bu kadar ön yargı bu kadar nefret iyi değil.

Neyse konuyu uzatmayacağım. [emoji6]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Hemen ön yargı.

Bilmeden yazıyorsunuz. Nasıl karalarımın peşindesiniz.

Dediğim bayide her marka lastik var ve adam sadece bineklere petlas takıyordu. Çünkü ticarilerde geçen seneye kadar sıkıntı olduğunu söyledi. Hatta petlasın bölge sorumlusunun yanında bunu müşterisine söyledi.

İyi ki sorun yaşadınız ondan kötüsü yok. Bu kadar ön yargı bu kadar nefret iyi değil.

Neyse konuyu uzatmayacağım. [emoji6]

Size göre de petlastan iyisi yok. Karalamaya lüzum yok bence kötü çünkü, ben o kadar iyi bir lastik değil diyorum. Bu kadar marka fanatizmi de iyi değil [emoji6]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Size göre de petlastan iyisi yok. Karalamaya lüzum yok bence kötü çünkü, ben o kadar iyi bir lastik değil diyorum. Bu kadar marka fanatizmi de iyi değil [emoji6]

Ben hiç bir zaman bu cümleyi kullanmadım.

Ben hep f/p olarak çok iyi olduğunu söyledim. Kaç km kullandınız da bu kadar ağır eleştirilerde bulunuyorsunuz? 60 bin km kullandım diyorum. Nasıl araç kullandığımı da bilirler. Çevremde de çok tavsiye ettim. Hepsi memnun. Bunlarda o kadar kötü olmadığını göstermez mi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ülkem ürününe güvenip de yüzü kara çıkınca insanın beğenmek için de bir sebep kalmıyor maalesef [emoji3]

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ülkem ürününe güvenip de yüzü kara çıkınca insanın beğenmek için de bir sebep kalmıyor maalesef [emoji3]

Kaç km ve kaç gün kullandınız? Bu tecrübeyi edindiniz?
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ben hiç bir zaman bu cümleyi kullanmadım.

Ben hep f/p olarak çok iyi olduğunu söyledim. Kaç km kullandınız da bu kadar ağır eleştirilerde bulunuyorsunuz? 60 bin km kullandım diyorum. Nasıl araç kullandığımı da bilirler. Çevremde de çok tavsiye ettim. Hepsi memnun. Bunlarda o kadar kötü olmadığını göstermez mi.

Gösterir tabiki belki de iyidir kim bilir. Benim o kadar kullanmama bile gerek kalmadı kışın basit bir yokuşu çıkamadım gittim değiştirdim lastik beklenen faydayı veremiyorsa kilometrelerce işkence çekmeye ne hacet [emoji3]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben ilk gün tecrübemi yazayım.

Lastiği taktırdım. Hanımın okuluna gittim geldim. Araba yol tutmuyor. Arka bir yere ön bir yere. Fren berbat. Dedim hata yaptım. Keşke almasaydım dedim. Benim lastikçiye gittim. Başınçları kontrol ettik. 49-52 basmışlar. 32 çektim. Herşey düzeldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...