İçeriğe Yönlendir

Lastik Tavsiyesi (Petlas?)

önder deli

Recommended Posts

Ayhan Onaran

petlas iyidir. savaş uçaklarına lastik üreten firma nasıl kötü olabilir. hemde tamamen yerli. petlas alıpta pişman olan sayısı oldukça az.

Savaş uçaklarının her kalkış-iniş sonrası lastik değiştirdiklerini biliyor muydunuz ? o alanda kullan at durumu var otomobilde satın al 3-5 sene kullan durumu var.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Gösterir tabiki belki de iyidir kim bilir. Benim o kadar kullanmama bile gerek kalmadı kışın basit bir yokuşu çıkamadım gittim değiştirdim lastik beklenen faydayı veremiyorsa kilometrelerce işkence çekmeye ne hacet [emoji3]

Biz mazoşistiz işkence bize mutluluk veriyor [emoji6][emoji6]

Maraş'ta hiç rampa yok [emoji23] düz ova ya. Maraş'ta öyle rampalar var ki Cinnah yokuşu halt etmiş [emoji106]

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Kaç km ve kaç gün kullandınız? Bu tecrübeyi edindiniz?

Km ve güne mi bağlı lastik kendini 500 km sonra belli eder. Kışlıklarım henüz 2500 km deydi attığımda.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Km ve güne mi bağlı lastik kendini 500 km sonra belli eder. Kışlıklarım henüz 2500 km deydi attığımda.

Ne bilim uzun süre kullanmış gibi yazdınız da [emoji106]

Siz pişman ben memnun. Herkes herşeyden memnun olamaz.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Biz mazoşistiz işkence bize mutluluk veriyor [emoji6][emoji6]

Maraş'ta hiç rampa yok [emoji23] düz ova ya. Maraş'ta öyle rampalar var ki Cinnah yokuşu halt etmiş [emoji106]

[emoji3] [emoji3]

Cevizlidereye basit bir yokuş dedim dikkat ederseniz [emoji6] biz cinnahı düz yoldan sayıyoruz. [emoji23] [emoji23]

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

[emoji3] [emoji3]

Cevizlidereye basit bir yokuş dedim dikkat ederseniz [emoji6] biz cinnahı düz yoldan sayıyoruz. [emoji23] [emoji23]

Gelince gideyim oraya [emoji106]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ben ilk gün tecrübemi yazayım.

Lastiği taktırdım. Hanımın okuluna gittim geldim. Araba yol tutmuyor. Arka bir yere ön bir yere. Fren berbat. Dedim hata yaptım. Keşke almasaydım dedim. Benim lastikçiye gittim. Başınçları kontrol ettik. 49-52 basmışlar. 32 çektim. Herşey düzeldi.

Bu basınçla yola revan edebilen lastikçiden lastik almak mı [emoji33] [emoji33] [emoji33] Benim lastikçi uyarıyor kontrol konusunda bir petlasçı değil [emoji23] [emoji23]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu basınçla yola revan edebilen lastikçiden lastik almak mı [emoji33] [emoji33] [emoji33] Benim lastikçi uyarıyor kontrol konusunda bir petlasçı değil [emoji23] [emoji23]

Yani hala Nasıl karalarımın peşindesiniz.

Yazmayayım artık. Boşa kürek çekmeye gerek yok [emoji106]

Not: Maraş'ta mişleni de conti yi de onlar satıyor. [emoji6]başka yerden alma şansınız yok [emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yani hala Nasıl karalarımın peşindesiniz.

Yazmayayım artık. Boşa kürek çekmeye gerek yok [emoji106]

Not: Maraş'ta mişleni de conti yi de onlar satıyor. [emoji6]başka yerden alma şansınız yok [emoji23]

Kim kalitesiz emtia üretimi yapıyorsa inşallah o batar da bu tek satıcı nedeniyle mişlene contiye muhtaç olursunuz [emoji3] [emoji3]
Yorum bağlantısı
önder deli

sonuç olarak üç lastik var elimizde (195/65/15)

1-starmaxx'ın st562 modeli 540Tl montaj dahil

2-mersin petlas bayii 515 modeline 600tl montaj dahil

3-kliksadan goodyear efficientgrip performance 560 tl kargo dahil montaj yok.

(mersin goodyear bayii aynı model için 800 tl dedi)  :( 

bu durumda tüm forumdaşların tavsiyesi Petlas. ama Koray beyin önerisi de aklıma yattı.. goodyear da yılların lastiği preformans değerleri çok çok güzel ayrıca etiket değerleri de ortalamanın üstünde yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

3-kliksadan goodyear efficientgrip performance 560 tl kargo dahil montaj yok.

(mersin goodyear bayii aynı model için 800 tl dedi) :(

bu durumda tüm forumdaşların tavsiyesi Petlas. ama Koray beyin önerisi de aklıma yattı.. goodyear da yılların lastiği preformans değerleri çok çok güzel ayrıca etiket değerleri de ortalamanın üstünde yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürler...

Bu fiyatlarda Goodyear alırım.

Ama 205-50-17 deki fiyat farkına bakarak petlas alırım. (Tanesi 210-420)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
önder deli

Bu fiyatlarda Goodyear alırım.

Ama 205-50-17 deki fiyat farkına bakarak petlas alırım. (Tanesi 210-420)

Teşekkürler. Mehmet Bey. benimde gönlümde petlas var ancak goodyear'da yapmış...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Teşekkürler. Mehmet Bey. benimde gönlümde petlas var ancak goodyear'da yapmış...

Bu fiyatlarda bu tercihde yıllardır petlas kullanıp sorun yaşamayan ben Goodyear alırım.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

petlas  4 tekerde 200 lira civarı avantaj sağlıyorsa goodyear- micheline o zaman alınır. 50 lira fark  için düşündürür. siz kafa kafaya internetten goodyear mal ediyonuz. ama internetten almayı sevmiyorum ben görüp almak montajında lastikte bir şey olursa esnafla papaz olmak daha iyi nette müşteri hizmetlerine mimiklerimi gösteremiyorum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Orçun İnce

3-kliksadan goodyear efficientgrip performance 560 tl kargo dahil montaj yok.

(mersin goodyear bayii aynı model için 800 tl dedi)   :(

Seçenekler bunlar ise kesinlikle Petlas. Ama eğer var ise csc3 ve csc5'ten şaşmam. Güle güle kullanın :)

Yorum bağlantısı
Celil Alpay
(düzenlendi)

Ben olsam goodyear alirdim. Şuan arabamda ayni lastik var, memnunum. Kolay gelsin..

Edit: önceki arabamin kış lastikleri petlas idi. Onlardan da memnundum.. 2 lastik markasi arasinda daglar kadar fark yok..

tarihinde Celil Alpay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

Petlasın fiyat avantajı eskidendi ayağı biraz yer tutunca iyice yaptı zamları şu anda hiç cazip değil.

benim kastettiğim internetten bayilere göre daha ucuza alınabiliyor olması :) bu seneki fiyatlarına hiç bakmadım pahalanmış olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bu fiyatlarda bu tercihde yıllardır petlas kullanıp sorun yaşamayan ben Goodyear alırım.

Hayırdır?
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Goodyear?

Niye mesajları objectif okumuyorsunuz?

Ben petlas için hep f/p çok iyi dedim. Mükemmel demedim. Sorun yaşamadım dedim. Mesajımda da yazdım zaten. Fiyat farkı yoksa Goodyear alırım.

Hala söylüyorum petlas 210 Goodyear 420 iken Goodyear da o kadar kalite farketmez. Ve Goodyear almam.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Niye mesajları objectif okumuyorsunuz?

Ben petlas için hep f/p çok iyi dedim. Mükemmel demedim. Sorun yaşamadım dedim. Mesajımda da yazdım zaten. Fiyat farkı yoksa Goodyear alırım.

Hala söylüyorum petlas 210 Goodyear 420 iken Goodyear da o kadar kalite farketmez. Ve Goodyear almam.

Okudum. Siz de yeni fiyatlara bakın o kadar yarı yarıya fark yok pek f/p değil artık. En vasat lastikler arasında yer almasına rağmen burada üretildiği de göz önünde bulunduruldugunda en avantajlı fiyata maalesef sahip değil. Allah size imperium pt515 ile ıslak zeminde fren yapmayı nasip etsin [emoji3] dua mi ettim beddua mi siz karar verin artık bilemiyorum [emoji56] [emoji56] [emoji56]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Okudum. Siz de yeni fiyatlara bakın o kadar yarı yarıya fark yok pek f/p değil artık. En vasat lastikler arasında yer almasına rağmen burada üretildiği de göz önünde bulunduruldugunda en avantajlı fiyata maalesef sahip değil. Allah size imperium pt515 ile ıslak zeminde fren yapmayı nasip etsin [emoji3] dua mi ettim beddua mi siz karar verin artık bilemiyorum [emoji56] [emoji56] [emoji56]

Hala en vasat diyorsunuz.

Siz gerçekten ön yargılısınız.

Petlas konusunda sizinle fazla yazışmak yoruyor.

Teşekkür ederim.

Saygılarımla.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Ben teşekkür ederim. Siz nasıl isterseniz. Saygı benden...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Vasat orta demek hocam.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...