İçeriğe Yönlendir

Lastik Tavsiyesi (Petlas?)

önder deli

Recommended Posts

Koray Demir

sonuç olarak üç lastik var elimizde (195/65/15)

1-starmaxx'ın st562 modeli 540Tl montaj dahil

2-mersin petlas bayii 515 modeline 600tl montaj dahil

3-kliksadan goodyear efficientgrip performance 560 tl kargo dahil montaj yok.

(mersin goodyear bayii aynı model için 800 tl dedi) :(

bu durumda tüm forumdaşların tavsiyesi Petlas. ama Koray beyin önerisi de aklıma yattı.. goodyear da yılların lastiği preformans değerleri çok çok güzel ayrıca etiket değerleri de ortalamanın üstünde yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürler...

Ilk iki modelden birini alırsanız keşke goodyear alsaydim belki de daha iyiydi diye içinize şüphe kurt vs. düşebilir. Oysa ki goodyear efficient grip performance alırsanız kafanız rahat olur neden petlas almadım daha mı kaliteliydi ne diye ikileme düşme ihtimaliniz çok zor. Takdir sizin. [emoji3]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kliksa'dan alınacak lastiğin tarihini sorgulatmanızı öneririm. Bir üyemize 1 senelik lastik yollamışlardı.

Koray bey, her defasında forumda sizin bu marka karalamanız artık sıkmaya başladı. Her defasında aynı örneği veriyorum, ben de lassa'da sizin yaşadıklarınızı yaşadım, ama gidip her lassa konusunda markaya sövmüyorum.

Böyle yapıp polemik çıkarmaya devam edecekseniz durumunuzu yönetimce konuşmamız gerekir. Lütfen daha anlayışlı olmaya, sürekli kötülememeye çalışın. Var ise tecrübenizi yazıp mümkünse orada kesmenizi, uzatmamanızı önermek istiyorum. En azından başka markayı sürekli övün ama bu yaptığınız çok itici maalesef.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Ortada çok abartılacak bişey yok gibi kimseye laf sokup hakaret yok sonuçta kimsenin babasının markası da değil kötü bişey yaşamış yazmış şahsen ben onu da dikkate alırım olumlu yorumları da sonrasında biraz daha araştırma ile sonuca bağlarım ben de kötü bi olay yaşasam bişeyle yerin dibine sokar sokar çıkarırım saygı sevgi çerçevesinde [emoji16][emoji1]

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ortada çok abartılacak bişey yok gibi kimseye laf sokup hakaret yok sonuçta kimsenin babasının markası da değil kötü bişey yaşamış yazmış şahsen ben onu da dikkate alırım olumlu yorumları da sonrasında biraz daha araştırma ile sonuca bağlarım ben de kötü bi olay yaşasam bişeyle yerin dibine sokar sokar çıkarırım saygı sevgi çerçevesinde [emoji16][emoji1]

Biz de aynısını diyoruz zaten. Ancak resmen alarm kurulmuş gibi her Petlas konusunda bu kadar karalama mı yapılır ya? Burada durum artık marka fanatikliğine / düşmanlığına girer.

Misal, şimdi iphone, sony ve htc yazacağım, bakalım Ali Cihangiroğlu abimiz gelecek mi :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Misal, şimdi iphone, sony ve htc yazacağım, bakalım Ali Cihangiroğlu abimiz gelecek mi :p

Ali abi şuan konuyu inceliyor  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

clio ile 100 km hızla giderken yanımdan mercedes geçti araç ciddi sallandı. Otoban yol ayrımındaki virajda 110 ile girdim aracı bariyerlerden zor kurtadım.

Lassa aldım 3 ay sonra tüm kanalar çatladı (phenoma modeli yeni çıktığında bayiden  ilk alan benim) Ama ben Koray bey gibi bu kadar yerden yere vurmadım. Olumsuz yanlarını söyelersin ama o ürünü alana da o kadar laf söylenmez. Sen Koray beyin yazdıklarını hiç okuyormusun. Petlas mükemmel lastik diyen varsa o da yalan söylüyor, berbat lastik diyen de.

Biz de aynısını diyoruz zaten. Ancak resmen alarm kurulmuş gibi her Petlas konusunda bu kadar karalama mı yapılır ya? Burada durum artık marka fanatikliğine / düşmanlığına girer.

O da sıktı artık. İphone kullananlarla bile dalga geçmeye başlayan yazıları var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

clio ile 100 km hızla giderken yanımdan mercedes geçti araç ciddi sallandı. Otoban yol ayrımındaki virajda 110 ile girdim aracı bariyerlerden zor kurtadım.

Lassa aldım 3 ay sonra tüm kanalar çatladı (phenoma modeli yeni çıktığında bayiden ilk alan benim) Ama ben Koray bey gibi bu kadar yerden yere vurmadım. Olumsuz yanlarını söyelersin ama o ürünü alana da o kadar laf söylenmez. Sen Koray beyin yazdıklarını hiç okuyormusun. Petlas mükemmel lastik diyen varsa o da yalan söylüyor, berbat lastik diyen de.

Mehmet abi haklısın ama herkesin beklentisi farklı olunca mükemmel berbat kavramı değişebilir sen lassa dan memnun kalmamışsın benim ebatta ben çok memnun kaldım 3 yılı geçti bu zmana kadar çok iyiydi sertleşmeye başladı artık değiştir diyo ama lassa sert ve benim ebatta michelin mi lassa mı dersen lassa derim yumuşak lastik gitmez zaten balon vs yüzünden o yüzden değişken bi konu oluyo böyle şeyler [emoji1] yapacak bişey yok
Yorum bağlantısı
önder deli

bende uno aracımı alır almaz hemen 4 adet starmaxx aldım. malum ABS vs. yok aracımdan soğumuştum. çok dengesiz fren tutuyordu.. (lastikler ile çok alakalı değil ama satma sebebim olmuştu.)

polo sedanımı alınca onda da galerici işi toplama lastik vardı. çok sıkıntılı frenleme yapıyordu. çok lastik baktım tam starmaxx alıp taktıracakken yolum carrefour dan geçti ve orda 185 60 14 lassa ları starmaxlardan ucuza getirdim montaj dahil.(%25 miydi toplamda 100 tlmiydi neydi indirim vardı artı günün şansı çarşamba idi %5 te ordan aklımda kalan 137 tl indirim kapıp 400 tl civarına lassa sahibi olmuştum. hemde 6 taksitle..)

özet ile lassalara hayran kalmıştım ABS nin ne olduğunu unuttum bir seneden fazla bindim 25000-30000 km yol yaptım. ve aracımı sattım. hayran olmuştum açıkçası bu aracımı aldığımda bu lastikleri görünce tamam dedim kısmetimizi bulduk. ne var ki lastikler raf ömrünü yemiş.. aldım alalı acı fren sesini hiç duymadım. hep ABS... son kazaya kadar yeter artık dedim. işte burdayız.. :D .. konuşulduğu gibi fiyat uygunluğundan ötürü goodyear ları alcağım.

herkese teşekkürler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bende uno aracımı alır almaz hemen 4 adet starmaxx aldım. malum ABS vs. yok aracımdan soğumuştum. çok dengesiz fren tutuyordu.. (lastikler ile çok alakalı değil ama satma sebebim olmuştu.)

polo sedanımı alınca onda da galerici işi toplama lastik vardı. çok sıkıntılı frenleme yapıyordu. çok lastik baktım tam starmaxx alıp taktıracakken yolum carrefour dan geçti ve orda 185 60 14 lassa ları starmaxlardan ucuza getirdim montaj dahil.(%25 miydi toplamda 100 tlmiydi neydi indirim vardı artı günün şansı çarşamba idi %5 te ordan aklımda kalan 137 tl indirim kapıp 400 tl civarına lassa sahibi olmuştum. hemde 6 taksitle..)

özet ile lassalara hayran kalmıştım ABS nin ne olduğunu unuttum bir seneden fazla bindim 25000-30000 km yol yaptım. ve aracımı sattım. hayran olmuştum açıkçası bu aracımı aldığımda bu lastikleri görünce tamam dedim kısmetimizi bulduk. ne var ki lastikler raf ömrünü yemiş.. aldım alalı acı fren sesini hiç duymadım. hep ABS... son kazaya kadar yeter artık dedim. işte burdayız.. :D .. konuşulduğu gibi fiyat uygunluğundan ötürü goodyear ları alcağım.

herkese teşekkürler. 

Dediğim gibi, tarih sormayı unutmayın sakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet abi haklısın ama herkesin beklentisi farklı olunca mükemmel berbat kavramı değişebilir sen lassa dan memnun kalmamışsın benim ebatta ben çok memnun kaldım 3 yılı geçti bu zmana kadar çok iyiydi sertleşmeye başladı artık değiştir diyo ama lassa sert ve benim ebatta michelin mi lassa mı dersen lassa derim yumuşak lastik gitmez zaten balon vs yüzünden o yüzden değişken bi konu oluyo böyle şeyler [emoji1] yapacak bişey yok

Ben lassadan değil lassanın müşteri hizmetlerinden memnun kalmadım. Lastik garantide kullanıcı hatası olarak red yedi. Bayiye bölge müdürleri geldi kullanıcı hatası stabilize yolda kullanılmış dedi. Bayi diyorki imkansız 3 ayda bu kanallar çatlamaz dedi. Ama adamlar garantiye sokmadılar1350 tl 6 ayda çöp. petlas aldım 720 tl bende. Mişlen Maraş'ta asla (çukur çok fazla ve kaçamıyorsun. Asvalt üzerindeki Çukurun içine parke taşı ile dolduruluyor), conti asla (Asvalt yer o lastiği,arkadaşlarda gördüm 15-20binde lastik kabak oluyor.) Bu lastikler kötümü. HAYIR ama benim kullanım şeklim tarzım ve kullanım yerine göre lassa petlas ve goodyear pirelli şart.(205-50-17 için)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Her markada olabileceği gibi petlasta da kötü tecrübeler yaşanabiliyor demekki...

Ben etrafımdaki insanlara hem kışlık hem de yazlık petlas takımı aldırdım ve kendim de aldım. Kullanıyoruz. Sorun yaşayan olmadı. Bizim sorun yaşamamış olmamız Petlasın mükemmel olduğu anlamına gelmeyeceği gibi, bazılarının sorun yaşaması da kalitesiz olduğunu göstermez...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Her markada olabileceği gibi petlasta da kötü tecrübeler yaşanabiliyor demekki...

Ben etrafımdaki insanlara hem kışlık hem de yazlık petlas takımı aldırdım ve kendim de aldım. Kullanıyoruz. Sorun yaşayan olmadı. Bizim sorun yaşamamış olmamız Petlasın mükemmel olduğu anlamına gelmeyeceği gibi, bazılarının sorun yaşaması da kalitesiz olduğunu göstermez...

Aynennn. Ben hep bunu dile getiriyorum.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Kliksa'dan alınacak lastiğin tarihini sorgulatmanızı öneririm. Bir üyemize 1 senelik lastik yollamışlardı.

Koray bey, her defasında forumda sizin bu marka karalamanız artık sıkmaya başladı. Her defasında aynı örneği veriyorum, ben de lassa'da sizin yaşadıklarınızı yaşadım, ama gidip her lassa konusunda markaya sövmüyorum.

Böyle yapıp polemik çıkarmaya devam edecekseniz durumunuzu yönetimce konuşmamız gerekir. Lütfen daha anlayışlı olmaya, sürekli kötülememeye çalışın. Var ise tecrübenizi yazıp mümkünse orada kesmenizi, uzatmamanızı önermek istiyorum. En azından başka markayı sürekli övün ama bu yaptığınız çok itici maalesef.

Sani bey, uyarınız için teşekkürler gereğini yaparım. Halen sıkıntınız devam etmekte ise arzu ettiğiniz mesajlarımı silebilirsiniz. Ben üyelerimize naçizane bildiklerim ve gördüklerim ile tecrübelerimi kişisel yorum da katarak paylaşmaya çalıştım. Sövmek ne kelime asla öyle bir şey olmadı bana göre hep kötü dedim halen de söylediğimin arkasındayım lütfen siz de olaylara biraz tarafsız ve doğrudan yaklaşınız. Mondeo Tırt, Renault Naylon oluyor ve ayrıca sayfalarca muhtelif dalga konusu yapılabiliyor ben lastik kötü diyince mi kıyametler kopuyor [emoji4] . Yorumlarımi yanlış anlamış olabilirsiniz. Bu nedenle siz de kusura bakmayın. Sanal ortamda niyet okuyuculugu yapılamaz. Yüz yüze konuşmalarda belki daha sıkı muhabbetler edilip daha doğru çıkarımlara varılabilir. [emoji4] Mehmet bey ile polemik içerisinde olduğumu düşünmüyorum. Kendisine karşı eğer var ise bir saygisizligimiz burdan gerekli özrü dilemeye hazırım.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mondeo'nun tırt olduğunu her Mondeo konusunda yazan var mı?

Renault'un naylon olduğunu ya?

Üstüne üstlük sizin dediğiniz gibi bunlar dalga konusu. İş ciddiye bindiğinde kimse kalkıpta sizin kadar fanatikçe kötülemiyor. Neyse, siz dikkat edeceğinizi belirttiniz, bizde beklentimizi yüksek tutalım.

İyi forumlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdinç Öz

Geçen kış petlas snow master aldım. Üzerine düşeni her zeminde yaptı mahcup etmedi memnunum tavsiye de ediyorum. Ebat 205/55/16

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Geçen kış petlas snow master aldım. Üzerine düşeni her zeminde yaptı mahcup etmedi memnunum tavsiye de ediyorum. Ebat 205/55/16

Erdinç bey, konuda yazlık veya 4 mevsim lastik aranıyor [emoji4]
Yorum bağlantısı
Erdinç Öz

Erdinç bey, konuda yazlık veya 4 mevsim lastik aranıyor [emoji4]

İlk mesajı okumayıp konu başlığına bakarak mesaj yazınca...[emoji28]
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

İlk mesajı okumayıp konu başlığına bakarak mesaj yazınca...[emoji28]

[emoji3] [emoji3] bazen olur öyle sağlık olsun. tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
önder deli

goodyearlarımı dün sipariş ettim. herkese ilgili yorumlarından ve paylaştıkları tecrübelerinden dolayı teşekkürü borç bilirim.

Yorum bağlantısı
önder deli

Arkadaşlar lastiklerim geldi. Goodyear efficient grip performance sipariş ettiğim ebat ve modelde..firmanin Genel şikayet konusu olan iki adet 31 15 üretimi diğer ikisi 15 15 üretimi hepsi alman üretimi.. Kismetse bu gün taktiracagim.

82dabe7d6c08870bd76ac2054cca6bab.jpg

0327128290056759008ff5ca5d50855d.jpg

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Bedri Baki

Arkadaşlar çok acil bir sorum var. Petlas lastik alacağım. PT515 mi alayım pt741 mi alayım. 215x55x16 olacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...