İçeriğe Yönlendir

Aşırı Derecede Artan Kasko Fiyatları

Doğukan Aydın

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Trafik cezası yersem kasko ve trafikte prim artıyormu?Saygıdeğer büyüklerim

Şu anda öyle birşey yok. Bence olmalı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şu anda öyle birşey yok. Bence olmalı.

cezayı araba mı yiyor szin orda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Daha önce bir kere kaza yaptım onun dışında kaza geçmişim yok yaptığım kazada 6000₺ civarındaydı ama kendi arabam değildi kaza yaptığım araç

Doğukan Bey; Avatar olarak sizi gördüğümüz de tanıyabileceğimiz kendinize ait bir fotoğrafını yükleyin lütfen. Anlayışınız için teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kasko tamamen arabaya mı çıkıyor? Kullanıcının hiç bir etkisi yok mu fiyatta??

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Araba da yiyor şahısta.

Yani kural ihlali kazaya sebep oluyor mu?

Oluyor.

Kimin kullandığı değil önemli değil.

Kasko tamamen arabaya mı çıkıyor? Kullanıcının hiç bir etkisi yok mu fiyatta??

Arabayla da alakalı. Örneğin; ben arabayı birine verdim kaza yaptığı an indirim gider. Ha ben yaptım ha o yaptı. Cezada da aynısı olmalı.
Yorum bağlantısı

Bende geçen yıl 740 tl ye aksigortaya yaptırmıştım. Şimdi kaza nedeniyle dosyam kapanmadı. Yanlız tramerde mehmet beyde sormuştu, sonuçlandı. Yüzde yüz karşı taraf suçlu bulundu. Hasarsızlık bozulmayacak. İlk iki aracın karıştığı ve kaskomu kullanmak zorunda olduğum kazam. 19 kasımda doluyor. Bakalım ne çıkacak. Ama öyle uçuk rakamlar beklemiyorum. 12 yıllık sürücülüğümde yanlış park yüzünden bir cezam var. Sanırım çıkan rakam burada ki konuyada örnek olacaktır.

280 tl ye AXA'dan trafik sigortası, 790 tl ye 4000 tl lik aksesuar dahil aksigorta kasko yapıldı. Kasko full olup sadece mini onarım hariçtir.
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Bugün 160 TL ye trafik 526 TL ye full kasko yaptırdım..HALK Sigortaya..Allah bereket versin :)

Yorum bağlantısı

Bugün 160 TL ye trafik 526 TL ye full kasko yaptırdım..HALK Sigortaya..Allah bereket versin :)

Bizde halk bank maaş müşterisiyiz ama böyle bir sigorta hizmetlerinin olduğunu bile bilmiyordum. Sizden öğrendim.
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Bizde halk bank maaş müşterisiyiz ama böyle bir sigorta hizmetlerinin olduğunu bile bilmiyordum. Sizden öğrendim.

Fiyat alın mutlaka ..

Kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şu yaşımda son kademedeyim hasarsızlıkta, yine de 1300TL kasko çıktı Allianz'tan. 1000TL'ye Axa'dan yaptırdım bu sene. Kısmetse seneye rakam biraz daha düşerse Allianz'a geri dönerim artık.

Yorum bağlantısı

Cuma günü 808 liraya en ucuzu olan Allianzdan trafik, Ak sigortadan da 806 liraya kasko yaptırdim.Kasko trafikten ucuz çıktı şaka gibi.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Istanbulda yaşam her anlamda çok zor o trafik sigortası rakamları ne öyle..inanılır gibi değil

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

doğunun en ucu da aynı merak etmeyiniz. yabancı sahipli şirketler kur kadar artış yapması normal bir durum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Çağlar bey ben bedavaya trafik sigortası yaptırmışım o zaman..(160 TL)

Yorum bağlantısı

Istanbulda yaşam her anlamda çok zor o trafik sigortası rakamları ne öyle..inanılır gibi değil

1450 lira teklif veren bile oldu trafik sigortama  :)

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar..ne diyeyim inanılmaz bir maliyet olmuş bir araca sahip olmak

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Çağlar bey ben bedavaya trafik sigortası yaptırmışım o zaman..(160 TL)

Özel indirim mi aldınız?
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Özel indirim mi aldınız?

Bilmiyorum bir uğraşım olmadı Şubedeki arkadaşlar halletmiş..bir önceki poliçem 400 TL civarındaydı bu böyle çıktı :)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bugün ben de teklif aldım. (2012 Skoda Yeti) trafik sigortası için Sompo Japondan 430 TL. Birkaç firmayla daha görüşeceğim anlaşılan...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mevlut Pala

yenı almış olduğum 1.4 tdci ford fiestam içi üç gündür kasko teklifi alıyorum, ALLAH aşkına bu ne rezilliktir anlamıyorum. Fiyat skalası 1.300-3.000 TL arası.

enson AK sigorta 1.300 tl teklif verdi,az kalsın sevinecektim.gerçekten şaka geliyor,çünkü bundan daha 2 ay evvel aynı yerde çalışan arkdasların arabaları benden daha lüx olmalarına karşın 800-1.000 tl rakamlarını cok dıyorlardı.

Krıterler hakkında bayaa bır bılgı edındım araştırmaların sonunda, şimdi soruyorum sayın arkadaslar şehir aynı şehir, yer aynı yer, araç daha lüx, ehliyeti benden daha yeni, ikimzinde kazası yok, ikimizinde araç sahiplik müddetleri aynı, benım arkadas nasıl oluyorda 2 ay evvel 800e yaptırıyor şimdi ben 1300e zor teklif buluyoorum.

Saygılarımla....

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

yenı almış olduğum 1.4 tdci ford fiestam içi üç gündür kasko teklifi alıyorum, ALLAH aşkına bu ne rezilliktir anlamıyorum. Fiyat skalası 1.300-3.000 TL arası.

enson AK sigorta 1.300 tl teklif verdi,az kalsın sevinecektim.gerçekten şaka geliyor,çünkü bundan daha 2 ay evvel aynı yerde çalışan arkdasların arabaları benden daha lüx olmalarına karşın 800-1.000 tl rakamlarını cok dıyorlardı.

Krıterler hakkında bayaa bır bılgı edındım araştırmaların sonunda, şimdi soruyorum sayın arkadaslar şehir aynı şehir, yer aynı yer, araç daha lüx, ehliyeti benden daha yeni, ikimzinde kazası yok, ikimizinde araç sahiplik müddetleri aynı, benım arkadas nasıl oluyorda 2 ay evvel 800e yaptırıyor şimdi ben 1300e zor teklif buluyoorum.

Saygılarımla....

Ayni sirket fiyatlari aradindaki fark sizi sasirtti sanirim. 40 kriter var bizde mesela. Siz 4 - 5 kriterden bahsetmissiniz. O bahsettikleriniz arasinda da en onemlisi araclar farkli. Arac daha luks olabilir ama araclarin hasar frekansi ve hasar prim orani genelde kucuk sinif araclarda daha yuksektir. Bu da primi arttirir.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Cuma günü 808 liraya en ucuzu olan Allianzdan trafik, Ak sigortadan da 806 liraya kasko yaptırdim.Kasko trafikten ucuz çıktı şaka gibi.

Benim Mondeoya en düşük Trafik şuan 1.500 civarı geliyor, Kasko için 500 Lira diyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Saygılarımla....

Kriter çok önemli

Örneğin pejo 206-207 genç biri için kasko yaptırırsan fiyat çok çıkar. Çünkü pejonun genç ellerde çok kaza yapma istatistiki çok yüksek.

Mondeo 2.0 motor 30 yaşından küçük biri kasko yaptırırsa çok yüksek çıkıyor. 30 yaşından büyük yaptırırsa düşüyor. Çünkü araç 2.0 genç birinin kaza yapma oran istatistiki yüksek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...