İçeriğe Yönlendir

Nokian Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Misafir

Recommended Posts

Eren Gökmen

goodyear nedense banada sempatik geliyor acaba neden ki :)

Bilmiyorum. Bu sempatiyle olacak is degil. Ben kücükken bizim orada Goodyear bayisi vardi belki ondandir :D  ug7 ve ug8 birinciydi hep onla alakali bir nevi olumlu ön yargidir. Simdi 2015 testlerine baktim. conti birinci. yokohama ikinci, goodyear ücüncü. yokohama kuru yolda en iyi oldugu icin ikinci cikmis testten. goodyear da kuruda diger ikisine göre kötü. diger özelliklerde goodyearla conti hemen hemen ayni.

http://www.oeamtc.at/portal/oeamtc-winterreifentest-2015+2500+1636362

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Bilmiyorum. Bu sempatiyle olacak is degil. Ben kücükken bizim orada Goodyear bayisi vardi belki ondandir :D  ug7 ve ug8 birinciydi hep onla alakali bir nevi olumlu ön yargidir. Simdi 2015 testlerine baktim. conti birinci. yokohama ikinci, goodyear ücüncü. yokohama kuru yolda en iyi oldugu icin ikinci cikmis testten. goodyear da kuruda diger ikisine göre kötü. diger özelliklerde goodyearla conti hemen hemen ayni.

http://www.oeamtc.at/portal/oeamtc-winterreifentest-2015+2500+1636362

bak şimdi birde yokohama girdi işin içine :D kararsızlık giderek artıyoooorrr:)

continental ts850 e 215 tl fiyat aldım bu arada ;)(205 55 16)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

bugun butun nokian bayılerını aradım fıyat almak ıcın en az 16 yer vardı aradıgım ve ınanırmısınız 16 bayıden sadece 2 si hakkapelitta yı biliyor dığerleri bılmeyı bırak duymamıslar bile

galiba conti yada ug9 kaldım çünkü bilinen ve bırılerıne sordugunuz zaman cevap alabılecegımız bir lastık cesıdı e fıyatlar cok abartılı ve dengesız iki yerden biri 600 fıyat cekerken diğerı 980 fiyat veriyo adetıne  :shok:

Yorum bağlantısı
Barış Çetin

Aynen halil kardeşim ama Goodyear Eren'inde dediği gibi sempatik geliyor yarın lastikçicide kararı vereceğim sanırm

Barış bey kullanım alanımız farklı sanırm ben Doğu Anadolu'da görev Yapıyorm şartlar eşit değil eğer İstanbul da kullanıyorsanız.

Evet Serkan bey kullanım İstanbul içi. Sizin yorumunuzu gördükten sonra şaşırdım açıkçası fakat bulunduğunuz bölge şartları ile İstanbul şartları çok farklı bu durumda ısrarcı davranmayacağım :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Yeni lastiklerim conti ts850 oldu adet fiyatı 215 tl 2015 üretim tarihli hayırlısı bakalım yumuşak ve sessiz bir kış lastiği, karın yapmasını bekleyecez artık ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bende bugün UG9 siparişi verdim.. 209.90 tl kliksa da.. 2015 üretimi diyor. 205/55 /16.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...

Bende bugün UG9 siparişi verdim.. 209.90 tl kliksa da.. 2015 üretimi diyor. 205/55 /16.. 

Abi geldimi siparişlerin gelmediyse geldiğinde kargocu gitmeden lastiklerin dot tarıhıne bakıp teslım alırsan iyi olur kliksa baya problemlıydı okumustum nettede bilgilendirmek ıstedım

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Abi geldimi siparişlerin gelmediyse geldiğinde kargocu gitmeden lastiklerin dot tarıhıne bakıp teslım alırsan iyi olur kliksa baya problemlıydı okumustum nettede bilgilendirmek ıstedım

Hiç bir sorun olmadı.. Söylendiği gibi tarihler 2015 yılı 44. haftasına ait.. Benden sonra arkadaşa aldık lastik yine sorunsuz geldi. Bugün hatta bir abiye daha sipariş verdik.. Kliksa güzel çalışıyor bu sene sorun yok..İhtiyaç varsa alabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ilginç. fabrikasında üretimde yok diyor

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

ilginç. fabrikasında üretimde yok diyor

Lastikler slovenya üretimli..2015 44.hafta.. Ankara da hiç bir bayisinde 2015 ug9 bulamadım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğuz Varhan

Merhabalar, Ford Fiesta 1.0 Ecoboost aracıma daha yeni kliksa.com üzerinden Nokian WR D3 lastik satın aldım (en ucuz burada olduğu için). Kayseride şimdilik sadece 1 hafta kar gördük ve bu süreçte erciyes yolu dahil çoğu yerde aracı deneme imkanım oldu. Kış lastiğinin mucidi olan Finlandiya gibi kış memleketinde üretilen lastiklerin kötü olacağını düşünmemiştim zaten ama gerçekten çok tatmin edici bir yol tutuşuna sahipler fren mesafesi çivili lastikler kadar mükemmel değil ancak bence fiesta için alınabilecek en uygun kış lastiği. Yumuşak hamuru, özel süspansiyonlu kenarları, diş yapısı çok güzel iş çıkartıyor. Sesi kuru zeminde gayet düşük yakıt tüketimi çok az arttı ve kasislere artık daha  az hissediyorum :) Alacaklara tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Salih İpek

Ayhan Bey merhaba, memnunmusunuz ug9 dan?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ayhan Bey merhaba, memnunmusunuz ug9 dan?

Şu ana kadar hiç bir sıkıntı yok. Gayet güzel lastikler.Tavsiye ederim. Karda da sorun çıkartmayacağını düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Malum İstanbul'a kar geldi. Karda yol tutuş iyi Nokia'n Weatherprof için. Ancak buzlu zeminde pek bir faydası olmadı. Anlaşılan buzlu zeminlerden uzak duracağım. Islak zeminde bence çok iyi. Ses konusunda da beğendim. Tabi daha soğuk yerde kullanan daha tecrübeli şöför arkadaşların yorumları daha önemli.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Celil Alpay

Nokian WR D4 kullanan varmı? varsa yorumları alabilirmiyim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Oğuz Varhan

Nokian WR D4 kullanan varmı? varsa yorumları alabilirmiyim..

wr d3 kullanıyorum çok memnunum d4 deneme imkanım olmadı maalesef ancak d3 ü tavsiye ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Mustafa Yenigün

Ben de WR A4'ü sormak istiyorum. Kullanan, yorum yapabilecek olan var mı ? Lastik boyutum 235 / 50 / 18 olunca kış lastiğinde çok alternatifim kalmadı

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Düşünme al

Çağlar abi alacağım ama WR A4 / WR D4 / SUV 3 4x4 diye üç kış lastiği tipi var Nokian'ın. Karşılaştırdığım zaman D4 öne çıkıyor gibi, zaten lastik başına en az 470 TL ödeyeceğim, bari en doğrusu neyse onu alayım diye anlamaya çalışıyorum :) Lastikçilere sorunca, ellerinde olan lastik en iyisi oluyor.

A4 fiyat olarak uygun ama Nokian kendi karşılaştırmalarında D4'ü biraz daha iyi göstermiş.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

17'' de D3 kullanmıştım ve mükemmeldi. D4 içinde çok iyi yorumlar okumuştum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Bu sene d4 aldım. Şu an araçta takılı. Kuru ve ıslak zeminde mükemmel. Kar kış don henüz bilemiyorum ileride dönüt sağlarım. Yalnız ben XL yanak aldım buranın yolları biraz bozuk lastigi yarmayim diye biraz gürültülü olduğunu söyleyebilirim. Ben olsam d4 varken a4 almazdım.

Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Kullanan arkadaşlarım öve öve bitiremediler bende d4 aldım kar yağmasını bekliyorum.. :)

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

leon a 205 ebat dayton benimkine 215 ebat wr d3 aldık. o gürültülü leon u bile dize getirdi. :D  yol sesi konusunda dayton daha sessizmiş. ilk etapta bunu farkettim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

WRD3 kullanmıştım Bora aracımda. Ayder yaylasına karda patinaj bile çekmeden çıktım desem yeridir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...