İçeriğe Yönlendir

Nokian Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Misafir

Recommended Posts

Cavit Çırakoğlu

Nokian teste gönderdiği lastikleri başka sattığı başka olan firma degilmi? Yanlış mı hatırlıyorum. Forumda konusu vardı sanki! 

:)))) Mafratoğlu?

Yorum bağlantısı
Rasim Can Mafratoğlu
22 dakika önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Nokian teste gönderdiği lastikleri başka sattığı başka olan firma degilmi? Yanlış mı hatırlıyorum. Forumda konusu vardı sanki! 

:)))) Mafratoğlu?

İlk defa senden duyuyorum abi. Bana kalırsa yanlış hatırlıyorsun :))

http://www.nokianlastik.com/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
12 dakika önce, Rasim Can Mafratoğlu yazdı:

İlk defa senden duyuyorum abi. Bana kalırsa yanlış hatırlıyorsun :))

http://www.nokianlastik.com/

Google amcaya Nokian lastik skandal yazınca bizim forum çıkıyor. Bi bak:)))

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Mehmet Göktürk
On 19.12.2017 at 14:08, Bekir Çelik yazdı:

Ben de Nokian 205/55 R16 91T WR D4 Oto Kış Lastiği (Üretim Yılı:2017)  aldım. Eksilere düştü hava, Adana'dan gelirken de felaket bir sağanağa yakalandım, artısını gördüm. Yalnız ben Finlandiya malı sanıyordum, Made in Russia yazıyor sanırım. Lastiği takan arkadaş söyleyince fark ettim.

Finler lastikten ne anlar? Rus malı iyi.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
34 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Finler lastikten ne anlar? Rus malı iyi.

Esasen Rus lastiği değil. WR D4’ler (4 yıl önce kullanmış idim oldukça dengeli ve muazzam bir lastiktir) tıpkı Zline’lar gibi Nokian’ın Rusya’da Vsevolojsk şehrinde hammaddeye yakınlığı sebebiyle konuşlandırdığı Finlandiya dışındaki 2. ve tek fabrikasında üretiliyor. Firma Türkiye’yi Rus ve USSR (Sovyet ülkeleri) pazarına dahil ettiği için lastikler bize Rusya fabrikasından geliyor. Finli Nokian dediğimiz de kış lastiğinin mucididir. (1934)

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

Rustur rus... finliler zaten rus sayılır.

Vikingler Türk’müş diyorlar? Yoksa 😅

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selim Bilgin
(düzenlendi)
On 14.11.2018 at 19:58, Selim Bilgin yazdı:

Nokian A4 kullanan var mı?

Kimse yokmuş, ben yorum yapayım.

Oldukça yumuşak, ve kuru-ıslak tutuşu çok iyi gördüm. Henüz kar-buz olmadığı için o konuda yorum yapamayacağım.

Yakıt tüketimi de artmadı şehir içi kullanımda.

225-45-R17 94 H XL

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Gök

bu nokianı kullanan ne yorum yapar ilk ağızdan

nokian - lassa veya petlas kış lastiği alacam 

bu 3 lüden hangisini tercih etmeliyim

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Para çoksa Nokian, orta ise Lassa cidden çok başarılı, Petlas ı Lassa dan önce kullandım iyiydi ama Lassa yı kullanınca bir daha almam dedim [emoji16] Her 3 lastiği de kullandım. Nokian ı ilk aldığım zamana göre çok arttı. O yüzden sadece ucuz bulursam alırım. Nokian mı Lassa mı tercihinde Nokian der geçerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Gök yazdı:

bu nokianı kullanan ne yorum yapar ilk ağızdan

nokian - lassa veya petlas kış lastiği alacam 

bu 3 lüden hangisini tercih etmeliyim

Tercih Nokian olmalı. Öbürleri ile kıyas kabul etmez.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Para çoksa Nokian, orta ise Lassa cidden çok başarılı, Petlas ı Lassa dan önce kullandım iyiydi ama Lassa yı kullanınca bir daha almam dedim emoji16.png Her 3 lastiği de kullandım. Nokian ı ilk aldığım zamana göre çok arttı. O yüzden sadece ucuz bulursam alırım. Nokian mı Lassa mı tercihinde Nokian der geçerim.

205 taban almaya karar verdim

2020 üretim petlas 343 lira

2019 üretim kumho 370 lira

2020 üretim lassa 370 lira

2019 üretim nokian 419 lira    /   215 ölçüsü direk 650 den başlıyor o sebep sorun olmaz dediniz 205 ölçü alacam 800 küsür lira farkediyor ortalama

adını duymadığımız markalarda ölümcül bir ucuzluk yok.   5 6 lastikçiye sordum gidip uğraşmıyım direk esnaftan alim dedim adedinde 150 lira ortalama daha fazla fiyat söylediler. petlas kumho ve lassada    .   lastikçiden almicam hepsi n11 fiyatı

siz olsanız hangisini seçerdiniz . aksilik olmassa 3 sene kullanırım bu kış lastiğini   

nokiana da bütçe uygun petlasada sadece verdiğin fark bi halta değmezse boşa para vermiyim istiyorum.

michelin goadyer vs 500 lira üzeri onlara bütçem yok malesef

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

2019 üretim nokian 419 lira 

adını duymadığımız markalarda ölümcül bir ucuzluk yok.   5 6 lastikçiye sordum gidip uğraşmıyım direk esnaftan alim dedim adedinde 150 lira ortalama daha fazla fiyat söylediler. petlas kumho ve lassada    .   lastikçiden almicam hepsi n11 fiyatı

siz olsanız hangisini seçerdiniz . aksilik olmassa 3 sene kullanırım bu kış lastiğini   

nokiana da bütçe uygun petlasada sadece verdiğin fark bi halta değmezse boşa para vermiyim istiyorum.

Istanbul da Lassa yeter uzun yola da gelir.

Geçen sene Şubatta televizyonlar baş baş bağırırken Istanbul a geldiğim deki kış emin ol Petlas ile gelemezdim Lassa müthiş iş çıkardı. Bildiğin kar küreyerek geldim. Nokian da da çok bir fark yokmuş. Kumhoya yorum yapamam kullanmadım.

O bahsettiğim yolda çektiğim foto. Çekilen yer Gerede.

54de49fcc04be947f7a2d9ffa573411a.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ekleme: Benim lastikler ya Snoways 3 ya da Snoways Era. Snoways 4 'ü kullananların yorumlarına denk geldim bir önceki seri kadar etkili olmadığını söylüyorlar.

Farkı bilmem de lastikleri satacağın zaman Snowproof yeni bir model olduğu için daha tercih edilir sanki :)
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Gök yazdı:

bu ikisinden birine bilendim

test işini bilen varmı hangisi daha iyidir

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

2019 üretim nokian 419 lira    /   215 ölçüsü direk 650 den başlıyor o sebep sorun olmaz dediniz 205 ölçü alacam 800 küsür lira farkediyor ortalama

2 gündür birebir aynı araştırmayı yapıyoruz sizinle. 205 55 16 kışlık alacagim.

Kış şartlarının ağır geçtiği yerde olsaydım kumho nun kalın dişli lastiğini almıştım bile. Ama uğultu yapar diye korkuyorum.istanbulda fazla gelir.
Bu arada accord Lastigi V sınıfı . Passatta ne yaziyor?

https://urun.n11.com/oto-lastik/20555r16-kumho-kw31ms-91r-kis-lastigi-2019-uretimi-P385871830

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Gürbüz yazdı:

2 gündür birebir aynı araştırmayı yapıyoruz sizinle. 205 55 16 kışlık alacagim.

Kış şartlarının ağır geçtiği yerde olsaydım kumho nun kalın dişli lastiğini almıştım bile. Ama uğultu yapar diye korkuyorum.istanbulda fazla gelir.
Bu arada accord Lastigi V sınıfı . Passatta ne yaziyor?

https://urun.n11.com/oto-lastik/20555r16-kumho-kw31ms-91r-kis-lastigi-2019-uretimi-P385871830

V sınıfı nedir tam olarak nerde yazar bu bilgi

orjinal ölçü 215 55 16 da o pahalı  205 alacağım o yüzden

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
V sınıfı nedir tam olarak nerde yazar bu bilgi

orjinal ölçü 215 55 16 da o pahalı  205 alacağım o yüzden
Lastik Hız sınıfı olarak geçiyor. Kapı icindeki orjinal etikette yazar hocam.

https://urun.n11.com/oto-lastik/kumho-20555-r16-91t-yeni-wintercraft-wi31-2019-uretim-kis-lastig-P19591603
Bu arada nokian wr4 bir sezon kullandım. Ama ben galiba yeni model olan wr5 alacağım. Onuda denemek isterim.
Sahibinden üzerinden 1 sezon kullanılmış 2. El lastikler var. Onlara da bakmanı tavsiye ederim. Ben onlarıda kovaliyorum.
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Gürbüz yazdı:

Lastik Hız sınıfı olarak geçiyor. Kapı icindeki orjinal etikette yazar hocam.

https://urun.n11.com/oto-lastik/kumho-20555-r16-91t-yeni-wintercraft-wi31-2019-uretim-kis-lastig-P19591603
Bu arada nokian wr4 bir sezon kullandım. Ama ben galiba yeni model olan wr5 alacağım. Onuda denemek isterim.
Sahibinden üzerinden 1 sezon kullanılmış 2. El lastikler var. Onlara da bakmanı tavsiye ederim. Ben onlarıda kovaliyorum.

ya onlara baktımda ekmeği yenmiş çoğunun

kullanılır olanada yeni parası istiyorlar

wr5 dediğin snowprof diye satılan dimi bundan ? acaba ne fark var arada benzer fiyata satılıyor çünkü 

https://urun.n11.com/oto-lastik/nokian-wr-snowproof-20555-r16-91td5-kis-lastigi-2019-uretimi-P437046120

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
ya onlara baktımda ekmeği yenmiş çoğunun
kullanılır olanada yeni parası istiyorlar

wr5 dediğin snowprof diye satılan dimi bundan ? acaba ne fark var arada benzer fiyata satılıyor çünkü 
https://urun.n11.com/oto-lastik/nokian-wr-snowproof-20555-r16-91td5-kis-lastigi-2019-uretimi-P437046120
Iyice bak ben 2. el aldım 1 sezon bile kullanılmamış.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...