İçeriğe Yönlendir

Fusion Silkeleme

Aşkın Gülsoy

Recommended Posts

Timuçin Ermiş

Bana göre aracınızdaki arıza egr valfinden yaşadığınız sorunun aynısını ben yaşadım aracım 2006 1.6 tdi lux sr aracımda motor arıza ışığı yanıyordu.araç vites geçişlerinde  silkeliyordu.aracı pcye bağladık arıza ışığını sildik.ama sorun devam etti ve ışık gene yandı.egr valfini söktük.valfin üzerinde bir tane mikro çip var parçanın ömrü dolmuş çip yanmış valfi değiştirdik sorun düzeldi.volandan olduğunu düşünmüyorum.eğer aracınız transit ticari olsaydı baskı balata değişiminde volana hasar verebiliyor bence sizin için en iyi çözüm çevrenizde karbon temizleme yapan bir işletme varsa aracınıza karbon temizleme yaptırın.bu işlem egryi motorun içindeki kurumları enjektörleri hepsini temizliyor. ben yaptırdım çok faydasını gördüm inşallah sorununuz çözülür

Yorum bağlantısı
Sinan Dinç
Osman Yücel Çetin yazdı:

Yok gidemedim ama sorun iyice arttı her viteste silkeleme yapıyor birkaç güne gideceğim muhakkak yazarım sonucu iyice canımı sıkmaya başladı. 

Çok sağol inşallah çözümü buluruz

Yorum bağlantısı
Sinan Dinç
Metin Taşcı yazdı:

Egr vakum hortumu kapatılarak egr iptal edilebildiğini okumuştum, bu doğru mudur, bi denesek, sorun egr ise yazılımsal iptal ettirsek

Ben denedim egr bin arasina saç kapatıp komple iptal ettik ama yine aynı sizin araba 1.4 TDCİ mi ve hangi vitesde hangi devir aralarında yapıyor

Yorum bağlantısı
Sinan Dinç
Metin Taşcı yazdı:

Her viteste yapıyor, genel 1800 devir civarında yapıyor

Araç dizelmi

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Marş takılı kalıyor olabilir. Bende çok az oluyordu. Servise bakım için bırakmıştım, ustam sağolsun o tespit etmiş bana söyledi. Sökmesi zahmetli buraları açmışken yaptır dedi. Söktü verdi. elektirikçi gerekli marş otomatiğinin temizledi ve bakımımı yaptı. Ayrıca azalmış olan kömürleri de yeniledik. Şimdi araç marş motoru çok sesiz çalışıyor. 

Silkeleme olayı, sürekli şehir içi düşük devir kullanıyorsanız ondan yapabilir, yol buldukça yüksek devir 2500.3000 düşük vites 3,4 sabit devirde yarım saat kullanın. Yakıt euro5 ve güvenilir adresten olsun. Bir de aracınızdan anlayan ustaya gidin. Sorunu çözmek için ucuzdan pahalıya masraf yapın sırayla

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Dinç
Metin Taşcı yazdı:

evet 2012 ford fiesta 1.4tdci euro 5

bugune kadar yapılanlar:

tüm takozlar orjinali ile değişti. ( motor takozu, şanzıman alt-üst takozu)

maf sensoru orjinali ile değişti.

frp (rail hattının sonundaki müşür) değişti

enjektörcüde enjektörler kontrol edildi, püskürtmeleri normal olduğu söylendi.

araç 190binde 130bin kmden beri silkeleme var, başlarda 2.vitesde belli ederken şimdi her viteste kendini belli ediyor.

ek olarak birde marş sorunu çıktı. kontağı cevirince marş basmıyor. marş rölesine aküden negatif elektrik alarak gecici bir cozum bulduk, bu sorunu yaşayan var mı acaba ? 

Pompanın üzerindeki müşürleri denediniz mi ben bu hafta pompayı bı söktürüp deneyecek sonucu burada paylasirim

Yorum bağlantısı
Sinan Dinç
Sinan Dinç yazdı:

Pompanın üzerindeki müşürleri denediniz mi ben bu hafta pompayı bı söktürüp deneyecek sonucu burada paylasirim

Yakıt pompasını değiştirdim arıza düzelmedi

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Metin Taşcı yazdı:

Ah geç kaldık :( 

şöyle bi çözüm bulunmuş bi deneyin isterseniz: 

Merhaba herkese ben bu sorun için iki senedir uğrasıyodum en son temizlediğim iki sensör sayesinde sorunum ortadan kalktı gibi sizlerde benim yaptığım gibi deneyebilirsiniz benim açmış olduğum konuda nasıl yaptığımı anlattım ve video bıraktım hangi sensörler olduğunu sizlerde inceleyip aracınızda o sensörlerin nerde olduğuna bakabilirsinizumarım sizde sorununuzu çözersiniz

Yorum bağlantısı
Sinan Dinç
Onur Tanrıverdi yazdı:

Merhaba herkese ben bu sorun için iki senedir uğrasıyodum en son temizlediğim iki sensör sayesinde sorunum ortadan kalktı gibi sizlerde benim yaptığım gibi deneyebilirsiniz benim açmış olduğum konuda nasıl yaptığımı anlattım ve video bıraktım hangi sensörler olduğunu sizlerde inceleyip aracınızda o sensörlerin nerde olduğuna bakabilirsinizumarım sizde sorununuzu çözersiniz

Benim araç 2008tdci fusion bu sensörler benim aracda yok arizam şöyle 3.ve 4. Vitesde 1800ile 2100 devir arasında silkeleme oluyor bı değiştirmediğim volan ve baskı balata kaldi

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Benim araç 2008tdci fusion bu sensörler benim aracda yok arizam şöyle 3.ve 4. Vitesde 1800ile 2100 devir arasında silkeleme oluyor bı değiştirmediğim volan ve baskı balata kaldi
Ayağınız gazdaykenmi bunu yapıyo yoksa birden çekincemi bu sensörlerin olmadığına eminmisiniz ?
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Sinan bey ufak bi araştırma yaptım sanırım aizin arabadada var paylaşıcağım linkteki adrese girin bizim arabada motorun tam olarak neresinde ve hangi parça olduğuna kadar gösteriyor sizde o parçanın sağındaki numaraya tıklayın sonra aşağıda ne olduğunu gösteren tabloda ünlem işaretine basın ford fusion model aralığını görüceksiniz bence bu siteye şaşe numaranızı girerek sizde arabanızın tam olarak neresinde olduğuna bakın ve bir deneyin bence bulupta
Yorum bağlantısı

Focustada benzer bir durum var ama hep aynı devirde yapar sizle aynımı bilmiyorum, focusta sorunun çözümü yok,turbo gecikmesi.

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
https://ford.7zap.com/tr/car/47/no/13/1549/15361/66696/
Focustada benzer bir durum var ama hep aynı devirde yapar sizle aynımı bilmiyorum, focusta sorunun çözümü yok,turbo gecikmesi.
Focualarda yüzde 80 turbo selenoid valfi değişimi yapıldımtan sonra bu sorun ortadan kalkıyor
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Sinan bey sizin araçtada olduğunun bir diğer garantisi

https://www.fordtoptancisi.com/urun/hava-isi-musuru-fiesta-fusion

Bence tam olarak nerde olduğunu bulup temizleyin sorununuz ortadan kalksın daha fazla masraf etmeyin bence
Yorum bağlantısı
Sinan Dinç
Onur Tanrıverdi yazdı:

Sinan bey sizin araçtada olduğunun bir diğer garantisi

https://www.fordtoptancisi.com/urun/hava-isi-musuru-fiesta-fusion

Bence tam olarak nerde olduğunu bulup temizleyin sorununuz ortadan kalksın daha fazla masraf etmeyin bence

Çok sağolun bilgileriniz için benim aracin motoru eski tipmiş bu hava sıcaklığını hava akistan alıyormuş o sensörler benim motorda maalesef yokmus  baktirdim hava akışı değiştirdim yine aynı bide turboyu ölçtüreyim diyorum.

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Çok sağolun bilgileriniz için benim aracin motoru eski tipmiş bu hava sıcaklığını hava akistan alıyormuş o sensörler benim motorda maalesef yokmus  baktirdim hava akışı değiştirdim yine aynı bide turboyu ölçtüreyim diyorum.

Rica ederim umarım sorununuza bir çare bulabilirsiniz
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Metin Taşcı yazdı:

Siz sorunu cozdunuz mu

Önümüzdeki hafta inşallah. 

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Benim büyük oranda çözüldü ancak gaza hızlı basar yada gazdan hızlı cekince araba geç tepki verip şanzıman silkeleniyor. Şanzıman takozu orjinal ve 6 ay önce değişti, büyük ihtimal baskı-balta veya volant silkeleniyor
Yeni bir arkadaştan bilgi aldım benim yaptığım olayı yapmış ama net düzelmemiş sonrasında arabanın oksijen sensörünü temizlemiş ve sorunu ortadan kalkmış bilginiz olsun bende sorun kalmadı ama uinede bende temizlicem sizde bir temizleyip deneyin isterseniz
Yorum bağlantısı
Sinan Dinç
Metin Taşcı yazdı:

Siz sorunu cozdunuz mu

Çözülmedi daha siz baktirabildinizmi bide hangi devirlerde yapıyordu sizinki

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
1800-2200 devir civarı gazdan cekince veya gaza basınca motor 2 kez silkeleniyordu
Kaputu açtığınız zaman moturun altına doğru bakın biri mavi biri yeşil ikitane sensör egzoz sistemiden giriyo onların mavi olanı oksijen sensörüdür metin bey bende en kısa zamanda temizlicem büyük ihtimalle önümüzdeki hafta
Yorum bağlantısı
Sinan Dinç
Metin Taşcı yazdı:

oksijen sensoru tam olarak nerede onur bey

1800-2200 devir civarı gazdan cekince veya gaza basınca motor 2 kez silkeleniyordu

Kardeşim düzeldimi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Taşcı yazdı:

Ekleme: bugun oksijen sensorunu yağsız kontak spreyi + diş fırcası ile temizledim bi değişen olmadı. Gizli menude p0154 kodu gitti mi ona bakmadım ama

oksijen sensorunun hali:

https://www.imageupload.net/image/4b72723b-8a2f-4c09-a342-3ed2c4511eb7.mK9Rg

piezo temizleme makinesinde bile temizlenmez o

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Benim araca oksijen sensörü arızası teşhisi koyuldu cihaza bağladık bilginiz olsun. Hangi marka almalıyım acaba?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Osman Yücel Çetin yazdı:

Benim araca oksijen sensörü arızası teşhisi koyuldu cihaza bağladık bilginiz olsun. Hangi marka almalıyım acaba?

Focus 1'de Bosch almıştım sorun çözülmüştü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...