İçeriğe Yönlendir

Lastik Hava Basıncı Kaç Olmalı ?

Mustafa Korçak

Recommended Posts

Abdullah Aladı
(düzenlendi)

Ben standart 32-32 hava basıyorum  205-55-16.

tarihinde Abdullah Aladı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayşegül Çakmak

On yolcu kapisini actiginizda birtane metal plaket goreceksiniz. Orada lastik basinclari yaziyor.

Çok teşekkürler yazınızı şimdi okudum ve bundan sonra lastik hava basıncını sizin söylediğiniz yerdeki metal plakayı kontrol ederek tekrar tazeliyeceğim :)

Yorum bağlantısı
özgür Aksungur

Ön e başka arkaya başka  basmak nedir  :) Şahin doğan değil ya bunlar 32 basın hepsine gitsin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Rica ederim. Size bir tuyo daha vereyim. Her sezon basi lastiklerinizi nitrojen ile doldurursaniz surekli kontrol etme derdinden kurtulursunuz.

Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

Arkadaşlar benim lastik ebedi 225 40 18 ben tüm lastikleri 32 yapıyorum sizce doğru hava basıncı nedir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

ön ile arkanın ağırlığı farklı olduğu için farklı basılması normal, ama aracın modeline göre bu durum değişebiliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dizel araçlarda genelde.. örnek mondeo, önler 33, arkalar 30

Yük durumunda artırılır.

Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

Dizel araçlarda genelde.. örnek mondeo, önler 33, arkalar 30

Yük durumunda artırılır.

Abi bu hava basınçlari 225 40 18 de aynı mıdır benim arabada Monde mk3 dizel

Yorum bağlantısı
Fikri Toper

Lastik ebatını çözdükte basınç hakkında artık biri kesin birşey söylesin :) 

Herkese teşekkür ederim kardeşlerim abilerim saygılar :)

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

arabanın kitapçığından olması gereken lastik basınçları duratorq otomatik vites dizeller için.resim boyutunu küçülttüm ama inşallah yinede kocaman çıkmaz :)

IKNgP8x.jpg?1

Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

arabanın kitapçığından olması gereken lastik basınçları duratorq otomatik vites dizeller için.resim boyutunu küçülttüm ama inşallah yinede kocaman çıkmaz :)

Kardeşim bu kitapçık Ford mondeonunmu benim lastik ebatları 225/40/18 önler 37 arkalar 33 mu olacak

Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

Evet mondeonun. Yarin kapagin resmini de cekip eklerim dilerseniz

Ben hep 32 yapıyordum hepsini

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Lastik basıncı ebada göre değil aracın ağırlık dağılımına göre belirleniyor. Depo kapağındakini uygulayın, sağdan soldan duyduğunuz kulaktan dolma bilgilere güvenmeyin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fikri Toper

Lastik basıncı ebada göre değil aracın ağırlık dağılımına göre belirleniyor. Depo kapağındakini uygulayın, sağdan soldan duyduğunuz kulaktan dolma bilgilere güvenmeyin.

Arabanın yükü artıkça basıncını artırmalı mıyım yoksa azaltmalı mıyım?

Depo kapağında 32 yazıyor ama ben genelde 30'da kullanıyorum. Bir sorun teşkil eder mi? 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Arabanın yükü artıkça basıncını artırmalı mıyım yoksa azaltmalı mıyım?

Depo kapağında 32 yazıyor ama ben genelde 30'da kullanıyorum. Bir sorun teşkil eder mi? 

aracınızın kapısında yazan değerleri uygulayabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Lastik ebatını çözdükte basınç hakkında artık biri kesin birşey söylesin :)

Herkese teşekkür ederim kardeşlerim abilerim saygılar :)

Aracınızın üreticisi kesin şeyi yazmış. Ya depo kapağında ya da kapı direklerinden birindedir. Yüklü halde ne olacak, yüksüz halde ne olacak gayet güzel anlatılmıştır. Hiç birimizin yazdığına değil o etiketlere itibar etmelisiniz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdem Terzioğlu

Arkadaslar forumda daha once mutlaka tartisilmistir ancak telefonda arattirdim sonuc bulamadim. Birsey sormak istiyorum. Kislik lastikleri taktirirken ustaya kac hava basacagiz dedim 34 dedi. İyi ayarladin mi dedim ayarladim dedi ama yogundu ve lastik havasini olcmedi bile. Bugun benzinlikte kendim baktim lastiklerin 4 u de farkli. 29 olanda var 33 olanda.

Hepsini ayarladim. Kisa bir yol gittim sanki araba ziplamaya basladi gibi.

Arabada Petlas Snowmaster W651 205-55-16 lastik var.

Sizce lastik havasi ne olmali? 32 ye mi ayarlamaliyim? On arka farkeder mi?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Kılavuzda ne yazıyorsa aynı hava olmalı yazlık kışlık fark etmez.Petlas var su an kullandığım araçta yazlıklarda petlastı konfor çok farketti, bunlar zıplıyor gerçekten.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

benim bildiğim kış olunca 1-2 psi yükseltilir ama kış lastikleri için de böylemi bilmiyorum bir bilen cevap verir diye bekliyorum bende, Çağlar Abi bilir diye tahmin ediyorum...

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Kışlık lastikler yaz lastiklerine göre daha yumuşaktır, bende ilk taktığımda sanki araç geziyormuş gibi hissetmiştim. :)  Lastik basınçları 34 normal ben hep bu değerde tutardım. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Öncelikle yol kenarı benzinliklerdeki basınç ölçere güvenmeyin. Ben sürekli 32-34 ayarlıyorum, tanıdık bir lastikçim var ona götürdüğümde 29-31 çıkıyor. 

En sağlıklısı kendi basınç ölçerimizi alıp onu kullanmak. 

Ben uzun yola çıkacaksam 30-32 yapıyorum, şehir içi kullanırken de 32-34 yapıyorum. Yazın biraz lastiğin inmesine müsade ediyorum ama kışın eksik basıncı tamamlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enver Umit Tulu

her petrolun olcusu birbirini turumuyor

ayrica bazi modellerde onler 30 arkalar 28 olur.

bazi suruculeri goruyorum 36 basiyor havayi!

basinclari kullanim klavuzuna ve elinizdeki lastige gore ayarlayin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...