İçeriğe Yönlendir

Şehiriçi Kullanım İçin Araç Tavsiyesi?

İsa Köse

Recommended Posts

İsa Köse

Fuelio android uygulaması. Play store'da mevcut.

Km ve alınan yakıtı giriyorsunuz. Herşeyi veriyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bizim mesafe de 15 gidiş 15 dönüş toplam 30 km günlük. 7.3 lt bence fazla. Benim c-max bile 7.69 lt ortalamada şuan.

Mehmet Hocam Polo 1.0 mı? Ne aldırdınız?

polo evet 1.0.  5 litre yakıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Geçgel

Programın adı Fuelio. Play storeda var. Ama ben Yakıt&Maliyetler isimli programı öneririm, çok daha kapsamlı ve kullanışlı.

25b908f326435052fbe3a986320199d3.jpg

7d9a1be4dff6b89b48158b11614bc899.jpg

a7df09b91c6007fc6ce5b1cc549b4f48.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Programın adı Fuelio. Play storeda var. Ama ben Yakıt&Maliyetler isimli programı öneririm, çok daha kapsamlı ve kullanışlı.

Bulamadim Yakit&Maliyetleri :(

Fuelio android uygulaması. Play store'da mevcut.

Km ve alınan yakıtı giriyorsunuz. Herşeyi veriyor.

Fuelio yu da bulamadim:( IOS icin esdeger program bilen var mi acaba ?

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

apılcılar tüketime bakmaz derler?

Oyle mi:) Vallahi ben merakliyim, her yil sonunda yillik tuketimimi hesaplarim mesela fisleri biriktirip [emoji6]

Yol bilgisayarindan da takip ederim[emoji5] Ama bu programla mukayese etmek istedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Geçgel

Apple store'da da buna benzer uygulamalar vardır diye düşünüyorum. Hiç apple kullanmadığım için şu uygulama var diyemiyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Apple store'da da buna benzer uygulamalar vardır diye düşünüyorum. Hiç apple kullanmadığım için şu uygulama var diyemiyorum.

Bir arastirayim bakalim, tesekkurler destek icin :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Oyle mi:) Vallahi ben merakliyim, her yil sonunda yillik tuketimimi hesaplarim mesela fisleri biriktirip [emoji6]

Yol bilgisayarindan da takip ederim[emoji5] Ama bu programla mukayese etmek istedim.

Arabanın toplam senelik maliyetine bakınca acaba araç mı kiralasam diyorum. 1 senede cebimden farkederek veya etmeyerek cebimden götürdükleri şaşırtıyor beni. 

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Arabanın toplam senelik maliyetine bakınca acaba araç mı kiralasam diyorum. 1 senede cebimden farkederek veya etmeyerek cebimden götürdükleri şaşırtıyor beni.

Kesinlikle Sami Bey[emoji5] Sadece yakitta ciddi tuketimim var, bir de benim gibi ustune titriyorsaniz, hersey gucumun yettigince iyisi olsun diyorsaniz, yil sonu faturasi yuksek cikiyor [emoji56]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

IOS icin ilgili programi buldum[emoji16]

Auto Care adli programla sadece yakit degil, bakim zamanlari vs de takip edebiliyorsunuz ustelik birden fazla da arac icin kullanabiliyorsunuz, ornek ekran goruntusu:

102b6fb5e08a361484c538babc2b6351.jpg

Kullandiktan sonra tekrar yorumlarimi ekleyecegim.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bulamadim Yakit&Maliyetleri :(

Fuelio yu da bulamadim:( IOS icin esdeger program bilen var mi acaba ?

Spritmonitor'u tavsiye ederim. Türkçe değil yalnız.

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Spritmonitor'u tavsiye ederim. Türkçe değil yalnız.

Ona da bakayim Cenk Bey, dil konusunda sorun olmaz, tesekkurler [emoji5]

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Fuelio da da birkaç araç takip edilebiliyor, sadece yakıt değil diğer masraf kalemleri içinde bölümleri mevcut. 

Hatta bakım aralıklarını size hatırlatabiliyor.

Puntoya epey sıcak bakmaya başladık. Bu kadar da hesaplı ise ikna kolaylaşır gibi.

Teşekkürler. Corsanın dikkat edilecek noktaları var mıdır Sami Bey ? Essentia en boşu sanırım. Tatmin eder mi? 130-140 bin km yapmış motor sorun çıkarır mı?

Piyasası nedir?

Corsa için evet en boş modeli Essentia baya boş. 130 140 bin yapmış bir motor bence hiçbirşey çünkü motor multijet aynı motorlu albea taksiler kontak kapatmadan 700 800 bin km yapıyorlar ona birşey olmadıktan sonra bu arabalara hiç birşey olmaz.

Piyasası konusunda pek bilgim yok benim arabam Sport modeli tek kapı 4 kapılıların piyasasını bilmiyorum ama benim arabamın piyasası 27 30 arası. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Haziran aralık dönemi maliyetlerim Fuelio programında, muhtemel girilmemiş verim olduğunu düşünüyorum.

d9119e31ac947acc66f5d269363ff401.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Ünsal

bence  Opel Corsa 1.3 Cdt.   ikinci elini de düşünürsek bu araç daha avantajlı gözüküyor

Yorum bağlantısı
İsa Köse
(düzenlendi)

Araştırmalar devam ederken karşıma 2008-2009 Megane II'ler çıktı. 1.5 dci Extreme paket sedan. 150.000 km civarında. Bunlar nasıldır bilen tecrübe eden var mı? Birkaç kişi 0,20 TL şehiriçi tüketimden bahsetti. Doğru olabilir mi? Sorunlu araçlar mıdır?

tarihinde İsa K&#246se tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Atraction model olanlarda bile esp var galiba. Orta ve üst donanımlarında artı olarak neler var?

Yüksek km.li (100.000) exclusive mi dersiniz yoksa 40-50.000 km.de Atraction mu? Sorun çıkarma riski artacağından düşük km daha mantıklı gibi. Maksat şehiriçi ekonomi olunca hız sabitleyiciye gerek yok diye düşünüyorum ne dersiniz?

Ekstra deneyimlerinizi de paylaşırsanız olumlu-olumsuz çok sevinirim.

Açıkcası atraction model daha çok şirketlerin seçtiği model. O yüzden comfort yada exclusive tercih edilmeli. Benim şu an km 45000 de hdi dizel comfort henüz rutin bakım harici fren Balataları değişecek başka da bir şey yok. Çok sıkıntı çıkaracağını zannetmiyorum zira psa motorlarını ford Mazda be başka diğer markalara da yıllarca vermiş verimli dizel bir motordur. Olumsuz yönü dediğim gibi çok fazla motor sesi ve Zaman Zaman rüzgar sesi. Yol tutuş anlamında ise yolda olan normal üstü rüzgarlar Zaman Zaman aracın yolda gezmesine neden olabilir. Bunlara dikkat edildiği sürece bakımları aksatılmaz ise size üZeceğini düşünmüyorum. Yine de daha uzun km ler yapmış deneyimi olan arkadaşlar varsa aramızda umarım onlarda görüşlerini paylaşırlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsa Köse

Arayış hala devam ediyor. :)

Bugün bir 2008 dizel Focus denk geldi. Şehiriçi kullanım için istediğim şartlara uyar mı çok bilmiyorum açıkçası. Hem bu konuda fikrinizi almak isterim hem de 215.000 kmdeki bir dizel motor sorun çıkarır mı diye sormak isterim. 160.000 km ye kadar yetkili servis bakımlı araç.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...